Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha meghal a magzat az anya meheben, miert kell az anyanak megszulnie? Nem lehet kimeletesebben kezelni a tragediat? fórum

Ha meghal a magzat az anya meheben, miert kell az anyanak megszulnie? Nem lehet kimeletesebben kezelni a tragediat? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
36. kattyus (válaszként erre: 17. - Krerika)
2009. ápr. 7. 20:35
Az én kisfiam júliusban lenne 15. 3 csemetét szerettünk volna, egymás után.Első egy spontán vetélés volt. Utána született a kislányom, az idén lesz 16. Utána való évben szültem meg 20. hetesen a debreceni klinikán a fiamat. Utána még 3 vetélésem volt. Ha babakocsit láttam is sírva fakadtam.
35. o.andi
2009. ápr. 6. 17:42

Ez azt hiszem nagyon nagy tragédia...hacsiju Te nagyon elszánt vagy.

Sok eröt kitartást kivánok Neked...én biztos vagyok benne hogy sikerülni fog...hidj benne.Amit az ember nagyon akar hidd el teljesülni fog...

Olvastam a naplód...drukkolok Nektek:-)

Andi

2009. febr. 19. 15:18

Sajnos amikor baba nem él benned vagy elveszik vagy meg kell szülnöd ez függ a terhességi héttöl is sajnos muszály nehogy az anya mérgezést kapjon

Nekem hibázztak, elsö fiam után terhes lettem 3 honaposan munkahelyemen begörcsöltem elvesztettema babámat 3-honapba voltam abortusz nem történt válasz minden rendben, most az ikrek elött egyik babán 7 -hetesen bementünka kh ba vérzek fáj ahasam orvos közölte velem mennyek haz minden rendben egy eröss bab van bennem este erös görcs elvesztettem a babát ,semmi abortusz . rá 2 honap mulva ismét babát vártam, azta babát 12 hetesen vesztettem .el ott se történt abortusz dokimnak a válasza legközelebb akkor menjek visza ha ismét teherbe estem onnantól kezdve 2 év kellet hogy ismét babám legyen de utána lévö procedura vizsgálatok amik irtó fájdalmasak senkinek nem kivánom ,rá mütét és akkor derült ki hogy petevezetéken ben bennt maradt egy db a maradványból és azért nem sikerült teherbe esni utánna kezdték a kezelést 1 szül nögyogy klinikán és , rá és ekkor jöttek a pici ikreim , nekem ennyi avéleményem az orvosokról ha nem tudsz sokat fizetni nem törödnek veled

2008. okt. 11. 12:03
Nekem a 2. terhességemet félidőben meg kellett szakítani, mert elszivárgott a magzatvíz. 6 napig próbálkoztak rajtam mnindenféle technikával, mire végre "megszültem". Rendes tágulási fájások, de enyhe kitolás, és még meg se nézhettem. +3 egység vért is kaptam, mert elölfekvő lepényem folyton vérzett. Ezt senkinek se kívánom. Persze mindez karácsonykor történt. Annyira kértem már, hogy valahogy szedjék ki belőlem azt a gyereket, de azt mondták, ezt így kell " megszülnöm" .
32. **Rita** (válaszként erre: 31. - 1eb84e4bad)
2008. aug. 22. 15:17
ez így van jól, és nem is kell ,nem is szabad ilyenekre gondolni
31. 1eb84e4bad (válaszként erre: 29. - **Rita**)
2008. aug. 22. 15:15
Fel sem foghatom :-(((
30. drnéni (válaszként erre: 29. - **Rita**)
2008. aug. 22. 15:01
pontosan így van
29. **Rita** (válaszként erre: 28. - 1eb84e4bad)
2008. aug. 22. 14:57

Ne kerülj ilyen helyzetbe!!!

Olyan lelki állapotban nem képes az ember lánya értelmesen gondolkodni,beszélni.Megtörve, beletörödve,"élő halottként" várja hogy történjenek vele a dolgok

2008. aug. 22. 14:54

Szörnyű dolgok ezek, és kitartást mindenkinek, akivel ilyesmi megtörtént!

Én valószínűleg nem bírnám elviselni ezt, és addig mennék, míg meg nem császároznak, bármi áron is. Nem tudnám feldolgozni ép ésszel a történetet.

2008. aug. 22. 14:36

a császár egy nagy hasi műtét aminek vannak veszélyei,szövödményei.Sima szülés után a szervezet gyorsabban regenerálódik

Én epidurálást szerettem volna kérni( mellettem aznap szinte mindenki úgy szült).36 hetes terhes voltam és faros volt a baba. azt mondták nem lehet mert fontos hogy érezzem a fájásokat

sajnos nem szülhettem a fogadott orvosommal a választott kórházban.

26. Yudy
2008. júl. 28. 14:37

Sajnos nem. Gyerek lehet másik, de anya csak egy van. A fokozott fertőzésveszély miatt van így.

Az első terhességemmel jártam így, azóta van 2 gyerek, már felnőttek.

2008. máj. 12. 06:35
Igen ez egy tragédia,de ilyenkor azt választják ami a kismamának a legkedvezőbb!
2008. máj. 12. 01:31
gondolom ez orvosi szempont, nem direktbe rosszat akarnak a kismamának.
23. katic
2008. máj. 11. 19:16
:(((
22. Alexa77 (válaszként erre: 19. - Krerika)
2008. ápr. 20. 06:04
Köszi szépen!:-) És örülök, hogy van egy fiad, aki talán valamelyest kárpótol azért a szörnyű veszteségért, amit el kellett szenvedned. Minden jót neked!:-)
2008. ápr. 19. 23:17
Nem tudom, van-e borzalmasabb, ami nővel megtörténhet. Biztos nem sok. Azt hiszem, a nagyfokú fertőzésveszély miatt kell természetes úton megszülni (a magzat elhalt szövetei miatt). Én egyszer tanúja voltam ilyen eseménynek, 2 napig vajúdott az édesanya, első gyermek volt. Szinte végig mellette voltam, támogattam, ahogy tudtam. Nagyon sok nyugtatót kapott közben is, utána is. Kikészültem tőle, nagyon féltem a terhességtől. Hál' Istennek, most már van egy gyönyörű lányom, de azóta is nagyon megindít ez a dolog.
2008. ápr. 19. 22:28

Most kiírtam magamból a bánatomat. Néha jól esik, sírtam egyet és az élet megy tovább.

Ha kismama van a környezetemben sosem szoktam beszélni róla.

Szerencsére van egy klassz 22 éves fiam.

19. Krerika (válaszként erre: 18. - Alexa77)
2008. ápr. 19. 22:23

Köszönöm!Hál istennek kevés ilyen eset van, a mi családunkban is csak én voltam.

Látom kismama vagy, vidámabb témákat kívánok neked!

18. Alexa77 (válaszként erre: 17. - Krerika)
2008. ápr. 19. 22:18
Iszonyú ami veled történt, nagyon sajnálom!
2008. ápr. 19. 22:01

Sziasztok! Ehhez hozzá kell szólnom.Régi fájdalmamat leírom.

Aznap kellett megszülnöm halott gyermekemet amelyik napra ki voltam írva. Előző nap még mozgott, hogy mi történt mai napig sem tudom(megfulladt állítólag). Senkinek nem kívánom, amit átéltem, főleg lelkileg. Az volt a legrosszabb, hogy szenvedni kellett a "semmiért".

Miért nem császároztak meg nem tudom, bár a magzat élete veszélyben nem forgott már.

Most mikor ok nélkül szülnek császárral (mert nem akarnak szenvedni) mindig görcsbe rándul a gyomrom. Nekem még a halott gyermekemért is meg kellett szenvednem.

Az idén 17 éves lenne a kislányom.

2008. márc. 8. 14:10
Nagyon borzalmas ,sajnálom mindazokat akik ezt átélik . De véleményem szerint ,azért születik ,meg vele ,mert fenn ál a hullamérgezés veszélye ,ha császároznak és már bomlásnak indult a baba ,akkot a nyílt seb ,még jobban kivan téve a fertőzésveszélynek .! Ha spontán szülöd meg ,kevesebb veszély leselkedik rád ! Tudom lelkileg ezt nagyon nehéz feldolgozni ,de ha a nyílt seb fertőzödik ,akkor Te is veszélyben leszel .
2008. márc. 8. 08:41
Ezt az eljárást én sem értem..
14. dorado (válaszként erre: 3. - Kristof2003)
2008. márc. 7. 19:05

Nekem is az AFP után derült ki a 18.héten, hogy gond van, akkor gondoltam először, hogy itt a vég.

Aztán akkor amikor a lamináriát feltették, majd miután nem segített sokat kaptam hozzá infúziót.

A fájások szerencsére a szerencsétlenségben meg se közelítették az igazi vajúdási fájásokat, de így is eltelt sok-sok óra mire egyszerűen csak kicsúszott belőlem a magzat. Lehet a fejetekhez kaptok, de én nem bírtam ki és megnéztem. Szerintettem nagyon sokat segített a történteket feldolgozni, mert a saját szememmel láttam, hogy sokkal jobb, hogy akkor vesztettem el, mint később vagy hogy betegen született volna.

A "hab a tortán" az volt, hogy mivel a placenta bennem maradt mégis csak meg kellett műteni.

A második vetélésemet műtéttel fejezték be, mert az kb. a 10.hét táján történt és akkor még lehet.


Azóta szerencsére született két gyermekem!!

Tehát senki se adja fel!

2008. márc. 7. 18:54
Nekem is meg kellett szülnöm a magzatot 24 hetesen. Azt mondták ezt azoknak kell, akiknek még nincs gyermekük, hogy ne sértsenek műtéttel olyan részt meg, ami esetleg meddőséget okoz. De ez húsz éve volt, azt hittem azóta kíméletesebb az eljárás.
12. hacsiju (válaszként erre: 11. - Kolibri)
2008. márc. 7. 18:16
Köszönöm és kívánok én is minden sorstársamnak kitartást!
11. Kolibri (válaszként erre: 10. - Hacsiju)
2008. márc. 7. 18:12

Nagyon sajnalom Hacsiju!

Sok erot kivanok az ujra kezdeshez!

10. hacsiju (válaszként erre: 9. - 4c35511f0b)
2008. márc. 7. 18:11
Néha nagyon nehéz főleg hogy márc.24-re voltam kiírva.
9. 4c35511f0b (válaszként erre: 7. - Hacsiju)
2008. márc. 7. 18:06

:(

Nagyon nehéz lehetett:(

2008. márc. 7. 18:06
Nyílván megalapozott a dolog ...az egészségét nézik az anyának, lelki részét nem tudják:(
2008. márc. 7. 18:04

Nekem a 24héten halt meg a Kisfiam.Megszültem mivel még nincs élő gyermekem és már ezelőtt is volt 2korai spontán vetélésem.Nem császároztak mert már csúnyán mondva a bomlásifolyamatok is beindultak és plusz fennállt a veszélye hogy kapok egy másik fertőzést.

Aminek esetleg súlyosabb következményei is lehettek volna.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook