Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit vegyünk az Ovónéninek búcsúzóul? fórum

Mit vegyünk az Ovónéninek búcsúzóul? (tudásbázis kérdés)


29. inci47
2008. aug. 26. 19:44

A volt óvodásaimtól- én szoktattam be őket kiscsoportban, majd nyugdíjba mentem- egy gyönyörű albumot kaptam, amit a szülők és a gyerekek készítettek.Minden kisgyerekről van benne kép, a csoportképeken kívül és a gyerekek által rajzolt alkotások, melyeken a fényképük is rajta van. 3 db CD-t, a három év műsoraival , egy kézzel festett cserepet, amin rajta van az évszám, és egy szép csokor virágot!

Nagyon örültem neki, hiszen nagyon személyes, és bármilyen boltban vásárolt ajándéknál kedvesebb a számomra!!

2008. jún. 2. 21:00
felraktam néhány képet a vázáról amit az ovonéninek és a dadusnak vettünk.
2008. máj. 30. 13:01
Mi egyformán vettünk a két óvónőnek, a dadusnak és a vezetőnek ballagáskor, mindegyik kapott egy arany karkötőt.
2008. máj. 30. 12:01
Nekünk jövö héten lesz az oviban a ballagás. Az óvó néniknek és dadus néninek is vettünk ajándékot. Bőrdíszművesnél rendeltünk tolltartó, szemüvegtokot, mappát és kártyatartót. Gyönyörűek lettek konyak színben (nagyon világos barna). Lesz még olyan is hogy mű bonsai fának a leveleire ragasszuk a gyerekek fényképeit.Ja és tanultak a gyerekek titokban egy búcsú verset.
2008. máj. 18. 19:53
Megszületett a "nagy ötlet". Olyan vázát kapnak, amire kézzel festetjük rá a csoportba járó gyerekek nevét (vezeték név és a keresztnév ahogy szólitja őket), és a vázára kerül még a legutobbi csoportkép kerül fel. remélem örülni fognak
2008. máj. 14. 19:44

Mi, igaz nem ballagáskor, hanem évzáróra pólót csináltattunk az óvónéniknek és a dajkának, amelyen a csoport fényképe van.

Büszkén viselik!:))

2008. máj. 14. 19:29

A mi csoportunkból 20-an ballagnak, fejenként kb. 2000ft-ot szedünk. Abból kap ajándékot a két ovónéni, a dajka néni és a vezető ovónő.

Ennyi pénzből kapnak egy-egy Muránoi üvegből készült ajándéktárgyat, egy-egy csokor virágot és csináltatunk egy tablót.

2008. ápr. 13. 16:33
Az én kisfiam tavaly ballagott az oviból. Tizennégyen búcsúztak a csoportból, fejenként 2000 forintot kellett beadni. Ebből kapott egy-egy csokrot és vásárlási utalványokat a két óvónő és a dada. A gyerekek megtanultak egy óvónéniktől búcsúzó verset, és a kis műsoruk végén még elmondták azt is.
2008. ápr. 13. 16:15
Semmit! Nekünk ki vesz ajándékot, mert felneveljük a gyermekünket? Egy vers, vagy búcsú rajz, szerintem nem kell több, esetleg a csoport nevében virágcsokor.
20. petiandi (válaszként erre: 16. - Cirmesitompika)
2008. márc. 14. 20:58

nagyon jó kis vers!

azt hiszem hogy az én kislányom biztos hogy elmondja mindet!!!!!!

A profilom képei között van egy kép, ami lombfűrésszel készült fából, nagyon szép munka. Ha valakit érdekel, megadom a művész elérhetőségét.

2008. márc. 11. 19:01
Nagyon jókat írtatok! Nálunk is aktuális ez a dolog!
2008. márc. 11. 18:38
VIRÁGOT!
2008. márc. 9. 12:12

Kedves Óvónéni!

Öreg ovis vagyok,

búcsúzkodni jöttem,

lassan elballagok.


Itt maradnék én,

de vár engem a suli,

úgy kell ám ez nekem,

mint egy jó kis szuri.


Ha az iskolában

bántanak a nagyok,

ki véd majd meg engem,

mondd csak Te ezt hagyod?


Ki ad most már nekem

segítő tanácsot?

Ki keni meg ott majd,

a vajas kalácsot?


Tudom Óvónéni

ilyen ez az élet,

kinőttem az ovit, de

még egy puszit kérek.


Becsukódik halkan

utánam a kapu,

iskolába visznek,

Anyu és az Apu.


Vigyázz ám magadra,

és ha jóra gondolsz,

jussak az eszedbe,

őrizz emlékedbe'!

2008. márc. 9. 12:09

ÓVÓNÉNIT KÖSZÖNTJÜK



ÓVÓNÉNIT KÖSZÖNTJÜK,

SOK ESZTENDŐT ÉRJEN.

MINT NAGYAPÓ , NAGYANYÓ

OLY SOKÁIG ÉLJEN.


SZÉPEN SZÓLNI , KÖSZÖNNI

MEGTANÍT BENNÜNKET

MINDEN JÓVAL MEGTÖMI

GÖMBÖLYŰ FEJÜNKET.


FÁRADTSÁGÉRT , MUNKÁÉRT

MIT ADJUNK CSERÉBE ?

MARADJUNK JÓ GYERMEKEK

SZÍVE ÖRÖMÉRE.

2008. márc. 9. 08:11

Bocsi, még csak most találtam vissza. :))

Írom a versikét.


Óvó nénit köszönti ma minden versünk, kis dalunk,

elbúcsúzunk, mert az ősszel iskolába indulunk.

Búcsúzunk az óvodától köszöntővel, énekkel,

de amit itt megtanultunk, nem felejtjük sosem el.

S ha lármáztunk is egyszer-egyszer, s okoztunk is néha bajt,

kérjük mégis szeretettel gondoljon ránk vissza majd.


Ennyi.

2008. márc. 9. 07:54
igen én írtam köszönöm.eltekintek a jogdíjtól mivel jó célt szolgál!
13. petiandi (válaszként erre: 12. - Krisztinella)
2008. márc. 9. 06:40
Ezt te írtad? Nagyon jó! :) Én ilyennel meg se próbálkozom. Köszi a verset, azt hiszem elmondják a ballagáson. (sajnos jogdíjat nem tudunk fizetni:))
2008. márc. 8. 21:08

mi sokat keresgéltünk tavaly a neten és verseskönyvekben is.igazából kettőt találtunk de az eggyiket túl hosszúnak mondták az anyukák .Mivel a másikat tavaly elmondták a gyerekek bátorkodtam írni egyet idénre.


Búcsúzó

Köszönjük a sok jót a tanító gondoskodást Szeptembertől ránk már az iskola vár!

Magunkal visszük az emlékeinket

És hálával gondolunk az óvónénikre!

Búcsúzunk tőled drága óvóda

Az itt eltőltött időt nem feledjük el soha

Emlékeink között mindig velünk leszel

Akár az óvónénik gyengéd szeretete!

Megszólal a csengő hív minket az iskola

Indulnunk kell sajnos

Viszontlátásra!

11. petiandi (válaszként erre: 4. - Krisztinella)
2008. márc. 7. 19:01
Ez tényleg kedves ötlet! Mi valami hasonlóban gondolkodtunk csak óra helyett kispárnára gondoltunkóra helyett. de az óra remek ötlet!! ja, és búcsú verset is szívesen fogadok!!!!! ami a pénzt illeti.... hááát remélem összejön 10-15 ezer ft a két felnőtt ajándékára.
10. pracc
2008. márc. 6. 22:12
album-minden gyerek rajzával és fényképével
9. krisztinella (válaszként erre: 5. - 754c7e07c3)
2008. márc. 6. 21:59
IGEN ÉRDEKEL.KÖSZÖNÖM
2008. márc. 6. 21:56

Van ahol ajándékutalványt adnak, és annak is nagyon örülnek, mert akkor olyat tud venni ami illik a lakásába és az is épp úgy emlék marad. A csoportképes, évszámos aláírt esetleg mellé. Esetleg valami különleges cserepes virág.

Ezüst dolgokat, gyertyatartót, szalvétatartót, képkeret.... ilyeneket már egész kedvező áron lehet venni.

Egy ismerősöm tupperes kristálytálat kapott pl.

2008. márc. 6. 21:41
Mi annak idején vettünk egy kaspót, amire arannyal összevissza elhelyezve ráírtuk az összes gyerek nevét és az évszámot. Ráadásul a belsejébe vizesoázisba helyezett virágcsokrot tettünk. Nagyon örült neki. A dadus is ilyet kapott, csak kisebbet.
2008. márc. 6. 21:41

A mi csportunk tavaly ovális tányért adott, rajta az összes gyerek nevével, beleégetve. A másik csoportban könyvutalványt adtak, szintén a gyerekek nevével díszített vázát.

Mi idén bambusztálcát szeretnénk belefaragva az idei nagyok nevével.

5. 754c7e07c3 (válaszként erre: 4. - Krisztinella)
2008. márc. 6. 21:39
Nekem van egy. Érdekel?
2008. márc. 6. 21:39

MI TAVALY EGY FALIÓRÁT VETTÜNK AMINEK A HÁTLAPJÁN A GYEREKEK CSOPORTKÉPE VOLT,NAGYON ÖRÜLTEK NEKI.ELÉRHETŐ ÁRON SIKERÜLT MEGSZEREZNÜNK DADUSNAK ÓVÓNŐNEK EGYARÁNT

AZ IDÉN SAJÁT VERSEL KÉSZÜLTEM AZ AJÁNDÉK MELLÉ MERT SAJNOS ELÉG KEVÉS OVIS BÚCSÚZÓ VERSET TALÁNTUNK,AMIVEL MEGKÖSZÖNHETNÉNK A MUNKÁJUKAT.

3. 4b6a2525df (válaszként erre: 2. - Petiandi)
2008. márc. 6. 21:29

Kedves és személyes dolog: aí csoportfénykép:)

Egyébként én a kristályboltokban néznék körül. Nem tudom mennyi pénzt szed össze a csoport, de ma már vannak pár ezer forintért nagyon szép dolgok, és még graviroztatni is lehet bele.

Mondjuk az óvónéninek vennék egy nagyon szép, de hosszra alacsony és keskeny kristályvázát, amibe pl egy csokor gyöngyvirág fér el. A dadusnak pedig vennék egy kristálycsengőt.

2008. márc. 6. 21:24
Akinek van jó ötlete, azt szívesen venném! Ballag a kislányom az oviban, és valami igazán kedves és személyes dolgot szerete adni a csoport az Ovónéninek és a Dadusnak.
2008. márc. 6. 21:23
Mit vegyünk az Ovónéninek búcsúzóul?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook