Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felvételi 2013 változások fórum

Felvételi 2013 változások (beszélgetős fórum)

10. Sirga (válaszként erre: 3. - Sunflower90)
2013. jún. 28. 20:29
Nem kötelező az emelt érettségi, csak ott, ahol a felsőoktatási intézmény kiköti.
2013. jún. 28. 20:24
Nagyon Szépen Köszönöm a Válaszokat!!
8. flamina (válaszként erre: 4. - Mumster)
2013. jún. 28. 20:18
Én is így értelmeztem.
7. pepitamacska (válaszként erre: 3. - Sunflower90)
2013. jún. 28. 20:11

Szerintem ez annyit jelent, hogy minimum 200 pontod kell, hogy legyen, különben nem vesznek fel sehova, ez az a minimális pontszám, amit egy főiskola/egyetem megjelölhet ponthatárként egy adott szakra.:)

A 200 pontba beszámítható az a plusz pont (ahogy ő írja, többletpont) amit emelt szintűvel szerzel, de egyéb pluszok nem. (Pl. nem számít bele, amit szociális hátrányos helyzetre adnak.) Tehát, a tanulmányi eredményeidre adható összes pontod el kell érje a 200-at.

Én is idén jelentkeztem, utána néztem, idén még nem kötelező az emelt szintű, legalábbis nem minden szakra. (Pl. orvosin kötelező az emelt szintű biosz.) De ajánlom az eduline.hu-t, itt folyamatosan nyomon követheted a legfrissebb híreket.

6. mumster (válaszként erre: 5. - Ecf24c4a22)
2013. jún. 28. 20:10

Nem.

Ez a mondat arról szól, hogy az emelt szintű érettségiért kapott többletpontokkal együtt kell meglennie a min. 200 pontnak.

2013. jún. 28. 20:04

Nem kötelező!!!

Vannak olyan szakok ahol kötelezővé tették de az külön fel van tüntetve.

Ez a mondat pedig arról szól h az emelt szintű érettségiért járó többlet pont nélkül meg kell lennie a 200 pontnak.

4. mumster (válaszként erre: 3. - Sunflower90)
2013. jún. 28. 20:04

Nem minden szakra kötelező az emelt szintű érettségi,amelyik szakhoz szükséges azt külön jelzik.


A mondat azt jelenti, hogy a többletpontok közül az emelt szintű érettségiért kapott plusz pontok (ha vannak) beleszámítanak a minimum 200 pont összeszedésébe. Az ezen kívül járó többletpontok (pl. okj) csak akkor járnak, ha azok nélkül is megvan a legalább 200 pont.

Akinek pedig nem jön össze a min. 200 pont, azt nem veszik fel sehová.


Felsőoktatási szakképzésre szerintem sehol nem kérnek emelt szintű érettségit.

3. Sunflower90 (válaszként erre: 2. - Honeywald)
2013. jún. 28. 19:54

Van egy mondat,amit nem tudok értelmezni, és emiatt kezdtem el gondolkodni,hogy mégiscsak kötelező az emelt szintű:

2012.12.31

Felsőoktatási szakképzésre csak az a jelentkező vehető fel, akinek az emelt szintű érettségiért járó többletpontokkal együtt, de a más jogcímen adható többletpontok nélkül számított a 200 pontot és – értelemszerűen – az adott képzésen az intézmények által megadott kapacitásszám és a jelentkezők számának függvényében várhatóan 2013. július 24-én megállapítandó ponthatárt.

2. honeywald (válaszként erre: 1. - Sunflower90)
2013. jún. 28. 19:48
hát ez jó kérdés. szerintem a pont számít..hogy hány pontod lett..meg a plussz pontok most többet érnek..szal nyelvvizsga pl
2013. jún. 28. 19:32

Sziasztok!


Sajnos elvesztem a felvételihez köthető változásokról szóló információk tengerében.

Jól tudom azt,hogy, aki most jelentkezett 2013. márciusáig főiskolára,egyetemre annak kötelező egy emelt szintű érettségivel rendelkeznie?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook