Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Társadalombiztosítás érvényességében tudna valaki segíteni? fórum

Társadalombiztosítás érvényességében tudna valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


21. Mummoska11 (válaszként erre: 18. - Kszb)
2013. júl. 5. 19:38
Azért szomorú, mert tudod volt olyan lány nálunk akit 3 hónapig "így" alkalmaztak... mit meg nem engednek maguknak azért. Messzemenőkig visszaélnek azzal, hogy ilyen nagy a munkanélküliség. Szinte bármit megtehetnek mert tudják, hogy muszáj csinálnod...
20. Mummoska11 (válaszként erre: 17. - Helena61)
2013. júl. 5. 19:35
Nem ebből élek, csak az első 15 napban így alkalmaztak. De akkor azt mondták vonnak belőle járulákot. Aztán kaptam szerződét. De így is átvágtak és 2 hónap után kényszerültem ott hagyni, hiszen senki nem dolgozik ingyen. Sajnos ilyen az én formám, mindig kifogom a selejtes munkákat... csak hát muszáj az embernek mindig lehetősége elvállani ha kell a pénz, pedig a képzettségemet messze alulmúlta a munka, csak hát a muszáj nagy úr...
19. kszb (válaszként erre: 17. - Helena61)
2013. júl. 5. 16:51
ismerősöm se fizette, ettől függetlenül élt a TAJ-a több, mint 1 év távlatából is... Pedig csak alkalmi bejelentései voltak....
18. kszb (válaszként erre: 16. - Mummoska11)
2013. júl. 5. 16:50
a felvetés, miszerint kamu papírokat írtál alá, nme véletlen volt ;) Csak nekem annyira nem számít, mert csak másodállásban van iylen alkalmi munkás dolog nálam... De én is akkor jöttem rá, amikor az éves adóbevallás miatt kértem a cég könyvelőjétől a papírt, h mennyi volt az annyi.... nem volt nehéz rájönnöm, lévén, h kemény 3 napról tudott adni....
17. Helena61 (válaszként erre: 7. - Kszb)
2013. júl. 5. 15:51
Az alalmi munka (önmagában) nem ad biztosítást..aki csak ebből él, annak is fizetnie kell a havi 6.660.-Ft EÜ szolg.járulékot
2013. júl. 5. 15:29

Sziasztok!

Gondoltam elmesélem mi történt ma.

Hát megkérdeztem az OEP-nél, hogy akkor most hogyan is állok biztosítás ügyileg. Közölte velem a hölgy, hogy sehogy. Úgyanis nem fizettek utánam járulékot, és pótolnom kell a hiányosságot. Szóval a tegnapi feltételezés miszerint kamu volt a papír amiket aláírattak velem beigazolódott. Elképesztő komolyan mondom. Ja és mondja a hölgyike, ha orvoshoz akarok menni előtte menjek be a Navhoz és kérjek igazolást, hogy elindítottam a dolgot... hoppsz ma nincs ügyfélfogadás... nos hát akkor így jártam... na mivel elég szarul voltam gondoltam akkor is elmegyek dokihoz, ha törik, ha szakad...éééés láss csodát még volt biztosításom. :) szóval elég érdekes dolgok vannak itt meg kell mondanom.

15. Mummoska11 (válaszként erre: 13. - Kszb)
2013. júl. 4. 23:24
Hát mindegy holnap azért megkérdezem a biztonság kedvéért az oepnél. Az a tuti... :)
14. Mummoska11 (válaszként erre: 12. - Krinya5)
2013. júl. 4. 23:23
Sajnos 30 nap híján nincs meg a 360 nap... mert a tanfolyami időt nem veszik bele... előtte meg Gyesen voltam, az előtti munkaviszony meg már kiesik a 3 évből, szóval ez kilőve. Hajjjajjj nem egyszerű ez. Már minden variációt végig futottunk. Igazából azért is húztam eddig az időt, mert azt hittem gyorsan találok valamit, de nem akar összejönni semmi... :( a fene sem gondolta, hogy így az utolsó napokra meg lebetegedem...
13. kszb (válaszként erre: 10. - Mummoska11)
2013. júl. 4. 21:54
nyugi! Akkor sem azonnal fizettetnek meg, hanem aláírsz egy papírt, ami kötelezvény, h elintézed a TB-d, vagy a NAV behajtja rajtad. Kevesebb helyről hajtanak el ellátás nélkül.
2013. júl. 4. 21:52
Ha előtte hosszú volt a munkaviszonyod, menj el munkanélkülire, az 3 hónap plusz.
2013. júl. 4. 21:47
Köszönöm a hozzászólásokat! :)
10. Mummoska11 (válaszként erre: 8. - Csodapók)
2013. júl. 4. 21:46
Sajnos nincs ügyfélkapum, csak a Páromnak. Azon keresztül pedig nem lehet megnézni az enyémet. Jobbat tenni nem tudok, mint hogy reggel megyek az oep-hez és megkérdezem, remélem nem lesznek 5 millióan és akkor talán még orvoshoz is eljutok holnap, mert természetesen egy időben van a kettő... (persze csak ha lesz jogviszony, bár nagyon remélem hogy még van, mert nem mennék ha nem lenne muszáj)
9. Mummoska11 (válaszként erre: 7. - Kszb)
2013. júl. 4. 21:44
Hát aláíratták velem, illetve kaptam róla másolat ami a következő évi adóbevalláshoz kell. Még ki is hangsúlyozták, hogy mindenképp őrizzem meg. Hát csak nem vágtak át... bár annál a cégnél nem lehet tudni.
2013. júl. 4. 20:21

Szia!

Ha van ügyfélkapu regisztrációd Te is tudsz tájékozódni a jogviszonyodról.

7. kszb (válaszként erre: 6. - Mummoska11)
2013. júl. 4. 19:55
érvényes az egyszerűsített munka ideje alatt is! Onnan is fizették utánad az tb-t! Ez 100%! Már amennyiben valóban be lettél jelentve egyszerűsített alkalmazásban, és nem csak fiktív papírok voltak.
2013. júl. 4. 19:43

Köszönöm az eddigi válaszokat. Az oep, csak személyesen ad ki infot... sajnos. Úgyhogy ezt ma már nem tudom meg.

Ezt én is olvastam az oep honlapján, csak nem tudom, hogy az egyszerűsített munka alatt érvényes-e a jogviszony vagy sem. Mert ha igen, akkor még van érvényes tb-m, ha nem akkor pedig már nincs vasárnaptól. Megőrülök. Nem elég, hogy munka sincs kilátásba még ez is... nem merek dokihoz menni. Félek, hogy utána küldenek egy csinos kis csekket...

2013. júl. 4. 19:37
Én úgy értelmezem, hogyha nincs újabb munkaviszonyod, akkor egyből be kell jelentkezned az apeh-hogy járulékfizetésre. Ha felhívod az OEP-et, megmondják neked pontosan.
2013. júl. 4. 19:35

Ezt írja az OEP: Az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultságnál az aktuális jogviszonyt kell vizsgálni. Ennek

megszűnését követően maximum 45 napig áll fenn a jogosultság, ezt nevezzük passzív jogosultságnak.

Ezen időszak alatt egy másik jogosultságot kell szerezni: pl. új jogviszony (új munkavállalás), vagy

egyéb jogosulti kategória (nyugdíjas, szociálisan rászorult) alapján lesz jogosult igénybe venni az

egészségügy szolgáltatásait. Ha azonban a biztosítási jogviszony 45 napnál rövidebb ideig állt fenn, ez

esetben a passzív jogosultság is ezzel megegyező időtartamig érvényes.

Ha a biztosítás/jogosultság megszűnését megelőzően fennállt korábbi biztosítás/jogosultság 45 napnál

hosszabb ideig állt fenn, és az utolsókét megszűnt jogosultság nem állt fenn ugyan 45 napig, de a két

biztosítás/jogosultság fennállása között 30 napnál kevesebb nap telt el, 45 napig fennáll még az

egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság. Az úgynevezett passzív egészségügyi szolgáltatásra

való jogosultság a szünetelésre nem alkalmazható! A szünetelés első napjától egészségügyi

szolgáltatási járulékot kell fizetni, ha az érintett személynek más jogosultsága nincs.

3. kszb (válaszként erre: 2. - Mummoska11)
2013. júl. 4. 19:21
én 45 napot tudok. Ha az idő alatt nem történik semmilyen befizetés utánad, akkor teszik passzívvá, vagyis jelzi a rendszer, h nincs TB-d.
2013. júl. 4. 19:16

Sziasztok!

Elég komplikált a dolog.

Szóval március 17-ig volt rendeszeres munkaviszonyom jó hosszú idejig.

Aztán sajnos felmondtak. Alkalmaztak egyszerűsített foglalkoztatásba (régen munkavállalói kiskönyv volt), azt tartott április 6-tól 21-ig. Majd felvettek heti 12 órába dolgoznI 22-től. Ez a munkaviszony tartott kerek egy hónapig, azaz május 22-ig. A kérdésem az lenne, hogy meddig van passzív TB-m? Mert elég sok mindent olvastam és már kissé belekavarodtam. Nem is érdekelne a dolog, csak annyira megbetegedtem és szeretnék elmenni orvoshoz, de nem szeretnék utána fizetni ha esetlegesen már lejárt a jogviszony. Ja és mielőtt bárki azzal jönne, hogy pedig kötelező fizetni, tudom! Jogosult vagyok, hogy az önkormányzat átvállalja, csak meg kell várnom a párom bérpapírját, amit csak jövő héten kapunk meg. Szóval már folyamatban van a rendezése...

2013. júl. 4. 19:09
Társadalom Biztosítás érvényessége...bővebben az első hsz.-ben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook