Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elegem van, le akarok fogyni! Szénhidrát és zsírszegény diétás ételrecepteket várok fórum

Elegem van, le akarok fogyni! Szénhidrát és zsírszegény diétás ételrecepteket várok (beszélgetős fórum)


2013. júl. 2. 11:06
Én annyit sportolok hogy sokszor azt sem tudom mivel pótoljam vissza az elvesztett energiát. A hétvégi intentenzívebb sport (országúti bicikli) előtt már előző nap elkezdem feltölteni a szénhidrátraktáraimat. Ezzel csak annyit akartam mondani, hogy sok, kemény sport megoldhatja a problémát és a fórumindító pszichés állapotán is segíthet. Ráadásul ha nincs családja, nem kell egyeztetnie - bennem ez okoz azért némi bizonytalanságot -, senkitől nem veszi el az időt. Ráadásul a sporttal társaságba kerülhet, pasikkal ismerkedhet, céljai lesznek, szóval nagymértékben javíthat az életminőségén.
2013. júl. 2. 10:21

Szia. Én rendszeresen mozogtam mind gyermek, mind kamaszkoromban, aztán mikor dolgozni kezdtem feladtam ilyen-olyan indokokra hivatkozva az egészet. Ennek meglett az eredménye, amit tavaly télen úgy döntöttem, hogy megváltoztatok, mert nem tetszik.

Januárban elkezdtem mozogni és drasztikusan megváltoztattam az étkezési szokásaimat is. Nem ettem több gyorskaját, szendvicset, tésztát, a karácsonyra kapott édességeimet széthordtam a kollégák között.


Előbb egy héten két alkalommal tornáztam, majd elkezdtem hétvégén is.


Zöldségeket, gyümölcsöt ettem – ezeket, nyersen, párolva, stb, amilyen receptet csak találsz a neten és nem kell bele fél kiló zsír, meg öt tonna cukor értelemszerűen. Cukor helyett édesítő, vagy kihagyni azt is, a tea pl nagyon finom édesítés nélkül is. Kóla és társai innét kezdve nem léteznek.


Ha hús jött, akkor abból kinéztem azt, ami „tiszta” volt. Szalonna, stb nyilván felejtős. Ha a kollégák körbehordoznak valami édességet, akkor mosolyogsz és megköszönöd, és nem kérsz.


Kézzel vezettem az „edzésnaplómat”- előbb csak azt, hogy hány percig bírtam, megvolt e legalább a 30. Aztán mikor már nem akartam elájulni, és stabilizálódott egy minimumra az erőnlétem jöhettek a kihívások. Pld.: „30 days squat challenge”, ami az egyik legjobb dolog volt, amit végigcsináltam idén.


Eltelt egy fél év. Jelenleg 3 nap torna 1 pihenő, de olyan is van, hogy végig pihenő nélkül 5 nap edzés. Az étrendemet némileg bővítettem, édességet még mindig nem eszek, amúgy kb bármit, de cserébe az edzéseim durvábbak és megerőltetőbbek.


A pirulákat nem javaslom, nem tudni mi van bennük, jobb esetben vízhajtó, azzal meg nem jutsz előbbre. (Víz kell, igyál sokat, rengeteget, sőt még annál is többet! Nagyon szomjas leszel:)!)

A hájat kell ledolgozni és finom kis izmokat építeni.


Nyilván több erőfeszítést igényel, mint pirulát szedni, de kinek mennyit ér meg:)


Sok sikert!

2013. júl. 2. 07:02
Szia! A szénhidrát elhagyása és a sok folyadék bevitele még mozgásszegény életmód mellett is segít! Párom 4hónapja "diétázik" és 13 kilót fogyott. Egyszerűen csak nem eszik kenyeret, tésztát, cukrot... Minden nap megiszik egy fél literes kefírt és 4-5 liter folyadékot, főleg vizet. Emellett általában csak egyszer eszik normálisan (a munkája miatt), vacsorázik, főleg húst, akár pörköltet is, olivaolajjal elkészítve savanyúsággal és persze fele akkora adagokat mint ezelőtt. Ez is egy véglet, találd meg az aranyközepet és sok sikert! :)
2013. júl. 1. 23:32
Én csak a szénhidrátot hagytam el egy hónapja semmi kenyér krumpli rizs, gyümölcs is csak délelőtt. Sok hús, főleg csirke salátákkal, hal. Ha rám tőr az éhség megpucolok pár répát és elrágcsálom. mártogatóst csinálok és egy nagy tál vegyes zöldség répa, uborka, karalábé vékony csíkokra vágva, jég saláta paradicsom... ezeket fűszerezett tejfölbe vagy joghúrba mártogatom... Sokat sétálok és bicajozok mellette.
17. grizus (válaszként erre: 15. - A0c1361e44)
2013. júl. 1. 15:03
Igazad van. Én, ha megéhezem, kis idő múlva már csillagokat látok, nem bírnék kihagyni egy étkezést.
16. grizus
2013. júl. 1. 15:02

A bogyót már nem tudom kidobni, megrendeltem. Remélem használ mert nem volt a legolcsóbb. Remélem anyám nem tudja meg, mert a plafonon lesz. Bocs, ez mindegy. Azt nem értem, hogy két éve lefogytam 8 kilót másfél hónap alatt, pedig nem is mozogtam. Az a gáz, hogy ez a túlsúly hirtelen jött fel rám, és nem is tehetek róla, valószínűleg gyógyszertől van.

Sajnos pont a kajálást a legnehezebb megállni, mert anyám főz én meg éhes vagyok állandóan...

15. a0c1361e44 (válaszként erre: 14. - Pearl1975)
2013. júl. 1. 15:00
Én pont ezért nem tartom jónak ezeket a diétákat, mert ezt lehetetlen sokáig tartani, hanem inkább az étel mennyiségének csökkentése vagy nevezzük kalória számolásnak. A lényeg, hogy együnk mindent, bármikor, de ne sokat, mert ezt lehet tartani, de az étkezés kihagyást, ételek elhagyását nem.
14. pearl1975 (válaszként erre: 1. - Grizus)
2013. júl. 1. 11:52
hello :) nekem az válik be, hogy délután 2-3 után már csak gyümölcs vagy saláta. ezzel nagyon sokáig tartottam az 50 kilót, aztán elkezdtem enni vacsorát, és feljöttek a kilók. most megint nyista vacsora.
2013. júl. 1. 11:41

Tudok kettőt is!!!!

Víz és uborka :D ezeket kombináld. Egyik nap ez, másik nap az :D

Harmadnap jöhet a bogyó!

2013. júl. 1. 11:39

Még egy szavazat a kcal számolásra! Én is ezzel fogytam. Baromi egyszerű, és ami nekem nagyon számított, hogy nincs mellé körítve mindenféle bombabiztos és misztikus ígéret különféle őserdei hatóanyagokról és hasonlókról. Saját magadra szabhatod, a saját igényeidnek és ízlésednek megfelelően.

Egyébként ételrecepteket annyit találsz a neten, hogy győzz válogatni, a nosalty és minden más szakácsoldal is tele van ezekkel. Általános javaslat: minél több zöldség és gyümölcs, fehér hús (csirke, pulyka, hal), minél kevesebb zsiradék, és főleg, minél kevesebb kenyér, péksüti, csoki. Ja, és rengeteg víz, vagy cukormentes tea, limonádé, sok alvás, mert az is fogyaszt. Plusz idő, mert nem lehet 2 hét alatt leadni azt, amit évek alatt szedtél fel.

De ha konkrét receptet akarsz, tessék: resztelt csirkemáj, köretnek sós vízben főtt brokkoli (vagy bébirépa, ezek nagyon mennek a máj ízéhez). Vagy csirkemell pici só+bors, natúra megsütve, köretnek sós vízben főtt zöldbab, vagy vegyeszöldség. Uzsonnára zsírszegény túró összekeverve egy kanál zsírszegény tejföllel és egy kis (diétás) lekvárral, finom és még édességnek is jó. Főzelékek, levesek minden mennyiségben, de liszt nélkül. Darált csirkemelléből és savanyúkáposztából rakott káposzta.


Okosan és a napi menüt mindig előre eltervezve (!) menni fog, sok sikert!

11. Krisz42 (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2013. júl. 1. 08:26
Nekem mindig akkor szalad le egy kiló,ha vmennyire sikerül betartanom.Este úgysem tudok annyit enni,bár ilyenkor kb.2órán keresztül eszegetek,mert nem megy csak kis mennyiség,de 5perc múlva már éhes vok:)Viszont használ.
10. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - Krisz42)
2013. júl. 1. 08:21

Pont gondolkodom egy harcos diétán:)

Napközben: 1 gyümölcs, 1 zöldség, 1 marék mag és este rendes étkezés...

9. Krisz42 (válaszként erre: 7. - A0c1361e44)
2013. júl. 1. 08:18
Egyetértek,a gyakori evés nem mindig célravezető.A harcosok étrendjében pl.nem is kellene egész nap enni szinte semmit csak este és szakemberek is azt tartják egészségesnek.Tehát jobban jársz,ha a saját ètkezési szokásaidon nem változtatsz drasztikusan.Inkább amennyiségen,minőségen legyen a hangsúly.
2013. júl. 1. 07:40
Ma kezdem a káposztaleves diétát,ha akarsz csatlakozz.
2013. júl. 1. 07:25

Én nem tudnék 5-6 alkalommal enni naponta és ezt nem is tartom jó dolognak. Mire jó ez?


Az étel mennyiségét csökkenteni kell, de azért ne egyen valaki sokszor, mert most ezt tartják jónak. Ha én 5-6 ennék naponta, akkor jól elhíznék, hiszen ez legalább 2x annyi lenne, mint a szokásos kaja mennyiségem és ráadásul rosszul is lennék.


Tehát kicsit kevesebb kaja. Ha eddig ettél 2 szelet kenyeret, akkor csökkentsd le 1,5 szeletre, majd x idő múlva 1 szeletre. Nem tudom, hogy cukrot fogyasztasz e, mert esetleg azt lecserélheted édesítőre. Én csak a kávémba és a teámba nem rakok cukrot kicsit több, mint 1 éve, de nagyon hatásos volt. És persze mozgás. Valamit tölts le a netről és tornázz, ami lehet nem fogyaszt, de feszesít, izmosít, ami karcsúbbnak mutat.


Megnézetted már a pajzsmirigy hormonjaidat? Ez fontos lenne.

6. 4b6a2525df (válaszként erre: 1. - Grizus)
2013. júl. 1. 06:48
próbáld meg paleot
2013. júl. 1. 06:36
Csatlakozom az előttem szolóhoz.Èn is kaloriaszámlàlással fogytam 9 kg.-t ami azota sem jött vissza.Első 2 hét nehéz aztán már megy minden:-)
2013. júl. 1. 05:48
Figyelj drága, fogyibogyót hajítsd ki, mert szétcseszed vele a gyomrodat meg a beleidet. Kalóriaszámolgatás a legcélravezetőbb, erre ott van a kalóriabázis oldal. Sok fehérje, kevés szénhidrát. Gyümölcs-zöldség jöhet, persze korlátozott mennyiségben, és ne edd túl magadd a megengedett ételekből sem. Plusz mozgás sem árt, de ha azt most még kihagyod, és vársz addig amíg fogysz pár kilót az se gond, utána úgyis könnyebb lesz.
2013. júl. 1. 04:53
Ja, és napi hatszori evés! Iktass be egy pótvacsit, ami valami zöldség, vagy gyümölcs.
2013. júl. 1. 04:53

A fogyibogyót felejtsd el. Csúnya mellékhatásai lehetnek.

Ami nekem a 18 kiló plussznál segített: csökkentsd a mennyiséget. Sajna nem tehettem meg, hogy külön főzzek magamnak, így szépen mérlegeltem: tényleg kell még egy tányér, merőkanál, szelet? Nem volt elég ennyi? Tényleg éhes vagyok?

Önuralom és mozgás. Én sétáltam, mert az izületeim java már most nem szuperál.

2013. júl. 1. 04:12
Léci segítsetek. Megelégeltem hogy 90 kiló vagyok 178 centihez, undorítóan nézek ki. Ha tudtok jó recepteket, írjatok. Vettem egy fogyibogyót, de az étkezésemen is változtatnom kell. Plusz mozogni. Megírom, ha lesz eredmény!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook