Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés után kötelező a boriték? fórum

Szülés után kötelező a boriték? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. máj. 20. 19:02
Nagyon szerencsés helyzetben voltam, mert tőlem nem fogdta el a doki a "hálapénzt", mert amikor odaadtam közölte velem: van kire költse, de köszöni, hogy megpróbálkoztam vele. Ekkor volt a negyedik gyermekem születése. Azóta is hozzájárok és nincs ekörül problémánk egymással és ugyanolyan lelkiismeretesen végzi a vizsgálatot, mintha adtam volna. Persze erre mondják: ritka mint a fehér holló - és ez így igaz.
32. samsam (válaszként erre: 2. - LoLiNa)
2009. ápr. 23. 21:58
ki ez a csodás doki?
2009. ápr. 23. 21:36

Visszarakja a gyereket? :D



Ez nagyon tetszik....:DDDDDDDDDDDDDDDD

30. Sena
2009. ápr. 23. 21:35

Előre nem adnék pénzt, mert mi van ha fizetek és mégsem foglalkozik velem rendesen. Utólag meg csak akkor adnék ha éjjel vagy hétvégén hívják be. Egyébként meg ha nem adok akkor mi van? Visszarakja a gyereket? :D

A fiamat ügyeletesnél szültem, nagyon kedves volt, később is érdeklődött hogy hogy érzem magam. Egy üveg bort kapott és egy "köszönömöt". Nem éreztem úgy hogy ennél több járna.

2009. ápr. 15. 14:17
nem kötelező.én az első gyereknél fogadtam orvost,végig hozzá jártam és vittem neki a pénzt,a vége az lett,hogy mikor elkezdtem vajúdni és szóltak neki arra sem emlékezett,hogy a páciense vagyok,megvizsgált és azt mondta ebből ma nem lesz szülés és elment szegedre,mondanom se kell tiszta ideg voltam,de este 8-ra ért vissza és csak nála szültem,és a varratszedésnél azt mondta mikor a borítékot adtam,hogy én szenvedtem meg a gyerekért úgyhogy nem fogadta el.a másiknál nem fogadtam orvost és egy ügyeletes kezdőnél szültem akinek én voltam az első szülése,hát járókerettel jöttem haza,mert a szeméremcsontom szétcsúszott és nem bírtam lábra állni.így ő sem kapott semmi borítékot.hozattam be ajándékkosarakat és azok kapták akik utána segítettek.
2009. ápr. 15. 14:02

Nem kötelező adni, de kitudja akkor mi lesz.

Nekem magán dokim van, de nem azért mert sok a pénzem és nemtudom hová tenni, hanem azért, mert nekem a dokim segítségével sikerült csak teherbe esnem.Ezt köszönöm is neki.Viszont a terhességem az első perctől nem egyszerű.Majdnem elvetéltem, sokat jártam hozzá, hogy körültekintően megnézze a babám és engem.A méhnyakam is rövidült, így figyelni kell azt is.Sima sztk.s alapon nemigazán figyelnek az emberre.

Mégha az utolsó vasamat is adom oda akkor is megér a gyermekem ennyit.Az én dokim megérdemli.Pedig nem olcsó magánorvos, sőtt:-))

Viszont ha nem lenne gond a terhességemmel akkor simán az ügyeletest választanám.Talán majd a másodikkal:-))

27. 1366d1807f (válaszként erre: 15. - B30b2dd2e9)
2009. ápr. 14. 23:06
Ez marha jó sztori, tetszett! Jó pofára esett a doki, de meg is érdemelte!
2008. jún. 15. 23:19
Nekem nem volt fogadott dokim, ügyeletesnél szültem, nagyon rendes volt,de nem adtam semmit, pedig császár volt. Előre minek, utólag meg már úgyszintén, ha megvolt a szülés már nem mindegy? Addigra már el vagy látva, utólag már úgysem tud változtatni senki semmit.
2008. jún. 15. 22:37
Én nem adtam a dokinak a terhesgondozás alatt semmit. Nem is vállalta a szülést, "be volt táblázva" (lehet hogy tényleg, ezt sosem fogom megtudni). Megszültem egy nagyon aranyos, kedves, fiatal ügyeletes dokinál, és nem bántam meg.
2008. jún. 11. 13:00
Nem kötelező, csak elvárják
23. lolli
2008. jún. 11. 12:56

Sziasztok!


Szerintem nem kötelező, de akkor az ember ha éjjel szül, vagy hétvégén, akkor ne várja el a dokijától, hogy ő legyen vele. Szerintem az emberek nagy része nem dolgozna pusziért éjjel, vagy a szabija alatt. Én a dokimnak nem hálapénzt adok, hanem egy előre megbeszélt "rendelkezésre állási" összeget. Az előző gyerekünknél is hajnal négykor ugrott ki a felesége mellől az ágyból. Persze lehet szülni az ügyeletesnél is, valóban igaz, hogy a választott doki nem könnyíti meg a dolgot:).

2008. jún. 11. 12:10
szerintem, akkor érdemli meg az orvos a boritékot, ha odafigyel a kismamára azsülőszobában, nem úgy bánik vele mint a hetes és a szülés után látogatja a mamát és a babát, hogy miylen az állapotuk és érdeklődik. Ha ezek nincsenek meg, akkor nem érdemli a boritékot
21. o.andi
2008. jún. 7. 16:59
nem kötelező...de nem árt adni,kitudja hogy alakul!!!
20. ördike (válaszként erre: 15. - B30b2dd2e9)
2008. jún. 2. 17:49
Hát ez szörnyű, nem is találok rá szavakat.....
19. tücsimücsi (válaszként erre: 15. - B30b2dd2e9)
2008. máj. 29. 11:20
De kö..ög orvosok vannak....Jól tette az apuka, nekem is elszállt volna az agyam a helyébe.
18. 28f16f555c (válaszként erre: 15. - B30b2dd2e9)
2008. máj. 28. 19:06
megérdemelte a doki-felfordul az ilyentől a gyomrom.
17. b30b2dd2e9 (válaszként erre: 16. - Liaandi)
2008. máj. 28. 19:03
Én is!!!
16. liaandi (válaszként erre: 15. - B30b2dd2e9)
2008. máj. 28. 18:43
Szerintem én is ezt csináltam volna!Azért a doki arcát megnéztem volna!
15. b30b2dd2e9 (válaszként erre: 13. - Ördike)
2008. máj. 28. 17:43
De durva....Én hallottam egy ismerősömtől (aki nővérke a kórházban)a következő esetet(jó pár éve történt), aminek ő fül-és szemtanúja volt: Az újdonsült apuka megérkezett a kórházba egy ajándékkosárral, hogy meghálálja a szülészorvosnak a munkáját. A folyóson pont összefutott vele. Megköszönte neki amit ilyenkor meg kell, majd átnyújtotta a kosarat. Erre az orvos így reagált: "Én nem egy kezdő vagyok, rég kinőttem már ebből." Az apuka: "Jó, akkor beszéljünk nyíltan. Mennyi az ön tarifája?" Az orvos: "40.000 ft." Az apuka kivett az ajándékkosárból egy borítékot, és az orvos kezébe számolta a negyvenezret, ami benne maradt, visszatette a borítékba és elviharzott az ajándékkosárral. Na ehhez mit szóltok....?
2008. máj. 28. 17:14

Nem. Erre simán a betegek szoktatták rá az orvosokat. Most meg már hülyék lennének nem elvárni. De ennek ellenére sem kötelező. Sőt. Egy közepes árfekvésű ajándékkosár sztem sokkal inkább kifejezi a köszönetet. Már ha a jól elvégzett munkájáért jár külön köszönet. Te, meg te, vagy én mikor kaptunk az ügyfelektől borítékot, mert lelkiismeretesen elvégeztük a FELADATUNKAT?!

Saját véleményem én eszerint élek. Én akkor sem (ill. mi akkor sem) adtunk az orvosnak, amikor a gyerekeimet szültem, sem akkor, amikor a rákos daganatot, vagy később a nőgyógyászati nagyműtétemnél, vagy az infarktusom után sem adtam se borítékot, se ajit. És mindenki tök rendes volt velem.

2008. ápr. 27. 17:04
Én 1998-ban adtam és mivel egyáltalán nem tudtam szoptatni a kicsi babámat, hiába kapott borítékot mégis összeveszett velem a szülészorvos, hogy még a kutya is szoptatja a kölykét!!!!
12. annelly (válaszként erre: 11. - Fürtöcske)
2008. márc. 14. 19:15
thx
11. Fürtöcske (válaszként erre: 8. - Annelly)
2008. márc. 11. 12:09
Hat nem mindegyik mondja meg kerek-perec mennyit kér, akkor vagy rádbizza, vagy ha nem birsz aludni emiatt kérdezz rá :-) Én azért nem kérdezem meg, mert ugy döntöttem hogy nem adok neki azért mert a munkáját végzi (hacsak nem hajnaban felkel miattam, bejön- stb- akkor még meggondolom). De sok normális dokirol hallottam már, aki nem sértödik meg és nem bánik veled másképp ha nem adsz...
10. LoLiNa
2008. márc. 10. 08:40

tán ha benőne az emberek feje lágya, és senki nem adna, nem járnának magánrendelésre, stb.. akkor nem ez lenne.

de akinek magánorvos kell.. hát fizessen! megérdemli

2008. márc. 9. 18:59
Ha fogadott a doki szerintem illik,sajna el van már cseszve ez az egész dolog.Pedig mennyi pénzt otthagyunk a magánrendelésen is,de hát mi választjuk!Szerencsére nekem nem mondta a dokim mennyit kér,így annyit kapott amennyit tudtunk adni, nem túl sokat,de utána is rendes volt.
2008. márc. 9. 18:39
Hu, én is magándokihoz járok, de erről spec nem esett szó. Kb mikor mondja meg, hogy mennyit kér?
2008. márc. 8. 18:43
hát igen ez a szomoru,hogy elvárják!mondjuk én magándokihoz járok,most várom elsö babánkat,de nekem megmondta azt is,hogy mennyi a szülés!
2008. márc. 8. 18:38

Nem kötelező de az emberekben sajnos ez van,hogy adni kell.Én sem kapok pluszt mert elvégzem a munkámat.:(


Én is adtam a dokimnak ,mert úgygondoltam megérdemelte,és nagyon rendes volt velünk!!

5. LoLiNa (válaszként erre: 3. - Fürtöcske)
2008. márc. 8. 07:10

ez a baj... mindenki csak tömi a diki zsebét... minek?!

szerintem a halasi orvosok közül a legjobbnál szültem! nála is voltam uh-n a terhesség alatt, meg még párnál. egyik megkérdezte kinél akarok szülni... :D mondtam, hogy addig még eldöntöm vagy az ügyeletesnél.. :) számomra evidens volt, hogy nem fogadok orvost...

2008. márc. 7. 21:21
Nem kötelező,én azért annyit adtam,amennyit adhattam,tehát nem sokat...de még el sem akarta fogadni...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook