Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kötelezhet-e a biztonsági őr arra, hogy olyan helyen hagyjam az értékeimet, amelynek biztonságos megőrzése nem biztosított? fórum

Kötelezhet-e a biztonsági őr arra, hogy olyan helyen hagyjam az értékeimet, amelynek biztonságos megőrzése nem biztosított? (tudásbázis kérdés)


12. michelle.r (válaszként erre: 1. - Tbt0801)
2013. júl. 4. 19:51

Nem kötelezhet arra, hogy őrizetlenül hagyd. Viszont joga van nem beengedni vele.

Én mindig megkérem, hogy figyeljen rá és ezt általában kedvesen meg is teszi.

11. tbt0801 (válaszként erre: 10. - Szafaripók)
2013. júl. 4. 15:37
Igen, zavar, Bp, 8. kerület, szerintem ezzel mindent elmondtam, nem szívesen hagytam ott ....
2013. júl. 4. 14:05
Ha ennyire zavar, tegyél panaszt írásban, kérj állásfoglalást. Akár e-mailben is.
2013. júl. 4. 14:01

Nekem annyi a problémám, hogy kiírva sehová sincsen, hogy nem lehet bevinni, s nincsen megoldva a biztonságos felügyelet. Ez nem kicsi, hanem viszonylag nagy lakótelepi Spar, tehát nem a sarki közértről volt szó.

Ja és a biztonsági őr meglehetősen arogáns volt.


A CBA-ban van értékmegőrző, mégis mindig bevihetjük a motort a bevásárlókocsiban ....


Azért tettem fel a kérdést, hogy más járt-e így mint Én/Mi!

8. tbt0801 (válaszként erre: 2. - Tavirózsa :))
2013. júl. 4. 13:58

Szia!

Próbáltam, mondtam, hogy bevásárlókocsiba rakom, meg hogy viszem a kezembe végig, de nem engedte, le kellett raknom!

Azért megyünk, mert a pici a hátamon volt, s ha elfárad a "nagy", akkor "csak" tolom, s nem kell kb. 35 kg-t pluszban cipelnem.

Eddig ebből nem volt gond.

2013. júl. 4. 13:51

Nemrég az Auchanban volt bicikli -és kismotor vásár, és legalább 20 gyerek biciklizett és kismotorozott benn az áruházban. Senki nem szólt rájuk, pedig enyhén szólva is zavaró volt.

Vannak buzgómócsing biztonsági őrök amúgy, de olyanok is, akik belesz.rnak a melóba. :/

2013. júl. 4. 13:43
Pl. t-szkóba nem lehet görkorival bemenni, szóval lehet hogy a kismotor is ilyen. De őszintén, ha még felügyeli a szülő a gyerekét. De ez nem mindig jellemző, és nekibuzdul a gyerek, nekimehet törékeny holmiknak, és akkor még az adott bolt lesz a hibás, ha a gyereknek valami baja van.
2013. júl. 4. 13:29
mi nagy Spárban voltunk egyszer, gyerek szintén kismotorral - biztonsági őrhöz mi mentünk oda, hogy adjon rá egy matricát, hogy ez nem a boltból van (mint amikor máshonnan vitt egyéb terméket lematricáznak), gond nélkül bemehettünk vele..
2013. júl. 4. 13:21

Elképzelhető, hogy igen.

Mert:

olyan tárgyat akarsz bevinni, ami veszélyes lehet másokra, pl. a kicsi motorozni akar a boltban, és ütközhet emberekkel, polcokkal...


olyan az a tárgy, amire nincs szükséged a vásárlásnál, tehát nem biztos, hogy nem akarhatják, hogy olyan ne legyen bent, mint akadály, nem tudom...


nem kell ott hagynod, ahol nem őrzik, ki is kötheted a biciklikhez, vagy máshová...


De ezek csak gondolatok:)

3. Tavirózsa :) (válaszként erre: 2. - Tavirózsa :))
2013. júl. 4. 13:18
Bocsi! Nem motorral kisboltba, hanem boltba kismotorral. :D
2. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - Tbt0801)
2013. júl. 4. 13:18

Hát én nem tudom, hogy mire kötelezhet, gondolom, hogy ő is csak a munkáját végzi, de minek mentek motorral kisboltba?

Ha beakarod vinni, akkor vegyél bevásárlókocsit és tedd az aljába! Abba csak nem kötnek bele. :)

2013. júl. 4. 13:12

Kedves Látogatók!


A következő esetre keresem a választ.

Tegnap a kisfiammal elmentünk a közeli SPAR áruházba, ahol is a biztonsági őr közölte, hogy bizony a kismotort nem vihetjük be. Ez azért problémás, mert az üzletben nincsenek zárható értékmegőrzők, s így egy általa kijelölt részen kellett hagynom a motort. Szerencsékre megvolt. A kérdésem az lenne, hogy kötelezhet-e a biztonsági őr arra, hogy olyan helyen hagyjam az értékeimet, amelynek biztonságos megőrzése nem biztosított?


Előre is köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook