Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Helyi idegenforgalmi adó fórum

Helyi idegenforgalmi adó (beszélgetős fórum)

19. Hmkati
2013. júl. 1. 06:15
Nem csak az a kérdés, mennyire vágna földhöz az adó. Hanem, hogy nem tetszik. Inkább jelzem, fizetés helyett ledolgozom közmunkán. Hívok valakit aki videózza, hogy gondozok parkot, szedek szemetet, mikor egy ásványvizes plakont is alig tudok felemelni.:)
2013. jún. 27. 23:23
2013. jún. 27. 20:00

önkormányzat-függő is

persze nem értek vele egyet

16. andi6020 (válaszként erre: 1. - Hmkati)
2013. jún. 27. 09:13

A szállást fizeted? Ha igen, az adót is kell.

Ha pl olyan szobában helyezne el, amit nem ad ki, tuti nem kell.

De gondolom az a cirka 300 Ft nem fog földhöz vágni.

15. mmacus (válaszként erre: 2. - Dodi44)
2013. jún. 27. 08:41

Tanácselnök?! Azért azóta már eltelt huszonegynéhány év:)

Az IFA minden vendégéjszaka után kötelező - elvileg. Helyi önkormányzati rendeletek szabályozzák.

14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Carpediem*)
2013. jún. 27. 08:29
Ma volt az egyik kereskedelmi TV-ben, hogy pl. a haszonélvezőnek is kell fizetni, ha nincs az adott címre bejelentve. Feltette a kérdést a riporter, ha ő mondjuk a menyasszonyával tölt el egy éjszakát a nyaralóban, az után kell vagy nem adózni...elvileg kellene, mert nem lehet igazolni, hogy ő tényleg nem egy kóbor kapcsolat. Mennyire veszik az egészet komolyan az a helyi önkormányzattól függ. Egyébként mindenkinek vendégkönyvet kell,-"ene" vezetni azt az önkormányzatnál hitelesíttetni. Mindegy agyrém lehetne, ha ezt tényleg betű szerint egyszer valaki alkalmazná...élne törvény adta jogával.
13. 17aadc1082 (válaszként erre: 12. - Spinneli)
2013. jún. 27. 08:22
Erre mondjuk egy nagyvárosban kevés az esély. Üdülőhelyen több, de minden évben megyek a barátnőmhöz többedmagammal a balatonra, ő ott lakik, még soha nem jött senki ellenőrizni, hogy a lánya, vagy kije vagyok.
12. spinneli (válaszként erre: 11. - 17aadc1082)
2013. jún. 27. 08:18
Kivéve, ha ellenőrzik, és behajtják.
11. 17aadc1082 (válaszként erre: 10. - Carpediem*)
2013. jún. 27. 08:08
Totál mindegy. Úgy baromság, ahogy van, és senki nem fog a haverja után fizetni.
2013. jún. 27. 07:59

Rokonhoz nem kell fizetni!!!

Jobban olvass utánna!!!

Ha ismerőshöz, baráthoz mész akkor kell.

Ha rokon akkor nem kell!

2013. jún. 27. 07:30
Elvileg fizetni kellene. Gyakorlatilag, az emberek csak a fizető vendéglátásban fizetnek, és nem szedik be a pénzt a nem egyenesági haver után. Namost, mivel csak a hatóságnak van joga elkérni a személyit, az önkormányzattól, ha kijönnek, hogy fizess adót, akkor akármit is lehet mondani, hogy ki neked a vendég. Én legalábbis még az életben nem fizettem egyik haverom után sem idegenforgalmi adót, ha nálunk aludt. Sőt, ezután sem fogok, sőt, még ellenőrizni sem jött ki senki.
8. bnedora (válaszként erre: 1. - Hmkati)
2013. jún. 27. 07:17
Rákerestem a google-ban, itt 300.- Ft-ot írnak.
2013. jún. 27. 07:04

ez nevetséges,de igaz! ha az adott település/kerület így rendelkezik akkor igen...


gondolom itt a velencei tónál élőknél kipattant ügyre gondol a f.indító:)


csak egyenes ági rokonnak nem kell...


de most komolyan emberek!ha eljön a fiam keresztanyja hozzánk látogatóba,mert amúgy 220km.re él,és marad pár napot a keresztfiával játszani,azért én ha megbüntetnek se fizetnék:DDD

6. bnedora (válaszként erre: 5. - Hmkati)
2013. jún. 27. 07:01
Én ezt nem értem. Ha bárki elmegy a rokonához, akkor utána mindenkinek fizetnie kell?
5. Hmkati (válaszként erre: 2. - Dodi44)
2013. jún. 27. 06:55
Nem csak Orosházára vonatkozik. Bármelyik település kivetheti.
4. Hmkati (válaszként erre: 3. - Simple)
2013. jún. 27. 06:54
KÖSZI. Én is ezt hallottam. tehát igaz.
3. simple (válaszként erre: 1. - Hmkati)
2013. jún. 27. 06:47
Hogy mennyi azt nem tudom, mert helyenként változik. De fizetni kell, elvileg be kell szednie tőled, de ha nem szedi be neki akkor is be kell fizetni, tehát lényegében mindegy honnan van a pénz be legyen fizetve ez a lényeg.
2013. jún. 27. 06:45

De ha bemutatkozom, akkor is idegen leszek???

Meg akkor is, ha a tanacs elnoknek is bemutatkozom???

Ha igen, akkor cso" lakonak kell lennem???

No nem is fogok en akkor soha Oroshazara menni!

2013. jún. 27. 06:38

Sziasztok!

Rokonom saját házában vállalkozóként fogad vendégeket. Szeretném meglátogatni. Most tudtam meg, hogy ilyen adót hozzátartozó után is fizetni kell. Van itt Orosházi köztetek? Mi vonatkozik e városra? Mennyi, s nekem, vagy rokonomnak kell fizetni? Köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook