Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gépjármű kötelező biztosítás fórum

Gépjármű kötelező biztosítás (beszélgetős fórum)

2013. jún. 28. 14:17
Medve anyám...
2013. jún. 28. 14:09
csak egy negyed év nem volt befizetve és ezért basztatnak mostmár ki fizetem egész évre és jogsim van 15 éve soha nem kérdezet le a redor semit sem mindig csak azt nézte hogy be van e fizetve igaz 15 év alat ha 6 szor ha megálitotak igazoltatni
26. gyöngy:) (válaszként erre: 25. - Aville)
2013. jún. 28. 13:35

Jó lenne legalább azt tudni, hogy éven belüli DNF-ről van-e szó, vagy köthet máshol, de sajnos a fórumindító csak a saját feje után megy.

A DNF visszakötésének megváltoztak a szabályai ez év januártól, nincs 60 napja a fizetésre hanem csak 8!

Az újrakötéskor azonnal vagy 8 napon belül meg kell fizetni a biztosítási időszak végéig járó díjat egy összegben és az előző megszűnt szerződésre vonatkozó díjtartozását.

25. Aville (válaszként erre: 19. - Anika33)
2013. jún. 28. 13:17

A rendőrt baromira nem érdekli a csekked, mert ő lekérdezi a központi adatbázisból, ahol azt az infot fogja kapni, h nincs biztosításod. A biztosító meg vissza fogja neked küldeni a díjat.

Nem tudsz kibújni a fed.díj elől! Abban igaza van a többieknek, h az üzembentartói szerződés is necces, de járható út. Ettől még a MABISZ behajthatja rajtad polgári peres eljárásban (de nem ez a jellemző). Az viszont hülyeség, h az okmányiroda nem írja át, ha nincs kifizetve az előző biztosítás. Nem írja át, ha az új ü.t. nem köt kgfb-t. De hogy az előző ü.t. kifizette e vagy sem, ahhoz semmi köze.

A másik. Mindenképp kösd újra a biztosítást, ha nem iratod át az autót, van 60 napod, h befizesd, de legalabb rendőr nem büntet meg, 60 nap alatt meg még sok víz lefolyik a Dunán.

És ne felejtsd el, az összeg, amit befizettel csekken, visszajár (max. a türelmi idoszakra járó díj jogos a biztosítónak).

24. bowie (válaszként erre: 19. - Anika33)
2013. jún. 28. 12:49
A rendőr nem csak a csekket nézi. Amúgy simán kivonják majd az autót a forgalomból..60 nap a türelmi idő asszem..
23. andi6020 (válaszként erre: 19. - Anika33)
2013. jún. 28. 12:49

Amúgy olyan, nem ojan.

+ 1-2 k betű, meg miegymás.


Tehetsz rájuk nyugodtan, de ennek a történetnek ezzel itt közel nincs vége.

22. bowie
2013. jún. 28. 12:48

Hát jó sokáig nem volt rajta akkor biztosítás.


Nekem most másfél hónapért 24ezret kellett fizetni.


Elfelejtettem a fordulót...az éves díjam meg 10ezer sincs. Majd felrobbantam én is, hogy küldhettek volna legalább egy papírt emlékeztetőül, na de én voltam a balf.sz..

21. gyöngy:) (válaszként erre: 19. - Anika33)
2013. jún. 28. 12:44
Édes istenem, csak tetőzöd a gondjaidat, inkább nem mondok már semmit...
20. andi6020 (válaszként erre: 19. - Anika33)
2013. jún. 28. 12:34

Ezt nem értem.

Mit fizettél be?

2013. jún. 28. 12:10
sziasztok köszönöm a segitséget de ojant csináltam amit nem kelet volna fogtam a csekjeimet és befizetem az egész évit a redor ugyis csak a cseket nézi ha kell nekik kell ha nem nem NEM FOGOM KI FIZETNI nekik ezt a pénzt teszek rájuk
18. gyöngy:) (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2013. jún. 28. 10:20
Amit írtam a DNF újrakötésről azt a törvény szabályozza és nem a Te tapasztalatod és nem az én tapasztalatom szerint működik, hanem a törvény alapján.
17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Gyöngy:))
2013. jún. 28. 09:26

tudok amit tapasztaltam és tudjátok, amit tapasztaltatok. :)


további szép napot mindenkinek!

16. gyöngy:) (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2013. jún. 28. 09:11
Azért ez nem így megy, mert nem köthet máshol éven belüli DNF-nél,ráadásul idén megváltoztak a DNF újrakötési szabályok és most már egy összegben meg kell fizetni az előző időszak összes tartozását és az új biztosítás biztosítási időszak végéig járó teljes díját. Tehát egy újrakötéssel semmit nem ér, nem lesz érvényes biztosítása ha egy összegben nem fizet!
15. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - Anika33)
2013. jún. 28. 09:02

Miért nem érdeklődtél mielőtt elutaztál, hogy mi a teendőd? Ideiglenesen kivonathattad volna a forgalomból az autódat és nem kellett volna fizetned.

Ez most már nagy összeg és csak emelkedni fog, intézkedj mihamarabb, mert a fedezetlenségi díj naponta megy rá. Ha biztosítási éven belül szűnt meg díjnemfizetéssel nem kötheted meg máshol a biztosítást.

14. kristo_f (válaszként erre: 12. - Illés Anikó)
2013. jún. 28. 08:16
Van részletfizetés
13. kristo_f (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2013. jún. 28. 08:14

ha addig nem tudnák használni"


Nem az volt az értelme a kommentnek, hogy míg ő nem használja, használja egy családtag

+büntették 100ezerre és most kössön üzembentartóit

Na ez nem megy, erre irtam hogy lüke aki ilyet kötne


További kiskapukat sem hiszek el, ha kirótták a fedezetlenséget

Van részletfizetés és van vis major, de gondolom elfelejtés, trv. nem ismerete esetén nem jácc


A biztosító hibája is igen kis esély

Rám is ki akarták szabni, de ott ez volt, ki is védtem, bár erősködtek rendesen

2013. jún. 28. 08:14
Így van-mint előzőek leírták.Ki kell fizetned a hátralékot.Hogy erre van-e egyéb opció,mint az egy összegű,érdeklődd meg.
11. hanira
2013. jún. 28. 08:10
Én is most fizettem fedezetlenségi díjat 25 napra 11000 Ft-ot. 440 naponta! Nincs mese, ki kell fizetni, különben újat sem köthetsz. biztosítót sem lehet váltani, úgyhogy ha valaha akarsz még autónak üzemben tartója lenni, akkor ki kell fizetned! Sajnos...
10. andi6020 (válaszként erre: 5. - Aville)
2013. jún. 28. 08:04

Szerintem ez nem ennyire egyszerű.

Legalábbis 3 éve nem volt az.

Be kellett csengetnem egy zsák lóvét, pedig igazán nem is voltam hibás, de ez lényegében itt mindegy. Mi is körbejártuk, nemigen volt más választás, mint csengetni engedelmesen. Akkor.

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Kristo_f)
2013. jún. 28. 07:54
Pl családon belül akad az a "lüke", ha addig nem tudnák használni. És hidd el MÉG vannak kiskapuk.
8. kristo_f (válaszként erre: 5. - Aville)
2013. jún. 28. 07:51

Nekem nem világos, de ide is írhatod

Ki az a lüke , aki üzembentartói szerződést köt egy ilyen autóra?

Ugyanakkor ez nem mentesiti a tulajdonost

Miért állna el a biztositó a neki járó pénztöl?

Új biztositáshoz, kell a korábbi biztositó megnevezése, illetve hogy ki van fizetve, okm.iroda szóba sem áll vele addig


A 6ezer sem ilyen kerek összeg, más dolgoktol is függ

Aztán visszterhes vagy nem visszterhes üzembentartóit kössön?

A más okmányirodai hercehurcát ne is emlitsem

7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Anika33)
2013. jún. 28. 07:43
Ilyenkor az a teendő, hogy fizess minél hamarabb, legalább ne emelkedjen tovább az összeg.
6. kristo_f (válaszként erre: 3. - Sunshine girl)
2013. jún. 28. 07:40

Elég sokáig nem nem használtad, mert egy középkategóriás autó napi fedezetlenségi díja, mert így hívják, 380Ft/nap


A MABISZ honlapján megtalálható

Sajna így jártál

2013. jún. 28. 07:39

Az egy állami díjtétel, fedezetlenségi díj, amit a biztosító a MABISZ-nak fizet. MABISZ-díjnak is szokták hívni. Ha nincs kgfb fizetve, akkor a kocsi kw értéke alapján napi 300-600 Ft + 30% baleseti adót fizetni kell. Jogosan kéri a biztosító. Legközelebb ha hosszabb ideig nem használod az autót érdemes ideiglenesen kivonatni a forgalomból az okmányirodában, és akkor nem kell rá fizetni biztosítást, sem súlyadót. A. biztosítást, ha éven belül szűnt meg, ofa kell visszakötnöd ahol dnf-fel megszűnt. Ez is törvény.

Mit tudsz most tenni? Hogyan lehet jó eséllyel megúszni ezt a díjat? Valaki más lesz az autó üzembentartója, üzembentartói szerződést kell kötni - ennek 6000 Ft az illetéke az okmányirodában, és az üzembentartónak kell új biztosítást kötni bárhol! Ha vmi nem világos priviben kérdezz!

2013. jún. 28. 07:36

Ja és minél tovább nem fizeted, annál többet kell, mert naponta fog keményen a ceruzájuk.

Nem szabályos, de köss gyorsan interneten szerződést, és legalább biztosításod lesz a kocsira arra az időszakra is amíg nem fizeted be a 100 ezres összeget. Azt a MABISZ-nak kell ha jól tudom.

2013. jún. 28. 07:34

Ha 6 hóapnál többet tartózkodsz külföldön, akkor az utazástól számított 1 hónapon belül közölnöd kell vele (bejelentési kötelesség vagy közlési).

Attól, hogy te nem használtad az autót, de nem lett kivonva a forgalomból neked kötelességed fizetned a kötelező biztosítást, hisz az minden gépjárműre vonatkozik, ami forgalomba van helyezve.

Szóval az, hogy te nem használtad az autód az senkit nem fog érdekelni, de ha tudod, hogy nem használod, akkor miért nem vonod ki?

PL a motorosok is kivonatják télre, mert még mindig olcsóbb ismét forgalomba helyeztetni, mint fizetni a biztosítást arra a fél évre mikor nem is használják az időjárás miatt.

Nem tudom mennyi volt neked a köteleződ díja egy évben, de annál többet tuti nem fizetnék be, mint amennyit kellett volna.

Mindenesetre kérj tőlük egy szabályzatot, ami tartalmazza ilyenkor mi a teendő és mennyit kérhet tőled számon a biztosító.

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Anika33)
2013. jún. 28. 07:33
Szia, mivel nem adtad le a rendszámot, nem mentesít a nem fizetés alól, hogy nem is használta senki a kocsit. Muszáj lesz kifizetned.
2013. jún. 28. 07:08
tud nekem valaki segiteni a biztosito felmonta a biztositásomat dij nem fizetése véget de nem is használtam az autot mert nem voltam ithon most valami majdnem 100000 kovetel hogy ujra éljen a biztositásom mi ijenkor a tehendo igaz nem jelentem a biztosito felé hogy nem fogom használni az autot!!!!!!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook