Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan és mikor mondjam el a főnökömnek? fórum

Hogyan és mikor mondjam el a főnökömnek? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan és mikor mondjam el a főnökömnek?

1 2
2010. szept. 22. 10:49
Sziasztok! Mi is most léptünk a 6. hétbe. Ez az eslő babó, még semmilyen tapasztalatom sincsen. Fogalmam sincs, hogy mikor és hogyan mondjam el a munkahelyemen, de mivel nagyon éhes vagyok a babától, még nem volt komolyabb hányásom/hányingerem és eléggé fel van puffadva a hasam, a héten már 1 mérettel nagyobb nadrágot kellett felvennem. Szerintem amilyen gyakran a wc-re járkálok, rá fognak jönni a munkatársaim. Mikor érdemes elmondani? Nem szeretném elsietni, de nehéz titkolózni.
2010. szept. 21. 09:15
2004- óta dolgozom egy állami cégnél . Szeretnénk babát a férjemmel, de hogy mondjam meg a fönökömnek . Állandó határozott munkaszerződésem van amit évente hosszabbitanak. Ha most terhes leszek januárban akkor mikor szóljak a fönökömnek? Hivatalosan csak ha pontosan tudom azaz 3-hónap után szeretném meg mondani a jó hírt, de a szerződésem 04.01.-el hosszabbodik ha utánna szólok akkor nem szeretném , hogy ugy jönne ki az egész , hogy direkt nem szóltam mert ugy is lejárt volna a szerződésem . Akinek volt már ilyenben része az legyenszives válaszoljon. Köszönöm.
2010. szept. 9. 09:56

Sziasztok.

Én pénztárosként dolgozom mágnespaddal a hasamnál.Kb 6 hetes terhes vagyok,(az én számításom szerint,de ha az utolsó menszesztől számoljuk 8.)de kb.3 hete el kellett jönnöm tp-re mert nagyon görcsölt a petefészkem.akkor kiderítették,hogy mindkét petefészkembe van ciszta.Már most szeretnék vissza menni dolgozni,de nem emelhetek és nem cipekedhetek.

Mit tegyek elmondjam bent a főnökömnek? Vagy még korai? De félek valami baj lesz!

57. Diandra (válaszként erre: 48. - C340ab82e3)
2009. márc. 9. 17:52
én a 12.héten mondtam meg,konkrétan: kértem egy nap szabit a következő hétre és szóltam, hogy kéne majd még 18 hónap is:-) kiesett a toll a kezéből...nagyon jóban vagyunk, persze tiszteletben tartva a főnök beosztott viszonyt, velem örült, és fájlalta, hogy neki nincs még unokája, aranyos volt (pedig pasi..és most szólt, hogy unokája is lesz az idén és nagyon boldog)
56. Liliom84 (válaszként erre: 53. - Viki021)
2009. febr. 6. 18:40
Nem vagyok biztos benne, ezért remélem más is válaszol a kérdésedre; DE én úgy tudom, hogy ha a munkáltató tudja, hogy babát vársz, akkor köteles munkaidőben elengedni az adott vizsgálatra, és a napi béredet ugyanúgy ki kell fizetnie, mintha dolgoztál volna aznap.
2008. jan. 22. 13:37
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni illetve tanácsot. A kislányom februárban tölti a két évet, a másik babánk júniusban születik. És nem tudom, hogy járnék jobban, ha visszamennék dolgozni és elmennék táppénzre? És ez után járna e gyed a kicsi után? A férjem elmehet gyesre? Vagy ha valaki tudna tanácsot adni nekem, hogy anyagilag jobban járjak. Kőszönöm a segítséget.
2008. jan. 21. 00:49
Segítsetek!2005.09.29-én szültem a lányom.2007.augusztusában visszamentem dolgozni,de közben idén jan-29-ével megszűnik a munkahelyem.Kiderült a napokban,hogy terhes vagyok.Jelen pillanatban gyeden vagyok,most lesz idén ősszel a lányom 3 éves.Hogy lesz a gyedem,a gyesem és a többi juttatás,ha nincs munkahelyem?Tud valaki ehhez hozzászólni?Segíteni mit tegyek?Mert biztosítva nem leszek az tuti és ettől kitört rajtam a frász!
2007. okt. 22. 18:18
Azt szeretném megkérdezni hogy mi vonatkozik a kismamákra ha orvosi vizsgálatra kell menni?Mivel én 9-18-ig dolgozom csak munkaidő alatt tudnék elmenni az orvoshoz vagy a védőnőhöz.Ez szabadságból megy, vagy táppénz vagy mi?
52. lamoni (válaszként erre: 51. - Joyibaby)
2007. ápr. 3. 09:57
De elég, de előzőleg azt írtad, hogy még próbaidős vagy. A pénztár valamivel jobb hely, de azért nagyon vigyázz magadra, mert ott is van amit meg kell emelni.
2007. ápr. 2. 20:47
Határozatlan a szerződésem. Árufeltöltő vagyok, pénztárba még berakhatnak. Panasz nincs rám, sőt, nagyon is meg vannak velem elégedve. Vagy ez nem elég szted..? :S
50. lamoni (válaszként erre: 49. - Joyibaby)
2007. ápr. 2. 20:28

Próbaidő alatt bármelyik fél indoklás nélkül bármikor megszüntetheti a munkaviszonyt. Ha letelt a próbaidő és még nem véglegesítettek, akkor a szerződés végéig nem küldhetnek el. A védelem szerintem csak határozatlan szerződés esetén áll.

Elég nehéz helyzetbe vagy, mert fizikai munkát nem szerencsés végezni, de ha szólsz lehet hogy elküldenek.

2007. ápr. 2. 20:05
Sziasztok! Babát várok én is, de nagyon kisterhes vagyok még, 4 hetes múltam. Fizikai munkát végzek én is, ezt próbálnám elkerülni. A dokim nagyon rendes, mert ír majd egy igazolást a munkáltatómnak, hogy tegyenek olyan munkakörbe, ami kevésbé veszélyezteti a bébit. DE! Próbaidőn vagyok! Így is felmondási védelem alatt állok??? S.O.S.! Fontos, írjatok! Köszi: Joyi
2007. febr. 3. 17:54

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni,hogy mikor szóljak a főnökömnek arról, hogy terhes vagyok?!

2007. febr. 3. 11:45
Nekem már nem mondhatnak fel! Tegnaptól felvettek Endokrinológia által javasolt veszélyeztetett terhesnek.Voltam is a munkahelyemen és szóltam,hogy mi a helyzet.Jövő hét csütörtökig el kell mennem nőgyógyászhoz és védőnőhöz is.
46. 7130b15964 (válaszként erre: 45. - Ronita17)
2007. jan. 30. 09:24

Ha már terhes vagy, akkor nincs rá módjuk, hogy kitegyenek. Majd, ha visszamentél gyesről, akkor esetleg (mert ugye 3 év alatt sokat változhat egy szervezet).


Egyébként, ha valakinek felmondanak, de később kiderül, hogy akkor már terhes volt és erről orvosi igazolást visz, akkor semmis a felmondás is.

2007. jan. 30. 07:10
Én pont ezelőtt állok! A héten szabadságon vagyok és pénteken a betegállományos papírral a kezemben mondom meg. Nálunk már előfordúlt,hogy a kolegahölgyem előrre bejelentette és kicsit késöbb találtak rá módot,hogy kirúgják.
44. kisgé (válaszként erre: 41. - 7130b15964)
2007. jan. 22. 09:35
Ez már nem a próbaidőben volt, de már terhes volt, mikor felvette!
43. babi83
2007. jan. 22. 09:34

Sziasztok!


Én látom magam előtt a főnököm arckifejezését, és a haláli nyugodt reagálása melett, rettenetes mérges lenne, és semmi esetre sem megértő. mert az önző emberekra végképp nem jellemző. Egyébként is megmondta egy beszélgetés alkalmával, hogy nála szóba sem jöhet kisgyermekes kolléga, mert olyan emberre van szüksége, akire mindig lehet számítani.. Innentől kezdve tudtam, hogy itt nekem csak az első terhességemig van helyem, aztán semmiképpen....

2007. jan. 22. 09:20

Sziasztok,

Én a "bűvös" 12 hét után szóltam. Ha egyenes az ember, akkor számíthat korrektségre. A főnököm az is volt.

Az 5. hónaptól itthon kellett maradnom. Nnnnnna akkor viszont a "kedves" munkatársak (nők!!!) rögtön furkálódni kezdtek. Persze magasról lesz... mármint nem érdekelt. :-) A lényeg az, hogy mindent megkapjon az a pocaklakó: nyugalmat, pihenést, rendszeres védőnőt/orvost/UH-t, stb.

Aki meg egy kismamával nyomorult módon viselkedik (nő létére) , maga sem érdemel jobbat!

41. 7130b15964 (válaszként erre: 39. - Kisgé)
2007. jan. 21. 20:58

Ez egy nagyon kezdő főnök lehetett. Ugyanis próbaidő alatt sem a betegállomány, sem a terhesség nem véd attól, hogy a munkáltaó jogszerűen azonnali hatállyal megszüntesse a munkaviszonyt.


Ha meg már az egész a próbidő letelte után történt, akkor tök felesleges volt hazudozni, meg betegállományba menni, mert úgysem szüntethették volna meg a munkaviszonyát.

40. Mókica (válaszként erre: 39. - Kisgé)
2007. jan. 21. 20:51
ezen nagyot kacagtam:DD
39. kisgé
2007. jan. 21. 19:55

Egy olyan aranyos sztorit hallottam,

egy főnöktől. Felvett egy új lányt, aki elég hamar furán gömbölyödött és a góré még be is hívta, hogy megkérdezze, terhes-e, de a leány elhallgatta továbbra is, majd elment betegállományba jó sokáig. A főnök ki akarta rúgni, ott volt a felmondó papír az asztalán. Egyszer a leányzó felhívta és közölte terhes. Ezután már nem rúghatta ki, mivel ha már szólt, védett. Mikor mesélte a sztorit, mondtam, de jó, hogy tudom, ha egyszer terhes leszek és nehéz elmondani, felhívom a főnököm és még bele sem szól a kagylóba, én már beordítom: TERHES VAGYOK, szia!:)))))))

38. lamoni
2007. jan. 21. 19:29
Én mikor kb. 5 hetes voltam el kellett mennem táppénzre, mert a munkám elég stresszes volt, és nem voltam jól. Amíg tp-en voltam mindenki kavart a munkahelyen, így elmondtam a főnökömnek, hogy mi a helyzet, de sajnos 7 hetesen elvetéltem. A vetélésem után alig telt el egy hét, felhívott a főnök, hogy menjek be, mert beszélni szeretne velem. Akkor közölte, hogy sajnálja a történteket, de írjam alá a felmondást közös megegyezéssel, mert ha nem elküld rendkívülivel. Hát ennyit ér 10 év munkaviszony egy cégnél, és ilyen kedvesek a kollégák, amíg segíteni tudsz addíg kellesz, utánna beléd rúgnak.
37. Zojci
2006. okt. 3. 13:50
És még wmi lenne! A GYED-be bexámít e a táppénz? És sokat ront e rajta? 8hónap munkawixonyom wan,és még 1-2hónapot terwezek dolgozni,aztán már úgy döntöttem,h jobb lenne a táppénz,h kíméljem a babám,mégiscsak fizikai munkát wégzek!
36. Zojci
2006. okt. 3. 13:45
Ez engem is érdekelne! Léciléci:-)
35. Ekka
2006. okt. 2. 19:03

Drága Tereza lenne még kérdésem dögivel:-) Lehet?

Aki eü-ben dolgozik annak, hogy számítják a tpénzt?

Akkor csak az alap van gondolom, semmi ágy melletti pótlék megy ilyenek..

34. 7130b15964 (válaszként erre: 31. - Ekka)
2006. szept. 22. 22:30

Erre találták ki az EMMA-t. www.emma185.hu

Kérni kell hozzá kódot, azt hiszem a helyi munkaügyi központban (de biztos ott vannak a részletek az oldalon). A kód és az adójeled segítségével meg tudod nézni, hogy ki mikor jelentett be.


Ha nem lennél bejelentve, de bizonyítani tudod, hogy alkalmazásban voltál (nyilván van szerződésed, bérszámfejtés a fizetéseidről, kollégák stb.), akkor sikerrel perelheted.


Egyébként, ha nem lennél bejelentve és még bejársz dolgozni, akkor a helyedben tennék egy feljelentést az OMMF-nél. Azok megbüntetik, illetve kötelezik a hiányosságok felszámolására a munkáltatót. Nem fogják megmondani, hogy ki tette a feljelentést, ha terhes vagy meg egyébként is mindegy, hiszen nem rúghat ki.

33. Ekka (válaszként erre: 32. - Benvik)
2006. szept. 22. 21:37
Akkor ezt majd jól kipróbálom:P És annyi Patásnak, ha nem fizetett:D
32. benvik
2006. szept. 22. 20:20
Amikor én az előző munkahelyemen nem voltam biztos benne, azt tanácsolták, hogy menjek be a Tb-hez a munkaszerződésemmel, és a taj-számom alapján megmondják.
31. Ekka (válaszként erre: 28. - 7130b15964)
2006. szept. 22. 20:11

Köszi szépen a választ.

Azt, hogy tudnám kideríteni, hogy ez a mocsok (főnök) fizeti-e rendesen a tb-t utánam?

Mivel egy alapítványi otthonban dolgozom úgy csal, lop, hazudik ahogy tud/akar és már abban sem vagyok biztos, hogy fizeti amit kell...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook