Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy tudom átvészelni? fórum

Hogy tudom átvészelni? (tudásbázis kérdés)


2013. jún. 27. 14:32
Nekem hála égnek vége a vérvételeknek.37.hétben vagyok.Viszont nálam az volt a gond,hogy kávé után 90/60 a vérnyomásom így volt már rá példa,hogy e nélkül elsötétült a világ.Ja és 1órát utazok csak oda,a terhesrendelésre.Na most én ezt mondtam ott,hogy nálam ilyen gondok adódhatnak és azt mondták igyak vizet,de nem mondták hogy csak pár kortyot,rendesen amennyit gondoltam..mondjuk nemhinném,hogy ez a vérnyomásomon segített valamit is.
21. youlcsi (válaszként erre: 19. - Kisj)
2013. jún. 25. 11:08

bizony-bizony :)


az üres kv kb annyi, mintha meginnál fél deci vizet. nincs benne semmi olyan, ami egy általános vérvételnél bármit is befolyásolni tudna :D

20. youlcsi (válaszként erre: 17. - Dominós)
2013. jún. 25. 11:07

valami szokványos... ahol néznek többek között vércukrot is... vasat is... vérzsírokat is... had ne soroljam.


még hormonlabornál is vannak olyan paraméterek, amihez ajánlott az éhgyomor.

19. kisj (válaszként erre: 14. - Youlcsi)
2013. jún. 25. 11:02

ha ezt tudtam volna!

sok kómás, zombis, fejfájós órától megmenthettem volna magam:)

2013. jún. 25. 10:53

Mivel én írtam a kiflit, megvédeném magam.

Nekem azt mondta annak idején az orvosom, hogy megehetek 1 kiflit ébredés után, mivel tudta, hogy onnantól még kb. 2 óra, mire a vérvételig eljutok. Mindig azt mondta, hogy 1 kiflitől olyan relevánsan nem változnak meg az értékeim, de ha kérdéses lenne bármelyik eredmény, akkor megismételjük a vérvételt. De inkább egyek meg egy kiflit, minthogy rosszul legyek az éhségtől és mondjuk balesetezzek a kocsival...

Én azt tanácsolnám, hogy beszélj a dokiddal, ő hogy vélekedik.

2013. jún. 25. 10:24
Ez nem cukorterheléses vérvétel, csak valami szokványos...egy a sok közül.
16. dominós (válaszként erre: 11. - Dencsikné)
2013. jún. 25. 10:22
Nem taglalta az orvosom, csak így mondta. Szerintem tudta mit beszél.
2013. jún. 25. 09:48
Én elég sokat járok vérvételre (igaz terhesség miatt még nem voltam),de nekem az orvos azt mondta mindig,hogy az éhgyomor az tényleg az legyen.Kaja egyáltalán nem fér bele és más se nagyon.Esetleg egy nagyon kevés sima víz.
14. youlcsi (válaszként erre: 12. - Kisj)
2013. jún. 25. 09:40

az üres kávé olyan, mint a forró víz :)

anyu mondta mindig, hogy lehet... laboros, ő ontotta mindig véremet.


de SEMMI étel nem fér bele. a pár falat kifli, akármi már befolyásolja a vasat, cukrot... csak hogy példát is mondjak.

gondolom nem szeretné senki, ha babásan 2 falat vajaskifli miatt cukrosnak feltételeznék, illetve ezért idő előtt igencsak megterhelő cukorterhelést csináljanak neki... mert annál meg de pláne nincs kaja. se kaja, se mozgás...

13. youlcsi (válaszként erre: 7. - Dencsikné)
2013. jún. 25. 09:37

nem, nem fér bele a kifli!


max víz vagy üres kávé... már a tea sem igazán.

12. kisj (válaszként erre: 4. - Dencsikné)
2013. jún. 25. 09:08
ha éhgyomorral kell menni, akkor kávét se lehet inni, csak vizet
2013. jún. 25. 08:27
A kávé egyébként mit befolyásol? Mennyi ideig marad a szervezetbe?
10. dencsikné (válaszként erre: 9. - Dominós)
2013. jún. 25. 08:26
Köszönöm szépen, arra gondoltam, mivel reggelente korán fent vagyok, egy pár falatot eszek.
2013. jún. 25. 08:22
Nekem annak idején azt mondta az orvosom, hogy könnyű kicsi reggelit nyugodtan ehetek, nem befolyásolja az eredményeket. Pl. vajas kiflit, de kávét nem. Orvos mondta, de tégy úgy, ahogy jónak látod!
8. dencsikné (válaszként erre: 5. - 38fe15a10d)
2013. jún. 25. 08:17
Anyósomnak mondtam, hogy jöjjön velem, pont ezért :)
7. dencsikné (válaszként erre: 6. - Szafaripók)
2013. jún. 25. 08:17
sajnos nekem is fél órát kell utaznom, de ha egy kifli üresen belefér, akkor azt viszek magammal, vagy esetleg sima háztartási keksz? az nem édes
2013. jún. 25. 08:12

Én hasonló helyzetben voltam, amikor terhes voltam - legalábbis, ami az utazást illeti.

Kora reggelre kellett menni vérvételre, de kocsival így is legalább 40-50 percet utaztam. És ugye azért "időben" fel kellett kelni, volt, hogy ébredés után jó két órával kerültem csak "tűközelbe". Nekem akkor azt mondta a dokim, hogy vizet nyugodtan, meg 1-1 kiflit is megehetek, ha nagyon nem bírom.

2013. jún. 25. 08:12

Vigyél magaddal valakit, aki eltereli a figyelmedet a kellemetlenségekröl.

Kávé csak úgy, hogy se cukor se tej!

4. dencsikné (válaszként erre: 3. - Youlcsi)
2013. jún. 25. 08:09
a kávé jó, azzal edgy darabig kibírom :)
3. youlcsi (válaszként erre: 2. - Dencsikné)
2013. jún. 25. 08:07

jó adag elhatározással, hogy nem lesz gond.


mert ha máshogy nem megy, akkor bizony ilyenért is képes az orvos befektetni osztályra, hogy reggel le tudják venni a vért :/


inni lehet. persze ne sokat és csak vizet (halkan súgom, én vérvétel előtt simán megiszom a reggeli kávémat, persze üresen)

2013. jún. 25. 08:04

Holnap reggel kell mennem az első vérvételre, amire ugye éhgyomorral kell menni. Vagyis nem lehet enni, de inni??

Én reggel már úgy ébredek, hogy korog a hasam, és ha nem eszek akkor rosszul is lehetek.Sajnos a vérvételre utaznom kell. Szerintetek, hogy vészeljem át addig?

2013. jún. 25. 08:02
Hogy tudom átvészelni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook