Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyás: A Titok- 2. rész fórum

Fogyás: A Titok- 2. rész (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogyás: A Titok- 2. rész

1 2
2017. okt. 30. 21:08
Szia Chalesii!!! Hu későn de én most találtam rá az írásodra, én is megerősítem, hogy IGEN IGEN LÉTEZIK!!! 25 kilót fogytam egy éven belül igaz most újra van rajtam 7 kiló plusz de közbe megszületett a kisfiam. 😊😊😊 Mindenkinek csak ajánlani tudom ezeket a módszereket a fogyás felgyorsítása próbáljátok meg úgy, hogy egy hét alatt mennyit szeretnél fogyni én most ezt próbálom ki. Azóta új siker történet? Valakinek? 😊😊😊
32. dna1
2013. nov. 24. 15:02
Köszönömn!!!! Megerősített abban, amit eddig is tudtam!! Hálás vagyok érte!!
2013. júl. 5. 15:35
Most jöttem rá, hogy már feljön teljesen, csak összegombolni nem tudom még...mikor elkezdtem, már a vádlimnál megállt...
2013. júl. 5. 15:35
Kár, hogy a fogyási sebesség növelésére még nem jöttem rá :D Minél közelebb vagyok a célhoz, annál türelmetlenebb vagyok, hogy mindjárt rám jön az általános iskolai nadrágom...
29. R-ka
2013. júl. 5. 07:47

Nagyon szép, összeszedett, hasznos cikk.

Köszönöm, hogy megirtad, számomra is nagy segitség, bár alapjáratok agykontrollt végeztem s hiszek a pozitiv gondolkodásban és a gondolatok erejében.

2013. júl. 4. 14:48

Nagyon tetszik a cikk, gratulálok..:)

Egy kis segítség még a fogyáshoz:


Én is (kb.) ez alapján fogytam le fél év alatt 15 kg-t 3 éve, és tartom a súlyom. Cikket is írtam a témában: A kiegyensúlyozott nő címmel, csak még más néven. szerintem tetszeni fog. Igyekeztem rávilágítani a lényegre.


Én azért írtam meg a cikkemet, hátha más is tanul belőle, és nekem is legyen leírva minden egy helyen, hogyha lanyhul a hozzáállásom, akkor tudjam, hogy hová fordulhatok lelkierőért. Szerintem Chalesii is ezért írta.


Hitetleneknek annyit mondanék, hogy télen üvegszámra ettem a Nutellát, mert annyira kívántam, és minden étkezés mellé azt ettem desszertként háztartási keksszel, (ami miatt mindenki hülyének nézett, és azt mondta, hogy visszahízom, de nem érdekelt, és nem is lett igazuk..:DD)


Tudja mindenki, hogy mikor van az a bizonyos nagy sóhaj étkezés közben? Na! Addig kell enni. Utána, ha egy falat van is a tányéron, le kell tenni a villát, kanalat, stb, és eltenni későbbre a kaját. Nem kell kidobni, csak eltenni legközelebbre. Mert ha megeszed, megy a raktárba zsírként. De ehhez az kell, hogy azt edd, amit megkívánsz. Ha csokit kívánsz, hiába eszel almát, joghurtot. Megehetsz belőle egy szakajtókosárral is, akkor sem fogod azt érezni, mint egy megkívánt csoki után: "Igen, ez jólesett!" Ráadásul jóval kevesebb is elég belőle.:)


- Egyél azt, amit megkívánsz.

- A sóhaj után, ne egyél többet.

- kb. 4 óránként egyél.


Így bármit ehetsz, nem fogsz elhízni, mert csak azt eszed, amit a szervezeted megkíván, és fel is használ, így megnyugszik, hogy nem kell raktároznia.

További sok szerencsét.:)

2013. júl. 4. 14:11

Sziasztok!


Nagyon tetszik a cikk, a Titok filmet is ismerem...mégsem tudtam változást elérni vele, de nagyon jól tudom, hogy azért nem...mert mielőtt hatni kezdene a dolog...feladom :(. Egyszerűbb volt máig beletemetkezni a depressziómba és evészavaraimba, pedig nagyon szenvedek mindkettőtől. Azt már lassan kezdem elfogadni, hogy depire hajlamosabb vagyok, de pontosan azért mert magam ellen fordultam és bombáztam baromságokkal az önbizalmam...

az igaz, hogy 10 éves korom óta nehezebb családi körülmények között éltem, de ez nem befolyásolhatná azt, hogy kivé szeretnék válni. Nagyon szeretném a cikket beiktatni a saját életembe, de azért tántorgok már az elején, mert sokszor elindultam, hogy na most mindent bele, kitartok...és mindig mélypontra kerültem.

26. MsJones (válaszként erre: 23. - 731e5b9ffb)
2013. júl. 4. 12:02

Nagyon logikus, reális és valóságos dolgokat írtál, de mi a helyzet azokkal, akik hormonzavarban szenvednek? Vannak sajnos olyanok, mint én, akik sokkal kevesebb kalóriát visznek be,

mint amennyit elégetnek, mégsem fogynak, sőt, legrosszabb esetben híznak. Ugyanez fordítva, például a PM túlműködéses emberek többsége meg sokat eszik és fogynak. Vagy ott vannak a nővéreim, élő példák, akik makk egészségesek, és hihetetlen mennyiségű kalóriákat visznek be! És 175 centijükhöz 52 kiló körül mozognak. Ezekben az esetekben bizony nem működik ez az elgondolás, de miért???

25. 117b1693d0 (válaszként erre: 23. - 731e5b9ffb)
2013. júl. 3. 19:09
Nem biztos, mert ha a tudatalattid aggódik, hogy nem foglalkozol a rendes étkezéssel és ennek hízás lesz a vége, akkor tényleg az lesz...
24. Sarahbin (válaszként erre: 6. - 408020f45e)
2013. júl. 3. 09:30
Nem én írtam a cikket!
2013. júl. 3. 09:19
A fogyás egyik része valóban az agyban dől el. Ezt szépen, részletesen kifejtetted a cikkben. Ha elhisszük, hogy a kevesebb étel is elég, akkor nem fogunk az agyunk által éhségérzetet generálni. Ezt én is tapasztaltam. Viszont, ha az energiamérlegünk pozitiv, tehát több kalóriát viszünk be, mint amennyit felhasználunk, nincs az a pozitiv gondolkodás, ami hízás helyett fogyást eredményezne. Valószínűleg azzal, hogy a karcsú énedről ábrándoztál ahelyett, hogy a következő fogásról ábrándoztál volna, valóban kevesebb kalóriát vittél be a következő étkezéskor. Én nem agykontrollal, hanem szigorú kalóriaszámolással fogytam 16 kilót, viszont nekem is belefért a napi limitbe egy jégkrém, fagyi, vagy sütemény, sőt még "ünnepnapokon" a mekis hamburger is. Ami még sántít a csak gondolattal lehet hízni-fogyni teóriában számomra az, hogy én pl. mindig olyankor hízok, ha az étkezést a fontossági sorrendem aljára teszem, tehát hetekig-hónapokig nem is jár rajta az eszem. A te logikád szerint akkor nekem ezekben az időszakomban stagnálnom kéne, mert nem képzelek se hízást, se fogyást, viszont az energiamérlegem valszeg ilyen időszakokban pozitiv, ami gondolattól függetlenül hízást von maga után. Ha viszont nagy trauma ér, szintén nem azon jár az agyam, hogy óóó, milyen karcsú leszek, hanem a gyomorgörcs miatt kevesebbet eszem a megszokottnál és a sok idegeskedéstől nő az energiafelhasználásom is és lám, diéta nélkül is fogyok. Amit te leírtál, a pozitiv gondolkodás, az a fogyáshoz vezető út első lépése, ami valóban jó, mert elgördíti az akadályokat a fogyás elől és nem gátoljuk az agyunkkal a súlyvesztésünket, de összességében ennyi nem elég, tudatosan, vagy tudat alatt valóban csökkenteni kell az energiabevitelt és akkor a siker valóban nem marad el.
22. vidámanyuka (válaszként erre: 16. - Chalesii)
2013. júl. 3. 07:41

Lehet,hogy mondjuk közben nem eszel annyit.

Mióta olvastalak tudatosabb vagyok és figyelek és kevesebbet kíván a szervezetem.

21. Ageeca
2013. júl. 3. 07:12

Idővel annyira ráhangolódik az ember az egész pozitív gondolkodásra, tudatos életmódra, hogy észre sem veszi, de kevesebbet eszik, vagy másabbul kajál... :)


Gratulálok a fogyásodhoz :)

2013. júl. 3. 06:15
Nem olvastam a kommenteket, csak egy részét, és valóban lehetséges, hogy lehet így fogyni. Nekem ez az egy az életemben, ami mumus, ami elé mindig kételyekkel állok. Teljesen eddig. Jó példa, hogy nem akart megjönni a menszeszem, tudtam, hogy nincs gond, de valamiért késett. Elhatároztam, hogy én nem akarok dokihoz menni, úgyhogy másnap reggelre megjön. És voálá, megjött. Szóval a fogyással se lehet másképp.
19. zefex (válaszként erre: 17. - Szaffi91)
2013. júl. 2. 22:20
Azt hiszem, ezeriben egyszer nem nagy tragédia :)
18. Chalesii (válaszként erre: 17. - Szaffi91)
2013. júl. 2. 20:58
Attól még pont ugyanúgy működik, ahogy leírtam a cikkben :) De tényleg elképzelhető, hogy a gondolatok hatására változik mondjuk az étvágyad és észre sem veszed... a gondolatokkal a viselkedésedet is tudod változtatni, a berögződéseket...
2013. júl. 2. 20:33

Juj, az utolsó kommented most elrontotta az összhatást. De a cikkedet nagy átéléssel olvastam, tanulságos írás, gratulálok hozzá!

És ne egyetek mekis kaját, ha egy kicsit is szeretitek a testeteket! Miért kínozzátok Őt szeméttel?!

16. Chalesii (válaszként erre: 14. - 21acd87fa3)
2013. júl. 2. 17:20
Érdekes amit mondasz, őszintén szólva nem tudom sem megcáfolni, sem megerősíteni, mert egyáltalán nem figyeltem, van e változás az étrendemben a gondolatok hatására. Az természetesen túlzás, hogy csak sütit meg csokit zabálok, de tény, hogy minden nap megeszem az édesség adagomat (csoki vagy cukrászsütemény)...és sokszor van, hogy nagy tányér nokedliket, vagy épp mekis menüt ebédelek... azt viszont nem tudom ezeknek a mennyisége változott e, elképzelhető...
2013. júl. 2. 13:32
Nagyon jó a cikk! :) Gratulálok hozzá és az elért eredményhez. Én biztos vagyok benne, hogy egy ilyen gondolkodásmóddal eléri mindenki a célját amit szeretne. Azt hiszem én is ezt fogom követni. Sajnos van rajtam kb. 10 kg amitől meg akarok válni és mindig van egy-egy rossz negatv beszólás magamra. Ezentúl azt gyakorlom, hogy ne legyen és elérjem a célom. :)
2013. júl. 2. 12:18

Jó cikk! Ha valakinek ez nagyon hókuszpókusz, olvassa el Szendi Gábor: Párbajok nélkül, okok helyett megoldások c. könyvét. Abban is benne van az elv: „viselkedj úgy, amilyen lenni szeretnél”. És működik, tudományosan, logikus gondolkodással felfoghatóan meg is van magyarázva, be van bizonyítva. Én is nagyon szkeptikus vagyok, és a fogyással kapcsolatban is sokáig csak a kalóriadeficitben hittem, de most már kezdek kételkedni. Az agyunk csodákra képes a testünk felett, csak tudni kell irányítani a gondolatainkat.

Azt meg sejtettem, hogy lesz, aki a fórumban megírja, hogy hiszi a piszi, zabálással nem lehet fogyni. Persze, nem is. De szerintem ez a „módszer” nem arról szól, hogy zabálunk, közben bedumáljuk, hogy a csokis fánk nem hízlal, és lefogyunk. Szerintem ez éppen arról szól, hogy ha mindent pozitívan látunk, ha rendben vagyunk önmagunkkal, ha nem frusztrál nap mint nap, hogy nem ehetek meg egy kocka csokit, akkor a szervezet egy idő után normálisabb működésre vált, és nem fog zabálni az ember. Nem arról van szó, hogy zabálással lehet fogyni, hanem arról, hogy az étvágyat, evési kényszert nemcsak akarattal, erőszakkal, kínlódva lehet csökkenteni, hanem ilyen módszerekkel is. Legalábbis az én olvasatomban erről van szó. Nem hinném, hogy aki továbbra is napi sokezer kalóriát megzabál, az le tud fogyni ezzel a módszerrel. Ezt már én sem tudnám elképzelni.

13. ella87 (válaszként erre: 10. - Chalesii)
2013. júl. 2. 09:35
Ja, azt nem tudtam, hogy egy napon írtad mindkettőt! akkor ez a része a hozzászólásomnak tárgytalan :)
2013. júl. 2. 09:02

Szuper a cikk!Örülök,hogy megírtad.

Ráébresztett sokmindenre.

Be is tettem a kedvencek közé!

2013. júl. 2. 08:22
A cikk megírása óta egyébként 4 kilót fogytam.
10. Chalesii (válaszként erre: 9. - Ella87)
2013. júl. 2. 08:20

Szia!


A második cikkhez azért nem csatoltam képet, mert ugyanazon a napon írtam, mint az elsőt... Így fölösleges lett volna :) Az, hogy működik a módszer, nem jelenti azt, hogy egyik napról a másikra adok le 20 kilót. Úgy vettem észre, hogy pont olyan ütemben fogyok, ahogyan elvileg az egészséges és mértékletes fogyókúrákkal lehet, tehát heti 1-1,5 kilót. Ráadásul olyankor, amikor depresszióba esek, elengedem magam az élet egyéb területei miatt (mert nekem sem sikerül mindig pozitívnak lenni), megáll. De mindenképp fogok feltölteni egy képet, amikor elérem az álomalakot :)

2013. júl. 1. 21:58
Szia! muszáj hozzászólnom, pedig nem szoktam, csak olvasgatok! A gondolkodásod alapjaival száz százalékig egyetértek, hiszen arról szól, hogy légy pozitív, növeld az önbizalmad, békélj meg önmagaddal. Én mégis azt gondolom, hogy ítélkezhetünk magunk fölött is, igenis vannak súlyos hibák, amiket az ember elkövet, de tanul belőle, tovább lép. Viszont az, hogy süti és csokizabálással is fogyhatunk, igen furcsa megközelítés. Nem azt mondom, együnk persze, ha nagyon szeretnénk, mégis FONTOS odafigyelni az egészséges étkezésre, azért hogy megőrizzük az egészségünket. Nem attól maradunk egészségesek, hogy ezt szuggeráljuk magunknak, de közben dohányzunk, iszunk, mértéktelenül eszünk, hanem azért, mert teszünk is érte! Igazad van abban, hogy fontos megtalálni a közép utat, nem kell mindent mindig tökéletesen csinálni, és nem is lehet. Számomra hitelesebb lett volna a történeted (hiszen azért, mert én nem hiszek ebben, még mások hihetnek) ha ehhez is csatolsz egy képet, hiszen az előző cikkednél ugyan látható a fogyásod és a változás, még messze nem neveznélek azonban normál teststúlyúnak.Félre ne érts, csinos vagy így is, illetve neked lehet így is jó, csak ha valóban működne ez a "csoda módszer", akkor te is olyan lány lennél, akiről írsz a cikkben. (hosszú combok , tökéletes idomok stb.) Nagyon elnagyoltnak és túlzásnak érzem, amiket leírsz: szerintem a változásért (minden minden másért az életben) tenni kell, na nem drasztikusan. És az, hogy tettél magadért és az egészségedért valamit, biztosan jó érzéssel fog eltölteni, ami önbizalmat is ad stb, stb. Remélem, nem veszed támadásnak a véleményem! üdv
2013. júl. 1. 21:45
Gratula a cikkhez! :)
2013. júl. 1. 19:08

Én éppen most olvasom az Önhipnózis-diéta című könyvet és már használom a cd-t.

Szinte minden pontod szerepel a könyvben...

Az én véleményem az,hogy sok igazság van benne.


...de nem vagyunk egyformák...ha valamit "butaságnak" tartunk,nem kell vele tovább foglalkozni!!!


Chalesii...nem tudom kell-e még fogynod...de további sok sikert...és a mozgás is kerüljön a pozitív élményeid közé! :-))

6. 408020f45e (válaszként erre: 3. - Sarahbin)
2013. júl. 1. 17:39

Elolvastam a cikket, már ez is mesének tűnt, de amit te írtál, hát az az 1001. éjszakába is beleillik. Ugye nem gondoltad komolyan?!

Ép ésszel? Bocsi, de azon el kellene gondolkodni, hogy: ok! az embereknek egy része megveszi a csodapirulákat, megvezethetők (mert fogyni szeretnének, bármi áron). De felnőtt embereket mesével etetni legalább olyan megvezetés.

Ez legalább akkora mese, mint a fehér lovon a szőke herceg.

2013. júl. 1. 15:25

Aranyos!

Érdekes, hogy van akinél nagyon jól működik az önszuggesztió, másnál pedig egyáltalán nem.

A gyógyításban is hasznát lehet venni! Írtátok, hogy diákként elő tudtatok idézni betegséget, viszont gyógyítani is lehet vele! Meg persze fogyni, szépülni :)

2013. júl. 1. 13:56
köszönjük hogy megosztottad velünk a gondolataidat én jan 1 óta ˝fogyózom˝vagy ˝életmódot váltok˝nem is tudom melyik a jobb kifejezés de sajnos összesen 6 kg ment le eddig de most hogy elolvastam amit írtál sokkal gyorsabban fog menni mert ezt fogom csinálni amit leírtál és ha megeszek egy csokit akkor nem lesz bűntudatom miatta mert azt mondom majd hogy ez nem is hízlal
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook