Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Első torta sütéshez segítség :) fórum

Első torta sütéshez segítség :) (beszélgetős fórum)


2013. jún. 28. 16:20

Mi cukrászdában csináltattunk gyerkőc szülinapjára Villám McQueen alakú tortát, fincsi csokikrémmel.

Csak egy baj volt: a gyerek sírógörcsöt kapott a gondolattól, hogy felvágjuk!! Mert az az ő szentséges Villámja... Úgyhogy aznap nem ettünk tortát, másnapra szerencsére megfeledkezett róla, így felvágtuk, de csak hogy ő ne lássa...

2013. jún. 28. 11:32

Én nem próbálkoznék az említett cukormázzal, mert nehéz vele dolgozni. Nekem kinyújtani sem sikerült, nemhogy a tortára fabrikálni.

Én is inkább a marcipán vagy a krém bevonatot favorizálom.

2013. jún. 28. 10:51
Szeretnék egy "normális" szülinapi tortát is és a mamája készít neki egy ilyen csokis maszatolható, kézzel belenyúlós tortát. Csak lehet, hogy nem lenne elég 32 embernek az a csokis maszatolható torta!!!!!!
2013. jún. 28. 10:41

Bocs, de most ezt kinek készíted?? Magatoknak, vagy Patrik babádnak?? Én azt gondolnám, hogy az ő szülinapjára neki kell készítened. Márpedig ez ha neki készül, akkor erősen megkérdőjelezhető. 1 éves gyermeknek ételfesték? Tömény cukormáz? Citromos álomkrém?? A javasolt marcipán bevonat??


1 éves babának olyan torta kell, amit ha elé teszel, ha tetszik neki két kézzel belefog és falatozik belőle, jól összekenve a pofiját. Ehhez a tortának nem kell jól kinézni és a felnőtteknek tetszeni, hanem elsősorban fínomnak, egészségesnek kell lennie, mindenféle gyári adaléktól mentesnek!! Szerintem gondolkozz el rajta, mielőtt hozzáfogsz!! A kevesebb sokszor több, és egészségesebb!!!

3. c6973617d3 (válaszként erre: 1. - Anett0505)
2013. jún. 28. 10:19
Egy vékony krém réteg mindenképp kell alá, hogy odatapadjon, mindegy mivel vonod be.
2. textilbaba (válaszként erre: 1. - Anett0505)
2013. jún. 28. 10:13

Szia

Én nem cukormázza fedném be, hanem marcipánnal. Szebben formázható. Gyurmaci a neve, több szín van benne, ezekkel lehet formákat is csinálni. (Szamos)

Egyébként a cukormáz szerintem feshető ételfestékkel, csak vigyázni kell vele hogy ne folyjon el.

2013. jún. 28. 10:02
Vasárnap lesz a kisfiam 1 születésnapja. Szeretnék neki egy saját készítésű tortát adni. Úgy gondoltam hogy az alja piskóta lenne rá citromos álom krém arra babapiskóta ismét krém és rá a piskóta. :)A tetejét pedig szeretném a dr Oetker nyújtható cukormázzal befedni. Annyi kérdésem lenne, hogy a cukormáz alá kell krémet kennem vagy azt a piskótára tegyem? A cukormázat a tetején szeretném díszíteni egy spongyabobos Patrikot szeretnék ráfesteni, mivel Patriknak hívják a kisfiam :) A nyújtható cukormázra festhetek ételfestékkel? Segítsetek :) :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook