Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen időközönként mostok? fórum

Milyen időközönként mostok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
88. Scherlock (válaszként erre: 76. - Andi6020)
2022. jan. 28. 00:16
:D
87. acuko (válaszként erre: 85. - Forrest2010)
2013. júl. 6. 20:04
Úgy tudom, egyik csaj a másik után váltotta egymást, kiszolgálták. Most a takarítónő dolga a mosás is. Azért ez durva, hogy ennyire nem képes, hogy maga után kimossa a cuccait, pedig csak a gépbe kellene berakni. Hihetetlen.
86. acuko (válaszként erre: 74. - Kszb)
2013. júl. 6. 20:00
Úristen! Ez undorító! Szegény csajszi. :)
85. forrest2010 (válaszként erre: 68. - Acuko)
2013. júl. 6. 18:45
Lehet , h 38 éves koráig ő volt a mumuka bubukája !!!!! Valaki csak mosott rá ! Legtöbb pasinak fogalma sincs a hétköznapi dolgokról .
84. zakajeo (válaszként erre: 83. - Zakajeo)
2013. júl. 6. 14:07
módosítok átgondolva,férj munkásholmija két adag mondjuk +ban....
2013. júl. 6. 14:05

Általában naponta,ha nagyon meleg van mint most pl akkor van hogy összevárom,egy két nap kimarad,de akkor egymás után kimosok mindent amit csak tudok,mire a következőt kimosom van hogy az eleje szinte teljesen megszárad.

Hatan vagyunk,három felnőtt három gyerek...ebből egy felnőttre külön mosok átlagban kéthetente egyszer kb két adagot egy világosat egy sötétet...a férjem munkásholmija+ban mondjuk heti egy adag,attól függ ép mit dolgozik,ha csak koszos akkor a póló stb megy a többivel normál mosásba ha olajos akkor nyilván a póló is külön,két munkásnaci simán van egy adag....A kislányom napi több garnitúra ruhát fogyaszt, a fiúk átlagban napi egy csapat holmit vagy kettőt....ami délután itthon rajtuk van ha suliidő van azt másnapra már nem teszem el nekik,hanem megy a szennyesbe....A gyerekek szinte semmit nem vesznek fel kétszer,én általában egy adag itthoni és egy adag "kimenős" ruhaadagot fogyasztok,az itthonit sem veszem fel már másnap,többnyire a nadrágot sem,nem tudok vigyázni a ruhámra:D


Kertes házban lakok,egy száritóállványom van nagyon kellene még egy....kint tornácon fedél alatt van kihúzva szárítókötelem tehát végülis télen és esőben is ki tudok teregetni nyilván akkor nehezebben szárad de legalább szellős helyen van...polár pulcsi és efféle könnyen állott szagú ha soká hagyom száradni....öblitőt nem használok,szeretem ha kint szárad:)

82. a0c1361e44 (válaszként erre: 73. - F758a7200f)
2013. júl. 6. 14:01

Áááá, ez nem hiszem, hogy erről szól.

Én a mosást senkire nem bízom rá és a vasalást sem, mert nekem nem felel meg, ha más csinálja. A férjem sosem mos és sosem vasal és nem is zavar, viszont jól főz, ügyesen portalanít, stb., a fiam viszont tud mosni is vasalni is és mindenre igyekszem megtanítani, mert valószínű, hogy szüksége lesz rá az életben. Ha nem vasaltam ki valamit, nem esik kétségbe, mert kivasalja ő. Igaz, én kedvelem a barátnőjét is:)

81. a0c1361e44 (válaszként erre: 69. - Trapiti)
2013. júl. 6. 13:57
Nekem nincs félprogram és az én gépem sem extra, de tudja, hogy mennyi vizet kell használnia, tehát még is csak van félprogram...
2013. júl. 6. 13:48
hétvégén vagy hatszor:)
79. trapiti (válaszként erre: 75. - Zebracsikó)
2013. júl. 6. 13:41
Nálunk a farmer külön kitesz egy mosást, mivel én csak farmerben járok, és a gyereknek is van egy csomó farmerszoknyája...
78. kszb (válaszként erre: 75. - Zebracsikó)
2013. júl. 6. 13:00

én a bugyikat csak a törülközőkkel, stb vagyok hajlandó együtt mosni 60 fokon (a finomabb anyagúakat inkább kézzel) :) Ez az én mániám :)

Párom gatyáit, ha már úgy igényli, és vita elkerülése szempontjából, bedobom a színesekkel, mert nincs neki fehér gatyája.

De agyfrászt kaptam, amikor arra jöttem haza, h megokosodott, és a színesekkel bevágta a fehér bugyijaimat mosni... persze ezután már fehérnek se lehetett nevezni őket.....

1x csinálta meg. De csak azért, mert akkor letiltottam a bugyijaim mosásáról.... Amúgy sem szeretem, ha más mossa a fehérneműimet. Csak az anyám, és én nyúlhatunk hozzá, ha koszos fehérneműről van szó :)

77. 7144101303 (válaszként erre: 69. - Trapiti)
2013. júl. 6. 12:53

Úh:)Jó tudni még járatlan vagyok:)És hát nem nagyon tudom,hogy is kellene majd ezt csinálni tudom az élet hozza magával.

De azért én is így gondolom,hogy ami nem nagyon gázos ruha az várhat pár napot a gázos azt meg muszáj lesz mg aznap kimosni kézzel.

76. andi6020 (válaszként erre: 65. - F758a7200f)
2013. júl. 6. 12:53

Kéretik tudni?

Sem a férjem, sem a fiam nem tudja kezelni a mosógépet. A helyét is csak azért tudják, mert a konyhában van.

Teregetés? 1x bíztam a férjemre, többet sose. Sőt, azt is visszadobtam egy öblítőprogramra. :D

75. zebracsikó (válaszként erre: 72. - Kszb)
2013. júl. 6. 12:50
Az alsóneműket nem mosom külön én sem, a sötét színűek mennek a sötét adaggal, a világosak a világossal. Így simán egy adagba kerül sötét póló, alsó vagy bugyi, farmer, zokni, stb
74. kszb (válaszként erre: 68. - Acuko)
2013. júl. 6. 12:44

no igen... Bnőm is takarít egy gazdag ügyvédnél :) Fiatal lány. Ő is most rá. Múltkor mesélte, h amikor bedobálta a gépbe a ruhákat nme is tűnt fel neki, hanem amikor teregetett! :D Nézte az egyik gatyát, h bakker! Ez koszos maradt! :) Addig nézte, míg rájött, h az a tenyérnyi folt rajta bizony nme másnak a nyoma, minthogy az ürge befoxott, és úgy, ahogy volt bevágta a mosnivalók közé a gatyát :D

Erre bnőm, megfogyta, és kidobta, mondván, h nem fog xaros gatyát sikálni :) Ahogy előadta, h hogy csempészte ki a gatyát, h ne vegye észre a gazdája, én úgy röhögtem :D

Mondjuk azt se értem, h ha már baleset érte az ürgét (40-es pasi) hogy jut eszébe úgy mindenestől bevágni a szennyes közé, pláne, h tudja, egy idegen lány fogja kimosni azt....

73. f758a7200f (válaszként erre: 69. - Trapiti)
2013. júl. 6. 12:37

Ez nem mas, mint amikor az egyik no kicseszik a masikkal direkt, csak mert a nok keptelenek a szolidaritasra.


Eletkeptelenre nevelni a fiat, csak hogy kesobb a masik carakodjon vele, mindezt "anyai szeretetnek" titulalva. Komolyan, keptelen lennek igy utalni egy notarsamat, hogy ilyen modon neveljem neki a fiamat:))))

72. kszb (válaszként erre: 71. - Zebracsikó)
2013. júl. 6. 12:36

:D ismerős! :D

Az enyém még bekészít, és el is indítja a mosógépet is (évekig egyedül csinálta, meg kellett tanulnia), viszont az együtt mosott ruhák milyenségével is vannak gondjaim (alsóneműt farmerral, stb), a teregetésről meg már ne is beszéljünk! :D Húúú, mintha a kutya szájából szedték volna ki azt, amit odaterít.... :D Nem szólok egy szót sem ilyenkor, mert sztem nem az a terület ez, amin veszekedni kell, de a fejem fogom erőteljesen, és igyekszek hamarabb kimosni mindent, mint ahogy ő ihletet kap a mosáshoz :D

71. zebracsikó (válaszként erre: 68. - Acuko)
2013. júl. 6. 12:17

Én párom se tudja, hogy kell elindítani a mosógépet, meg mit kell beletölteni és hova.

Eddig kétszer bíztam rá -kényszerből- teregetést, katasztrófa.

Beláttam, nem tanítgatom ilyesmire.

70. f758a7200f (válaszként erre: 67. - 7144101303)
2013. júl. 6. 12:15

Nem, nem telik el 7 nap, max 7 nap, mert hs ugyanazt a semat ismetled, de mondjuk egy fele szinbol nem csak heti 1x oltozkodsz, akkor biztos lesz kozte ami egy hete ott van (1valtas ilyen), es lesz kozte ami kevesebb ideje.


Masreszt a pici baba cuccai a legtobbszor a 60fokosba mennek ugye, bodyk es a nem kenyes cuccok, szoval van ra boven lehetoseg, hogy sorra keruljenek hamarabb. Speciel a vilagosak meg marha sokszor mert lesz ra pelda, hogy egy-egy vilagos cuccot amit altalaban 60fokon mosol, azert bedobod a 40fokossal is, hogy meglegyen az adag, kit erdekel. Amikor csak 1 gyerekem volt, oszinten szolva tojtam is ra, hogy ha heti mosasig valamit osszekoszolt, ha nem ilyen aztatni valo cuccos volt, akkor hagytam. Az osszehanyt, bofizett cuccokat logikus, nem, de ez az elso 3 honap. Az errol szol, nem lehet alola kibujni:)

69. trapiti (válaszként erre: 67. - 7144101303)
2013. júl. 6. 12:12

Nálunk ez úgy működött, hogy ha foltos lett a ruha, akár ételtől akár mástól, azt kimostam kézzel, utána ment a gépi mosásba. Az én gépem nem egy csoda, de még ezen is van fél program, kevesebb víz, kevesebb ruha esetére. Azok a ruhák amik nem kakisak, pisisek, tejesek stb. nyugodtan várhatnak pár napot szerintem.

Egyébként meg egy fél adag hamar összejön, mert nem napi egy ruha kell a babára ;) A minimum a napi kettő, nappalra és éjszakára, azon felül pedig én minden "balesetnél" átöltöztettem, nálunk ez elég gyakori volt, úgyhogy napi 3-4-5 garnitúra ruha is elment.

68. acuko (válaszként erre: 65. - F758a7200f)
2013. júl. 6. 12:10

"De egyebkent is, 20 eves fiatalembertol keretik tudni, hogy kell elinditani egy mosogepet es kiteregetni:)"

Ismerősöm egyedülálló, 38 (!) éves pasinál takarítást vállalt. A pasi otthon dolgozik, számítógépen, vagyis állandóan otthon van. A múltkor a csaj kiadta neki, hogy ha lejár a mosógép, vegye ki a cuccokat, és tegye be, legyen szives az összekészített újabb adagot. (Ami a pasi ruhája) Valószínű, az ürge elengedte a füle mellett. Később hívta telefonon a csajt, hogy mit is kell csinálni? Hogy kell elindítani a mosógépet? Mit kell beletenni, és hogyan?? Szerinted? 38 éves.

2013. júl. 6. 12:06
Arra értem,hogy mi heti 1 szer mosunk de ha lesz baba akkor nyilván naponta kell neki új ruha és azért a piszkos ruháit nem gyűjtögetem majd a hetes mosásig hanem kézzel kimosom az aznapi ruhát amit :)
66. trapiti (válaszként erre: 65. - F758a7200f)
2013. júl. 6. 11:58
Persze, tizenévesen már én is tudtam a mosógépet használni, csak arra gondoltam, hogy a szárító akkor is kell ha a gyerek mos :)
65. f758a7200f (válaszként erre: 62. - Trapiti)
2013. júl. 6. 11:47

A kupac az igy is megvan, ugy ertem, hamar tele van a szennyestarto, szinte azonnal de megvarjak a sorukat.


Van egy fedeles muanyag tarto a pelusoknak es a 60 fokon mosando feher es vilagos cuccoknak, agynemu, turik, terito, rongyok


A szineseket nem valogatom homerseklet szerint csak kozvetlen a mosas elott. Igy a masik szennyestartot 3 reszre osztottam: sotet/piros/feher-vilagos


Egyszeruen beleerositettem 3 szines parnahuzatot(kek-piros-feher) egymas melle, igy alakitottam ki 3 fakkot es ezzel mar lecsokkent a valogatasi ido nagy resze mert a szennyesbe eleve mindenki szin szerint dobja bele, a gyerekek is (sot, lelkesek is!)


En nagyon remelem, hogy ha egyetemre jarnak majd, akkor magukra mosnak, a fiu is, inkabb megtanitom neki. Pedig mindenhol ez ilyen "noi melo", nem is agalok ellene csak fogalmam sincs, milyen csajok lesznek az esetei ezert nem akarok nekik atnyujtani egy oriasbebit akit majd ki kell szolgalniuk. Ha megis kiszolgaljak, az o bajuk


De egyebkent is, 20 eves fiatalembertol keretik tudni, hogy kell elinditani egy mosogepet es kiteregetni:)))))) ha csajozos akkor plane, a tisztasag imponal

2013. júl. 6. 11:16
Én heti 1 fehér, 1 törölköző+ágynemű, 1 világos színes, 2-3 sötét színes. Tehát kb. 5-6 mosás hetente. A szárítómra max. 2 mosás fér egyszerre, de azt már nem szeretem, mert akkor nagyon szorosan kell teregetni, Inkább azt csinálom, ha nem szárad meg teljesen a ruha, de már kell a hely, hogy átrakom a radiátorokra. Jó időben meg persze a kertbe teregetek.
63. kszb
2013. júl. 6. 11:09
hetente 1x fehérek, és 1x-2x színesek.
62. trapiti (válaszként erre: 61. - F758a7200f)
2013. júl. 6. 11:04

Nagyon alapos vagy. :)

Én akkor mosok amikor már nagyon nagy a kupac a fürdőben és amikor van időm is. Sokszor este 8-9 körül indítom el.

Séma nincsen, általában csinálok fehér, sötét, farmer, piros vagy más színű pl. zöld és világos adagokat. A gyerekruhákat legtöbbször külön, max. az enyémből kerül bele pl. felső, póló...

Sok ruhánk van, nem is tudom mi lenne ha nem lenne ennyi, mert munka, gyerek és havi 6 ügyelet mellett igencsak rendszertelen a mosás nálunk. A vasalásról kb. akkor mondtam le, amikor gyerekünk lett, azóta csak egy-egy darabot vasalok amit nagyon muszáj de egyszerűen nem fér bele az életembe még ez is.

61. f758a7200f (válaszként erre: 59. - 7144101303)
2013. júl. 6. 10:54

Nem ertem a kerdest.

Összevárom, miért indítanék el 1 ruha miatt egy progit, nem értem?


Amúgy nagyon hamar összejön az adag, sokszor valtoztatok a seman, ami szerint mosok de kb ez jott be leginkabb, heti 9-10 mosasra

1 feherek 60fok (max 8 kiloig attol fugg)

1 pirosak 60 fok

1 sotetek 60 fok


1 feher kenyes(3-4kg)

1 sotet kenyes

1 piros kenyes


1 kezi vilagos (ez is geppel csak kezi mosas a neve)(max 2kg-ig)

1 kezi sotet vagy piros, ami van

1 extra feher 60 fok (mivel a pelusokat sehogyse lehet heti 1x mosni, mindig kell heti 2)


Alkalmankent valami mas, pl furdoszoba szonyeg, ilyesmi, ez valtozo.

60. trapiti (válaszként erre: 57. - F758a7200f)
2013. júl. 6. 09:42

Nekünk van egy nagy fregoli és még 3 nagy szárító, előfordul hogy mind tele, pedig általában ketten vagyunk a gyerekkel, a férjem havonta egy hetet van itthon, igaz akkor minden cuccát mosni kell, külföldön dolgozik. Ott is jár mosodába, de mindent koszosan hoz haza, mert drága ott mosnia.


Eddig még nem jutott eszembe, hogy a szárítóvásárlásnál 10-15 éves távlatokat vegyek figyelembe... most kell, így van és kész :) A gyerek 5 és fél éves, a kirepülését inkább 15 mint 10 év múlvára tervezzük leghamarabb ;) de a tapasztalatom az, hogy még egy egyetemistára is lehet bőven mosni, én is vidéken voltam kollégista, mostam magamra, de nagy segítség volt ha otthon is lehetett...

59. 7144101303 (válaszként erre: 54. - F758a7200f)
2013. júl. 6. 09:19
De gondolom kézzel mosod a gyerek ruháit mert ha épp aznap vagy másnap nem mosnál egy ruháért nem indítasz gépet:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook