Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem felel a tanár a gyerekért fórum

Nem felel a tanár a gyerekért (beszélgetős fórum)

1 2
41. Hmkati
2013. jún. 27. 06:27
Köszi a hozzászólásokat. Várlak benneteket egy másik témával.
40. trapiti (válaszként erre: 39. - Minocska)
2013. jún. 25. 19:47

Nyilván a szülő semmiképpen nem tudja magát felmenteni a felelősség alól, még akkor sem ha hivatalosan vagy törvény szerint nem is felelős egy-egy konkrét helyzetben - de ez így normális szerintem.


Szerintem nagyon körültekintően jársz el, de tényleg igaz, hogy semmi sem biztos 100%-ig... de ennyi erővel sajnos sehová nem lehetne elengedni a gyerekeket, az enyém pl. 5 évesen Bp. belvárosában egyszerűen kisétált az óvodából. Ha ott akkor történik valami vele, gondolom a pedagógus lett vona a felelős...

Szerintem amennyiben a táboroztató pedagógus a gyerek állapotának ismeretében vállalja a gyereket, akkor attól fogva a felelősség elsősorban az övé. Persze ha valami történik, édes mindegy, ki az oka, ha a gyereknek baja esik...

39. Minocska (válaszként erre: 35. - Trapiti)
2013. jún. 25. 14:27

Én elengedem a 12 éves jól úszó lányomat balatoni táborba, de fizetek egy kísérőnek, hogy nagyon figyeljen rá. Ha nem lesz semmi baja a gyereknek, miután hazaérnek, még adok neki pénzt.

Egy beteg gyereket csak alaposan bebiztosítva lehet elengedni bárhova. Én a beteg lányomat csak hosszas könyörgésre engedem el, azt is csak egy helyi táborba. 4-5 perc alatt odaérek, ha hívnak, nem ottalvós. A táborvezetőt tájékoztattam, a gyerek orvosával megbeszéltem. A felügyelők közül az egyikkel már beszéltem, a másikkal táborkezdéskor fogok beszélni. A tábor ideje alatt kiegészítő gyógyszert fog kapni, hogy minél kisebbre csökkentsük a roham lehetőségét. A felügyelőknek fizetni fogok, hogy figyeljenek rá, de ismerik is a lányomat, az egyik felügyelő az osztályfőnöke.

Alaposan bebiztosítottam a dolgot. Mégis, ha a lesz egy rohama, és emiatt bármi baj történik, én leszek a felelős, mert megsajnáltam, hogy a nővére egész júliusban táborban lesz, szegény kicsi meg itthon szomorkodik, és elengedtem.

38. dömdödöm (válaszként erre: 37. - Dömdödöm)
2013. jún. 25. 14:03
Felvetodik a kerdes, hogy a tabor vagy kirandulas milyen tevekenyseg...
2013. jún. 25. 14:02

A pedagógus jogai és kötelességei


Kotv.


19. § (1) A pedagógust munkakörével összefüggésben megilleti az a jog, hogy

a) személyét, mint a pedagógusközösség tagját megbecsüljék, emberi méltóságát és személyiségi jogait tiszteletben tartsák, nevelői, oktatói tevékenységét értékeljék és elismerjék,

b) a nevelési, illetve pedagógiai program alapján az ismereteket, a tananyagot, a nevelés és tanítás módszereit megválassza,

(7) A pedagógus alapvető feladata a rábízott gyermekek, tanulók nevelése, tanítása. Ezzel összefüggésben kötelessége különösen, hogy

a) nevelő és oktató tevékenysége keretében gondoskodjon a gyermek, tanuló testi épségének megóvásáról, erkölcsi védelméről, személyiségének fejlődéséről, továbbá az ismereteket tárgyilagosan és többoldalúan közvetítse,

36. dömdödöm (válaszként erre: 31. - Cel)
2013. jún. 25. 13:58

Hmmm...ha az egyik velemeny uti a masikat es az is amit en szemely szerint tapasztaltam...


Az egyiken genetikai indok szerepel, a masikon nincs ilyen csak par gyogyszer felsorolva, a masikon rendszeres felugyelet, de nem tudjak mi a baja, en meg annyit latok majdnem minden nap, hogy ha ez manias depresszio akkor hivjatok Jezusnak


Senkit nem akarok en kritizalni...dehogy akarok en senkit sem kritizalni...elsosorban magamat

35. trapiti (válaszként erre: 18. - Minocska)
2013. jún. 25. 13:20

Epilepsiás gyerek esetében egy tervezett osztálykirándulás előtt a minimum az lenne, hogy a szülő és a tanár egyeztetnek, pl. megbeszélik milyen gyakran van a gyereknek rohama, a tanár tudja e biztosítani a gyógyszerek beszedését, milyen felügyeletet tudnak biztosítani a gyerek számára, mik a kiránduláson való részvétel feltételei. De ettől függetlenül, attól kezdve hogy a tanár átvette a gyereket, ő a felelős. Ha nem tudja biztosítani a gyerek felügyeletét, akkor is az ő felelőssége, megtehette volna hogy nem vállalja el. Nyilván egy ilyen esetben vizsgálni kell pl. mi vezetett a rohamhoz, pl. várható volt-e vagy volt-e valamilyen olyan oka ami a legnagyobb gondossággal sem lett volna elkerülhető (pl. beadták a gyógyszert, ami mellett esetleg évek óta nem volt roham, de mondjuk hányt egyet a gyerek és a gyógyszer nem hatott - ez pl. nem a tanár felelőssége...) De ha mondjuk elvállalt egy tartósan beteg, gyógyszert szedő gyereket és nem győződött meg róla hogy a gyerek bevette a gyógyszerét, vagy felügyelet nélkül hagyta a gyereket a vízben, az egyértelműen a tanárt terheli. A szülő olyan esetben felelő pl. ha nem tájékoztatta a tanárt a gyerek állapotáról.


Egyébként nagyon érdekes ez... pár hónapja indítottam egy fórumot arról, hogy vajon elengednék-e az 5 éves amúgy jól úszó gyereket vízparti táborba. A legtöbben lazán vették, azt mondták természetesen elengednék, nem kell túlaggódni. Ilyenkor pedig mégiscsak az derül ki, hogy a szülő leginkább saját magában bízhat, akár beteg, akár egészséges gyereke van...

34. krozsu
2013. jún. 25. 12:27

Elolvastam a cikket is. Azt írja,hogy a rendőrség megszüntette a nyomozást egy a tanárnak kedvező szakvélemény miatt és nem vette figyelembe a másikat.

Ezzel viszont még nincs vége az ügynek,mert panasszal fordultak a szülők az ügyészséghez. Az ügyészség a rendőrséget,mint annak felügyeleti szerve, felülbírálhatja és folytatásra utasíthatja. Ha ez esetleg nem történne meg,akkor a szülők magánvádas eljárást indíthatnak. Tehát ők maguk lesznek a vád oldalán,nem az ügyészség. Végső soron úgyis a bíróságnak kell erről dönteni.

Jogászként mondom,hogy a tanárnak igenis van felelőssége a rábízott gyerekekért,mind az iskolában,mind pedig az iskolán kívül (értsd kirándulás, tábor)

33. krozsu
2013. jún. 25. 12:23

Most néztem meg Galló Istvánné, Pedagógusok Szakszervezete Elnökének a nyilatkozatát és szerinte is fennáll a pedagógusok felelőssége. Külön írásos nyilatkozat nélkül is.

Szerintem ez természetes.

32. Hmkati (válaszként erre: 30. - Krozsu)
2013. jún. 25. 12:12
Itt le lett írva, hogy ők a felelősek érte. Az említett esetben ez elmaradt. Minden kirándulás előtt le illett volna minden gyermek szüleivel. Hogy ez alatt az idő alatt a rájuk felőgyelő személyek felelnek. Ahogy minden kórházi kezekés előtt újra és újra aláír egy beleegyező nyilatkozatot, a gonviselő, vagy a beteg. itt hasonlóan javasolt eljárni. A szülőknek kell ehhez ragaszkodni!!!
31. cel (válaszként erre: 11. - Dömdödöm)
2013. jún. 25. 11:58
Szakember vagy szakeberekből álló csoport képes eldönteni, hogy valakinek milyen egészségügyi, mentális baja van.
30. krozsu (válaszként erre: 25. - Hmkati)
2013. jún. 25. 11:58
Szóval,ha a táborban valami történik a gyerekemmel,akkor az az én felelősségem? Milyen alapon? Akkor minek megy velük tanár? Épp most jött a gyerek haza táborból és ott épp azt írtuk alá,hogy rájuk bízom a gyereket és ők felelnek érte. Szerintem ez így természetes. Ha a gyerek barátnője nálunk alszik és valami baja esne,akkor nem foghatnám az ő szüleire...
29. Minocska (válaszként erre: 27. - Zebracsikó)
2013. jún. 25. 11:57
Ez így van, nem lehet gyerekeket egyedül fürdeni engedni. Van egy alap, amit meg kell tennie egy tanárnak, és ha azt elmulasztja, akkor felelős.
28. Hmkati (válaszként erre: 24. - Krozsu)
2013. jún. 25. 11:56
Igen ez egy ellentmondás, vagy ha úgy tetszik joghézag. Másrészt utólag derül ki, hogy a tanár le volt védve a felelősség ellen. Nem a rendeleteket kell nézni hanem a mőgöttes tartalmat.
27. zebracsikó (válaszként erre: 22. - Minocska)
2013. jún. 25. 11:53

Epilepsziás gyermek esetén én is úgy gondolom, az ezzel járó felelősség nem tolható át a tanárra, ilyen veszélyes üzemben, mint egy osztálykirándulás, strandolás, igenis elvárható a szülő jelenléte.

De egy egészséges gyerekkel is megtörténhetett volna ugyanez. A tanárnak szerintem kötelessége a medence szélén állni és szemmel tartani a gyerekeket, adott esetben a helyi úszómestertől is plusz segítséget kérni a felügyeletre

26. bd55e3f068 (válaszként erre: 24. - Krozsu)
2013. jún. 25. 11:53
Ha viszont mindenért felelne a tanár, ki lenne az a hülye, aki elvinne egy osztályt? Vagy mit szólnának ahhoz a szülők, ha a tanár megszabhatná, hogy kit visz és kit nem, mert ő általában tudja, hogy kik azok, akik nem bírnak viselkedni.
25. Hmkati
2013. jún. 25. 11:53
Itt most mellékes az a körülmény, hogy kislány epilepsziás volt! Ha egy egészséges gyermeket ér, baleset, akkor is a szülő felelőssége! Ha ott volt, ha nem.
24. krozsu
2013. jún. 25. 11:51

Ha a tanár nem lenne felelős egy osztálykiránduláson,.vagy táborban,akkor azt a 8-12 éves,vagy akár valamivel idősebb gyerek szülőjét,aki elengedi oda a gyerekét,meg lehetne vádolni kiskorú veszélyeztetésével,hisz kvázi felügyelet nélkül hagyta a gyerekét.

Szerintem,ha valakire rábízzuk a gyerekünket,aki ezt vállalja,legyen az tanár,vagy "civil",az fele a gyerekért.

23. bd55e3f068 (válaszként erre: 12. - Hmkati)
2013. jún. 25. 11:50
A szülő felnőtt, nem kellene elvileg mindent a szájába rágni, akár maga utánajárhatna, rákérdezhetne.
22. Minocska (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2013. jún. 25. 11:49
Én úgy gondolom, a szülő a legnagyobb felelős. Azt, hogy a tanár is figyelmetlen volt-e, azt nem tudom. De magamról tudom, beteg gyereket nem engedek el egyedül osztálykirándulni. Vagy én megyek vele, vagy a férjem, vagy fizetek valakinek, aki ismeri a lányomat, hogy elmenjen vele. Ha ez mind megoldhatatlan, akkor nem kell elengedni, akármennyire is fájdalmas az egy gyereknek.
21. Hmkati (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2013. jún. 25. 11:46
Már az eset után borítékolták a végeredményt. De akkor még felháborodtak. Most már közömbösek a helyiek. Illetve most szembesültek azzal, ha elengedik kirádulni csemetét akkor saját felelősségükre teszik. Azaz közvetve az jön le. Szülők felelősek a haláláért. Mert elengedték, vagy, nem gondoskodtak az állapotát ismerő kísérőről. Természetesen saját költségen.
2013. jún. 25. 11:45

Nem gondolom, hogy mindig a tanárt lehet hibáztatni. Van egy 30 fős osztály, elmennek osztálykirándulni, és nincs más felnőtt kísérő. A gyerekeknek nincs veszélyérzete, minden buli. Ha az a tanár többször is figyelmeztette a gyereket, megpróbálta maga mellett tartani, de a gyerek nem törődik vele, megtörténik a baj, akkor miért a tanár a felelős?

Persze van, amikor egyértelmű a pedagógus hibája. Teszem azt, ahelyett, hogy a gyerekkel foglalkozna, cigizik a sarkon, vagy bőszen beszélget, hátra sem pillantva.

19. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Minocska)
2013. jún. 25. 11:45

Osztálykiránduláson történt, szülő nem volt jelen, a tanár tudott az epilepsziáról.


[link]


(szóközt törölni kell a linkből)

2013. jún. 25. 11:42
Az én lányom is epilepsziás, és én csak úgy engedem vízbe, ha én is ott vagyok, pedig ritkán van rohama, és általában olyankor ha nagyon fáradt, tehát kiszámítható. Gyógyúszásra járt, és én minden alkalommal elmentem vele, figyeltem a partról. Nem ismerem az esetet, igazság szerint nem olvasok el ilyen híreket, mert mindig megrémít. De ott volt a szülő, és tudta, hogy a gyereke víz közelben lesz? Mert ha a szülő tudott az epilepszáról, tudta, hogy a gyerek víz közelben lesz, akkor ő a felelős, amiért elengedte úgy, hogy nem biztosított neki személyes felügyeletet.
2013. jún. 25. 11:21
az viszont fura, hogy a közelmúltban medencébe fulladt epilepsziás kislány halálában nem találták felelősnek a tanárt.
16. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Dömdödöm)
2013. jún. 25. 11:20
a mániás depresszióért már nehogy a tanár legyen a felelős!!!
15. Hmkati
2013. jún. 25. 11:16
Épp most tudtam meg egy "tájékozott" szülötől: abban a pillanatban, mikor beíratja a suliba a gyermeket, tudomásveul veszi, hogy a tanár gyakorlatilag semmiért nem felel. teljesen le vannak védve. Szinte egy takarítónőnek nagyobb a felelőssége.
2013. jún. 25. 06:43
tavalyi vizbefulladasrol a dunaba, annyit nyilatkozott a ped.szerv.vezetoje, hogy a gyerek a hibas az esetek tobbsegeben...mondjam vagy mutassam a velemenyem?
2013. jún. 25. 06:34

3 ember irt ide...mirol is beszelunk?

Az odafigyelesrol, nevelesrol, dontesrol, felelossegrol? Duhit a tema...en is varok egy-ket pedagogust beszelgetesre...


[link]

12. Hmkati
2013. jún. 25. 06:24
Megtörtént eset miatt kérdezem. Bizony bíróság mondta ki: a tanár csak az oktatási intézmény területén felel a gyerkőcért. Viszont erről a szülőt elfelejtették tájékoztatni. Így rossz döntést hozott s elengedte, a gyermek balesete szenvedett. s elhunyt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook