Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam Olivér születése fórum

Kisfiam Olivér születése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kisfiam Olivér születése

1 2
2013. júl. 10. 11:27

Szeretném tudni, miért volt fontos "pocakosan ", főleg úgy, hogy már az utolsó időben jártál , az esküvő? Ez nem kiváncsiskodás.Pusztán választ keresek arra, hogy ma, amikor nem diat a házasság, Neked miért volt fontos. Csak akkor válaszolj, ha őszintén teszed, másként mond, hogy magánügy, az is.

Köszönöm

42. Kenderné25 (válaszként erre: 38. - Mkriszti81)
2013. júl. 8. 20:02
Az első gyerkőcnél rendszeresen meg volt,és őt is szopiztattam 9 hónapig.
2013. júl. 8. 17:13

Igen, ültem mentőkocsiban, úgy is, mint beteg. De továbbra sem értem, hogy miről beszélsz, ugyan is a taxisnak se dolga egy szülés levezetése!

Nem vitatkozom, mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mivel megy szülni! Ebbe igazán nem kellene belekötni!

Állítom, hogy aki bkv-val megy szülni, annak meg azt mondod, hogy mekkora hülye, miért nem hívott mentőt! Na mindegy részemről befejeztem!

40. 31c7cb1532 (válaszként erre: 39. - 6becd00cab)
2013. júl. 8. 16:25

Kedves szisziboszi!


Csak kíváncsiságból, valaha ültél már mentőn? Láttad, hogy ez milyen? A számítógép mellől nagyon objektív véleményeket lehet alkotni!!!:) Már az elején leszögezném, hogy nem mentőzöm/tem, de ültem már benne és az eü-ben dolgozom már évek óta,ezáltal van némi rálátásom a dolgokra. És kérlek szépen a mentőnek nem az a dolga, hogy a beteget bevigye a kórházba!!!! Az a feladata, hogy megfelelően ellássa a beteget a helyszínen és, ha indokolt, a szakmailag illetékes intézménybe szállítsa tovább. Amiről Te beszélsz az a "szállítókocsi", de mivel a kp-ban lévő irányítók szakmailag nem mindig kompetensek(lásd:elég az érettségi) általában magzatvíz elfolyáshoz is mentőtiszt/orvos, eset/rohamkocsit küldenek.

2013. júl. 8. 14:45

Gratulálok a pici fiadhoz!


Mentő kérdés: 9 évet töltöttem eü-ben -kisebb megszakítással- rálátok dolgokra, így azt is tudom, hogy a mentősök igen csak szeretnek nyavalyogni, és szeretnek kibújni a munka alól! Tisztelet a kivételnek, mert természetesen olyan is akad! Nos, én úgy gondolom, hogy attól függetlenül, hogy valóban vannak olyanok, akik a körmük beszakadásához is mentőt hívnak, azért továbbra sem lehet egy szülés megindulásával összehasonlítani őket! Hiába "csak" a magzatvíz folyik el, miért kellene taxit hívni, mikor azért van a mentő, hogy a betegeket eljuttassa a kórházakba? Jah, és a taxi nem ingyen van, ha mondjuk én kihívnám, hogy vigyen be, súlyos ezrekbe kerülne, pedig annyira nincs messze a kórház, DE akkor inkább pelenkát veszek azon a pénzen!

Amúgy, én is magzatvíz szivárgással mentem az első babával kh-ba, és ha nem lett volna autónk, mentőt hívtam volna, ha tetszik nekik, ha nem!

38. mkriszti81 (válaszként erre: 33. - Kenderné25)
2013. júl. 8. 13:43

Az elsőnél hogy volt?


Többnyire ez igaz, hogy nem jön meg, míg szoptatsz, de vannak kivételek, minden normális.

2013. júl. 7. 07:52

Igen emlékszem rád! :)

Köszönöm.

Kíváncsi vagyok,nálam hogy fog alakulni lesz e mensi vagy sem?

2013. júl. 6. 21:49

Calathea, gratulálok :)

A nyári babás topicból még emlékezhetsz rám a ciklusról(Zsuzska).


A szoptatás nem mindenkinél tartja vissza a menstruációt. Én 8 héttel szülés után visszakaptam és onnantól óramű pontosan tartotta is magát, a következő, jelenlegi terhességemig.6 hónapos koráig csak szoptattam a fiamat és azután is még egészen 14 hónapos koráig. Ő döntött úgy, hogy a tesó miatt már nem finom és nem kéri, a tejem ugyanúgy megmaradt a mai napig. 37.hétben vagyok.


Szóval ne ijedjen meg senki, ha szoptatás alatt vérezni kezd, ez egyén függő :)


Sok szép és nyugodt pillanatot a Legénykével :)

35. Li Dzsin (válaszként erre: 33. - Kenderné25)
2013. júl. 6. 21:47
Nálam addig nem jött meg, míg szedtem a Cerazette-t. Amint abba hagytam meg is jött, nagyjából rendszeresen (29-31 nap). Jah, azóta is szoptatok. :)
34. ccf0283561 (válaszként erre: 33. - Kenderné25)
2013. júl. 6. 18:02
Én kicsit több mint 1 hónapig véreztem,mostanában múlt el.Én is úgy tudom,hogy szoptatás alatt nem jön meg a menstruáció.Sógornőmnél sem volt mensi míg szoptatott.
2013. júl. 6. 15:39
Sziasztok!18 hete szültem meg a 2-ik gyermekem,minden rendben volt.Szülés után elég sokáig,kb.1 hónapig véreztem.Azóta semmi sem jelentkezett.Olvastam hogy amíg szoptatok addig nem valószínű hogy lesz menszeszem.Valaki más is járt már ebben a cipőben???
32. 31c7cb1532 (válaszként erre: 30. - Tittike1982)
2013. júl. 6. 07:24
Igen ezzel a szövődménnyel riogatják a kismamákat, de ez nagyon ritkán fordul elő.És mellesleg ebben az esetben nem fekvésen van a lényeg, hanem meg kell emelni a medencét és oldalra kell fektetni a várandóst(belső vizsgálat dönti el, hogy melyikre). Ha fennáll mindenképpen sürgős császár a dolog vége.Faros babánál pedig azért ritkább az ilyen szövődmény(maximum, ha elakad a válla),mert a far puhább és így nem tudja elnyomni a köldökzsinórt.
2013. júl. 5. 21:40

Nekem otthon folyt el a magzatvíz, nem hallottam erről a fekvés dologról, így nem is siettem nagyon, szépen megfürödtem, még hajat is mostam és férjem kocsival vitt a kórházba.

Ott sem mondták, hogy bármire vigyáznom kellene, csak várni kellett, hogy erősödjenek a fájások és táguljunk...

A szülés viszonylag rendben zajlott, mégis fertőzés (és 8 napnyi kórház) lett belőle :(

30. Tittike1982 (válaszként erre: 22. - 300c83c7b2)
2013. júl. 5. 21:11
Nekünk úgy mondták, hogy onnantól lehet sétálni, hogy a szülésznő vagy a doki megvizsgált és meggyőződött arról, hogy a baba feje szépen beékelődött, mert onnantól már nem eshet előre a köldökzsinór. Ez megtörténet már hetekkel a szülés előtt is, és akkor már nem kell ettől tartani. És ez csak koponyavégű fekvésre vonatkozik. Nekem faros volt a baba, direkt rákérdeztem, olyankor nem kell feküdni, de már nem emlékszem, hogy miért. Így mi autóval mentünk, főleg mert a férjem halál nyugodt volt. Ha pánikolt volna, inkább mentőt hívtam volna én is, nehogy az árokban kössünk ki. Mert én már csak nem szerettem volna akkor vezetni. Végül is ezért fizetjük a TB-t, nem? Taxis nem tudom, bevállalt volna-e igencsak csordogáló magzatvízzel, gondolom azért féltette volna az üléshuzatát :-)
29. Yaweb (válaszként erre: 28. - 31c7cb1532)
2013. júl. 5. 21:00
En ertem amit probalsz mondani es valoszinuleg igazad van,hogy a legtobb esetben felesleges a mento. De foleg elso babasoknal meg egyebkent is,jobb felni mint megijedni es en szemely szerint ugy gondolom,hogy szulo nonel indokolt a mento hivasa
28. 31c7cb1532 (válaszként erre: 26. - Yaweb)
2013. júl. 5. 20:22

Még egyszer hangsúlyozom, hogy nem vitát szerettem volna generálni a témában. Egyszerűen próbáltam(volna) felhívni a figyelmet arra, hogy az "elfolyt a magzatvizem"-hez tényleg nem kell feltétlenül mentőt hívni.Nem akarok belemenni szakmai dolgokba, de hidd el a szülő nőnek igazán a kórházban tudnak segíteni(ott vannak rá megfelelő gyógyszerek,műszerek, személyzet).

Abban igazad van, hogy ma tényleg több a stressz stb.,mint régen, de korábban azért sokkal nagyobb volt az anya/csecsemő halandóság már csak azért is mert nem volt vagy nem volt megfelelő a kórházi ellátás. Ezért vagyok otthonszülés ellenes például.

Sajnálom, hogy Neked rossz élményeid vannak a szüléssel kapcsolatosan. De hidd el másnak sem feltétlenül volt könnyű, már ha könnyűnek számít hogy terhességem utolsó 4 hetét kórházban töltöttem...

27. szaszi2 (válaszként erre: 26. - Yaweb)
2013. júl. 5. 20:02

Teljes mértékben igazad van.Az első szülésről nekem csak rossz élményeim vannak:-(

Remélem most szerencsésebb leszek:-)

26. Yaweb (válaszként erre: 20. - 31c7cb1532)
2013. júl. 5. 19:54

Persze, csak nagymamainkat nem erte ennyi stressz,nem ettek ennyi szar kajat es nem 30 felett szultek meg az elso babajukat.

Hidd el,en is ezt mondogattam amit te es minden rosszul sult el ami csak lehetett pedig a 38.hetig meloztam es termeszetes szulesre koncentraltam, szoptatassal egyben. Persze,konnyen beszel az akinek minden jol ment...

25. szaszi2 (válaszként erre: 24. - Ccf0283561)
2013. júl. 5. 17:45

14 évvel ezelőtt hasonlóan indult a dolog,anyósoméknál:-)

Autóval mentünk,mert a párom remegett:-)

Nagyon leszidtak,hogy miért nem hívtunk mentőt.

Vajúdás szintén így történt,köldökzsinór 3-szor a lányom nyakán,csak engem nem császároztak meg,és ő a 41.-ik héten érkezett.

Remélem most már minden ok nálatok,és lassan a pocak is rendesen fog működni,segítség nélkül:-)

Jó babázást:-)

2013. júl. 5. 17:23

Én is pontosan azért hívtam mentőt,mert mindenki ezt mondta,és olvastam mindenhol.A férjemmel nem sokra mentem volna akkor sem ha van autó,de nem volt.Ő azt se tudta hol van,nem hogy bevigyen a kórházba.A taxi meg nem kicsit lett volna húzós,mert nem éppen a szomszédba van a kórház.

És igen ha már a mentő ingyen van inkább azt hívom.


Köszönöm a jó kívánságokat!!

23. Li Dzsin (válaszként erre: 22. - 300c83c7b2)
2013. júl. 5. 15:04
Én 6 órán át folyamatosan sétáltam folydogáló vízzel. Fel sem merült h lefeküdjek. A gravitációnak hála szépen ki is tágultam. Nuku fertőzés a végére és a zsinórral is minden rendben volt :)
2013. júl. 5. 14:52
Tittikének van igaza,nekünk is ezt tanították még eü.szakközépben szülészetből.Szigorú fekvés a köldökzsinór előesés miatt.Mit ad Isten a 3. szülésemnél elfolyt a víz,(az első kettőnél repeszteni kellett)és a kórházban engem is sétáltattak.Viszont 6 óra múlva bekötötték az oxitocint.Tehát ahány ház annyi szokás,de a papír forma szerint, elfolyt magzatvízzel fekvő helyzet.
21. Konkie
2013. júl. 5. 13:10

Nagyon helyes kisfiú, szívből gratulálok hozzá, a szülés körüli kellemetlkenségeket biztos hamar feledteti majd Veled :)


Magzatvízelfolyásnál pedig igenis indokolt a mentő és fekvő helyzet, erre minket is figyelmeztettek!!!

20. 31c7cb1532 (válaszként erre: 19. - Mandala25)
2013. júl. 5. 12:08
Ha minden rendben van akkor a "taxis" is levezetheti szülést. Végül is nagyanyáink mellett még bába sem volt sok esetben és mégiscsak megszülettek a gyerekek. Ha tényleg gáz van, akkor a mentős sem tud az esetek többségében feltétlenül segíteni(mert ilyen szinten erre nincs is "kiképezve").
19. mandala25 (válaszként erre: 15. - 31c7cb1532)
2013. júl. 5. 12:03
inkább a mentős vezesse le a szülést mint a taxis...eggyáltalán nem értek eggyet veled.én is mentőt hívtam volna
18. 31c7cb1532 (válaszként erre: 17. - KicsiBone)
2013. júl. 5. 12:01

Ok, azt aláírom ahol tényleg nincs autó/taxi, messze van a kórház stb. indokolt lehet a mentőhívás. De ebben az esetben is fél óra eltelt mire megjött a mentő, valószínűleg ennyi idő alatt kocsival/taxival már rég beértek volna...

Ja és ennyi idő alatt nem fog fertőzést kapni...

17. KicsiBone (válaszként erre: 5. - 31c7cb1532)
2013. júl. 5. 11:53

Azért, mert ha messze van a kórház és nincs kocsi, taxi (sajnos vannak olyan települések is), akkor is be kell érni egy órán belül a kórházba. Elfolyt magzatvízzel ez sürgősségi eset a fertőzés veszély miatt, ezt a diszpécser is tudja, a mentős is tudja...


Calathea, gratulálok a babádhoz és mielőbbi jobbulást neki!!! mi is az intenzíven kezdtünk, tudom, milyen az :(((

16. Li Dzsin (válaszként erre: 12. - Tittike1982)
2013. júl. 5. 11:48

Hát akkor ez ezek szerint mindenhol máshol van.

Nekem a vizem is elfolyt, fájásaim is voltak, a szülésznőm mégis azt mondta, ráérek bemenni. A víz el folyásától még 2 órát otthon voltam. Végül 5 perces fájásokkal értem be. Ültem, sétáltam, ami jól esett.


De hát mind tudjuk hogy az országban ahány kórház annyi protokoll, h mit és hogyan kell.

15. 31c7cb1532 (válaszként erre: 14. - Yaweb)
2013. júl. 5. 11:38
Szerinted a mentőben mit tudnak tenni szülésnél? Megsúgom Neked, semmit... Ha ténylegesen beindul, akkor megállnak és, ha szerencséje van a nőnek, nincs semmi komplikáció és magától is meg tud születni.Mert azok a mentőtisztek/orvosok jobb esetben láttak már szülést de nem szülész-nőgyógyászok dolgoznak ott, az tuti.
14. Yaweb (válaszként erre: 13. - 31c7cb1532)
2013. júl. 5. 11:26

Kicsit erdekes az osszehasonlitas a beszakadt labkorom es a szules kozott...

Persze,en sem vagyok hive,hogy mindenhova mentot hivjak de vannak esetek mikor igenis indokolt a mento hivasa!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook