Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyasuli - igen vagy nem? fórum

Kutyasuli - igen vagy nem? (beszélgetős fórum)


1 2
34. Miss Angel (válaszként erre: 32. - Simple)
2013. júl. 1. 09:19
értelek,köszönöm szépen a választ neked is,akkor mindez már kezd megerősíteni abban,hogy szükségünk van rá...
33. simple (válaszként erre: 31. - Miss Angel)
2013. júl. 1. 07:54
Kutyaiskola nem a kutyának van, inkább a gazdának. Nekünk kell lemenni kutyába, mert nagyon mások vagyunk, és nem értjük ők mit miért tesznek. De ha megértjük őket, sokkal könnyebb minden. :)
32. simple (válaszként erre: 17. - Miss Angel)
2013. júl. 1. 07:53

Nem is azt mondtam, hogy 24 órában velük kell foglalkozni. Nekem is németjuhászom van, napi 2-3 óra aktív szellemi és fizikai foglalkozás mellett semmi probléma nincs vele. Ezt csak azért írtam, hogy ennyi idő még egy ilyen mozgékony fajtának is megfelelő.

A kutyádnak valószínűleg szeparációs stressze van, ezért rombol mikor elmész otthonról. Kutyaiskolában ebben is tudnak neked/nektek segíteni. Szerintem vidd el, mindenképpen érdemes. Te is szeretni fogod! :)

2013. jún. 30. 19:45

hát igen,ő nagyon kicsi össz 4, 4 és fél kiló lehet max...

biztosan élvezném egyébként,bár hogy ő mennyire azt nemtom,nem szereti a kötöttségeket....D de muszáj tanulnia,na meg persze nekem is,ez természetes :)

30. pemete
2013. jún. 30. 19:15

Még bőven jókor vagy, tanulni sosem késő. :)

Itt az a lényeg ezeknél a csoportos foglalkozásoknál, hogy megtanulod kezelni a kutyádat, ő pedig megtanul figyelni rád, és az alap engedelmességi feladatokat. Behívást, ül, feksziket, meg ilyen egyszerű dolgokat. Egyébként most visszaolvastam, ilyen kistestű kutyára nem kell szöges nyakörv, felesleges, lehet kapni kiképző nyakörvet, az bőven elég neki. De ha elmész a kutyasuliba, ott úgyis megmondják, és segítenek is rátenni normálisan, hogy ne fojtsd meg a kutyát, meg semmi kárt ne tegyél benne. :)

MEg tényleg nagyon jó program.

29. Miss Angel (válaszként erre: 28. - Pemete)
2013. jún. 30. 19:09

ezt nem is tudtam,mármint hogy létezik ingyenes suli:O majd utánanézek

igazábol legalább már van fogalmam az árról is,még soha senkit nem kérdeztem erről...

na igen,a gazdinak kell legfőképp megtanulnia,milyen helyzetben hogyan kezelje a kutyáját.csak sajna nem mindenkinek van ideje vagy épp pénze erre....vagy épp nem veszi a fáradtságot arra,hogy elhordja:/ha ez az ok,akkor sztem felesleges annak az embernek kutya...én csak azért mérlegelem a dolgot,hogy vajon képesa vagyok-e így,minden rutin nélkül megbírkózni a feladattal,vagy sem és inkább "szakemberek "segítségével nevelgessem a kutyát,legalábbis még most az elején :)

amugy meddig nem késő vinni?még most volt fél éves két nappal ezelőtt:)

28. pemete
2013. jún. 30. 19:05

Szerintem minden kutyásnak el kellene járnia kutyaiskolába a kutyusával. Mert ott nem csak a kutya tanul, hanem a gazdi is, nem is keveset.

Mi csoportos foglalkozásra jártunk, heti 3-4-szer volt, mi csak szombat, vasárnap tudtunk menni, de nagyon jó volt. Én is élveztem, a kutya is, és sokat megtanultam a kutyákról. Drága sem volt, 5000 forintot fizettünk egy hónapra. Vannak olyan városok, ahol van városi kutyaiskola, ami általában ingyenes.

27. Miss Angel (válaszként erre: 26. - Szabina00)
2013. jún. 30. 18:26
ajjajj,ezzel nem vigasztaltál meg,mármint a cipős dologgal...:)
26. Szabina00 (válaszként erre: 23. - Miss Angel)
2013. jún. 30. 17:26

Igen, lesz vizsga. :)

Mondjuk nekünk még most sem megy tökéletesen a séta, de már látok javulást.. :) Eleinte szinte csak egy helyben forgolódtunk, de amint vette a lapot az 1 lépésből lett 2, aztán 3 és így tovább. :)

Egyébként az én kutyám lassan 1 éves lesz, és még most is szereti lopkodni a cipőket, és rágni, attól függetlenül, hogy már millió játékot beszereztem neki. :)

25. Miss Angel (válaszként erre: 24. - Miss Angel)
2013. jún. 30. 17:21
*olyankor,ha nem vagyok otthon,bocsi a hibákért
24. Miss Angel (válaszként erre: 22. - Mafalda)
2013. jún. 30. 17:20

szoktunk együtt játszani,ez természetes..:)DE MAgával is jól elvan olykor,akkorákat nevetek:DDD

OLyankor megintcsak be szoktam kapcsolodni:)

rendkívül élénk,igen,sőt,félek is attól,mi lesz majd,ha nem fogom tudni napi4-5x levinni,mert biztos előfordul majd ilyen hogy nem fogom tudni megoldani.S

az előszobába lyankor kiteszem a kis ágíát a játékaival,van szárazkajcsi meg víz.mást nem hagyhatok vele:/

23. Miss Angel (válaszként erre: 11. - Szabina00)
2013. jún. 30. 17:17

vizsga van a végén??komoly???na ez is új:)

amugy tök érdekes dolgokat tanultatok:)

ezt már ma megpróbálom sztem,amit a sétáltatásrol irtál,mivel azt én is leírtam:nem könnyű,vele is nehéz elbírni,pláne ha lát vlamit,valakit....

köszönöm:)

2013. jún. 30. 17:17

Hát idővel:)))Még nagyon kicsi.És a játék ált.akkor érdekli,ha te játszol vele.

A te tacsid mag ha jól tudom,igen élénk fajta.Ha otthon vagy,állandóan rá kell figyelned,nincs mese.Ha elmész,akkor olyan helyre zárd,ahol van vize esetleg rágcsája és semmi,amiben kárt tehet.

21. Miss Angel (válaszként erre: 12. - Sirga)
2013. jún. 30. 17:15

bocsi,neked nem reagáltam arra amit írtál...

megkérdezhetem,hogy ő az első kutyusod,vagy vlt már rajta kívül régebben is?

mert nekem ez a picur az első,ezért is nehézkes nekem még a nevelése...

20. Miss Angel (válaszként erre: 19. - Mafalda)
2013. jún. 30. 17:04

okés,szóval akkor várhatom,hogy ezt a gyűlölt szokását kinövi:D

mert ez tényleg szörnyű,annyi játékkal el van látva,hogy csak na,igyekszek olyanokat venni amik neki valók,méretre is meg mindenhogy,ínymasszírozós sünik,stb stb,hisz jönnek a fogacskái:)

játszik is velük,de ennek ellenére rágna mindent,amit csak ér....

2013. jún. 30. 17:00

A dolgok-különösen cipők-szétrágása minden kiskutya kedvenc foglalkozása.Ezt csak megelőzni lehet.Majd csak akkor hagyja abba,ha nagyobb lesz.De még olyankor is vannak renitensek:)

Olvass erről könyvet,sok mindent meg fogsz tudni a kutyákról.

2013. jún. 30. 16:58

ja és még egy irtó fontos amit kihagytam:hallgat a nevére akkor mikor ő akar:D

vettem már neki automata pórázt amit több méterre ki tud húzni,legyen mozgástere,de elengedni nem lehet,mert világnak menne.

mondjuk nekünk itt zárt park van ahol sétálhatunk kedvünkre,de ha utcára viszem,még a hosszúpórázt is rövidre kell vegyem,mert ugrálna rá mindenkire ész nélkül,sőt,még azt is megkockáztatom,az úttestre is kiszaladna.

itt bent próbáltam már jutifalattal is hívni,persze az megy de csak addig ,aztán megy tovább és ujra félni kell,hol köt ki,szóval ezzel vannak talán a legnagyobb gondjaim./

17. Miss Angel (válaszként erre: 14. - Simple)
2013. jún. 30. 16:53

igaz,de azt is vedd figyelembe,hogy az emberek dolgoznak,nyilván te is meg mindenki..és a nap 24 órájában nem tud a kutyával foglalkozni.

Az egy marha jó dolog hogy én épp most sulizok aztán marha jól elvagyunk,sokat játszunk,meg szinte csak vele foglalkozok,de nem vagyok abban biztos,hogy ez jóra vezet,mert ezt szokja meg.Hogy ő a központ és kiköveteli magának a figyelmet,mások szerint már így is el van kényeztetve,amugy én eddig nem éreztem ezt,most kezdem érezni,mert ha nem vele foglalkozok épp,hisztizik.

Abban egyet értek veled,a kutya azért étnyleg nagy odafigyelést igényel csak egyet nem értek:ezzel a kutyával rengeteget van foglalkozva,mégis tör-zúz,tép,harap szét mindent,számát nemtom már hány papucsomat cipőt rágott szét,tett tönkre....ezt nyilván akkor csinálja ha el kell mennem és nem vok itthon,nyitva marad egy ajtó/mert am kizárom az előszobába,különben épkézláb nem maradna semmi,mire haza jövök/,de akkor is viszi a szájában a cipőt,ha itt vagyok,persze akkor rajta kapom és megakadályozom a kárt,vagy spontán abba hagyja.Szóval ezzel van a legtöbb gond,szívesen nyitva hagynám neki a szobámat,vagy bármit,hogy ha nem vagyok,legyen mozgástere,de nem tehetem:(amugy ez keserit el legjobban

sztetek esetleg azért is csinál annyi kárt ha nem vagyok vele,mert megszokta hogy sokat vagyunk 1ütt?vagy ez hülyeség?

akkor küszködünk azzal,hogy mindenféle hülyeséget felszed és megenne,nem győzöm a szájábol kiszedni az utcán,parkban azokat a dolgokat,amiket nem kellene lenyelnie:S.eZT sem tom hogy tanitsam meg vele,hogy adja ide és ne kelljen kioperálnom a szájábol erőszakkal:(

a sétáltatásnál meg persze szinrtén akaratos irtózatosan,lásd amit leírtam.....szóval nem könnyű vele.

igazábol engem se az érdekel,hogy ha eldobok 1 labdát,botot,azt visszahozza,vagy parancsaimra extra dolgokat csináljon,csak azt sztném hogy tényleg szeretetben nevelt,de JÓL NEVELT kutya váljon belöle....

2013. jún. 30. 16:43
Akkor te nem láttad még a falusi kutyusokat?
15. Miss Angel (válaszként erre: 7. - Mafalda)
2013. jún. 30. 16:42

mindenképpen gyalog megyünk,jujj hát én is sajnálni fogom de nagyon:o

ilyen nyakörvet sose láttam még ,max képen...

14. simple (válaszként erre: 10. - Mafalda)
2013. jún. 30. 16:40
De miért is kéne hogy kielégítse a céltalan bóklászás? Az ember akkor vegyen kutyát, ha foglalkozik is vele. Szerintem.
13. mafalda (válaszként erre: 8. - Simple)
2013. jún. 30. 16:40
Most hogy mondod,..először textillel kezdte ő is.A komolyabb feladatoknál jött a szöges.Azért egy kifejlett német juhászt nem lehet textillel idomítani.Sétánál meg jó,mert különben elhúzza a gazdáját ha pl.jön egy macska és nem bír magával.Vérmérséklettől és fajtától függ sok minden.
12. Sirga (válaszként erre: 1. - Miss Angel)
2013. jún. 30. 16:37
Biztos vagyok benne, hogy érdemes kutyasuliba vinni egy kutyát. Ettől függetlenül, ha valaki elég türelmes és következetes, szerintem alap dolgokra maga is meg tudja tanítani az ebet. Azt viszont már egész fiatalon el kell kezdeni.(Én annak idején 3 hónapos németjuhászt kaptam, akit igen rövid idő alatt megtanítottam arra, amire - szerintem - érdemes. Pl. botot visszahozni, és hasonlókat tök fölöslegesnek tartottam. Lényegesebb volt, hogy tudjon sétálni, "ül" vezényszóra hallgasson, és hasonlók.)
11. Szabina00 (válaszként erre: 1. - Miss Angel)
2013. jún. 30. 16:36

Szia.


Mi most vagyunk pont a suli felénél. Én azért kezdtem el a kutyussal, mert szeretném, hogy alapvető dolgokat tudjon, és nagyon sokan ajánlották a sulit, hogy a kutyusoknak is tetszik, és a gazdiknak is. :)

Nekünk a pórázon való sétáltatás okoz gondot, (nagyon húz) illetve, ha másik kutyát/cicát lát, akkor nem lehet vele bírni..

A sétáltatásra azt a megoldást mutatták, hogy amint a kutya megelőz, határozottan megfordulsz a másik irányba, és arra mentek tovább, ha megint megelőzött, megint fordulás (persze ezzel meg is rántod a kutyát). Mivel ez neki kellemetlen, hamar megtanulja, hogy csak akkor megyünk az eredeti irányba, ha nem feszes a póráz.

Eddig tanultuk az ültetést, fektetést, szemkontaktust, láb közötti 8ast, lábnál követést, most azt gyakoroljuk, hogy a kutya pl. velem szemben áll/ül, jobb lábam felé elindul, hátam mögött megkerül és a bal lábam mellett leül. A másik pedig amit most gyakorlunk az az hogy lábnál követésben megyünk és közben leültetem.

A végén pedig lesz egy vizsga, pont múlt órán mutatták meg, hogy is fog ez kinézni. Előre félek. :D

10. mafalda (válaszként erre: 9. - Simple)
2013. jún. 30. 16:36
Az olyan kutyára gondoltam,aki ki van csapva az udvarra és nem sokat néznek rá.Az csinál ott valamit.Igen,..lehet h tör-zúz,ás ezerrel(mindegyik szokott ásni)vagy pihenget.ugat,stb.De akivel tanulnak az igényelni fogla a komolyabb elfoglaltságot.Őt nem fogja kielégíteni a céltalan bóklászás.
9. simple (válaszként erre: 3. - Mafalda)
2013. jún. 30. 16:27
Megtanulja lekötni magát? Ez egy újabb okosság... Persze hogy megtanulja, azzal hogy bont, tör, zúz, rombol. Egy kutyát le kell fárasztani szellemileg és fizikálisan, csak akkor lesz boldog és nyugodt.
8. simple (válaszként erre: 7. - Mafalda)
2013. jún. 30. 16:25
Szöges nyakörvet? Mi is járunk suliba, de kifejezetten tiltják a folytós, szöges nyakörvet, csakis textil a jó, és gyönyörűen sétál vele a kutyus.
2013. jún. 30. 16:23

Igen.Első dolog volt,h kellett "szöges"nyakörvet venni.(amíg mi mondtuk itthon,addig nem hitte el,és sajnálta.Pedig régi kutyánkkal is használtuk).Nyilván ilyen kicsiknek is van.Az nem igazi szög,láttál már olyat?Avval visszarántod,amikor el akarna húzni.A 3.-nál már biztosan fogja érteni,h mi a dolga.

Az oktató rángatta meg néha jobban,h értsen a szóból.Ui. fiam is sajnálta.De az oktatónak csinálta is első szóra,amit kellett.Tudnia kell,,h mikor kell komolyan venni,amit kérsz tőle.Aztán persze megvan a játék ideje is.Jó sokat kell majd játszani!A 2 labdás dolog nagyon jó!A labdákon van valami fityegő madzag.Eldobod,visszahozza,de nem akarja odaadni.Akkor dobod el a másikat,ezt elejti és szalad.Nagyon meg lehet evvel mozgatni.És nem unják meg:)))

Hogy fogod szállítani a képzés helyére?Gyalog,vagy autóval?

6. Miss Angel (válaszként erre: 4. - BAdry)
2013. jún. 30. 16:13
ennek tutira utánanézek,köszi szépen,mostanában ugyis sokat járok könyvesboltokban...
5. Miss Angel (válaszként erre: 2. - Mafalda)
2013. jún. 30. 16:11

pórázon rángatás?:O

na ez nekem új,igencsak meglepett

megmondom őszintén,hogy olyankor pl nem nagyon bírok vele,mikor másik kutyát lát,ma már addig fajult a dolog,hoggy megráncigáltam a pórázzal és kapott egy pofont,mert azt hitttem már,a kezemet tépi le:D

a hölgy,meg aki a házunkban lakik,irtó rossz szemmel nézte az egészet,gondolta idegbeteg lettem v mivan:D.Ő ugyanis menhelyi tacsit fogadott örökbe aki már sokkal idősebb is az enyémnél,meg sokkal félősebb is,+nyugodtabb vérmérsékletű,szoktunk beszélgetni,volt már mikor megjegyezte kutyával nem szabad türelmetlennek lenni meg ő szó szerint ajnározza az övét....ha sose fegyelmezi az ember akkor olyan szinten lesz fegyelmezetlen,mint 1 gyerek akire mindent ráhagynak,ezt laikus ésszel is ki lehet következtetni....szóval az ő "nevelési stílusával"nem értek 1-et....

jókat írtál amugy a többit,miket tanulnak:)rángatni sajnálom az igaz,de ő tutira ügyes lenne és nem félne,nem 1 félös kutyu,sőt....szinte semmi félelemérzete nincsen ami néha már meg is ijeszt....bár biztos nem lenne vele könnyű dolgom/dolgunk,önfejű....bár azt mondják,a tacskók nagyobbik hányadára jellemzö ez :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook