Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hűtős recept esetén, ha a krémbe kell két kanál liszt nem fog liszt íze lenni a sütinek? fórum

Hűtős recept esetén, ha a krémbe kell két kanál liszt nem fog liszt íze lenni a sütinek? (tudásbázis kérdés)


2013. júl. 8. 20:22
kipróbáltam ma a receptet, nagymamám tanácsára végül réteslisztet raktam bele, az összhatást még nem kóstoltam, de a krém jól sikerült :) bár a tojást lehet legközelebb kihagyom.
13. lepke99 (válaszként erre: 12. - Györfi rózsa)
2013. júl. 8. 20:21
a tejszínt a tetejére kell, nem a krémbe, de végül nem hulal-át tettem rá, hanem rendes tejszínt, azt nem találtam a boltban
12. györfi rózsa (válaszként erre: 11. - Lepke99)
2013. jún. 30. 12:06

Szia!

Én elég gyakran csinálok túrókrémet, és a Hulala tejszínt ha jó keményre felvered, nem is kell bele más, vaníliás cukor, és citrom héj. Tejfölt se tennék bele! Ez így az igazi, nyugodtan próbáld ki, fincsi!

11. lepke99 (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2013. jún. 30. 11:52
köszi :)
10. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2013. jún. 30. 11:50

a puding megtartaná a krémet, nem folyna szét

(ez lenne a liszt+tojás szerepe is)

9. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Lepke99)
2013. jún. 30. 11:49
ezért nem eszem meg a tiramisut sem.....
8. lepke99 (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2013. jún. 30. 11:49
a tojáson azért nem csodálkoztam, mert az van a tiramisuban is, de akkor lehet kihagyom a lisztet
2013. jún. 30. 11:48
én a helyedben főznék egy vaníliás pudingot a szokott módon, s mikor kihűlt, abba keverném a túrót mixerrel és ezt kenném a kekszekre
2013. jún. 30. 11:47

én eleve nyers tojást nem tennék a krémbe!


de nekem fura így a liszt is....sose hallottam, hogy nyers (nem főzött) krémbe tesznek

5. lepke99 (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2013. jún. 30. 11:46
nem írta a recept, vagy akkor össze kell főzni, csak ezt kihagyták?
2013. jún. 30. 11:45

Hozzávalók:

40 dkg háztartási keksz szögletes

0,5 kg túró

375 g tejföl nagy pohár

2 evőkanál liszt

10 dkg cukor

1 csomag vaníliás cukor

1 db tojás sárgája

tejszín növényi, Hulala

gabonapehely csokoládés, díszítésnek

2-3 db banán


Elkészítése:

A háztartási keksszel egy magasabb falú tepsinek kibéleljük az alját.

A túrókrémet elkészítjük:

A hozzávalókat nagy fokozaton robotgéppel összekeverjük, addig amíg teljesen csomómentes nem lesz. Célszerű a túrót legelőször villával szétnyomkodni.

Ezután a túrókrémet ráöntjük a kekszekre és szépen elsimítjuk.

A túrókrémre a fél cm vastagságúra szeletelt banánt szép sorban rápakolgatjuk, erre jön a 2. sor keksz.

A habtejszínt kb 5 perc alatt keverőtálban kemény habbá verjük, majd ráöntjük a 2. sor kekszre és elsimítjuk.

Csokis gabonapelyhet szórhatunk rá, de lehet francia-drazsét, csokireszeléket ,stb…

2013. jún. 30. 11:43
írd le a receptet, abból többet értünk
2013. jún. 30. 11:43
nem kell főzni a krémet? csak nyersen marad benne a liszt? :O
2013. jún. 30. 11:42
Találtam a neten egy jónak tűnő hűtős receptet (egyenlőre még csak eddig terjednek a képességeim)és azt írta, hogy a krémbe 2 kanál liszt, de azt hallottam, hogy az nem lesz jó sütés nélkül, mert akkor nagyon érezni rajta a liszt ízét. Ez tényleg így van? Ha igen, akkor mit csináljak? Bocsi a hülye kérdésért, de nem vagyok egyenlőre konyhatündér.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook