Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Korai szakaszban lévő terhességnél a barnázás mit jelent? fórum

Korai szakaszban lévő terhességnél a barnázás mit jelent? (tudásbázis kérdés)


2013. júl. 3. 21:54

Én rutascorbin+nospa+magnézium kombinációt eszedtem napi 3x a hormonpótlás mellé (utrogestan).

Vérvétel volt, hcg szintet néztek, hogy emelkedik e, valóban élő terhesség e. 6 hetesen kezdődött barnázással, 3 napig véreztem rendesen, aztán megint barna volt 10. hétig. Utána nem volt baj, már 36+3 vagyok.

Én elmennék máshoz, vagy hozzá hamarabb, pótlásért. Ha tényleg hormonhiány miatt barnázol, segít. Sajnos ha szelekcióról, azaz beteg a baba, akkor nem, de az esélyt heg kéne hogy kapd, mivel ezt így nem lehet eldönteni

2013. júl. 3. 13:43
És lehetőleg nagyon sokat pihenjél, feküdjél, ha lehet ne csinálj semmit.
2013. júl. 3. 13:41
Az első terhességemnél barnáztam, majd véreztem nem nagyon csak kicsit, nem görcsöltem, sőt semmilyen fájdalmam nem volt. Az orvos írt fel utrogestant és rutascorbint. Én is olyan 3-4 hetes terhes lehettem, sajna nem lett baba, üres maradt a petezsák, és műszeres befejezéssel megszakították a terhességet. Én is rögtön első hónap után terhes lettem. A második terhességemnél maradt még utrogestanom, és rögtön szedtem az első pillanattól, és most van egy 5 hónapos kislányom. Mindenféleképpen menj orvoshoz és mihamarabb kérd meg hogy írjon fel utrot.
10. Ercsikeh (válaszként erre: 7. - Kisj)
2013. júl. 3. 10:01
Te is barnáztál majd véreztél?Mikor múlik ez el?:(
2013. júl. 3. 10:00
Remélem nem lesz gond!Gondolom az orvos tudja mit ír fel,valami olyan lehet h tágul a méh és a hajszálerek véreznek,erre kaphattam azt a bogyót.De azért nyugtalanít,főleg h 1.kisbaba.(és elsőre sikerült)
8. Ercsikeh (válaszként erre: 5. - D71ef05a8e)
2013. júl. 3. 09:54
Hormonpótlásról nem beszélt,jövőhét hétfőn kell visszamennem uh ra!
7. kisj
2013. júl. 3. 09:51

Nekem is volt ilyen, szívhangot se találtak vagy 8 hétig, mégis 24 éves a fiam.

Ne izgulj és tényleg ne görcsölj rá a dologra.

6. d71ef05a8e (válaszként erre: 5. - D71ef05a8e)
2013. júl. 3. 09:48
Bocsánat, 4 helyett 6 hét természetesen, ha két hete késik a menses.
5. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - Ercsikeh)
2013. júl. 3. 09:47

Ha három hetes terhes vagy, akkor a beágyazódás már régen megtörtént, attól nem lehet barnázgatás ilyenkor.


(Elgondolkodtató, amit az orvos mondott, szerintem ha a hagyományos értelemben lennél három hetes terhes, akkor még semmit nem látna az UH-n. Nem lehet, hogy a "gyakorlatilag három hetest" úgy értette, hogy 5 hetes terhes vagy, de maga az embrió három hetes, ahogy mindenki másmnál is van? A 30 napos ciklus kis eltérés, amiatt nem kéne másképp számolni a terhességet, pláne nem két héttel. SZóval szerintem a leírtak alapján 5 hetes vagy, illetve, ha két hete késik csak a mensesed, akkor inkább 4, és ilyenkor tényleg nem látni mást UH-n, csak amit az orvos mondott.)


A barnázgatés amúgy elég gyakori koraterhességben, rengeteg egészséges baba született az így kezdődő terhességekből. Azonban jelezhet progeszteronhiányt is, ezért a biztonság kedvéért valószínűleg nem ártana progeszteronpótlást kapnod, erről az orvosod nem beszélt? Én a helyedben felkeresnék egy másikat is , és ragaszkodnék az Utrogestanhoz.

4. 9e315ae72e (válaszként erre: 1. - Ercsikeh)
2013. júl. 3. 09:46
Szia. Menj orvoshoz mindenképp,sok mindentől lehet. Vagy legalább hívd fel,hogy megnyugodj.
2013. júl. 3. 09:42
3 hetes magzat még nagyon picike... Szerintem várj türelmesen.
2013. júl. 3. 09:40

Van, hogy ilyen korai terhességnél egy vérzéssel elmegy a magzat...vagyis még nem az, mert nem tudott beágyazódni rendesen...

De az is lehet,mint Anyukámnál anno..első 3hónapban menstruált..sőt hallottam olyat is, aki még tovább terhesség alatt!

Ne izgulj, nem szabad erre rágörcsöllni! Bárhogy alakul nem tehetsz ellene, próbált lazára venni! Ha most nem, utána biztosan sikerül!!

2013. júl. 3. 09:32
Sziasztok!Ha a mensesem első napjától számolom a terhességem,kb 5hetes lehetek.Elkezdtem barnázni 2napja,hétfőn voltam az orvosomnál,megvizsgált,azt mondta kb 3.hetes lehetek,nem mérhető apró petezsák'kezdeményt'látott.A barnára írt fel egy rutascorbin tablettát.Azt mondta hogy az igaz hogy elvileg 5 hetes vagyok de gyakorlatilag csak 3!Meg az hogy nálam 30naposak a ciklusok nem pedig 28naposak.A lényeg hogy szedem a bogyót napi 3*2szemet.De tegnap észrevettem h már vér is látszik a betéten.nagyon félek!Ma reggel is észleltem egy kis vért (ami nem tiszta vér,nem az a teljesen élénk mint mikor elvágom pl az ujjam,meg ugye az a barnás véres az egész.Tisztaságin egész jól látszik,mennyisége nem olyan mint a mensesé!Mitől lehet?Beágyazódástól?Már 13.napja nem jött meg,esetleg emlékszik a szervezet?Görcsölni nem görcsölök!Valakinek volt ilyen koraterhesen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook