Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyások! Ez vesebetegség lehet? fórum

Kutyások! Ez vesebetegség lehet? (tudásbázis kérdés)


7. Ata06 (válaszként erre: 1. - Katyuska83)
2013. júl. 2. 22:51

Nem kislány esetleg a kutyusod? Nincs véletlenül ivartalanítva? Mert a lánykutyáknál a hormon hiány is okozhat ilyen panaszt.

Azóta voltatok orvosnál?

6. Nívea (válaszként erre: 5. - Katyuska83)
2013. jún. 28. 15:43

Szerintem azért a pisi az más, mint a kaki. Az én kutyám képes bárhol pisilni, de kakilni nem. Inkább reszket, meg sír, de amíg a fűre, és ott is a megfelelő helyre nem ér, addig nem hajlandó elvégezni a dolgát.

Szerintem most egyenlőre figyeld, hogy mennyit iszik. Lehet, hogy a hőség miatt bevizezett este, miután felvitted, és nem tudott mit csinálni, hát bepisilt. De nem árt óvatosnak lenni, mert ahogy látom, már írt más is, hogy cukorbetegség is lehet. Én ennyire nem értek hozzá, csak a spánielem miatt tudom, hogy a vesénél már komolyabb dolgok is előfordulnak. Vér, láz.... Attól még nem jelenti azt, hogy ha ezek nincsenek, akkor a vese ép.

Figyeld, ha tovább folytatódik, akkor vidd el orvoshoz. Inkább, minthogy egy fórum megnyugtató szava miatt elhanyagold és elpusztuljon.

5. katyuska83 (válaszként erre: 3. - Nívea)
2013. jún. 28. 14:27

Igen,én is gondoltam a csepegtetésnél arra,hogy jelölget,mert tényleg csak egyszer egy nagy pisi,utána meg cseppek...Inni szerintem nem iszik többet,de most majd figyelem.

Az éjszakai/hajnali pisi aggasztott,mert erre írták,hogy az első jel. És mivel este pisilt,emiatt nem hiszem,hogy annyira kellett volna,hogy ne bírja ki. Mert nagyon ügyi,volt már,hogy később értem haza,és már nyűglődött,de nem kakilt be,csak lent sétánál. Nem tudom,de majd a doki okosabb lesz.

2013. jún. 28. 14:06
Cukorbeteg is lehet!Biztosat,nyilván orvos tud majd mondani,ne halogasd!
2013. jún. 28. 13:41

A spánielem véres vizelete és magas láza miatt orvoshoz került. Ő vesebeteg. Gyakran előjön nála ez a probléma.

A vizslám egy szobakutya. Ő kint pisil. Ha megyünk vele, akkor sokszor pisil pár cseppet, akár hiszi az ember, akár nem, a szuka kutyák is jelölik a területet. Ahová az egyik kutya pisil, oda pisil ő is ráadásként. Ettől neki még nincs baja. A bepisiléseket nem tudod arra fogni, hogy meleg van és ivott a kutya? Aztán nem bírta ki reggelig...

Ettől én nem gyanakodnék vesebajra. De ha még többször elő fog ez fordulni, akkor menj vele orvoshoz!

2013. jún. 28. 13:24

6 éves,beagle fajtájú kutyusom az elmúlt időszakban sokat pisil. Bár ez igazából úgy működik, hogy pisil lent egy nagyobbat és utána még séta közben több picit csöpögtet. Inni nem feltétlenül iszik többet,legfeljebb mikor hőség van. Viszont ami aggaszt: az elmúlt 3 napban 2 éjszaka is bepisilt a padlóra,ami eddig soha nem fordult elő! Sem dacból,sem pedig azért,mert nem pisilt volna este (le lett víve és pisilt lent). Ez aggodalomra adott okot és olvastam az interneten,hogy veseelégtelenség jele is lehet (plána a kezdődő bepisilés). Nagyon megijedtem,mert imádom őt,régebben minden pici nyavajával vittem dokihoz,nehogy baja legyen.

Azt még tudni kell,hogy kb 2-3 éve kiderült,hogy autoimmun betegsége van, nála ez a fülén jött ki,nagyon sokszor be volt gyulladva, és egy vérvizsgálatnál,amiből nézték az allergiát meg ezt (azt hittük,hogy allergiája van),derült ki,hogy autoimmun. Természetesen szteroid szóba sem jöhetett,az állatorvos is homeo-t javasolt,így Echinacea-t szed . Nem is jelentkezett fülgyulladás azóta (kopp-kopp). Viszont ez az autoimmun betegség gondolom "más szerveken is kijöhet",így tartok tőle,hogy esetleg nem ez áll-e a háttérben. Valakinek valami tapasztalat?

Természetesen viszel majd dokihoz,de érdekelne, hogy én aggódom-e túl,vagy van alapja a félelmemnek? Köszönöm!

2013. jún. 28. 13:17
Kutyások! Ez vesebetegség lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook