Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúra, kicsit különc módon fórum

Fogyókúra, kicsit különc módon (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
103. 32fab46f2a (válaszként erre: 102. - Noarashi)
2013. júl. 8. 09:31
Hát igen...palántáztunk rengetek paradicsomot, paprikát...tök jó lesz mikor nem kell megvenni. De most kétnaponta locsolni kell, különben feleslegesen vettük. Nekünk van kút, így azért mégsem kell fizetni víz+csatornadíjat, de sajnos nem mindenki ilyen szerencsés. Mindennek két oldala van...Én nem bánom, hogy van kert, szeretek kint "kapirgálni", bár én eszem a legkevesebbet meg abból ami tterem :) Viszont sok év után újra vannak pl. tyúkjaink is, no nem a finom pörkölt miatt, hanem mert durván drága a tojás...No és aztán mindent megesznek ami terem :) Márciusban tipikus üzemi aligtollas pipik voltak, féltek kb. a gaztól is, most már igazi kis falusi tyúkok lettek, szép kövérek:) No és ami nem elhanyagolható, nem megvesszük a tojást, hanem ajándékozunk annak, akinek nincs. De - és hozzátenném én is csajk 25 éves vagyok - azt látom, hogy sok korombelinek mintha égő lenne az, hogy ő most kimegy kapálni, vagy bármilyen kerti munkára... A szomszédunk gyerekei is magasról sz*rnak rá, hogy munka után a szüleik még kertészkednek. Ja és annyi idősek mint én. És nekem jegyzi meg a szomszéd minden allakommal, hogy jaj szegény kislány megint a kertben vagy? Hát én tök nem sajnálom magam, mert szívesen csinálom. De szerintem nem ez a tipikus...
102. Noarashi (válaszként erre: 100. - 32fab46f2a)
2013. júl. 8. 09:14

A cukor tényleg drága. Csak ugye ha valakik szeretik a lekvárt, sütibe vagy amúgy..akkor még mindig jobban megéri befőzni, mint boltban megvenni a dzsemeket, amibe ugye közel sincs annyi gyümölcs, mint amennyi abban van, amit te készítessz.

Viszont az biztos, hogyha minden hozzávalót meg kell venni, akkor már nem éri meg befőzni...sajnos.

101. Noarashi (válaszként erre: 99. - 32fab46f2a)
2013. júl. 8. 09:12

Igen, az is igaz, amit te írsz. De nálunk pl nagyon szépen megél a mandulafa, barackfa, fügefa. Ezek nem igényelnek sok időt. Legalábbis a füge pl akkor is megvan, ha semmit sem csinálsz vele.

Hidd el, én nem vagyok egy agrárarc :)

2013. júl. 8. 09:09

Egyébként gyümölcsfábnk nekünk is csal alma és körte van, sajnos 3 éve a belvízben mindenünk tönkre ment. De vannak barátaink, ismerőseink, akiktől ingyen, vagy nagyon olcsón megkapjuk. Elmegyünk, leszedjük, aztán legközelebb mi segítünk amiben tudunk.

Kb. így megy ez nálunk.- Városban nyílván nehezebb. De sok szedd magad akció van, ott olcsó lehet gyümölcshöz jutni. Csak hozzáadjuk még a rengetek cukrot ami elfogy egy befőzés alkalmával, és az ember megint csak a fejét foghatja, h mennyibe került...

99. 32fab46f2a (válaszként erre: 97. - Noarashi)
2013. júl. 8. 09:07

Attól, hogy valakinek van kertje de nem műveli, nem biztos, hogy lustaságból nem teszi. Mondom én ezt úgy, hogy mindig is vidéken éltem, szüleim gazdálkodtak gyerek koromban. Folyamatos műszakba jártak mindketten, plusz ott voltunk mi a tsómal. És tartottak vagy 50 disznót, volt 2 nagy meg 3 bérelt földünk. Aztán ahogy teltek az évek, egyre kevesebb lett. Mert egyszerűen nem érte meg. Most ahol élünk, a szomszédunk művelte a földünket, nem mi. Aztán idén visszavettünk belőle egy darabot, és szintén kertészkedünk. De szerintem aki sosem csinálta, el sem tudja képzelni, mennyi munka és idegeskedés van vele. És rohadt sokba kerül. Ha nem laknék itthon, a szüleim egyszerűen fizikailag nem bírnák művelni. Pedig "csak" konyhakertrő van szó.

Szóval én nem szólom le azokat akinek van kertje de nem műveli. Tök jó, hogy van friss borsó, zöldség b, bab és társai...De nagyon sok muka. És számításba sem vettük a tetveket, krumplibogarakat, csigákat. Amit vagy kézzel szedegetsz össze minden nap, vagy permetezel....

Tök jól hangzik, hogy éljünk egészségesen bla bla...csak anyagilag nehéz bírni...

98. 130454e42d (válaszként erre: 97. - Noarashi)
2013. júl. 6. 18:10
Az ilyet én sem, pocsékolás a köbön. Más meg boldog lenne, ha lenne kertje. Na, majd 10 év múlva :D
97. Noarashi (válaszként erre: 96. - 130454e42d)
2013. júl. 6. 18:08
Hát igen, más meg akinek kertje van, a pusztaságnak van. Egyik szomszédunk ilyen. A nagy semmi van egy rohadt nagy kertben. Ezeket sosem értem.
96. 130454e42d (válaszként erre: 95. - Noarashi)
2013. júl. 6. 18:07
Irigyellek :) Meggyet tettem el, anyósoméknál van 2 meggyfa, de más sajnos nincs, ott is kicsi a kert, de legalább van. Itt a panelban nem sok mindenre van lehetőség.
95. Noarashi (válaszként erre: 94. - 130454e42d)
2013. júl. 6. 18:06
Hát mi is csak azért főzünk lekvárt mert megterem a kertben. Az hogy piacról venni??? Egy vagyon lenne.
94. 130454e42d (válaszként erre: 93. - Noarashi)
2013. júl. 6. 18:01

Az a baj, hogy ezek az olcsók. A héten voltam temetésen, és nagyon meglepődtem azon, hogy sok síron már nincs síremlék. A virág friss volt, a sír gondozott, de másra nem telt.

A húskészítmények olcsóbbak, mint a hús, lekvárt meg én se főzök már, annyi gyümölcsöt veszek amennyit megeszünk, ez van sajnos.

93. Noarashi (válaszként erre: 92. - 130454e42d)
2013. júl. 6. 17:58

Szerintem ha van egy kis józan paraszti eszünk, és figyelünk a szervezetünkre, akkor olyan nagy baj nem lehet. Sok ember eszetlen, zabál, ahogy egy állat sem teszi. Én szoktam figyelni t.szkó és hasonlóknál kasszarosnál mivel van teli emberek kosara: olcsó húskészítmények (minimális hús van benne) kóla, péksütik, , chipsek, csíziónak nevezett álsajt és társai.

Szóval ha csak kicsit visszamegyünk egy 50-60 évet, és hogy akkor mit ettek. És ma mit esznek. Nem beszélve a minőségi éhezésről.

Ja tegnap mi meg saját barackot főztünk lekvárnak. Mennyei lett. No nem ám azok a bolti vackok amiben ha már 50% a gyümölcstartalom akkor már "jónak" mondható.

92. 130454e42d (válaszként erre: 91. - Bowie)
2013. júl. 6. 17:39

Nem betegekre gondoltam. Amit írtál kb. 10 éve ugyanezt írtál az Update-ről is.

Szerintem egész más, ha egy betegnek diétáznia kell, mint egy egészséges ember táplálkozása. Ha valakinek jó éljen így, engem az zavar, hogy sokan mint egyetlen helyes módszert hirdetik. Kb. mint a Jehovisták :) Nincs királyi út, mindenkinek meg kell találni azt ami neki a legjobb.

91. bowie (válaszként erre: 87. - 130454e42d)
2013. júl. 6. 17:36

A Chron betegeknek a paleo talán az egyetlen ami segítséget jelent.

Mint ahogy sok IR-es az IR diétát csinálja, hogy jó állapotban maradjon, és tünetmentes legyen. Ha nem működik, akkor kezdik a paleót.


Ez amit nem értenek sokan..hogy nem egy diéta, nem egy fogyókúra, hanem egy életmód egy fajta táplálkozás. Mint ahogy a laktózérzékenyeknek laktózmentes életmódot kell folytatniuk.

Különböző problémákra lett kitalálva..az, hogy sokan csak divatból kezdenek bele, meg azért csak, hogy lefogyjanak..na náluk elmúlik a paleó, ha nem veszik észre a többi lényeges változást. De van a hoxán is, aki már több, mint 5 éve így él. Nem beszélve azokról, akiknek így kell élniük.

90. 130454e42d (válaszként erre: 88. - Noarashi)
2013. júl. 6. 17:28
Legalábbis a mi kultúránkban nagyon régen. Ha jól tudom Thaiföldön pár éve kezd terjedni.
89. bowie (válaszként erre: 86. - Noarashi)
2013. júl. 6. 17:28

Nekem vannak állataim..nem azokkal van a gond, akik otthon szépen maguknak, hanem az ipari tejtermeléssel.

Régen nem volt semmi gond a tejjel, hisz nem is fogyaszthatták az emberek mértéktelenül..csak amikor hozzájutottak.

2013. júl. 6. 17:27
Szerintem tejet mindig is fogyasztottak. És a vodka vonalán maradva, ha mást nem hát kumiszt :)
87. 130454e42d (válaszként erre: 85. - Bowie)
2013. júl. 6. 17:26

Akkor jó :)

Mindenki éljen úgy, ahogy neki megfelelő. Szerintem a paleo múló divat, 10 év múlva más lesz a menő. Volt már ilyen, lesz is még.

2013. júl. 6. 17:26

Én marhára kétkedő vagyok. Ez a baromság is, hogy a tehén teje tele van fekáliával...aki látott már életében tehenet, és olyan gazdasszonyt aki szépen, tisztán feji a tehenet, majd azt a tejet szépen felforralod, és utána megiszod. No abban hogy nincs genny meg fekália, meg vér az tuti.

Ellene a BKV buszokon ilyen jócskán akad :)

85. bowie (válaszként erre: 83. - 130454e42d)
2013. júl. 6. 17:24
Én nem is akarlak meggyőzni.:)
84. bowie (válaszként erre: 82. - Noarashi)
2013. júl. 6. 17:23

Hát az nem csak a gabona tartalma miatt veszélyes..:))))


Egy laktózérzékeny, egy gluténérzékeny és egy allergiás találta ki szerintem.:))

83. 130454e42d (válaszként erre: 80. - Bowie)
2013. júl. 6. 17:22

Már az elején van gond. A természeti népeknél nincs cukorbeteg, ahogy régen se nagyon volt, ugyanis halálos betegség kezelés nélkül. Rák: őskori leleteken találtak csontrákot.

A másik: nálunk nem működik a természetes kiválasztódás, mivel olyan gyerekeket is megmentenek akik régen meghaltak volna. Felnőnek, utódaik lesznek, akik öröklik. Ha belegondolsz az őskorban egy rövidlátó életképtelennek számított, ma szinte csak szépséghiba és kényelmetlenség.

A táplálkozás meg erősen helyfüggő volt, nem ugyanazt ették a tengerparton és a szárazföld belsejében.

Ne haragudj, de ezek után a cikk többi állításában is kételkedem.

2013. júl. 6. 17:21

Ezeket ki találta ki? Úgy értem azt hogy veszélyes a gabona, meg a tej, meg a hüvelyesek?

No akkor a vodka is tabu?

81. bowie
2013. júl. 6. 17:19

9. bowie 2013-07-04 15:44

A gyümölcstől nem nagyon lehet fogyni.:)


Nézz meg egy szénhidrát táblázatot, amiben kevés van eheted nyugodtan. Akár tömheted magad szalonnával, kenyér nélkül.:) Ugyanis például a szalonnában nincsen szénhidrát.:)



Itt a 9es...nem látom benne a mértéktelen szót..


Vagy a tömheted szóra borultál így ki? Én mondjuk most teletömtem magam dinnyével..de nem gondolnám, hogy mértéktelen mennyiségben enném.

80. bowie
2013. júl. 6. 17:17

Ezt hozta be legelsőnek a google:


[link]

2013. júl. 6. 17:16
A "sok " szalonna ilyet is okozhat , hogy elfelejtünk dolgokat , azt, hogy mit írtunk csak emlékeztetőnek 9. sz hozzászólásod :::::
78. bowie (válaszként erre: 76. - 130454e42d)
2013. júl. 6. 17:15
Persze, pillanat keresem.
77. bowie (válaszként erre: 70. - Noarashi)
2013. júl. 6. 17:15

A tejtermékek kazeint tartalmaznak, ami a bociknak jó, embereknek nem. Vannak kimutatások, hogy a tej egyébként tartalmaz gennyet, vért és fekáliát is.

De ezekkel tele van az internet is egyébként.


A glutént tudja mindenki miért nem jó.

76. 130454e42d (válaszként erre: 75. - Bowie)
2013. júl. 6. 17:15
Ehhez tudnál forrást adni?
75. bowie
2013. júl. 6. 17:13
A hüvelyesek átjárhatóvá teszik a bélfalat, nem tudnak a vitaminok felszívódni rendesen tőlük. Mondjuk borsót olykor eszem, olyan 2 havonta egyszer..nem turkálom ki a kajából.:))
74. 130454e42d (válaszként erre: 71. - Mariann63)
2013. júl. 6. 17:12
Lehet jókat enni, hagyományos kajákat is, és így is lehet fogyni :) Kinek mi könnyebb.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook