Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az elhalt sárkányfának alul gyönyörű hajtása nőtt. Hogy menthetem meg? Hogyan tehetem "önálló" növénnyé biztonságosan? fórum

Az elhalt sárkányfának alul gyönyörű hajtása nőtt. Hogy menthetem meg? Hogyan tehetem "önálló" növénnyé biztonságosan? (tudásbázis kérdés)


5. M_Marcsa (válaszként erre: 3. - Iminimi)
2008. márc. 16. 20:16
Vagy, levágod az elhaltat, mélyebber ülteted az új hajtást, akkor már van gyökere, hamarabb megy. És jól néz ki.
4. M_Marcsa (válaszként erre: 3. - Iminimi)
2008. márc. 16. 20:15

Én gyökereztettem sárkányfát vízben, jó lett. A tiédért nem tudok garanciát vállalni.:)

Esztétikailag h atetszik, így is maradhat, szerintem.

A kérdés, miért halt ki a nagy sárkányfa?

3. iminimi (válaszként erre: 2. - M_Marcsa)
2008. márc. 16. 15:30

köszönöm a válaszodat, de a fő bajom az, hogy a fa törzséből hajtott ki, úgy 3-4 cm-re a földtől, oldalt. A törzse pedig ki van száradva. :( Ezt az új hajtást, ha levágom, megmarad?

Vagy meg kell gyökereztetni? Kérlek, írj erre valamit, ha van ötleted.

2008. márc. 15. 08:30
A sárkányfa , ha már kihajtott, önálló növény. Kiásod, átülteted, vagy bkivágod az elhaltat mellőle. Nem nagy ügy.
2008. márc. 6. 22:16
Az elhalt sárkányfának alul gyönyörű hajtása nőtt. Hogy menthetem meg? Hogyan tehetem "önálló" növénnyé biztonságosan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook