Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kezdeti bénázások a munkahelyen fórum

Kezdeti bénázások a munkahelyen (beszélgetős fórum)

2013. júl. 5. 14:33

Én 3 hónapja vagyok életem első igazi munkahelyén, szerencsére anno voltam itt 3 hónapot "diákmunkásként". Most azért komolyabb feladatok is vannak. Előfordultak ciki dolgok, pl van két Ferenc is itt a cégnél. És volt, h berongyoltam egy családiasabb hangulatú (hála az égnek, h az volt és nem egy szuperfontos tárgyalás) tárgyalásra, mondván, jöttek innen-meg-innen, telefonáltak is...persze a másik Ferenc kellett nekik...:D De szerencsére ez a régi kollégákkal is megesik, h keverik a kettőt, így már nem érzem annyira cikinek. Aztán volt, hogy sikerült a hajtogatógéppel megetetni szép naaagy tervrajzot. Később kiderült, h nem én vagyok hülye, inkább a gép szereti a papírt megenni ha rossz napja van.


Az elején rettegtem a telefonfelvételtől, mert nem tudtam mindenkinek a nevét így nem voltam biztos, kit kéne kapcsolnom.


Szerencsére szuper munkahelyem van, szuper emberekkel, akik mindent poénra vesznek szinte, segítőkészek meg minden. Amúgy egy mérnök irodában dolgozom, titkár-minőségbiztosítási ügyviteli alkalmazotti szerepben, de a viráglocsolástól kezdve a mosogatáson, kávéfőzésen, nyomtató kezelésen át a postárajárásig van minden. Én nem érzem degradálónak, h nekem kell a csészéket elmosni a mérnökök helyett, mert megbecsülnek, tudják, h a kolléganőm és nélkülem tized ilyen sebességgel tudnának haladni, mert mi vagyunk azok, akik a háttérből "láthatatlanul" segítünk. És ezt éreztetik is velünk, h hiába ők a mérnökök, attól még kellünk mi is ugyanúgy. Mellesleg magam is mérnök vagyok (mezőgazdasági), csak nem tudtam elhelyezkedni az agráriumban. Bár szerintem csak néhányan tudják. :) Szóval úgy vagyok vele, h igenis, én mérnök vagyok, mérnökirodában dolgozom. :D

13. ce24db56a5 (válaszként erre: 12. - Moonlight13)
2013. jún. 29. 22:58
Ők csak meg lettek volna elégedve, ha ott nyomultam volna egy ügyben, de a hátam közepébe nem kellett az a fél év aktatologatás, ami ott kinézett. Lehet, hogy tudat alatti volt, hogy startpisztolyként beszóltam az osztályvezetőnek:)
12. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Ce24db56a5)
2013. jún. 29. 22:50
Ezek szerint ők meg voltak elégedve a munkáddal, és Te untad meg?
11. ce24db56a5 (válaszként erre: 6. - Moonlight13)
2013. jún. 29. 22:47
Pedig nem csoda, mert ők kérték, hogy helyezzenek hozzájuk hat hónapra, amiből végül csak kettő lett :)
10. timycat (válaszként erre: 4. - Daniellaaa)
2013. jún. 29. 12:28

Jegyzetelj!

A másik, hogy kérdezz! Persze átgondoltan, de inkább kérdezz mint mész a saját fejed után aztán kiderül nem jó és 2szer annyi meló lesz helyrehozni a dolgot. Viszont mindent csak egyszer kérdezz, mert egyszer szívesen válaszolnak bármire, na de többször ugyanarra...

9. michelle.r (válaszként erre: 3. - Ce24db56a5)
2013. jún. 29. 12:20
Idiótaaaaaaaa!!! De nagyon röhögök :))
8. Hudvig (válaszként erre: 7. - Vaczila)
2013. jún. 29. 12:17
ha szükséges, akkor nyugodtan írd le, úgy hogy a felelő is lássa, hogy tudja, nem akarod többet megkérdezni. Ha leírod, az semmiképp nem a butaság jele. Inkább az igyekezeté. És inkább ciki, ha valamit többször kérdezel meg, mintha egy füzetet lapozgatsz. De ha cikinek érzed, akkor a nap végén vagy ha egyedül vagy írogass. Irodában annyi a dolog, apróság, hogy tényleg nehéz megjegyezni.
2013. jún. 29. 09:39
Próbáld meg önállóan, határozottan végezni a munkádat. 2 hét után azért van már némi rálátásod a munkahelyi feladatokra, elvárásokra. Viszont ha valamit nem tudsz, nyugodtan kérdezd meg egy régebbi alkalmazottól, hidd le nem fogják leharapni a fejedet. Próbálj meg minél közvetlenebb, segítőkész kapcsolatot kialakítani a munkatársaiddal, lássák rajtad legalább az igyekezetet és majd irányítanak egy kicsit.
6. moonlight13 (válaszként erre: 3. - Ce24db56a5)
2013. jún. 29. 09:37
Csodálom, hogy arra a két hónapra is alkalmaztak! Elég érdekes a stílusod, pláne egy új munkahelyen!
5. Daniellaaa (válaszként erre: 3. - Ce24db56a5)
2013. jún. 29. 09:26
Ez vicces. :-)Laza voltál nagyon. :-)
4. Daniellaaa (válaszként erre: 2. - Fa96ed4cf8)
2013. jún. 29. 09:25
Asszisztens vagyok egy multinál.
3. ce24db56a5 (válaszként erre: 1. - Daniellaaa)
2013. jún. 29. 09:21

Bemutatkozás...titkárságon mondtam a vörös telt ötvenes nőnek, hogy a Pelikánhoz, a góréhoz jöttem. Mondta, hogy nincs bent, pár perc...én addig el a büfébe, majd vissza.Ősz hajú pasas turkál az íróasztalon és így köszön foghegyről: Hali! Mondom: Én a helyedben nem kutatnék, mert visszajön a vörös maca és elfenekel. - Áááá, Incike barátságos - feleli. Rá vársz? Nem - mondom vigyorogva - a gödényre várok. Meghökkent: Gödényre? Igen, feleltem a gödény az más néven pelikán. Biztos szereti a tintát a főnök!Iszik mint a gödény - röhögök a saját poénkodásomon. Ismered? - kérdi.Nem, még sosem láttam, meg nem is járok kocsmába - mondom s ezzel le is zártuk, mert mielőtt bemegyek az oroszlán barlangjába még egy vécélátogatást beiktatok és az ürgét is mobilon hívták. Visszajövet vörös csaj fogad, mondja bemehetek a főnök vár.

Az asztal végén ott ül az ősz pasas - Pelikán, akit szemtől szemben legödényeztem...Nos megalapoztam a barátságunkat ehhez kétség nem férhet - bő két hónap után önkét jöttem el, mert többet túlóráztam mint Colombo aki még éjfélkor is becsönget bárhová:)

2013. jún. 29. 09:12

Attol fugg, mit csinalsz. Inkabb lassan, de megfontoltan. Azt soha ne mondd, hogy nem tudod... "utana kell neznem, egy kis turelmet", lellenorzod akar ketszer is...,stb.

Es mosoly ezerrel!

2013. jún. 29. 09:08

2 hete kezdtem, de csak most fogok önállóan dolgozni először a jövő héttől. Írjatok, miket rontottatok el, milyen beégések voltak, utólag vicces helyzetek a munkahelyeiteken, mikor kezdtetek. Hátha ettől jobban érzem majd magam. :-)


Még nagyon ügyetlennek érzem magam, mintha semmit sem értenék, a neveket sem tudom még, csak néhányat. Normális ez 2 hét után? Félek egyedül ellátni a feladatokat. Buta és béna vagyok? 2 hét után nem kellene már önállóan mindent vagy legalábbis a munka nagy részét elvégeznem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook