Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ki az igaz barát ? fórum

Ki az igaz barát ? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ki az igaz barát ?

1 2
46. 121ed3f48d (válaszként erre: 45. - 1fbc7619c9)
2013. júl. 2. 23:14
Már estem tévedésbe:) És hálás vagyok érte,mert örök tanulság volt az életembe.
45. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 44. - 121ed3f48d)
2013. júl. 2. 13:21
Csak nehogy tévedésbe essél:))Mert korrigálni hát, nem mindig lehet:)
2013. júl. 2. 11:30
De van igaz barát. ÉS teljesen igaza van a cikk írójának. Nagyon meg kell választani. Mert rokont, főnököt,munkatársat nem választhatsz,de a barátodat megválaszthatod. Én most már erősen szelektálok.:)
2013. júl. 2. 11:25
Igaz barát nincs...csak érdekszövetség. Tart, ameddig tart, de az igaz barát című homo még nem született meg.
42. mosolyka1111 (válaszként erre: 36. - Bd55e3f068)
2013. júl. 1. 15:29
Nekem sem, és pont ezért írtam, hogy ők NEM a barátaim.
41. a0c1361e44 (válaszként erre: 40. - B74f6e5cdd)
2013. júl. 1. 14:40
Akkor fordíts légy szíves:)
40. b74f6e5cdd (válaszként erre: 35. - A0c1361e44)
2013. júl. 1. 11:59
Érdekes, én tudtam követni és fel is tudtam fogni a mondandóját..szóval lehet, hogy neked van egy kissé szöveg értési problémád! Fuss neki újra! Hellóka:-)
39. b74f6e5cdd (válaszként erre: 34. - Krisz42)
2013. júl. 1. 11:58
Értelek és teljesen igazat adok!
2013. júl. 1. 11:55

Nem jött át..:-) talán majd legközelebb. Sok sikert hozzá! Nem értettem mit akartál ezzel a cikkel, szerintem ez alap, hogy a mai világban ezzel mindenki tisztában van, vagy mondjuk tévedhetek én is és ugyebár tévedni emberi és baráti dolog!

Sok sikert neked mindenben!

37. a0c1361e44 (válaszként erre: 36. - Bd55e3f068)
2013. júl. 1. 06:59

"Én csak azt nem tudom, hogy lesz embereknek egyfére barátjuk."

Ezt nem értem.

36. bd55e3f068 (válaszként erre: 30. - Mosolyka1111)
2013. jún. 30. 21:58

Nekem a pátyolgatás nem baráti ismérv. Nekem azoka a barátaim, akik 1-2 év kihagyás után is ott tudják folytatni a beszélgetést, ahol abbahagytuk. Vagy az aki szembe hazudott (amit mindketten tudunk), de mikor talpra áll, akkor számonkérés nélkül tudjuk, hogy sajnálta, és bocsánatot kért kimondás nélkül is. Meg aki nem szokik le a hazugságról, de örökké hálás lesz, és tényleg elvi, fizikai, agyagi dolog nincs, amit ne teremte meg egy héten belül.

Én csak azt nem tudom, hogy lesz embereknek egyfére barátjuk. Vagyis tudom, csak az szar.

35. a0c1361e44 (válaszként erre: 34. - Krisz42)
2013. jún. 30. 20:37

Én csak egyszer írnám le: egyszerűen a fogalmazásod érthetetlen és követhetetlen.

Ne haragudj!


Ha neked úgy jó, akkor akadj ki.

Vannak sokan, akiknek a szülei meghaltak. Pl. nekem már nagyon régen. Tehát itt nem a rossz családról beszélek. A családom átlagos, a házasságom jó, de ettől függetlenül vannak barátaim is. Attól, hogy házas vagyok észre veszem a jó pasikat, mert vakságot nem fogadtam. Attól, hogy házas vagyok, nő maradtam, így ha pasik megnéznek, illetve szeretik a társaságomat nem fogok tiltakozni. A társaságomban tudják, hogy férjnél vagyok és azt is, hogy szórakozni lehet egy bizonyos határon belül, és ennyi. Nekem jól esik, ha visszajelzést kapok egy-egy jó tulajdonságomra:) És nem, az ember nem azért tart barátot, hogy legyen neki valaki, ha már nem lesz családja, hanem azért van barátja, mert az a másik ember is fontos neki és ha történetesen meghal a társunk, vagy elhagy vagy bármi történne, ő akkor is ott lesz, mert ő a barátom. Sajnos neked kár magyarázni, mert te el sem tudsz képzelni egy barátot, és valószínű, hogy ezért sincs neked.

Jéghegy csúcsa a beteg ápolás? És vajon mitől az? Ez a minimum a társunktól.


Mit írt a fórumindító? Én semmi olyat nem olvastam benne, ami kiakadásra adott volna okot.

Miért bizonygatod, hogy téged mennyire szeretnek? Kétségbe vonta ezt valaki?

34. Krisz42 (válaszként erre: 29. - A0c1361e44)
2013. jún. 30. 20:16
Akkor most 3-szor is leírom:VANNAK BARÁTAIM.És pont nem a bajban megyek hozzájuk,egyébként is,mivel egy barát is tévedhet és adhat nagyon rossz tanácsot is,ezért mindig én döntök saját elképzelésalapján.Én azon akadtam ki,amit a fórumindítò írt,nem azt bizonygatom,h nem kell barát,de nekem nem fontosabb mindenkinél èsmindennêl.Pont én írtam,h fájna,ha elhagyna a fèrjem,de nem lennék magam alatt.Ha vele történne vmi,akkor se lennék egyedül,de egyébként van 3gyerekem is,és szeretnek is,ennek nem egyszer adtâk tanújelét.Néha szeretek is egyedül lenni,bár mostanában ez nem nagyon fordul elő.Eléggé stabil vok érzelmileg,nincsenek olyan félelmeim,h mi lesz,ha vki nem lesz.Szerintem eléggé fura,h azért legyenek barátaim,h ha a családom nem lene,akkor legyen vki.Lehet,h van olyan,akinek rossz a családja,párkapcsolata és igaz,h szülőt nem válogathatjuk meg,de a párkapcsolatunkat nagyon is.A betegápolás írtam,h a jéghegy csúcsa volt.Annál sokkal több van mögöttünk,olyan is,amit egy barát nem biztos,h elfogadott volna.
33. lepke99 (válaszként erre: 18. - Krisz42)
2013. jún. 30. 20:05
egy barát is képes ilyesmire, vannak olyan helyzetek, amikor távol van az ember családtól, partnertől, akkor csak Rájuk lehet számítani, és az igaz, jó barát, még ilyeneket is megtesz, nem szabad őket elhanyagolni később sem, barátokra egyszerűen szükség van
32. mosolyka1111 (válaszként erre: 31. - A0c1361e44)
2013. jún. 30. 18:33

Akkor igazán nyitott vagy.

Szerintem én ott tartok, hogy jó ismerőseim vannak, de akkor valójában egy sem barát. Igazából egy-egy régvolt kolleganő, vagy szakmai továbbképzésekről kolleginák.

31. a0c1361e44 (válaszként erre: 30. - Mosolyka1111)
2013. jún. 30. 18:28

Sokaknak alakul így, de én úgy érzem, hogy ez az ő hibájuk is, hiszen ahhoz, hogy a barátság kialakuljon és megmaradjon 2 ember kell.

Én a barátnőmmel 9 éves koromban ismerkedtem meg. Az egyik osztálytársam volt, de nem voltunk barátnők, mert mindkettőnknek meg voltak a barátaik. Aztán elmentünk együtt sportolni, én a barátnőmmel és barátnőm is az ő barátnőjével, de az én és az ő barátnője is abbahagyta a sportot és mi megmaradtunk egymásnak. sportoltunk együtt, majd szórakozni is elmentünk együtt és egyre több időt töltöttünk együtt, annak ellenére, hogy az általános után külön jártunk suliba. Aztán dolgoztunk is együtt és mindent együtt csináltunk. Igazán barátok 14 éves korunk óta vagyunk. Mi sosem vitatkozunk, veszekszünk. Természetesen nem értünk mindenben egyet, de ez nem jelenti azt, hogy ebből vita legyen. Van több barátnőnk is szintén gyerek korunk óta. Velük is már ezer éve tartjuk a kapcsolatot. Mindig mindenki tesz azért, hogy a kapcsolat ne laposodj el. Új barátokra nincs szükségem, de mindig lesznek új nagyon jó ismerőseim. Az egyik volt kolléganőmet már szinte barátnőmnek tekintem, hiszen 1995-től ismerjük egymást és már 99-től nem dolgozunk együtt, de ennek ellenére rendszeresen beszélünk telefonon, emailezünk és sokszor találkozunk is.


Azt gondolom, hogy mindenkinek szüksége lenne egy jó barátra.

2013. jún. 30. 18:09

Amúgy érdekes téma, nem is akarok senkivel vitába szállni.

Az jó, ha valakinek sikerült egy-két jó barátot találnia.

Én ahogy visszagondolok, volt a középsuli, ott lett egy nagyon jó barátnőm, (de vele azátn eltávolodtunk). A főiskolán is lett egy barátnőm, de vele sincs már kapcsolat (200 km-re lakik amúgy). Amikor férjhez mentem, 28 voltam, de itt, a régi lakóhelyemtől 100 km-re abszolut nem voltam nyitott új barátságra. Pedig tuti, hogy így utólag visszagondolva lehetett volna, de annyira nem éreztem, hogy szükségem volna rá.

Most a "havernők" inkább szakmai "barátságok".

Viszont ami tény, ha sz...-ban vagyok (nagy ritkán volt ilyen), mindegyikük pátyolgatni akar, szóval inkább a bajban jönnek, holott nem kérem egyáltalán.

Na mindegy, amúgy nem is akarok ebből vitaindítót, csak egy eszmefuttatás, hgoy nálam így alakult.

29. a0c1361e44 (válaszként erre: 24. - Mosolyka1111)
2013. jún. 30. 17:55

Ez nem a szavak kiforgatása. Valami olyat akar nekünk vetíteni, ami csak nála igaz, illetve nálad is.

Valamit ti nagyon félre értettetek! Attól, hogy van barátnőnk, barátunk még a férjünk is a bizalmasunk, szövetségesünk vagy nevezzük bárhogy és van barátunk is:)

Itt a hoxán hányan írták, hogy nekik nem kell barátnő, barát, mert nekik a társuk a barátjuk is. És mi van akkor ha ez a szuper társ lelép, meghal stb.? Mert ugye itt a hoxán ez sem ritka dolog, illetve sajnos mindenki meghal egyszer.

28. a0c1361e44 (válaszként erre: 18. - Krisz42)
2013. jún. 30. 17:49

Nekem vannak barátaim, de ha beteg vagyok, akkor az én férjem szintén képes ellátni minket, illetve orvost hívni hozzánk, elvinni dokihoz, stb. Mert nem csak jóképű, de okos is:)

És ha hiszed ha nem az én barátaim is megteszik ezt. és én is megteszem a barátaimnak ezt, de mint már leírtuk a barát nem attól barát, hogy kifizeti helyetted a kifizetendőt, nem attól barát, hogy betegségben melletted legyen és még sorolhatnám, mert ezt csak azt kapja meg, aki szintén megadja a másiknak és ezt mindig megelőzi sok-sok év együtt szórakozás.A barát nem lelki szemetesláda. Neked gondolom azért nincs barátod, mert neked csak rosszban kellene. Na az ilyet máshogy hívják nem barátnak.

27. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - Krisz42)
2013. jún. 30. 17:45

Annyiszor elmondtad már, hogy neked milyen jóképű a férjed. És lám azt gondolod, hogy más azért flörtöl, érzi jól magát másokkal is vagy néz meg jó pasikat pl. Bruce Willis, mert neki nem jutott jóképű.

Tévedsz. Azt gondolom, hogy az én férjemnél jobb képű pasi nincs, így nem hiszem, hogy a te férjedre rá is néznék esetleg.

Kár bizonygatnod ezzel a barát feleslegességét. Ezt azért teszed, mert igen is szükséged lenne barátra vagy barátnőre, de valamiért neked nem jutott. Én elég gáznak tartom, ha valakinek a társasági igénye 1-2 emberre szűkül. Ilyenkor jut eszembe az összes szólás, amit a cikkíró beidézett...

26. Krisz42 (válaszként erre: 21. - D7ba7bf7ff)
2013. jún. 30. 17:29
Valójában nem mindig barátot,hanem társat keresünk.A barátság más és szerintem kevesebb,mint a szerelemmert a barátnő nem tud olyat adni,amit a páromtól nem kapok meg,ráadásul a páromtól kapok olyat,amit egy barát soha nem tud megadni.Van barátnőm,akivel ikerházban lakunk,egy osztályba jártunk,rengeteget játszottunk együtt,de eltávolodtunk,mert azért más típusok vunk.Ezért ritka a gyerekkori barátság,mert kicsi az esély,h pont azok kerülnek össze,akik jól kijönnek egymással,ráadásul engem is,barátomat is sodorta másfelé az élet.Egynek nyoma veszett,mert nekem is.Arról egyikünk se tehetett.Viszont párommal egymáshoz kötődünk,mi vagyunk a legfontosabbak,ill.a család.Én nem félek,h magányos leszek,most is tudnék programot csinálni,de nem vágyom rá.
25. bd55e3f068 (válaszként erre: 24. - Mosolyka1111)
2013. jún. 30. 17:28
Persze nem vagyunk egyformak. Nem kell mindenkinek barat vagy legalabb par haver, valakinel egy rokon tolti be ezt a szerepet, valakinek meg tenyleg a parjan kivul nincs mas. Az utobbi kategoriaban en sokszor azt latom, hogy nem tudnak jo kapcsolatot kialakitani vagy fenntartani emberekkel, es csalodottan azt mondjak, nem is kell; vagy idovel egyszeruen beszukul a vilaguk, es jo-e nekik vagy sem, ebben maradnak.
2013. jún. 30. 16:37

Szerintem teljesen felesleges Krisz szavait kiforgatni. A betegséges példával csak azt akarta valszeg szemléltetni, hogy a férje az, akire számíthat mindenben, minden körülmények között. Ha nincs igénye barátra, akkor nincs. Lehet, hogy emiatt egy élménnyel szegényebben fog meghalni, de így szeretné.

Én is szegényebben fogok meghalni, mert nekem sincs rá igényem. Ez szerintem attól is függ, kinek hogyan alakult. Akivel együtt koptattuk a középsuliban az iskolapadot, majd elváltak útjaink, 100 km-re kerültünk, de egy időben mentünk férjhez, egy időben szültünk, azzal a lánnyal teljesen elszürkült, de ettől még nem megyek a Dunának. Én is úgy vagyok, hogy a férjem nem csak férj, hanem szövetséges is. Rá számíthatok mindig, mindenkor, és róla tudom, hogy mindig csak jót akar nekem, önzetlenül. Az örömben is rá számíthatok. Most értem el egy nem kicsi szakmai sikert, szerintetek hány „barátnőm” mosolya volt őszinte? De akkor ők valószínű nem is barátnők, csak ismerősök. Akkor meg, ha innen nézzük, nincs is barátnőm, de akkor nem is tudom, mit veszítek, ez van az én esetemben például, de sokan vannak még így. Nem vagyunk egyformák.

23. bd55e3f068 (válaszként erre: 18. - Krisz42)
2013. jún. 30. 16:24
A hanyast felmosni alap, nem hostett, ugyeletet hivni meg egy telefon.
2013. jún. 30. 15:45
Minden kapcsolat alapja a barátság.
2013. jún. 30. 15:44
Valójában mindig a barátot keressük. Férfiben, nőben, anyában, apában, gyermekben. A barátságban minden jó tulajdonság összeér. Ott teljesedik ki. Barátokat keresünk, nem társakat.
2013. jún. 30. 15:39
Kell egy barát az ember életébe, mert igenis vannak dolgok amiket könnyebben megbeszélek a barátnőmmel, mint életem párjával, még akkor is ha ő a legszuperebb pasi a világon. Anyumnak soha nem volt barátnője, azaz senkit nem tartott annak, számára csak apum létezett. Azt mondta, hogy neki elég, de apu meghalt és fájó mennyire magányos lett anyu. Most már bánja, hogy elzárkózott a barátnőktől.
2013. jún. 30. 15:33
A barátság az egyik legnagyobb dolog a világon.
2013. jún. 30. 15:13
Ja azt kihagytam,h mikor az egész család hányt és lázas volt csak páromnem,akkor ő rohangâlt közöttünk hajnali 1órakkor is,takarított,mert az akkor 11éves fiam majdnem a tengeri malacokra hânyt,helyette az emeleteságyròl a szőnyegre ment.Ő hívta az ügyeletet is.Ez csak a jéghegy csúcsa,amiken együtt keresztülmentünk,azt nem nyújtja egy barát sem-nekem legalábbis-,mert kicsiként a szüleim voltak velem,ha baj volt,felnőttként pedig vagy egyedül voltam később a párom.
2013. jún. 30. 15:07

Kell a barát, bármilyen jó a házasság/kapcsolat


Az hogy ki barát, hosszú évek kellenek és pár buktató az életben, akkor látni meg hogy a bará, barát

E-nélkül csak ismerős

Majd közép vagy vén korban visszatekintve eldönthető


Tini-huszon évesen telcsizek a barinőmnek, mert uncsizom magam és menjünk napszemcsit nézni a plázába, az nem barátság :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook