Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lehet-e házilag feketére festeni ruhát? fórum

Lehet-e házilag feketére festeni ruhát? (tudásbázis kérdés)


2013. jún. 27. 17:19

Köszönöm a jó tanácsokat!

Van egy sötétkék kabát-félém (rövid), úgy néz ki, mint a bársony. Ezt vettem fel tegnap, mert olyan hideg volt. Erre gondolok most, hogy ezt fogom befesteni. Jó meleg.

2013. jún. 26. 16:11
Igen lehet, javaslom az Iberia márjájú festéket, Tescoban lehet kapni.
2013. jún. 26. 13:40
Én sokszor festettem már, mindig mosógépben 90 fokon. Kicsit mindegyik engedi utána a színét. De pulóvert főzni szerintem nem lehet.
2013. jún. 26. 13:13

Kétszer festettem vászonnadrágot Iberiával drappból pirosra.A szín tökéletes lett,de onnantól fogva minden mosásnál brutál módon fogott,még jó erős ecetes öblítés ellenére is.Ezáltal meg ugye idővel fakult is.Mivel nyári nadrág lévén,ráadásul jó izzasztós melegben,a bugyim,a bőröm is pirosban pompázott. :D Mosógépben való festésre is írta a doboza,hát áldom az eszem,hogy inkább egy használaton kívüli fazekat áldoztam erre a célra.Ezt a fajta festéket és ezáltal a ruhát,forró vízben kellett szó szerint főzni,hát ez a módszer egy pulóvernél nemtudom hogyan működne.Eleve,ha gyapjúról lenne szó,(bár a kérdező nem írta),ez a módszer a magas hő miatt kilőve.

Enissa ajánlásának viszont utána lehet nézni,hátha beválik.

2013. jún. 26. 08:23
A D...M.ben lehet kapni gyapjú mosót is. Én csak a normál festéküket használtam, azokkal mosógépben szineztem. Mostam a ruhákat és nem fakultak ki.
2013. jún. 26. 07:37

Én is tavasszal festettem át az egyik kabátomat kékre. Iberiat vettem, a tescoban, ott van a mosószerek, öblítők, fehérítők részlegén.


Azt hittem nem lesz jó, de szép kék lett a kabátom. Igaz, kimostam kétszer, és engedte a színét, de nem vészesen, nem fakult ki.


Azt viszont nem tudom, hogy a gyapjút befogja-e.

2013. jún. 26. 05:29
Nem veszti el a színét, ha ecetes vízbe öblíted ki legalább kétszer
2013. jún. 25. 19:32
És ki lehet később mosni? Nem veszti el a fekete színét?
2013. jún. 25. 19:28
Nem kapok sehol sem egy fekete vastagabb pulóvert, mert nem árulnak most (nincs szezonja). Én meg fázós vagyok. Régen a Patyolatban befestették, de már nincs is a telefonkönyvben Patyolat sem. Nem tudom, mit csináljak?
2013. jún. 25. 19:28
Elvileg lehet, vannak festékek, még gyapjúhoz is.
2013. jún. 25. 19:26
Lehet-e házilag feketére festeni ruhát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook