Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy kutya története fórum

Egy kutya története (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy kutya története

1 2
2013. júl. 2. 11:33

homo homini lupus...


nem csak kutyát,de az amnéziás nagymamáját is kiteszi a homo sapiens...és csak ül a parkolóban, ül...és nem tudja hogy kidobták, mint egy kutyát... de hagytak már áruházban is öreg szülőt...természetesen beazonosíthatatlanul.


nos?

2013. jún. 28. 12:37

Mindegy ki irta honnan jött a cikk ,de ha az olvasása után ,csak 1 ember is elgondolkozik a sorok mondanivalóján,már nem volt hiába kitenni.....

ha magadhoz veszel egy 8-10 hetes kölyköt ,te leszel a családja a falkája ,a testvére a anyja ,te felelsz érte egész életében,és ez nagy felelőség ,érezni kell a súlyát.

2013. jún. 27. 08:33
Kutyás-macskás gazdiként ez nagyon megrázott. Főleg a kutyák őszinte ragaszkodása miatt szörnyű, hogy az emberek mennyire visszaélnek a bizalmukkal. Egy ember is ugyanannyit ér, mint bármelyik állat. nem dönthetünk élet-halál felett.
35. Regin_a (válaszként erre: 12. - Regina.)
2013. jún. 26. 20:12
A kedves ember a cikk irása után már nem tagja a Hoxának
2013. jún. 26. 20:10

És "a macska az úton már túl van a dolgon és száll az idő"

Kedvelem az iJen topiknyitókat

33. Freed
2013. jún. 26. 19:45

Ezt nem lehet sírás nélkül elolvasni. Nem tudom abbahagyni, nagyon kiborított.

És ez nap mint nap hányszor megtörténik?!

Hát nem értik az emberek, hogy felelősek lettek azért, akit megszelidítettek?!

32. andi6020 (válaszként erre: 29. - Muraja)
2013. jún. 26. 18:44
Eljutottunk oda, hogy nem csak felfoghatatlan, de értelmezhetetlen, és olvashatatlan is az írásod.
31. 6b006fc769 (válaszként erre: 29. - Muraja)
2013. jún. 26. 17:13

rasszizmus = egyes emberi fajták hátrányos megkülönböztetése


"az irgalmatlan emberek orszagaba"

" uj orszag es lasd jobb emberek amere latsz egy kobor kutyus sem latszik"

"...borzaszto szivtelen..."


Ez szerinted ugye nem hátrányos megkülönböztetés?

Szerintem az.

30. 731e5b9ffb (válaszként erre: 28. - 6b006fc769)
2013. jún. 26. 17:11
Ez egy összetett dolog. Nem csak az állatokhoz való hozzáállásából lehet levonni a következtetést egy társadalom állapotáról, viszont ez is egy szelete az összeképnek. A kultúrált viselkedésbe nálam nem tartozik bele az állatkínzás, magárahagyás, éheztetés és a kutyakaki földön hagyása sem. És attól, hogy egy társadalomban nagy százalék viselkedik elfogadhatatlan módon, persze a többi ember kikérheti magának, ha egy kalap alá veszik a "többivel". Sajnos azonban az elmondható, hogy ahol sok a grafity, a szemét, rossz a közbiztonság, hemzsegnek a kóbor kutyák és a hajléktalanok, ott valami nagyon nincs rendben. Én Németországban élek, és itt még talán szembetűnőbb a városokon belül a különböző rétegek elkülönülése. A gyönyörűen karbantartott, fásított, rendezett környezetet egyszer csak új városrészbe érve felváltja az előbb kirészletezett "elfogadhatatlan" látvány..
29. Muraja (válaszként erre: 28. - 6b006fc769)
2013. jún. 26. 17:00

Milyen rasszismus ? kerlek tudod te mitt is jelent az a szo ?

En csak az alatok erdeket latom nem erdejkel ki kicsoda milyen zaszlo ala tartozik

Engem az erdekel hogy banik az alatatokal , es ha mar nem talaltunk amig at utasztunk senki olyat ki a forditotjat bizonyitja az nem rasszismus , az negyon de nagyon elgondolkosztato !

Ugyan ez volt nem csak arra fele lent de detto a eszak afrikai es a földközi tengerek alomaiban is . Arra jartun azt latuk es ez nem rasszismus vagy mas . Arabeknal meg a tisztatlan - megtiszteltetes es ki jar a szegeny negylabukra . Most akkor ez meg is mi a nem tudom micsoda szerinteted ?

Szerintem maradi , valashoz is kötödö sok esetben , sztagnalt gondolkozas es termeszetesen egy oriasi empatia hiany .

Talan meg lehet kicist a kulturalis hagyomanyokat is bele vonni , mert ha valakinek van akrata , empatiaja es szeretne valtasztatni ezen a borzalmon akkor tessek a gyerekel kezdenni es empatiara nevelni.

28. 6b006fc769 (válaszként erre: 27. - Muraja)
2013. jún. 26. 16:49

Még mindig az a véleményem, hogy felesleges és rasszista hozzáállás az, hogy az állatokkal szembeni, vagy bármely viselkedést nem egyéni szinten, hanem népcsoport szerint próbálunk magyarázni/értelmezni, elítélni.

Uff.

27. Muraja (válaszként erre: 26. - 6b006fc769)
2013. jún. 26. 16:46

Senki sem mondja senkire hogy hulye ,

egyszeruen mas a gondolkozas es a kutya menyhelyek is csak atmeneti funkciora vannak .

Nagyon gyorsan gazdira talalnak a kutyusok.

Itt mas van az emeberek hozza allasa ( inkab nem hozza allasa ) es az a borzaszto szivtelen viselkedes az emebrektöl .

Igenis arrol hogy hogyan viselkedik egy nemzet az alatokhoz le is lehet voni a követkesztetst arrol hogy mennyire is jutottak ami az empatiat illeti.

Eletbaratom nyugdijazott alatorvos es igen is ö szerinte van meg rengeteg tanulni valoja a keleti orszagoknak a nyugatol.

Pl. egy a kis serteseknel a miskarolas ahogy nepileg hivjak , mindehol nyugaton ez mar csak aneszteziai beavatkozasnal szabad veghez vinni .

26. 6b006fc769 (válaszként erre: 25. - Muraja)
2013. jún. 26. 16:29

Értem. Tehát Európa más országaiban nincsenek állatmenhelyek, mert nincsenek elhagyott/kitett állatok.

Mondjuk szerintem csak több pénz van arra, hogy összegyűjtsék szerencsétleneket, de biztos én vagyok a hüjje.

25. Muraja
2013. jún. 26. 16:03

Emberi irgalmatlansag , rosszasag ! Egy vizitkartya orszagokrol hol az ember atutazoban van ...

Hatarok mennek ,hatarok jönnek egyszer csak uj hatar , uj orszag es lasd jobb emberek amere latsz egy kobor kutyus sem latszik !

Igen ezek azok kikröl lehet vanni peldat !Ezak azok kik eljönnek meg ezekbe az irgalmatlan emberek orszagaba hogy othont adjanak egy kis negy labu joszagnak.

Minden respektem es tiszteletem ezek iranyt kik igy cselekdnek !

Azt a szeretet amit egy kutya add arra ember keptelen , önzetlen szeretet csak igy lehet .

24. Vortexia (válaszként erre: 22. - Andi6020)
2013. jún. 26. 15:18
mert? az elhagyott, kidobott kutyák szempontjából tökmindegy!
23. andi6020 (válaszként erre: 19. - Bd55e3f068)
2013. jún. 26. 14:44
Lehetett volna csavarni egyet a történeten. Mondjuk átírva 1.sz.3.sz-re
22. andi6020 (válaszként erre: 20. - Vortexia)
2013. jún. 26. 14:42
Egyáltalán nem mindegy.
21. Vortexia (válaszként erre: 18. - Nátháska)
2013. jún. 26. 14:23
Jézusom! :'(((((((
20. Vortexia (válaszként erre: 19. - Bd55e3f068)
2013. jún. 26. 14:22
Tökmindegy! a lényeg sajnos az, hogy ilyen van! :(
19. bd55e3f068 (válaszként erre: 15. - Vortexia)
2013. jún. 26. 14:17

Biztos, hogy nem ő írta, amúgy meg végül is mindegy honnan van...

Ez már hatásvadás, tocsogós és gyerekes volt akkor is, mikor 2008-ban egy hozzászólásba másolta be vki hoxán. Mondjuk itt is sokan megkönnyezik, de gagyi, és most a korábbi forward-trágya szintjéte talán még egy lapáttal az is rátesz, hogy egy kora miatt törölt fórumozó nevén jelenik meg.

2013. jún. 26. 14:14

Érdekes, mennyire fennakadtok, hogy nem saját, mert találkoztam már egyéb cikkel is, amit közösségi oldalról másoltak ide. Mégsem reklamált senki. De hogy akkor egy kis valódi, saját tapasztalat cirka két hét/6 nap távlatából:


Románián keresztül utaztunk autóval (oda-vissza), célunk Bulgária volt. Falukat, kisebb városokat érintettünk, köztük a híres Bánffyhunyadot is. A legszembetűnőbb a rengeteg kóbor kutya volt, kis túlzással 50 méteres távolságokra jutott egy. Szükségszerűen még Románia "elején" megálltunk egy benzinkútnál, rögtön két kispofa... nos, nem kórencsált vagy kéregetett, csak nézett ránk 3 méteres távolságból a könyörgő szemeikkel. Gondolom, már megszokták az emberek közönyét. Az egyik nagyon sántított, a másiknak majdhogynem be volt szakadva az oldala az alultápláltságtól. Amikor elővettem a még Debrecenben vásárolt baconos stanglimat, közelebb merészkedtek és egyikük farokcsóválással kísért ugatással kérte az ennivalót. Majd újabb és újabb adagokat, amíg el nem fogyott az ennivalónk.

A rosszabb tapasztalatunk most jön, érzékenyebb beállítottságúak inkább hagyják ki.

Ahogy egyre bejjebb értünk az országban, egyre több kóbor kutyát láttunk. A "szerencsésebbek" tudtak táplálkozni: az út szélén elütött és otthagyott, sokszor már oszladozó fajtársaikat ették. Egy-egy szőrös végtagot vagy testmaradékot fel lehetett ismerni, nem volt nehéz. Ha nem baj, tovább nem részletezem, és (hála a jó égnek) ennél durvábbakat nem láttunk.

17. lgaga (válaszként erre: 13. - Bd55e3f068)
2013. jún. 26. 13:47
igazad van, akit érint, leszarja. már elnézést.
2013. jún. 26. 13:27
Elgondolkodtató!Nekem jelen pillanatban 3 kutyám van,egy a szomszéd faluból ahol új gazdit kerestek neki,mert nem tudták tovább tartani,a másik kettő az utcáról!De ha csak valamelyik is kiszökik az utcára máris indulunk keresni,és a frász kerülget állandóan,nehogy valami baja legyen!
2013. jún. 26. 13:07

Nem mindegy, honnan való? És ha az eredetit is ő írta? De tökmindegy...

Az a baj, hogy ilyen van, túl sok is... ilyen undorító férgek tudnak lenni némely "emberek", vagy inkább valami féreglények...

2013. jún. 26. 12:52

Lepődtem ez egy bemásolt sztori a facéébóókról..


Hmm..hibázott az oldal üzemeltetője én nem jelentettem volna meg.


Bocs!

13. bd55e3f068 (válaszként erre: 6. - Lgaga)
2013. jún. 26. 12:10
Szerinted aki olyan lelketlen, hogy képes kirakni az utcára egy állatot, az majd együtt sír itt veletek egy általános iskolás íráson, és megjavul?
2013. jún. 26. 11:50

Engem nem érdekel honnan írta a cikket. A cikk jó és megható nagyon. Imádom a kutyákat, és minden ami a kutyák sorsán javíthatna szerintem jó.

Köszönöm neked vetted a fáradságot, és maradj meg ilyen kedves embernek mint amilyen vagy.

11. andi6020 (válaszként erre: 5. - Bd55e3f068)
2013. jún. 26. 11:46
Érdekes, azt olvastam, hogy "Figyelem, csak saját írású cikket fogadunk el, máshonnan másoltat nem!"
2013. jún. 26. 11:15
Szeretem a kutyákat, de ez a cikk gagyi.
2013. jún. 26. 11:14
:(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook