Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szabás-varrás-hímzés fórum

Szabás-varrás-hímzés (beszélgetős fórum)


9. Bridgeeet (válaszként erre: 8. - Syl1)
2014. júl. 21. 10:58

Hello Sly1, megosztanád velünk az oldalakat amiket találtál? Én is most fognék neki varrni, és első sorban a gyakorló feladatok nagyon érdekelnének.

Köszönöm!

8. Syl1
2013. júl. 10. 07:47
Köszönöm szépen a hozzászólásokat!!!! :) Tegnap gellert kapott az agyam, mondván nem igaz, hogy nincs magyar oldalakon szabás-varrást tanító/ segítő oldal. És láss csodát, fantasztikus oldalakat találtam - német nyelven... Varrógép használattól elkezdve - ápolása - kezelése - gyakorló feladatok - szabásminta készítése - méret levétel - szabásminták stb. Ha van rá igény, szívesen megosztom itt + szívesen segítek részletek fordításában is (amit a google fordító hülyén/értetlenül fordít)! :)
7. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Syl1)
2013. júl. 1. 20:04
Szerintem elég, ha egy varrógép tud előre-hátra menni és cikk-cakkozni (azzal be tudod úgy szegni az anyagot, hogy ne bomoljon). Nekem egy 7 programos gépem van, de csak a fentieket használom.
6. Syl1
2013. júl. 1. 11:43

Köszönöm a hozzászólásokat. Szóval varrógépem sincs (még). Nézegettem már a neten, de azt sem tudom mit kellene/illene tudnia egy varrógépnek...

A hímzést elkezdtem gyakorolni találtam egy-két oktató videót a neten :)

5. moonlight13 (válaszként erre: 2. - Syl1)
2013. jún. 28. 22:14
Szerintem ha van géped, először egy rongyon gyakorold az egyenes varrást. Utána vehetsz Burda szabásmintát (egy-egy mintát is lehet kapni), és szabásminta alapján kb. 1,5-2 cm-es ráhagyással kiszabhatod az anyagot, de valami egyszerűvel próbálkozz, olcsó anyagból! Én régebben T-vonalú v. ujjatlan pólókat varrtam vékony váaszon-szerű anyagból. Olyan jó lett, hogy több színből is megvarrtam ugyanazt a fazont.
4. bnedora (válaszként erre: 2. - Syl1)
2013. jún. 28. 12:15

Szabni könnyen Burdából lehet. Esetleg vegyél szabás-varrás könyvet.

Esetleg itt van ez a link:

[link]

2013. jún. 28. 12:14
Burda varrokonyv jo. Van varrogeped? vagy tudsz kerni vkitol? A himzes egeszen mas. Ahhoz tu es szines himzofonal kell csak. Melyikkel kezdenel?
2. Syl1
2013. jún. 28. 12:08

Sziasztok!

Szeretnék megtanulni szabni-varrni (kézzel és géppel is) + hímezni (nem csak keresztszemes). Hogyan kezdjek neki? Tanfolyam felénk nem nagyon van (az ELO piszok drága), 2 éves sulihoz meg már öregecske vagyok :) Esetleg tudtok ajánlani könyvet, netcímet, akármit?

1. Syl1
2013. jún. 28. 12:06
Szabás-varrás-hímzés

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook