FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Ha meghal a magzat az anya meheben, miert kell az anyanak megszulnie? Nem lehet kimeletesebben kezelni a tragediat? (3. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Vajúdás és szülés

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2 3 4
56. **Rita**2009-05-21 15:38
Hidd el túl leszel rajta, igaz elfelejteni sose fogod, de nem kapsz majd sirógörcsöt ha eszedbe jut
(válasz Krisztine 54. hozzászólására)

55. **Rita**2009-05-21 15:37
Csak az élve született babát kell anyakönyvezni( sőt nem elég, hogy él amikor megszületik valamennyi ideig életben is kell lennie)
(válasz Krisztine 51. hozzászólására)

54. Krisztine2009-05-21 15:37
Remélem.És azt is hogy sikerül valahogy "túl lépni" rajta.
(válasz bebekriszti 52. hozzászólására)

53. **Rita**2009-05-21 15:36
Már nagyon régen.A harmadik babám lett volna 1985-ben
(válasz Krisztine 50. hozzászólására)

52. bebekriszti2009-05-21 15:35
Borzalom az egész.Katasztrófa lehet...de ne kínozd magad már,ennek valamiért így kellett történnie és a választ csak fennt tudják!!
Azt mondják sok mindent kibírnak a nők.Kívánok neked rengeteg erőt.Az élet majd meglátod duplán kárpótol ezért a tragédiáért !
(válasz Krisztine 44. hozzászólására)

51. Krisztine2009-05-21 15:34
Amikor megkaptuk a zárójelentést azt mondták a kórházba hogy be kell menni az önkormányzatba a halotti anyakönyvi kivonatért.
Mi sem értjük ezért telefonáltunk csak egy durva ügyintézőt fogtunk ki.
(válasz **Rita** 49. hozzászólására)

50. Krisztine2009-05-21 15:32
Olvasgattam a neten ott sem írják hogy el kéne temetni.

Részvétem:( Veled mikor történt?
(válasz **Rita** 47. hozzászólására)

49. **Rita**2009-05-21 15:32
Tényleg hihetetlen, hogy mennyire nem veszik az ügyintézők(tisztelet a kivételnek) figyelembe azt hogy min mentünk keresztül
Anyakönyvezték? Az is hülyeség!
(válasz Krisztine 45. hozzászólására)

48. Krisztine2009-05-21 15:31
Tudom,de ha időben észreveszik akkor nem ilyen fájdalmas:(
(válasz **Rita** 46. hozzászólására)

47. **Rita**2009-05-21 15:30
Ez hülyeség, nekem 38 hétre született babát nem kellett eltemetnem. A patológián aláírtam a papírt hogy nem akarom elvinni,nem akarom eltemetni.
(válasz Krisztine 45. hozzászólására)

46. **Rita**2009-05-21 15:29
Krisztine, tudom nehéz elfogadni, de ilyen betegségekkel életképtelen lett volna a baba :(
(válasz Krisztine 44. hozzászólására)

45. Krisztine2009-05-21 15:29
ha még nem lenne ez elég még a tájékoztatás hiányával is borzolják az ember idegeit.26 hetes volt így anyakönyvezték.Nem értem miért-hisz egy percet sem élt:(
Az önkormányzatban azt mondta "egy kedves ügyintéző" hogy el kell temetnünk! Eltemetni valakit aki meg sem született?Aki nem is élt?
Holnap megyek varrat szedésre akkor utánna járok ennek a dolognak is.Csak felháborít hogy így is elég nagy fájdalom ami történt és még ezek a dolgok is...

44. Krisztine2009-05-21 15:24
Ma mondták meg a boncolás eredményét.Fejlődési rendellenességre hívatkoznak.A tüdeje és a vastagbele nem fejlődött rendesen.Számomra ez érthetetlen mert sokszor voltam orvosnál,ultrahangon,alacsony afp után genetikusnál.Senki nem vett észre semmit.Terhességem elejétől görcseim voltak.Fogadtunk egy orvost aki pihenést javasolt a görcsökre pedig magnéziumot.
Múlt hét csütörtökön erősödtek a görcsök-ekkor éreztem utoljára hogy mozog-.Hétfőn mentünk orvoshoz akkor a baba már meghalt.Szerdán pedig kivették császárral.
(válasz bebekriszti 43. hozzászólására)

43. bebekriszti2009-05-21 15:16
Mi történt ? Tudsz róla beszélni ?
(válasz Krisztine 40. hozzászólására)

42. **Rita**2009-05-21 13:52
És mint minden műtétnek a császárnak is megvannak a veszélyei
(válasz **Rita** 41. hozzászólására)

41. **Rita**2009-05-21 13:50
Sajnálom :(
Azért császár után nem egy leányállom az első pár hét, és marad egy vágás is
(válasz Krisztine 40. hozzászólására)

40. Krisztine2009-05-21 13:49
Én a múlt héten veszítettem el a kisfiam,terhességem 26. hetében.
Császárral vették ki,rendes volt az orvos nem kellett megszülnöm.

39. Krerika2009-04-25 10:50
Én sírva főztem az utcára néző konyhámban, mikor láttam, hogy akivel együtt voltunk terhesek ott sétéltatja a babát :( :(
(válasz kattyus 36. hozzászólására)

38. hacsiju2009-04-13 10:28
Bárcsak úgy lenne!
Köszönöm
Most megint elkezdjük a vizsgálatokat!
Megyünk májusban Dr. Fülöphöz!Remélem tud segíteni!
(válasz o.andi 35. hozzászólására)

37. drnéni2009-04-08 19:06
Előrehaladottabb terhességnél nem lehet elkerülni. Akkor ugyanis már kialakul a méhlepény, és ha azt szülés nélkül leválasztanák, nagy vérzés lenne belőle (mint ahogy lehet is, korai lepényleválásnál). Akár méheltavolítás is lehetne a következmény.
Ezzel együtt nagyon nehéz, pláne amennyi együttérzést kap az ember a kórházban (tisztelet a kivételnek).

36. kattyus2009-04-07 20:35
Az én kisfiam júliusban lenne 15. 3 csemetét szerettünk volna, egymás után.Első egy spontán vetélés volt. Utána született a kislányom, az idén lesz 16. Utána való évben szültem meg 20. hetesen a debreceni klinikán a fiamat. Utána még 3 vetélésem volt. Ha babakocsit láttam is sírva fakadtam.
(válasz Krerika 17. hozzászólására)

35. o.andi2009-04-06 17:42
Ez azt hiszem nagyon nagy tragédia...hacsiju Te nagyon elszánt vagy.
Sok eröt kitartást kivánok Neked...én biztos vagyok benne hogy sikerülni fog...hidj benne.Amit az ember nagyon akar hidd el teljesülni fog...
Olvastam a naplód...drukkolok Nektek:-)
Andi

34. krisztina382009-02-19 15:18
Sajnos amikor baba nem él benned vagy elveszik vagy meg kell szülnöd ez függ a terhességi héttöl is sajnos muszály nehogy az anya mérgezést kapjon
Nekem hibázztak, elsö fiam után terhes lettem 3 honaposan munkahelyemen begörcsöltem elvesztettema babámat 3-honapba voltam abortusz nem történt válasz minden rendben, most az ikrek elött egyik babán 7 -hetesen bementünka kh ba vérzek fáj ahasam orvos közölte velem mennyek haz minden rendben egy eröss bab van bennem este erös görcs elvesztettem a babát ,semmi abortusz . rá 2 honap mulva ismét babát vártam, azta babát 12 hetesen vesztettem .el ott se történt abortusz dokimnak a válasza legközelebb akkor menjek visza ha ismét teherbe estem onnantól kezdve 2 év kellet hogy ismét babám legyen de utána lévö procedura vizsgálatok amik irtó fájdalmasak senkinek nem kivánom ,rá mütét és akkor derült ki hogy petevezetéken ben bennt maradt egy db a maradványból és azért nem sikerült teherbe esni utánna kezdték a kezelést 1 szül nögyogy klinikán és , rá és ekkor jöttek a pici ikreim , nekem ennyi avéleményem az orvosokról ha nem tudsz sokat fizetni nem törödnek veled

33. cirmesitompika2008-10-11 12:03
Nekem a 2. terhességemet félidőben meg kellett szakítani, mert elszivárgott a magzatvíz. 6 napig próbálkoztak rajtam mnindenféle technikával, mire végre "megszültem". Rendes tágulási fájások, de enyhe kitolás, és még meg se nézhettem. +3 egység vért is kaptam, mert elölfekvő lepényem folyton vérzett. Ezt senkinek se kívánom. Persze mindez karácsonykor történt. Annyira kértem már, hogy valahogy szedjék ki belőlem azt a gyereket, de azt mondták, ezt így kell " megszülnöm" .

32. **Rita**2008-08-22 15:17
ez így van jól, és nem is kell ,nem is szabad ilyenekre gondolni
(válasz kricat 31. hozzászólására)

31. kricat2008-08-22 15:15
Fel sem foghatom :-(((
(válasz **Rita** 29. hozzászólására)

30. drnéni2008-08-22 15:01
pontosan így van
(válasz **Rita** 29. hozzászólására)

29. **Rita**2008-08-22 14:57
Ne kerülj ilyen helyzetbe!!!
Olyan lelki állapotban nem képes az ember lánya értelmesen gondolkodni,beszélni.Megtörve, beletörödve,"élő halottként" várja hogy történjenek vele a dolgok
(válasz kricat 28. hozzászólására)

28. kricat2008-08-22 14:54
Szörnyű dolgok ezek, és kitartást mindenkinek, akivel ilyesmi megtörtént!
Én valószínűleg nem bírnám elviselni ezt, és addig mennék, míg meg nem császároznak, bármi áron is. Nem tudnám feldolgozni ép ésszel a történetet.

27. **Rita**2008-08-22 14:36
a császár egy nagy hasi műtét aminek vannak veszélyei,szövödményei.Sima szülés után a szervezet gyorsabban regenerálódik
Én epidurálást szerettem volna kérni( mellettem aznap szinte mindenki úgy szült).36 hetes terhes voltam és faros volt a baba. azt mondták nem lehet mert fontos hogy érezzem a fájásokat
sajnos nem szülhettem a fogadott orvosommal a választott kórházban.

1 2 3 4