Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kegyes hazugság? fórum

Kegyes hazugság? (beszélgetős fórum)


1 2
49. 408020f45e (válaszként erre: 1. - 8e2eb4562b)
2013. júl. 1. 18:12

A gerinces az lett volna, ha őszinte vagy. Nem tudom, mekkora településen laksz, de az ilyen dolgokból szép kis pletyka is kikerekedhet adott esetben, aztán már tényleg hiába is mondanád az "igazat"

Lehet, hogy ő igazából nem is gondolta, hogy te nagyon eluntad a kapcsolatotokat. Ha nyíltan beszéltél volna vele, amit azért így utólag kétlek, akkor lehet, hogy másképp állt volna hozzá. Persze ez csak feltételezés. Ez így talán nagyon romantukusnak tűnhetett a számodra, hogy -hazudsz, ő megutál és vége! De az élet ettől sokkal bonyolultabb. Tudod, én végül is sajnálom azt a srácot, mert nagyon átverted.

48. 55416fb8e2 (válaszként erre: 46. - 8e2eb4562b)
2013. júl. 1. 17:45

szerintem ez nem volt nehezebb ut, a szakitas mindenkeppen nehez. es semmilyen igazsag elol nem menekultel, nem is ertelek teged, te magadat igen? :)


ha jol ertelmezem, szeretted a volt parodat, de o nem akart igazan elkotelezodni melletted, ezert ugy gondoltad, nem tudod elhagyni, hazudsz neki megcsalast, hogy o zavarjon el. biztos van, aki ezt megerti, de szamomra csak a gyavasag es gyengeseg jele, mintha magadnak akartad volna azt bizonyitani, hogy de igenis nagyon szeret teged, csak ezt mar nem tudta megbocsajtani. nem onaltatas ez egy kicsit (nagyon)?

47. Anthico (válaszként erre: 46. - 8e2eb4562b)
2013. júl. 1. 17:21

A saját "kényelmes" kilépésed érdekében a földbe tiportad az önbecsülését, önbizalmát. :(

Mintha csak arra gondoltál volna, hogy te minél gördülékenyebbe szabadulj, és mintha a többi (az ő megbántása, az ő sérülései) fikarcnyit sem érdekelt volna. Elég önző megoldás.

2013. júl. 1. 17:08
Könnyebb volt elmenekülni az igazság elől. Néha mindenkivel megesik, hogy a nehezebb utat választja!
2013. jún. 30. 06:12

Nem értem, hogy mi értelme volt hazudni?

Megtisztelhetted volna a volt párodat, hogy őszinte vagy vele, főleg 5 év után!?

De ezen már felesleges agyalnod, ezeket a szavakat már kimondtad...nincs más, túl kell ezen lépned, és előre haladni!

44. gkreka (válaszként erre: 1. - 8e2eb4562b)
2013. jún. 29. 23:37
Ez egy sima hazugság volt! Semmi kegyes nincs benne.
2013. jún. 29. 20:22
Szerintem ez kegyetlen hazugság volt. Azért hazudtál, hogy fájdalmat okozz és ígx szabadulj. A kegyes hazugság a fájdalom elkerülését szolgàlja.
2013. jún. 29. 17:26

amúgy lehet ezt is dobja, mert nem veszi el a srác:)))

csak nehogy neki hazudjanak egy ilyet. ami akár igaz is lehet.mert mindent visszakap az ember.

41. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 8. - 55416fb8e2)
2013. jún. 29. 15:26
Teljesen így gondolom én is..
40. fd681950b6 (válaszként erre: 1. - 8e2eb4562b)
2013. jún. 29. 15:20
Elég lett volna simán őszintének lenni, azért is elég mérges lett volna.
39. 55416fb8e2 (válaszként erre: 35. - 8e2eb4562b)
2013. jún. 29. 14:35
nem lehet, hogy csak azert hazudtal a parodnak, mert azt remelted, feltekeny lesz, fel, hogy elveszit, es vegre elore leptek a kapcsolatban, osszekoltozes, hazassag stb., de megsem igy tortent? mert ez esetben meg lehet erteni egy ilyen hazugsagot, megha ostobasag is :)
38. 55416fb8e2 (válaszként erre: 27. - 8e2eb4562b)
2013. jún. 29. 14:31
dehogynem, itt jatszod a szenvedot, a lelkiismeret stb., amiket irtal. ezert nem ertelek. ha valakinek azt hazudnam, hogy megcsaltam, azert tennem, hogy jol megbantsam. de pusztan azert, hogy o szakitson, annak csak annyi az ertelme, hogy esetleg egy civilizaltabb szakitast mocskolodassal, fajdalommal telive tegyel. ha az volt a celod, hogy a volt parod megharagudjon es elzavarjon, akkor miert szenvedsz utolag? ezt akartad, nem? csak arra nem gondoltal, hogy neki duplan rosszabb lehet. a szakitas miatt es a megcsalas miatt is.
37. moonlight13 (válaszként erre: 36. - Fa96ed4cf8)
2013. jún. 29. 12:59
A "kegyes" hazugság azért "kegyes", hogy a másiknak ne okozzon fájdalmat! Ez viszont éppen fordítva történt!
2013. jún. 29. 12:42
a "kegyes" hazugsag is hazugsag, akarhogy szepitjuk
2013. jún. 29. 11:58
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Hibát követtem el, furdal a lelkiismerete de már nem tudok és nem fogok ezen változtatni. Kiírtam magamból és ez egy lépés volt hogy szép lassan elengedjem ezt a dolgot. Köszönöm mindenkinek aki írt. Valószínűleg még egyszer nem fogom elkövetni ugyanezt a hibát de hasonlót sem! Ez egy jó lecke volt MAGAMNAK! Ha majd úgy hozza az élet, hogy lesz lehetőségem kijavítani a hibámat, ki fogom javítani.
34. cony4
2013. jún. 29. 11:57
Úgy érzem egy kicsit túl lett pörögve ez a dolog. Az én páromnak annyi is elég volt a féltékenységhez, (Pedig ő a világ legrendesebb embere azt tudni kell)hogy valaki azt mondta neki, hogy én az egyik kollégámmal meghitten beszélgettem. Legtöbb kollégám pasi, így hát előfordul hogy beszélgetek velük...Fórumnyitónk esetében ha a meg nem történt csókot nem is mondja, de azt igen, hogy jól elvannak, és csomót "meghitten beszélgetnek", nos ennyi is elég lett volna a kedves párjának arra, hogy vérig sértődjön...
33. csutkamano (válaszként erre: 1. - 8e2eb4562b)
2013. jún. 29. 11:39

Valóban rossz döntést hoztál.


Két ember kapcsolatának egyik alappillére az őszinteség. Te nem voltál vele őszinte, mert nem mondtad el neki, hogy ki akarsz lépni az életéből. Inkább felvállaltál egy olyan hazugságot, amivel a célodat ugyan elérted, de utólag erős lelkiismereti problémát okozott, és hónapok óta ezen rágódsz.


5 év hosszú idő, és bizonyára ő is belátta volna, hogyha Te tovább akarsz lépni, akkor neki kell döntenie, hogy a jegyességből legyen-e házasság, vagy elválnak útjaitok.


Sokkal tisztességesebb lett volna, ha kerek-perec választás elé állítod. Ha ő mond nemet, akkor az az ő döntése, és nem gyűlölet a vége egy kapcsolatnak. Nem lennél "ribi" a szemében, hanem szép emlékként, kultúráltan zártátok volna le ezt a kapcsolatot.


Én a múltat nem háborgatnám, nem írnék magyarázkodó levelet, nem tépnék fel fájó sebeket. Egyszer már nagyon megbántottad, nem kellene újabb fájdalmat okozni neki. A lényegen már úgysem változtatna semmit.


Lépj tovább, ne rágódj a múlton, legközelebb már úgysem követed el ezt a hibát.

32. Judit36 (válaszként erre: 2. - Michelle.r)
2013. jún. 29. 11:33
Úgy, ahogy van, egyetértek vele!
2013. jún. 29. 11:30
Ên is hazudtam volna a volt férjemnek,ha az megoldotta volna a kapcsolatunkat,mint h gyötörjön,gyötrődjek hosszú ideig.
30. Regin_a (válaszként erre: 20. - 8e2eb4562b)
2013. jún. 29. 11:27
Felejtsd el, tedd le magadrol ezt a batyut!
2013. jún. 29. 11:27

Bevallom ifjonti koromban én is eljáétszottam ezt.

De én nem azért, mert el akartam kerülni a könyörgést. Én meg akartam alázni, vérig sérteni az illetőt. Bosszót álltam rajta.

Egy hülye pitsa voltam, aláírom tíz példányban. De nem kísértett. Az előző kapcsolataimból levontam a tanulságot. Kifigyeltem a jeleket, abbahasgytam a játszmákat.

A házasságom nem lenne ilyen, ha az előző kapcsolataimból nem tanulok.

Kedves Kitti! Javaslom tedd te is ezt.

Írd le a veszteséget, vond le a tapasztalatot! És használd!

De ne hagyd, hogy a múltad árnyékként kövessen. Mond el a párodnak, mi a helyzet!

Te is megkönnyebbülsz, és nem kell félned, hogy az előző kapcsolatod árnyéka rávetődik az újra!

28. Regin_a (válaszként erre: 4. - Michelle.r)
2013. jún. 29. 11:24

Éppen most kövezted meg!


Ha megcsalta volna és úgy mondja el, akkor szerinted rendben?

Ha csak az állóvízre hivatkozik, nyúlott volna mint a rétestészta


Nem mondom, hogy nem voltam párszor spiller néhány barátnőmmel, de visszanézve úgy ítélem akkor az volt helyes.

Az elhagyott félnek mindenképpen fáj


Szerintem így is rendben van.

27. 8e2eb4562b (válaszként erre: 24. - 55416fb8e2)
2013. jún. 29. 11:21
Olyan könnyen tudtok ismeretlenül néhány mondat leírása után pálcát törni a másik ember felett. Igen, hibáztam azzal, hogy nem mondtam el. DE!Nem játszom a szenvedőt! Az ember bármilyen tekintetben is de követ el hibákat. Igen, és most bánt a dolog. De legyen az én problémám. Csak kiírtam magamból. Ennyi.
2013. jún. 29. 11:11
Tudjátok én alapbòl utálok hazudni,nem is tudok jól,inkább nem mondok semmit,mint hogy hazudjak.De mivel nem ismerjük a ffit,bár abból,h siránkozott,h mi lesz vele egyedül,meg mama pici fia volt,nem szerette a lányt,csak magát.Nekem az tűnt ki,h ha öszinte,akkor esetleg ment volna az érzelmi gyötrés,húzodott volna az egész,ezt pedig nem mindenki tudja érzelmileg kezelni.Ő nem olyan,mint a megcsalt nők,akikben tartani kell a lelket,h ne hívogassák a volt párjukat,miután otthagyta őket.Ő biztos nem tudott volna ézelmileg elutasítò maradni,lehet,h a ffi a lelkiismeretére,szánalmára játszott volna.Bár ha a pasi is azt mondta,h nem akar költözni,ő is mondhatja,h ő igencsak el.Pl.lehet,h a pasi azt mondja jó,akkor koltozik,stb.Gondolom az ilyen alkudozgatásokat,utolsó pillanatban fűhöz-fához kapkodást akarta elkerülni.Az én párom is megcsalta az exe,kiforgatta a vagyonábòl,adósságot halmozott fel neki,ő mégsem lett bizalmatlan vagy gyanakvó,ill.csak az üzletben,de abban nem azért.
25. michelle.r (válaszként erre: 20. - 8e2eb4562b)
2013. jún. 29. 11:08

Tehát azt, amit ő hibázott el, az orrára olvastad, de a saját kis ferdítésedről nem tettél említést.


Tényleg nem bántani akarlak, de ne csodálkozz, hogy gödörben van az életed.

24. 55416fb8e2 (válaszként erre: 20. - 8e2eb4562b)
2013. jún. 29. 11:07
pedig ez az egy fontos, a tobbit mit lehet tisztazni? :) vagy megmondod neki az igazat, vagy elhiszi, vagy nem, vagy tullepsz a dolgon, hogy csinaltal egy hulyeseget, ez van. de az olyan kepmutato dolog, hogy meg te jatszod utana a nagy szenvedot
23. michelle.r (válaszként erre: 22. - 18f139611b)
2013. jún. 29. 11:07
Csak annyi a dolga, hogy elmondja, vállalja a felelősséget a döntésért. Hogy a másik mit hisz, az viszont a másik dolga. De legalább van még egy alternatíva, választhatja azt, amitől jobban érzi magát :DD
2013. jún. 29. 11:03
És szerintetek, ha ennyi idő után odaáll az exe elé és elmondja az igazat, azt el fogja hinni a pasi??? Fordított helyzetben én biztos nem hinnék neki.
21. 55416fb8e2 (válaszként erre: 18. - Moonlight13)
2013. jún. 29. 11:01
en is ugy gondolom, eleg hulyeseget tud csinalni az ember, bar foleg nagy szerelemben szoktak, nem szakitasban, de ugy latszik, ilyen is van :) de minden hibat helyre lehet hozni, legalabbis torekedni ra. ha megbantok valakit, aki fontos volt nekem, az a minimum, hogy bocsanatot kerek, es ez esetben elmondom az igazat. nem biztos, hogy el fogja hinni, de az eselyt meg kell adni ra
2013. jún. 29. 11:00
Utána tisztáztam vele a dolgokat kivéve ezt az egyet
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook