Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha meghal a magzat az anya meheben, miert kell az anyanak megszulnie? Nem lehet kimeletesebben kezelni a tragediat? fórum

Ha meghal a magzat az anya meheben, miert kell az anyanak megszulnie? Nem lehet kimeletesebben kezelni a tragediat? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
126. fr.andi
2015. jan. 2. 20:54
Bocsánat, hogy eddig nem írtam, tudod az ünnepek...arra emlékszem, hogy július 18-án szültem és aug. első hetében még bizony szenvedtem vele.
125. d20c30cb4c (válaszként erre: 124. - Fr.andi)
2014. dec. 27. 12:21

Sajnos a gyógyszer, ahogy kiürül, ez visszatér, ezért a hagyományos apasztással kell valahogy megoldanom. Igen, most én is jégzselét rakok a hűtőbe, nem a fagyasztóba, mert azt nem ajánlotta az orvosom, a csomók begyulladhatnak.

Ha megkérdezhetem, neked mennyi idő volt, amíg el tudtad apasztani?

124. fr.andi (válaszként erre: 123. - D20c30cb4c)
2014. dec. 26. 23:19
Mivel borogatod, csak vizes ruhával? Mert az lehet, hogy kevés...én jégzselét használtam, puha ruhába téve...és persze a gyógyszer. Elmúlik ez is-persze nagyon rossz ezt is elviselni, tudom...:( :( :(
2014. dec. 25. 12:56
Tudtok abban segíteni, hogy mit tehetek, ha megindult a tejem? Kaptam gyógyszert, kb. eddig hatott. 2,5 hét elteltével bedurrant. Ti mit csináltatok ebben az esetben? Borogatom, kevés folyadékot iszom.
122. d20c30cb4c (válaszként erre: 121. - Rinike)
2014. dec. 25. 09:39
Köszönöm szépen! Most több idő ki fog maradni, mert munkahelyet kell váltanom, emellett költözködni is fogunk, de remélem egyszer a mi időnk is elérkezik... Viszont kívánok boldog ünnepeket!
121. rinike (válaszként erre: 119. - D20c30cb4c)
2014. dec. 24. 17:09
Részvétem! Kívánom, hogy a jövő év hozza meg a várt gyermekáldást is! Addig is békés karácsonyt kívánok!
120. wanita77 (válaszként erre: 117. - Virag0608)
2014. dec. 24. 15:57
Semmiképp ne add fel! Én is hasonlóan jártam, csak kicsit később, a 18 hetes uh-ra mentem, mikor mondták, hogy elhalt 14 hetesen. :( Azóta 2 gyönyörű, egészséges gyerekem van, szóval fel a fejjel, mindenképp legyen legközelebb!
2014. dec. 23. 17:51
Sajnálom, ami veletek történt. Sajnos velem is megtörtént december 9-én. Nekem meg kellett szülnöm a 22 hetes Babámat. Még nem tudom, hogy mi történt, várjuk a boncolás eredményét. Kitartást kívánok mindenkinek az ünnepekre. :/
118. rinike (válaszként erre: 117. - Virag0608)
2014. nov. 6. 08:52

Sajnálom. Természetesen nem ma kell gondolni a legközelebbre. Ma gyászolni kell, aztán sírni, aztán majd kiderül, lesz-e legközelebb.

Én is azt hittem, magam vagyok azzal, hogy ilyen történt velem, de mióta el-elmondom másoknak, megdöbbentő, de - egy-két kivétellel - mindenki azt mondja, vele is történt ilyen. Persze ez nem vigasztal senkit, nem is vigaszként mondom!, hanem csak azért, hogy tudd, nem vagy egyedül, nagyonis sokan vannak, akik megértik a fájdalmadat.

2014. nov. 6. 08:00
Sziasztok!Kepzeljetek el hogy kedden nagy boldogsaggal mentem dokihoz,12hetes uh-ra.hat erre a doki hogy sajnos elhalt 7hetes korába! :'( mar bent vagyok,tagitót is kaptam,mert csaszaral szültem a kíslanyomat,azt mondja a doki hogy nem volt erős,es majd a legközelebb sikerül,hat elgondolkodok legyen legközelebb!
2014. ápr. 9. 13:29
Sziasztok! Meddig lehet bennünk a halott magzat? Kb 1,5-2 hétre fogjám kivenni. Nem lehet esetleg valami bajom addig?
2013. febr. 24. 08:33
Sok erőt és kitartást mindenkinek,kivánom, az élet mielőbb kárpótoljon benneteket - bár ezeket az eseményeket feledni soha nem lehet!!
114. komplikáció (válaszként erre: 108. - Fr.andi)
2013. febr. 23. 23:36

Igen, az orvosod jól mondta egy viszonylag zárt rendszer és amolyan "csoda", hogy nem kapnak a nők ilyenkor vérmérgezést. Ez addig tud így maradni, amíg a magzatburok vagy a méhlepény nem sérül. Állítólag a magzatvíz biztosítja azt, hogy ilyenkor a kis halott babák nem okoznak "problémát". A magzat halála után normális esetben max. két hét, amikor bekövetkezik a vetélés, ennél hosszabb idő eltelte azonban már veszélyes tud lenni, mert hiába zárt a rendszer, azért annyira nem, hogy egyes bomlási folyamatok ne befolyásolják az anyát. Amit nálam is néztek, hogy "halott magzat szindróma" nem áll-e fönn, az annyit jelent, hogy az anyának megváltoznaka a véralvadási paraméterei és nagyon veszélyessé válik egy műszeres bevatkozás vagy maga a "szülés" is, de ezt amikor laborvizsgálatot végeznek a "műtét" előtt ellenőrzik. (és ha baj lenne tudják kezelni)


És igen, az annyira fájdalmas, hogy rájössz, hogy hiába simogattad, beszéltél hozzá. Én énekeltem neki, de valahogy nem ment (második baba volt), mindig olyan "hülyén éreztem" magam, pedig az elsőnél ez természetes volt.

És lehet ez már csak olyan beleképzelés, de a kislányom, aki ekkor 12 hónapos múlt, az utolsó pár hétben, amikor már halott lehetett a baba, hiába kérdeztem hol a kistesó és simi-simi kistesó, már nem akarta megsimogatni a hasamat, sőt az utolsó napokban volt hogy ráütött és sírni kezdett...(én meg azt hittem csak fáradt és unja, hogy ilyet kérdezek-kérek tőle:-()


Mindenkinek minden jót!


ne haragudjatok nem vagyok egy igazi fórumozó bocsánat, hogy későn reagáltam a kedves soraitokra!!!

de mindenkinek Köszönöm és mindenkinek akár előttem, akár utánam így járt/jár felépülést, kitartást és sok szerencsét egy következő gyermekhez!

2013. febr. 23. 23:22

12 hetes terhessége volt a lányomnak, minden gond nélkül, este vérzés, be a kórházba, azonnali mütét.

Orvos szerint beteg lett volna a baba. Hosszu ideig a leányom még babakocsit sem akart látni, a témáról beszélni nem lehetett. Ma már könnyebb, de ezt felejteni nem lehet. A 6 éves unokám, éppen ma volt itt nálam látogatóban s nagyon szeretne egy kistestvért!!

112. komplikáció (válaszként erre: 107. - Wanita77)
2013. febr. 23. 23:18

Sajnálom, hogy neked is van ilyen tapasztalatod. Milyen rendesek, hogy pszichológust küldtek hozzád. Nálam utolsó reggel bejött az orvos, aki műtött (meg aki beszólt az elején) és arról beszélt, hogy én olyan furcsa vagyok, bennem olyan nagy ellenállást érzett, meg hog ybiztos haragszom az egész világra, de hogy még arra is aki segít??? és magára gondolt :-(. Végül kifejtette, hogy engem sokk ért és végig kell mennem a gyász folyamatán, majd később ez utóbbit aférjem előtt is elmondta, hozzátéve, hogy igen, én olyan cinikus voltam...??? de hogy miért is? Szóval nekem ennyi pszichológiai segítséggel kellett megelégednem.:-(

Örülök, hogy utána születtek gyerekeid és ők egészségesek!!!


Az AFP-ről írok egy kicsit, mert én is elavultnak gondoltam, de most, bár már kicsit későn:-( utánaolvastam és egy AFP-t évtizedek óta kutató külföldi orvossal leveleztem is.

Az AFP önmagában nem elég megbízható a Down kór vagy egyéb triszómiás, genetikai rendellenesség kiszűrésére, de más enzimekkel-fehérjékkel együtt mérve már jól jelzik a problémát (pl. integrált teszt, quartett teszt). Ugyanakkor magas AFP érték igenis megbízhatóan jelzi a placenta vérzést, leválást, velőcső záródási problémát, magzati halált, magzat növkedésének a leállását. Sajnos mivel "elavultként" kezelik az orvosok is és igaz, hogy egyes alkati esetekben is lehet magas az AFP érték vagy mert csak rossz időpontban mérik, így nem fordítanak rá túl nagy gondot. És persze azért se, mert a 18-20. héten esedékes UH-on úgyis kiderül, ha valami baj van. Csak hát az ideális az lenne, hogy 16. hét AFP miatt vérvétel, egy hét múlva van eredmény, ha magas vagy felső határértékhez közelít, akkor azonnal UH, ahol a méhlepényt és a magzati vérkeringést kell alaposan megnézni.

Amúgy érdekességképpen: amikor a magzat szegény meghal, akkor hirtelen nagyon magas lesz az AFP érték, de utána fokozatosan csökken a szintje és amikor régóta halott, akkor meg nagyon alacsony AFP-t mérnek, így lehetett pl. neked és nekem is az, hogy 14-15. héten halt meg és 16. heti vérvétel AFP-je még magas vagy már felső, de normális értékű volt :-(

111. komplikáció (válaszként erre: 106. - Cc6a0cd7c8)
2013. febr. 23. 23:00
Ez nagyon szörnyű :-(
110. komplikáció (válaszként erre: 105. - Krissza22)
2013. febr. 23. 22:58
Szia! Köszönöm szépen a biztatást, már jobban vagyok. Az idő sokat segít.
109. wanita77 (válaszként erre: 108. - Fr.andi)
2013. febr. 1. 15:49

Igen, tényleg, ilyesmit mondtak nekem is. Nem fertőz, mert védve van az anyaméhben. De a lelki oldala az már más kérdés. Utólag volt nehéz feldolgozni, hogy hiába simogattam a hasam, beszéltem hozzá, már nem érezte, hallotta. :(

De szerencsére már túl vagyok rajta, kárpótol a 2 gyönyörű, egészséges gyerekem!

108. fr.andi (válaszként erre: 107. - Wanita77)
2013. febr. 1. 14:39

Szerintem is így van, akkor múlik el igazán!

Annyian írtátok, hogy több hete is hordtátok a kis élettelen babát...nálam nem sok idő telhetett el, amíg észlelték. Az én orvosom azt mondta, azért várhatunk egy éjszakát a szüléssel, mert a méh egy zárt "rendszer" és valameddig elkülönül az anyától, ezért nem okoz "gondot". Nyilván, lelkileg teljesen más a helyzet...

107. wanita77 (válaszként erre: 104. - Komplikáció)
2013. jan. 31. 17:43
Sajnálom, amin átmentél és teljesen átérzem, nálam szinte ugyanez volt. A 16 hetes AFP értékem nagyon magas lett, (3,5 Mom), de még nem aggódott az orvos, előfordul téves eredmény, afp elavult vizsgálat, úgyhogy megnyugodtam. A 18 hetes uh-ra mentem, ahol szomorúan közölte az orvos, hogy sajnos nincs szívhangja a babának, elhalt a magzat. :( Pedig már előtte azt is tudtam,hogy kislány lesz. Persze nem akartam elhinni, kértem, hogy nézze meg még egyszer, de sajnos nem élt már. Kimentem bőgve, férjem jött értem, addig ott bőgtem az utcán, mint egy őrült. Felhívtam a dokit és azt mondta, másnap menjek be hozzá. De nekem is azt mondta ez az uh-s orvos, hogy már kb. a 14. héten meghallhatott, teljesen kész voltam ettől, hogyhogy nem vettem észre? De hát első baba lett volna, mozgást még nem éreztem, hasam kicsi volt, de erre nem gondoltam. Azt hittem, hogy sürgősségi műtét lesz, mert hát mégiscsak 1 hónapja halott volt, mégsem küldtek be azonnal. De nekem nem kellett megszülnöm, befeküdtem, felhelyeztek méhszájtágító pálcikákat és vártam a műtétet. Az volt a legrosszabb, hogy abortuszra váró lányokkal raktak egy szobába, én voltam egyedül, aki nem önszántából vetette el. Volt egy lány, akit próbáltam lebeszélni az abortuszról, de nem sikerült. Aztán elvittek, altatásban elvégezték a műtétet, visszavittek és ennyi volt. De itt azért rendesebbek voltak, egy pszichológust is küldtek és mondták, hogy később felkereshetem, ha gondolom. De szerencsére átvészeltem anélkül. Rá 4 hónapra terhes lettem újra, most 4 éves a fiam és azóta lett még egy kislányom is, aki most lett 1 éves! Szóval túléltem, de sosem fogom elfelejteni és sokszor még mindig sírok, mikor eszembe jut. De higgyétek el, elmúlik a fájdalom, ha utána egészséges babátok születik!
2013. jan. 31. 08:17
kb 4-ik hónapba lehettem mikor baleset ért...kisvárosi korház 12 évvel ezelőtt,kikötöztek mint egy állatot,mindenféle érzéstelenitő vagy fájdalomcsílapító nélkül meginditották a szülést ugy hogy kézzel burkot repesztettek majd elvégezték az abortuszt közbe hangosan oktatta a mütős a segédjét:ez itt a keze,a lába,a feje itt a sérülés...aztán eloldoztak,saját lábamon a magzat darabjai mellett eltántorogtam minden segítség nélkül a szobámba ahol elájultam,hosszu időn keresztül mig magamhoz nem tértem rám se néztek aztán megszöktem a korházból...
105. Krissza22 (válaszként erre: 104. - Komplikáció)
2013. jan. 30. 23:42
Szia!én elolvastam az írásod de nem akarom elhinni hogy hogy bánhatnak így egy növel akinek ráadásul önhibáján kívül történt ez!!!:((Hát én annyira sajnálak meg azt a pici babát is,miért kel ilyen dolngnak megtörténni??Sok-sok kitartást neked!!!:(((
2013. jan. 30. 23:16

sziasztok! Én is szeretném leírni, velem mi történt, hogy mások, ne lepődjenek meg, ha őket is így fogják "kezelni" :-(.

A 19 hetes UH-on derült ki, hogy nem él a baba a hasamban. A méretei alapján, már a 15. héten meghalhatott. Én ezt nem igazán akartam elhinni, mármint, hogy olyan rég és nekem ne tűnt volna föl, ráadásul a 16. heti AFP még elég magas is volt (és az AFP egy enzim, ami 3 nap alatt lebomlik, tehát ha nem termeli amagzat mája, akkor az én véremben alacsonynak kellett volna lennie az értékének!) Egyből beküldtek a kórházba, ahol első bemenetelkor hazaküldtek, mert nem volt hely (doki nem is látott a kórházban), másnap visszamentem, akkor meg a vizsgálaton kiakadt a doktor, hogy miért olyan nagy améhem, hog yezt nem csinálja. Gondolom nem nekem szólt az egész, de rosszul esett és nem értettem miről van szó?

Labort (vér, vizelet) és UH-ot kértek, csak délután 5-kor került elő újra az orvos és mondta el végre, hogy mi ahelyzet. Hogy mivel elég régen (talán Újévkor) halhatott el amagzat, ezért felléphet "halott magzat szindróma", ami a véralvadást nehezíti és veszélyessé válik a műtéti beavatkozás. De szerencsére nálam jók az értékek. Ezért másnap "meg kell szülnöm", ami persze "nem szülés". Ez két fázis, elsőre megindítják a szülést, kapok majd oxitocint is fájdalomcsillapítót, és kicsusszan a ... majd a méhlepény is (ez a második), ha ez utóbbi nem maradéktalanul jön ki, akkor műtéti befejezés lesz. (kaparás, mert ilyenkor nagyon veszélyes, ha bent marad bármi darabka is). Én biológusként azt gondolom, hogy akármilyen kegyetlenül is hangzik a halva megszülés, a szervezetnek ez mégis kisebb rossz, mint eg yműtéti beavatkozás, amelynek során komoly sérüléseket is okozhatnak, ráadásul drasztikus is.

12-36 órás folyamatnak ígérték:-(. Másnap reggel azonban, amikor a méhnyak puhítót, méhszáj tágítót (ez egy prosztaglandin tartalmú tabletta, ami a természetes szülésnél is termelődik) felhelyezték, alig rá két órával olyan heves vérzésem lett, hogy villámgyorsan vittek a műtőbe és altattak is el és "kikanalazták" (küretkanál a neve az eszköznek, amivel mindenkit kaparnak, akár abortusz, akár ilyen tragédia miatt) belőlem a babát, a vért, mindent.

Én meg akartam nézni a kis halottat, de alig engedték, de megnézhettem és igazából jobb volt nekem így, mert legalább felfogom, hogy nem él, hogy ez történt.

Okot nem tudnak és nem is nagyon fogják vizsgálni.

12 hetes Uh rendben volt, de a várandósságom eleje kis vérzéssel indult, nem tudom, hogy lehetett volna másképp, megelőzni a bajt...

A kórházban egyetlen eg ynővérke vigasztalt, de mindenki más úg ykezelt, mint egy jöttmentet, aki csak egy beteg a sok közül. Az egiyk vizsgálat előtt a doki kérdezte van-e panaszom, mármint alelkieken kívül, amit ő megért. (Ennyi volt a lelki támogatás), de egy főorvos konkrétan a műtét után pár órával besétált az ágyamhoz és ezt a kérdést tette föl: "Megtudhatnám, hogy Ön mi járatban van nálunk?" Alig tudtam kinyögni, hogy elhalt a magzat és kivették.

Én próbáltam tartani magam és nem mások előtt sírni, de szörnyű volt bent és még most is szörnyű. múlt héten történt és állítólag éna harmadik voltam a héten. Remélem az előttem így járóknak több lelki támasz jutott a személyzet részéről, vag yvolt saját orvosuk, aki lelkizősebb volt...:-( Bocsánat, hogy hosszú lett.

103. izaanyu (válaszként erre: 102. - Fr.andi)
2013. jan. 5. 18:46
Most még ez is könnyeket csalt a szemembe, persze örömkönnyeket. És bizony, ahogy az egyik hozzászóló írta, mi nők nagyon-nagyon sok mindent kibírunk.
102. fr.andi (válaszként erre: 101. - Izaanyu)
2013. jan. 5. 18:41
Köszi, aranyos vagy...van egy mondás: mindenki annyi terhet kap, amennyit elbír. Biztos a Te életednek is vannak-voltak nehéz időszakai...talán olyanok is, amire mi mondanánk azt, hogy te jó ég, hogyan lehetett ezt kibírni. Ha egészséges a lélek, akkor-hidd el, ebből is meg lehet gyógyulni. No persze, egy édes, tündéri kislánnyal, gyorsabban ment a gyógyulás.
101. izaanyu (válaszként erre: 100. - Fr.andi)
2013. jan. 5. 18:31
Nagyon sajnálom, hogy át kellett ezt élned, és a többieket is, akik írták a fórumot, nem rátok gondoltam, hogy tépjétek fel a sebeket, hanem az olyan nyavalygós nőszemélyekre, amilyen én vagyok, hogy lehetnék hálásabb is a sorsnak, hogy mindkét gyerekemet egészségesen, baj nélkül megszültem, s csak sejtem, mi fájdalom lehet egy vetélés, vagy halvaszülés.
100. fr.andi
2013. jan. 5. 18:20

...én nem olvasom végig, mert átéltem...biztos vannak itt "jó" példák, én is ilyen körülmények között vészeltem át ezt a szörnyű tragédiát. A lehető legkíméletesebb, legtapintatosabb módon, egy kisvárosi kórházban (talán ez is számít)-ami azóta sajnos utókezelővé alakult. Nem tudom, mitől függ, kivel hogyan bánnak egy ilyen nehéz helyzetben. Én nagyon sok odafigyelést kaptam, a férjem ebédet, én a szülés után egy krónikus osztályon egy külön szobát. Az orvosom (aki azóta hála Istennek, világra segítette az élő, egészséges kislányomat) a szülés másnapján, vasárnap, bejött külön, engem megnézni, és egy órát ült az ágyam szélén, és beszélgetett velem.


Akkor nagyon fájt...nem a testem, a lelkem...nem tudom, mi a jobb...végigküszködni a folyamatot, vagy elaludni és felébredni...hogy nincs velem...???

2013. jan. 5. 17:51

Ez egy több éves topic, de végigolvastam, és végigsírtam. Elképesztő egyeseknek mennyi szenvedésen(testi és lelki)kell keresztülmenniük.

Szégyellem magam ilyenkor, hogy életem nehezebb szakaszait mekkora sorscsapásnak képzelem, hogy minden apró problémát mennyire nehezen élek meg, néha nyakig merülök az önsajnálatban, miközben gondjaim meg sem közelítenek egy ilyen tragédiát.

Ajánlom mindenkinek végigolvasni! Egy kicsit helyrepofoz.

98. Rescue (válaszként erre: 97. - Monoreal)
2013. jan. 5. 17:13
Life tv csatornán szokott lenni egy műsor, magzatkórház. Hát igen, a magyarok a béka segge alatt vannak.
2013. jan. 5. 10:00
Én 6. hét 2.napján voltam UH. Előtte lévő nap pecsételő vérzésem volt. UH szerint volt szív verés. Majd egyeztettem az orvosommal és ő megnyugtatott, hogy minden rendben, de a 9. héten azért nézzünk egy UH. Ez 2 nappal ezelőtt volt, ahol is kiderült, hogy már legalább 3 hete halott a magzat. 8,6 mm méretű volt, tehát 6.hét 5-6 napja körül halt meg. Pár nappal a vérzés után. Kérdem én, miért nem rendeltek vissza hamarabb UH-ra? Vagy miért nem fektettek be pár napra megfigyelésre. Én abban a tudatban voltam, hogy minden rendben van. Azóta sem vérzek, sem barnás maszatolás nem volt. Nem voltak görcseim, csak feszítő érzés, de ez normális, hiszen nőni kezd a méhem. Hőemelkedésem is volt és hányingerem, de ezek is normális tünetek. Hétfőn fekszem be a kórházba, hogy felhelyezzenek egy méhnyak tágított, amit azt mondják nagyon fájdalmas, és majd kedden műtenek.Olyan lesz mint egy egészségügyi kaparás. Ezt csak azért írtam le, hogy akinek hasonló tragédiája van, legalább képbe kerüljön, hogy mi vár rá. Nekem már van egy gyönyörű 2,5 éves kislányom így egy kicsit könnyebben dolgozom fel a veszteséget. Legjobban az dühít, hogy lehet hogy meg lehetett volna menteni a babát, ha egy kicsit odafigyelnek az orvosok!!!! Ez Magyarország!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook