Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Harc a túlsúly ellen fórum

Harc a túlsúly ellen (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Harc a túlsúly ellen

17. pimpi3 (válaszként erre: 16. - C299b9bcdc)
2008. ápr. 5. 20:10
Szerinted lehet a protein deli mellet szedni a szűzteakapszulát?Nem szeretem ,de attol legalább tudtam wc-re menni!
16. c299b9bcdc (válaszként erre: 15. - Talentum)
2008. márc. 22. 00:38

Vitaminkomplexeket, pluszban még C-t és Magnéziumot, néha pluszban még Kálciumot, vasat azt rendszeresen, mert vérszegény vagyok


L-karnitint edzések előtt, szűztea kapszulát esténként.

15. Talentum (válaszként erre: 14. - C299b9bcdc)
2008. márc. 20. 13:50
Szia, lehet, hogy már írtad, de hadd kérdezzem meg, milyen táplálékkiegészítőket szedsz?
14. c299b9bcdc (válaszként erre: 11. - Margitnéni)
2008. márc. 12. 21:35
olvastam az privát üzeneted, sajnos most kevés az időm, de legkésőbb a hétvégén kerítek rá sort, hogy válaszoljak, ígérem! :)
13. c299b9bcdc (válaszként erre: 10. - Margitnéni)
2008. márc. 12. 21:33

A pajzsmiriggyel kapcsolatban kérdezném, hogy mennyi a vérképeden a TSH értéke és a T4 szabadfrakció?


Tulajdonképpen nekem is kicsit alacsony a T4-es hormon a véremben, az alsó határ alatt van, ami azért érdekes, mert ennek ellenére sikerül fogynom.


Ezért kiváncsiságból kérdem, hogy neked mennyire alacsony, mert lehet az enyém épphogy elfogadható, talán azért nem gond a fogyás... Nekem kb. 7-9 között szokott lenni a T4


itt a vérképem


[link]


a vasam az nagyon alacsony, meg a pajzsmirigyen látszik, hogy valami nem ok, mert a TSH meg magas


a cukrom, meg a koleszterinem viszont tök jó

12. 4916977221 (válaszként erre: 6. - C299b9bcdc)
2008. márc. 11. 20:04
Megnéztem az adatlapodat és leesett az állam. Hihetetlen, amit elértél. Nagyon ügyes vagy. Gratulálok! :-)
2008. márc. 11. 09:06

Laconicgirl! Most néztem meg az adatlapodat, a képeidet, leesett az állam tőled! Ha nem látnám a saját szememmel, hogy milyen változáson mentél át, nem hinném el, sőt nem hinném el, hogy ilyen létzehet. Minden elismerésem a tiéd!

Én kb. úgy nézek ki, mint te a fogyás előtt, csak még gondolj hozzá 20 kilót.

10. Margitnéni (válaszként erre: 9. - C299b9bcdc)
2008. márc. 11. 08:59

Most Euthyrox 175-öt szedek, mivel nincs pajzsmirigyem,ezzel pótolják a hiányzó hormont.

Most egy hete végre nincs hasmenésem, végre kiderült, hogy irritábilis bélszindrómám van, és kaptam rá gyógyszert. De évekig hasmenésem volt, az utóbbi hónapokban már szinte alig mertem enni.Azért még most sem merek otthonról úgy elindulni, hogy egyek, vagy igyak, ha mondjuk délután 3-ig van dolgom, akkor addig koplalok.

9. c299b9bcdc (válaszként erre: 8. - Margitnéni)
2008. márc. 10. 20:51

milyen gyógyszerrel vagy túlgyógyszerezve? mi a neve, mire szeded?


mi jelent az, hogy semmi nem marad meg benned, hasmenésed van?

8. Margitnéni (válaszként erre: 7. - C299b9bcdc)
2008. márc. 10. 20:25

Igazából én már nem is tudom,hogy mim van.Csak hízok-hízok és most a vérvétel után kiderült,hogy túl vagyok gyógyszerezve, vagyis éppen fogynom kellene.

Ezt a lassú anyagcserét sem értem, mert igazából a legnagyobb bajom, hogy semmi nem marad meg bennem, így aztán enni is alig merek.

Rajtam 10 kiló ingadozik. Nemrég volt,hogy 2 napig egy falatot sem ettem, a harmadik napon mégcsak nem is ihattam, kb. 1 kilóval voltam könnyebb. Aztán szép lassan visszatértem az evéshez, de csak nagyon szolidan, nem is esett jól, 2 nap alatt már 4 kilót híztam.

7. c299b9bcdc (válaszként erre: 5. - Margitnéni)
2008. márc. 10. 19:36

pajzsmirigy alulműködési problémád van?

mert az lelassithatja az anyagcserét sajnos...

6. c299b9bcdc (válaszként erre: 2. - 4916977221)
2008. márc. 10. 19:35

Abszolút egyetértek Veled, nekem is napi mérés vált be hosszútávon! :)


Pont ugyanígy voltam, mint Te, hogyha tudtam, hogy majd csak egy hét múlva lesz a mérés, hajlamos voltam többet enni, mondván kontrol úgyis csak egy hét múlva. Eredmény: a hét elején többet ettem a kelleténél, a végén meg szinte koplaltam, hogy a hét végi eredményem jó legyen. Hát nagyon nem volt jó, még sokszor igy is néha hiztam.


Annak, aki naponta tud önmérsékletet tanúsítani, és ez nem okoz gondot egy diétánál, vagyis sokkal erősebb jellem, mint én, annak viszont biztos, hogy a ritkább méredzkedés a jobb :))


Nekem viszont sajnos gondom van ezzel. De ha tudom, hogy másnap reggel a mérlegelésnél kőkeményen szembesülök azzal, hogy ma mit ettem, az bizony nagy fékező erő a "bűnözéssel" szemben. :)


Természetesen tisztában vagyok, hogy a súly az több mindenből adódik, beleszámit az hogy épp mennyi bennünk a víz, mennyire feltöltöttek a szénhidrát raktárak, mennyi éppen a gyomor- és béltartalom, mensi előtt vagyunk-e vagy nem stb... ezeket én mind belekalkulálom, tehát ha másnap netán 1 kilóval többet mutat, akkor ezeket én mind bele szoktam kalkulálni.


Ja és rendszeresen mérem a zsírt is, ami teljesen egyértelműen megmondja akár napi szinten is, hogy ténylegesen mi az ábra :)

2008. márc. 10. 12:45

Sziasztok!

Jó nektek, mert nem vagytok kövérek. Én sajnos tényleg az vagyok, és nekem ez a mérlegelősdi nem segít, sőt elkeserít.

A cikkben azt olvastam, hogy ha valaki pl. hormonbeteg, mint én is, akkor nincs értelme a fogyókúrának, mert úgysem sikerül. Hát tényleg nem, és ezt már orvos is mondta. De akkor hol a megoldás?

4. Prügi (válaszként erre: 3. - Norci78)
2008. márc. 10. 11:10

Sziasztok!

Szerintem is jobb, ha naponta, két naponta mérjük a súlyunk, hiszen így tudjuk viszonyítani a bevitt táplálék jó, ill. rossz hatását a szervezetünkre. Tehát ha gondosan fejben tartod, hogy mit ettél előző nap, akkor tudsz következtetni másnap a mérlegen állva, hogy amit megettél, az jó volt-e a diéta szempontjából, vagy hátráltatta a fogyás folyamatát. Ezen tapasztalatok alapján már legközelebb pontosan fogod tudni, hogy melyek azok az ételek, amik a diéta alatt is bátran fogyaszthatók, és mik azok, amiket csak mértékkel ehetsz. Nekem ez vált be, én 2-3 naponta mérem magam, és egyáltalán nem stresszel.

3. norci78 (válaszként erre: 2. - 4916977221)
2008. márc. 9. 21:13

szia,

Teljesen igazat adok neked ebben. Én is minden nap ráállok, pont ez miatt mint amit írtál, igy jobban tudom kotrolálni magam! :)

2008. márc. 7. 16:39

Csak annyiban mondanék ellent, hogy nálam igenis az vált be, hogy naponta mérjem magam. Amíg hetente, kéthetente álltam mérlegre, elbagatelizáltam "azt a kicsi különbséget" és ráfogtam arra, hogy meg fog jönni, dagadó hold van, stb.

Amióta naponta ráállok, jobban tudom kontrollálni saját táplálkozásomat. Ha egyik napról a másikra megszalad a súlyom, aznap már vissza is fogom magam.

Tavaly ilyenkor 75 kg voltam, most 62 vagyok!

1. Hoxa
2008. márc. 7. 11:03
Minden kornak megvoltak a maga divatos diétás módszerei, az utóbbi évtizedekben azonban napvilágra kerültek olyan tudományos eredmények, melyek tükrében már az egyes módszerek negatív hatásait is mérlegelni kell. Számtalan tévhit él a köztudatban, melyek nem csak hátráltatják a fogyókúra eredményességét, de időnként többet ártanak, mint amennyi hasznot hoznak.

Ugrás a teljes írásra: Harc a túlsúly ellen

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook