Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egyházi esküvő fórum

Egyházi esküvő (beszélgetős fórum)


10. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 7. - Szafaripók)
2013. júl. 2. 23:08

A keresztelés nem dogma...

ezzel az ünnepélyes aktussal veszik fel az egyház közösségébe; az másodlagos, hogy melyik felekezetnél történik a keresztelés. Aki pl. a reformátusokhoz tartozik, (ugyanez érvényes a többi Szentháromságot valló felekezetre is), de a római katolikus egyház liturgiája szeretne egyházi kötést, megkereszteltnek tekinti, mivel a keresztelési szöveg lényege kb. így hangzik: én N. megkeresztellek téged az Atya + és a Fiú + és a Szentlélek nevében!"

Ez vonatkozik a többi keresztény/keresztyén felekezetekre is, hiszen mindegyik alkalmazza a víz jelképét.

Újrakeresztelés csak akkor lehetséges, ha nem tudják, hogy valóban megvan keresztelve; akkor is a "feltételes" keresztelési formulát alkalmazzák; ez viszont igen ritkán fordul elô manapság.

2013. júl. 2. 22:46
Nálunk én vagyok a katolikus, férjem református. Katolikus egyházi esküvőnk volt, sőt együtt jártunk a jegyes oktatásokra is. A férjemnek csak annyit kellett vállalnia, hogy a születendő gyerkőcöket katolikus szellemben fogja nevelni.
2013. júl. 1. 14:45

Nincs atteres - ez sertene a vallasszabadsagot; ma mar rezervalis sem kernek; csupan igeretet tesz;

amugy tobb eskuvon vettem reszt, ahol a katolikus es a reformatus lelkesz egyutt tartotta meg az eskuvoi ceremoniat;

7. szafaripók (válaszként erre: 5. - 5bcf1b7c01)
2013. júl. 1. 09:42

Ez sem igaz.

Minthogy a reformátusoknál nincsenek is "szentségek"...

Amúgy meg ha valakit megkereszteltek mondjuk reformátusnak, de katolikus esküvőt akar, mert a párja katolikus, általában át kell térnie a hitére - ennek része az is, hogy megkeresztelik katolikus szokás/dogmák szerint.

6. szafaripók (válaszként erre: 4. - 5bcf1b7c01)
2013. júl. 1. 09:40

Azért ennél több a különbség a két vallás között.


Amúgy az illetékes papot kérdezzétek meg. Ő abban is tud segíteni, hogy milyen lépéseket kell tennetek "átkeresztelkedés" ügyben, ha egyáltalán kell. De sanszos, hogy a menyasszonynak igen.

5. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 2. - Miramira77)
2013. jún. 30. 20:49
Nem kell "átkeresztelkedni"; ez a szentség csak egyszer szolgáltatható ki; akit a Szentháromság nevében megkereszteltek, nincs újrakeresztelés; mindegy, hogy római vagy görögkatolikus, református, evangélikus, anglikán, ortodox, praloszláv, baptista.
4. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 1. - Evin86)
2013. jún. 30. 20:45

Nem kell áttérni. A két vallás csupán rítusában tér el, dogmatikailag teljesen megegyezik. Csupán annyi az eltérés, hogy papjaik a felszentelés elôtt megházasodhatnak, de utána már nem. Amennyiben a feleség meghal, ne házasodhatnak újra. Püspök viszont csak nôtlen lehet.

A menyasszony lakhelyének illetékes plébánosához kell elôször fordulni.

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Evin86)
2013. jún. 30. 11:07

Mi lenne, ha erről egyből Pál Feri atyát kérdeznétek?

Volt a páros ma misén gondolom. Beugorhatott volna hozzá. :)

2013. jún. 30. 10:26

Bementek hozzá és megbeszélitek vele.

Tudtommal neked át kell keresztelkedni. Fordított esetben nem lenne gázos, nem kérnek semmit (férjem katolikus, én református, református esküvőnk volt)

Az a legtisztább, ha kértek időpontot és megbeszélitek a pappal, hogy ez lehetséges-e, vállalja-e.

2013. jún. 30. 10:09
Sziasztok! A párom görög katolikus, én református vagyok, és azt szeretnénk, ha az egyházi esküvőnkön Pál Feri atya adjon minket össze. Ő katoikus pap, én áttérnék ezért erre a vallásra, lehetséges ez? A 13. kerületben van a plébániája, ki lehet "kérni" szerintetk más helyszínre? meg egyáltalán lehet ilyet, hogy papot szeretnénk választani? Köszi a segítséget

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook