Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol kezdjem, ha működő vendéglátó egység átvételét tervezem? fórum

Hol kezdjem, ha működő vendéglátó egység átvételét tervezem? (tudásbázis kérdés)


11. Eliza82 (válaszként erre: 8. - 32fab46f2a)
2013. júl. 8. 21:41
Ez egy kis Büfe a fő út mentén. :)
2013. júl. 8. 21:40

Köszönöm a sok- sok választ, segítséget!

Holnap be is megyek a helyi hivatalba, megtudni

a részleteket!

9. 65f7d7b2dd (válaszként erre: 2. - Eliza82)
2013. júl. 8. 15:37

Üdv!


-Szerintem feltétlenül nézesd meg egy nagyon jó könyvelővel a cég múltját, mert lehet, hogy nem éri meg ingyen sem átvenni:)


-Engedélyeket általában a vállalkozás kap, de én a helyedben csak a bérleti jogot, vagy az ingatlan tulajdonjogát szerezném meg.

Azután lehet egyéni vállalkozóként is üzemeltetni.

(nagyságrendekkel egyszerűbb)


-Szerintem egyeztess a Jegyzővel, kérdezd meg milyen feltételekkel adnának engedélyt neked!


-Szükséged lesz egy ügyvédre is akár céget vásárolsz, akár bérleti jogot.

2013. júl. 8. 09:59

Amúgy mindent az önkormányzatnál ill. okmány irodában tudnak elmondani. Érdemes szakemberhez fordulnod ha már egy ilyenbe belevágsz. Bátor vagy:)

A nevét szerintem sem érdemes megváltoztatni, hiszen úgy ismerik az emberek. Megkérdezhetem milyen egységről van szó és kb. mi lene a profilod?

7. 32fab46f2a (válaszként erre: 4. - ReeeceFice)
2013. júl. 8. 09:57

Jogutódlással átadhatja az egész céget is a leendő "bérlőnek", és akkor nem kell az engedélyekkel újra szórakozni.

Persze kérdés, hogyan akarják a bérletet átadni.

2013. júl. 7. 07:57
Ha jövedéki terméket árusítasz, és veszel át, pl szeszeital, akkor ne feledkezz majd el a vámosokról, be kell nekik jelenteni, nélkülük ilyen árukászletet nem adhat át az átadó és nem vehet át. Ki fognak menni ellenőrizni, hogy mit veszel át....
5. forrest2010 (válaszként erre: 4. - ReeeceFice)
2013. júl. 7. 05:56
Nagyon-nagyon járj utána , járd körül , mert itt nálunk / Bp mellett / messze van a jól működőtől mindegyik !!! Nincs az embereknek pénzük , és ez sajnos nagyon meglátszik a forgalmon !
2013. júl. 6. 23:35

A helyi Polgármesteri Hivatal Ipar- és Kereskedelmi Osztályára menj be , ott minden felvilágosítást meg fogsz kapni, minden pontosan elmondanak neked.


A működési engedély a cégé, azt másra átruházni nem lehet.


Ha bejáratott, jó hely akkor talán nem lenne érdemes megváltoztatni a nevét. Ha így ismerik és mint írod még tetszik is akkor talán érdemes lenne megtartani.

2013. júl. 6. 23:11
Tőkéstárs nem kell?
2013. júl. 6. 23:08

A működési engedély pl cégre van vagy helysegre? Mindenki mást mond, es egyenlőre azt sem tudom hol erdeklodjek. Érdemes a hely nevét változtatni, nekem tetszik ami van :)

Előre is köszönöm a segítséget!

Eliza

2013. júl. 6. 23:05
Működő vendéglátó egység átvételét tervezem, de nem tudom h hol kezdjem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook