Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Habos, könnyű krém fórum

Habos, könnyű krém (tudásbázis kérdés)


2008. márc. 13. 23:52
Énis a Hullalát használom.Az még mindig jó volt.Én olyan krémet szoktam hogy a tejszínhabot , tejszín ízű pudinggal kavarom. Meggyet teszek bele.Ezt kakaós piskóta közé teszem,csokit olvasztok a tetejére.Nállunk ez nagyon bejött!
18. d@nu (válaszként erre: 17. - Lily3)
2008. márc. 13. 22:45
Azt rebesgetik, zsírtartalomtól is függ... (?) Én M.llit használok, a hűtőben tartom, így biztosan megfelelően hideg a habbá veréshez. Kevés vaníliás cukor megy bele, a gépi habverő közepes fokozaton cirka 3 perc alatt végez fél literrel.
17. lily3
2008. márc. 13. 21:54
Nekem az állati eredetű rendes tejszín soha nem verődött fel keményre.Hogyan kell keményre verni?Volt olyan,hogy 2-t bontottam fel egymás után és egyik sem lett jó.Azóta én is a mű Hullalát használom.
16. supin
2008. márc. 13. 09:57
Nem csinálnak manapság habos könnyü krémet??
2008. márc. 12. 10:40
És mindenkinek köszi, aki írt, mindent kirpóbálok, mert a krémekkel eddig nem sok sikerem volt. Jó lenne, ha már valami bevállna, akkor sűrűbben lenne kedvem sütkérezni. Mert a krémes sütiket szeretem amúgy!!:-))
14. 5cb4354c81 (válaszként erre: 9. - D@nu)
2008. márc. 12. 10:38
A növényi eredetű tejszín, nem jön be, úgyhogy olyat nem is veszek!!! CSak állati eredetű jöhet szób ;-)
13. 5cb4354c81 (válaszként erre: 7. - D@nu)
2008. márc. 12. 10:37
Köszönöm szépen a recepteket, ki fogom próbálni, szépen sorban. Sajna talán csak hétvégén jutok odáig, hogy valami édességet csináljak, de ha megcsináltam, leírom a tapasztalataimat. Még egyszer köszi.
2008. márc. 12. 08:42
Mascarponét ízesíteni lehet amivel akarod.Pl.vaníliával vagy valamilyen pudinggal,amit előtte megfőzöl.Nagyon finom habos!
11. supin (válaszként erre: 10. - Szanád)
2008. márc. 12. 08:16
Sajna a tapasztalat miatt teszem mégis bele. Egyszer volt,hogy nem keményedett igazán..Azóta inkább megelőzöm..
10. szanád (válaszként erre: 5. - Supin)
2008. márc. 12. 07:54
A hullalába teljesen felesleges a habfixáló, mivel ez elég meglehetősen mű könnyen felverődik és nem is esik össze.
9. d@nu
2008. márc. 11. 22:53

Elkeverhetsz mascarponét vaníliás cukorral és keverhetsz bele felvert tejszínt - érzés és ízlés szerint. Ez is elég könnyű, csak az ára borsos.. :S



Na igen, tejszín: a hul*la és barátai nekem nem jönnek be, de ízlések és pofonok. Ha még nem használtál növényi habnak valót, akkor csak óvatosan elsőre, aztán vagy megszereted vagy egy életre megutálod. Az óvatosan kifejezés ebben az esetben azt jelentené, hogy ne csinálj túl nagy adagot, mert ha nem ízlik, akkor...

8. d@nu
2008. márc. 11. 22:48

Ezt egy hoxás leányzó jóvoltából oszthatom meg veled:


Túrókrém


50 dkg túró

3-4 dl tejszín

2-3 evőkanál cukor

1 db felezett barack konzerv (nagy)

1 citrom leve és reszelt héja

tejszín fixáló por


A tejszínt felverjük a cukorral és a fixálóval, belerakjuk az áttört túrót, a kockára vágott barackot, a citromhéjat, majd fokozatosan hozzáadjuk a citromlevet, közben kóstolgatva a krémet, hogy ne legyen túl savanykás ízű.



A barackot simán lecserélheted idénygyümölcsre, csak az ízesítőkkel vigyázz. Tehetsz bele egy kevés aromát is (rum, vanília, ami tetszik).

7. d@nu
2008. márc. 11. 22:46

1 l tej

4-5 db tojás

20-25 dkg porcukor (ízlés szerint – lehet édesítőszerrel helyettesíteni, ilyenkor a teljes mennyiséget a tejbe tesszük és a fehérjét nem cukorral verjük fel)

1,5 csomag vaníliás pudingpor

8 dkg rétesliszt

7-10 ml vanília aroma (vanília vagy vaníliás cukor is lehet)


A tojásokat szétválasztjuk. A tejből 1 decilitert hidegen kiveszünk, abban elkeverjük a pudingport, a lisztet és a tojások sárgáját. A tejet a vaníliával és 15 dkg porcukorral felforraljuk. A tojások fehérjét a maradék porcukorral keményre verjük. Ha a tej felforrt, beleöntjük a pudingos keveréket, összefőzzük, majd még forrón, nagyon óvatosan, lyukas fakanállal belekeverjük a tojásfehérjehabot.


Nos, próbáltam néhány krémes krémet :)), nekem ez jött be. Ha neten utánanézel, találsz olyat is, ami simán liszttel készül, vagy liszt nélkül csak pudingporral, a dkg-ok is változóak. Ha a fentieket kb. figyelembe veszed, már nagyot nem tévedhetsz.

Fehérje: ha ehelyett tejszínt versz fel és azt kevered bele, elvileg még finomabb krémet érsz el, én nem próbáltam. A fehérjét elvileg úgy kevered bele, hogy a krém még forró, de ne túl forró :D legyen -> ha nem elég meleg, akkor nem fő meg, ha viszont túl meleg, akkor összekapja a hő a fehérjét és kissé csomós lesz. Megjegyzem, engem a kis csomók kevésbé zavarnak, mint a nyers fehérje gondolata. :D

6. 5cb4354c81 (válaszként erre: 4. - D@nu)
2008. márc. 11. 16:02
Köszi. Azért írd le légyszi, ha nem gond.
2008. márc. 11. 10:17
Hulala fél literes tejszint hütőben lehütöl majd felvered habbá . Adsz hozzá 2 zacskó habfixálót. Jön bele 4-5 evőkanál csokis cappuccinó + 2-3 evőkanál porcukor.Ez utóbbi el is maradhat. Attól függ mennyire édesre akarod. Felkavarod. A lényeg ,hogy kemény legyen.Én ezt 7 tojásbol kászült piskótára kenem,erre csokireszeléket szórok. A krémet használhatod a saját kreációd szerint is...Ísteni és gyors...
4. d@nu (válaszként erre: 3. - 5cb4354c81)
2008. márc. 11. 10:07
Így készül a krémes süti krémje, de az "pudingos" hatású, ezért nem írtam le korábban a receptjét neked. Ha gondolod, előkeresem. :)
2008. márc. 11. 09:03

Senki nem tud ilyen krémet?

Hallottam olyat, hogy felfőzni a tojássárgát, lisztet, aztán a tojás felvert habját, vagy keményre vert tejszínhabot belekeverni. Valamilyen aromával... Erről valakinek véleménye? Jó lehet ez így?

2008. márc. 7. 10:04

Tudna nekem valaki segíteni? Szeretnék készíteni, valami könnyű édességet. De nem szeretem a vajas krémeket, a pudingokat. Valami olyan krémet szeretnék, ami nagyon-nagyon könnyű.

Köszi a segítséget előre is!

2008. márc. 7. 10:01
Habos, könnyű krém

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook