Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Etyke gyermeket nevelni fórum

Etyke gyermeket nevelni (beszélgetős fórum)


2009. okt. 29. 15:24

Megszületett már a tesó?


Nem értem miért merül ez fel problémaként.

Nekem egy gyerekem van, aki 20 éves már. Ha lehetett volna több, lenne még egy, de a természet beleszólt.

Semmi baj nincs az egykékkel, ha a szülő úgy neveli. Igen talán magányosak gyereknek...


És miért döntünk úgy, hogy gyerekünk lesz , nem három, vagy miért döntünk 3 gyerek ,mellett és nem négy mellett.....

19. mirka
2008. aug. 28. 17:20

Döntöttem, áprilisban jön a tesó!

Nem szeretnék semmit később meg bánni!

Köszi a hozzászólásokat!

És valóban elírtam ty=gy, bocsi de nem tudtanm már javítani.

2008. aug. 21. 19:27

Mi is 1 gyereket terveztünk. A fiam most 3 éves , de nem is szándékozunk másodikat. Lakáshitelünk van na meg 1 évig a kevéske gyes. Éppen hogy kijövünk és sajna hiába van most melóhelyem ahova visszatudok menni, sose lehet tudni mi lesz később.

Oviba megy a fiam az ősszel és ki kell nyitni a buxát rendesen, hát ha majd suliba megy.

Nekem 2 tesóm van és igaz az egyikkel tök jóban vagyunk de ha visszagondolok hogy sose volt normális ruhám meg nem tudtam menni osztálykirándulásra hááát nem szívesen gondolok vissza

A férjem nincs jóban a tesójával, szóval ez sem törvényszerű.

Ami még fontos nem vagyunk egyformák....nekem 1 gyerek is elég energiát elvesz.

Persze azért imádom :))

Na meg a szülés....ez is befolyásoló tényező, legalább is nálam. Nincs kedvem megismételni

2008. aug. 21. 18:49
Nézd, ebben a világban magára hagyni egy gyereket (testvér nélkül) hát nem hiszem, hogy jól éreznéd magad a helyébe... Addig cselekedj, amig az idő rendelkezésedre áll...
2008. jún. 14. 08:13
A "miértre" neked kell megtalálnod a választ, és ha megtaláltad, akkor nem kell félni a lelki gyötrelmektől, mert pontosan tudni fogod a döntésed okát és helyes voltát (vagy ha mégis helytelennek találnátok, akkor talán még "korrigálható" ? )
2008. jún. 14. 05:13
Még gondolkodik, hogy ha nem ty, akkor miii?? (gy)
2008. ápr. 12. 15:29

Mindenkinek szíve joga eldönteni mit akar.

Ugyanabból a fizetésből fel tud-e majd nevelni több gyereket. Már a kaja a legdrágább, azon nehezen spórol az ember. Persze akinek több csemetéje van, egyiktől sem válna már meg emiatt, mert mind édes, de van aki előre látja a saját korlátait: Ismeri az időbeosztását, erejét, idejét, pénztárcáját. Keresd a hasonlóan egyke családokkal a kapcsolatot, s így is megadhattok mindent neki...

2008. ápr. 12. 15:19
Na,most látom,hogy már a hetyke volt :)))
2008. ápr. 12. 15:17
Inkább akkor hetyke gyermek mint ETYKE..
2008. ápr. 12. 14:54
A korábbi hozzűszólások némelyikét olvasva már előre látom, egyesek mien viszontválaszokat írnak majd. Nekem egyetlen gyermekem van, egy nyolcadik éves kisfiú. Tudtommal semmilyen eü. akadálya nem lenne a testvérnek, egyszerűen csak így döntöttünk a férjemmel. Egy gyereket akarunk nevelni, akinek az ésszerűség határain belül mindent meg tudunk adni. Szerintem mindenkinek szíve joga, hogy egyet, vagy éppen ötöt nevel, s ebbe nemigen hiszem, hogy a külvilágból bárkinek joga van beleszólni.
2008. ápr. 12. 13:19
Nekem az a véleményem, hogy manapság 1 gyereket is nehéz felnevelni. Mindenki,/vagyis nagyon sokan / tele van adóssággal, munkahely nuku, rengetegen küzdenek a napi megélhetésért, sok család úgy-ahogy kihúzza a következő fizetésig. Nem szándékoztam a politikát belekeverni, de muszáj, mert sokaknál az anyagi helyzet dönt. Nekem 2 gyerekem van, de maximálisan megértem akik nem akarnak egynél többet.
9. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 2. - Delete)
2008. ápr. 12. 12:34

Ezt komolyan kérdezed, hogy milyen jogon dönte el, hogy Ő hány gyereket szül? Ő hány gyereknek tudja mindazt megteremteni, amit szeretne? Ő hány gyereknek tud jólétet, biztos anyagi hátteret, kényelmes életet, lehetőséget teremteni???


Komolyan kérdezed, hogy ezt a nagyon személyes és intim döntést ő milyen jogon dönti el?

8. spinneli (válaszként erre: 7. - E71af41436)
2008. ápr. 1. 10:00
:)
7. e71af41436 (válaszként erre: 6. - Spinneli)
2008. ápr. 1. 09:58
lehet hetykét akart írni :DDDD
2008. ápr. 1. 09:57

amúgy nagyon szőrszálhasogató vagyok, ha nem direkt íródott az egyke ty-vel ki lehetnek javítani a címben?

zavargászik.

5. spinneli (válaszként erre: 2. - Delete)
2008. ápr. 1. 09:56

"Az élővilág része az ember, vagy ura?"


szerintem mindkettő, bár része vagyok a természetnek több tiszteletet kívánna, manapság.


egyébként ha jól értem:

a természeti törvényeket kontráztatod a tudatos családtervezéssel?

2008. ápr. 1. 09:04

Nekem egyenlőre egyke a gyerekem, 5,5 éves. Mivel társasági lény, nagyon hiányzik neki egy állandó partner a játékához. Én szeretnék még gyereket, de a párom még vonakodik.


Mi egykék voltunk. Én nagyon utáltam. Egy tesóval az embert mást tud megbeszélni, mint a szüleivel. És szerintem a szülőnek is könnyebb, ha nem neki kell folyton a gyerekkel játszani.


De természetesen ez a ti döntésetek, biztos megvan a háttere is. Elkényeztetni, mindent megadni neki nem szabad, mert nem fog becsülni semmit, és ha nagy lesz magasról fog mindenki fejére. Sajnos sok ilyet látok a környezetemben.

2008. márc. 7. 18:15
A demográfiai mutató 2008-ban 1,3 nem hinném hogy csak én rontom ezt az arányt.
2008. márc. 7. 18:10

Hú-ha leheth. provokatív leszek?

Kiegészíteném a kérdést: milyen jogon gondoltad magad eldönteni, mennyit, s miért .

A tested ura ként?

Vajon a fának ki szabja meg mennyit teremjen?

Az élővilág része az ember, vagy ura?

2008. márc. 7. 18:02

Sziasztok!


Azok hozzászólásait várom, akiknek egyke gyerekük van és nem is szeretnének többet?

Miért döntöttünk így? lelki gyötrelmek, hogy megbánjuk egyszer. Várom hozzászólásaitokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook