Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babahordozó - autóban utazás - üvöltés fórum

Babahordozó - autóban utazás - üvöltés (beszélgetős fórum)


29. Larix (válaszként erre: 28. - Nina1978)
2013. dec. 23. 08:27
A lányom 7 éves, akkor még nem volt olyan (vagy nem tudtunk róla). Biztonsági övvel tökéletesen be lehetett feszíteni.
28. Nina1978 (válaszként erre: 26. - Larix)
2013. dec. 21. 21:20

ülés alá pléd?? akkor stabil maradt egyáltalán?

állítható a magasságuk....

27. Nina1978 (válaszként erre: 1. - Nik_87)
2013. dec. 21. 21:18

Kisfiam (4éves), hasonló műsorokat levágott nekem is. Babakocsiban tolni nem lehetett hat hónapos koráig, mert egyszerűen bedilizett tőle. Vagy kenguruban vagy ha jó erőben voltam, akkor cipeltem hordozóval együtt.

Aztán egyszer csak megsajnált és megmaradt a babakocsiban. :)

Erre nincs tipp. Kislányom (1 éves) az autót nem bírta, amíg nem kapta meg az új autós ülést, amiből kilát :)

26. Larix
2013. dec. 21. 21:05
Sziasztok! A nagyobb lányom jó alvó, de amikor felébredt a hordozóban, összehányta magát. Amint lehetett, kapott gyerekülést, ami alá tettünk plédeket, hogy jobban kilásson. Azóta lehetett vele messzire menni. A kisebb kifejezetten rossz alvó. Képes volt 2,5 órán át ordítani a kocsiba. Vele vonatoztam. (a babakocsit is utálta, hordozókendőzni kellett vele) Most, hogy 1,5éves lett, úgyahogy elviseli az autózást, bár szinte folyamatosan végig eszegeti, rágcsálja az utat.
25. rinike (válaszként erre: 24. - Durciful)
2013. nov. 12. 16:41
Nekünk végül az olyan autósülés lett a megoldás, amiből kilát az ablakon. Azóta nézelődik, és alig sír.
2013. nov. 12. 13:07
Az én babám nem szeretett az autós hordozóban lenni. Kényelmetlen volt a számára. Az ok, izomtónus feszesség volt, ami torticollis miatt alakult ki. Az autósülés kagyló alakú és a kis lába nyújtva, felfelé irányban áll. Neki a combhajlító és a feszítő izmai is feszesek voltak, ezért húzódtak az autósülésben. A vicc az, hogy autózni viszont szeretett, elringatta a kis popsiját, így amint az autó elindult, inkább elaludt. Mi nem is raktuk autós hordozóba, csak ha nagyon muszáj volt és csak max 1/2 órára. A feszességet pedig féléves korára a Dévény tornán megoldották :)
23. nik_87 (válaszként erre: 22. - Meababa)
2013. júl. 4. 15:23
Mi most egy kicsit nem autozunk. Szerencsere nincs is most egy darabig kocsink. Addig van ideje "kipihenni" a dolgot. Talan egy hónap múlva maskent all az autohoz:)
2013. jún. 30. 20:13

:/ hát nehéz kérdés, szerencsére nálunk megoldotta a nyűglődést, h lecseréltük hordozót 0-18ig autósülésre. Ebben elvan, néha türelmetlenkedik, de ezen egy 5perces megálló segít.

Most 5 hós, tegnap jöttünk haza Horvátországból 750km-t, szerencsére nagyon jól bírta.

A babakocsi más téma, a multifunkciós amit a férjem vett, nekem rohadt nehéz, nem viszem sehova, mert egy lépcsőfoknyit sem tudom emelni. Vettünk egy sprortot ami szuper könnyű, fektethető, bárhogy állítható, de mivel nem ül magától, nem ültetem és nem lát ki... :/ ezért megunja, Most láttam h lehet kapni ehhez a könnyű kocsihoz 13kg ig jó hordozót, na azt megveszem, hátha :)

21. nik_87
2013. jún. 26. 15:38
Egy két napig figyeltük, hogy nem a hordozóval van baja. Tegnap eljátszott benne fél órá. Abban a pillanatban ahogy berakjuk az autóba elkezd ordítani. Most egy darabig nem lesz autónk, talán utána jobb lesz a helyzet.
20. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - Nik_87)
2013. jún. 25. 23:40
Általában alvásidőre időzítettük a hosszabb utazásokat. Vittem mondókás, dalos könyveket, amikor ébren volt, énekeltem, versikéket mondtam neki, sőt, vannak nagyon jó gyerekdalos cd-ink, azokat is imádja pici kora óta. Így viszonylag jól tűrte az utazásokat régebben is.
19. rinike (válaszként erre: 1. - Nik_87)
2013. jún. 25. 03:36
Mintha a kislányomról írtál volna! Ő 7 hónapos, és viszonylag pici korától utál autózni, és a babakocsiban is sír. A babakocsiban némi segítséget hozott, hogy a mózest átcseréltük ültethetősre kb. 4 hónapos korában, mivel azonban még nem ülhet, így csak kicsit emeltünk a fejrészén, hogy lásson. Azóta valamennyit hajlandó babakocsizni, de nem sokat, ezért babakocsival hosszabb útra csak akkor megyünk, ha a férjem is jön, mert ő tudja cipelni a kislányunk popiját. Én csak a ház közelében sétálok vele, hogy ha sírni kezd, hamar hazaérjek. Az autózással más a helyzet, mert ha menni kell, hát nem maradhatunk a ház körül. :D Sajnos mi nem találtunk valódi megoldást. Az a tervünk, hogy ahogy ülni tud a kislányunk, lecseréljük a hordozót olyan igazi autósülésre, amiben rendesen menetirányban utazhat, hátha az segítene majd. A legutóbbi két hosszabb utunk alatt (mindegyik most egy héten belül volt), már nem akartunk többször megállni, és a férjem már nem bírta tovább, azt mondta vegyem ki egy kicsit. Kivettem, ölbevettem, nyugtatgattam, de ugyanúgy sírt tovább, ezért ezt többet nem fogjuk csinálni. Amit szintén nem szeretnék csinálni, de ezen két alkalommal bevált, az az, hogy mivel nagy mellem van, menetközben beadtam a kis szájacskájába, ennek örült, és bár soha nem szokott ilyenkor aludni, mégis elaludt. Még vicceltünk is a férjemmel, hogy ha még nagyobb és hosszabb mellem lenne, lehet, hogy nem is kellene egészen kényelmetlen pózban szoptatnom így, hanem elöl utazhatnék mellette, és csak hátradobnám a cicim a kislánynak, és mindenki boldog lenne...
18. inta
2013. jún. 24. 22:24

Az autózás nálunk is gond volt egy ideig, most javul már a helyzet. Én mindig hátul utazom a kisfiammal, hiszen menetiránynak háttal kell bekötni, de mozgó autóban az ember nem veheti ölbe, akárhogy sír. Emiatt mi is utaztunk már 5 órát 2 és fél helyett.

Legutóbb az nyugtatta meg, mikor már nagyon sírt, hogy odadugtam az arcomat az övéhez, egész közel, puszilgattam, simogattam, "összeszuszogtunk".

Igyekszem alvásidőre időzíteni az utazást, evés, játék, ébrenlét, a?tán autóba be, és ott alvás.

Az utóbbi időben nem volt nagy sírás. Ő 6 hónapos lesz.

2013. jún. 24. 22:13
A hatsra ulnek, babahordozoba tennem, es ott pihenhetne a szivem felett.
16. sajert
2013. jún. 24. 22:05
Ja, és én voltam az, aki meg volt győződve róla, hogy a gyerekek az autóban alszanak, mert az összes ismerős ezt mondta. Volt aki abban is altatta el a pici gyerekét, mert ott elaludt - tett egy kört a házuk körül :-).
15. sajert
2013. jún. 24. 22:03

Nekünk akkortól lett jobb, amikor már kilátott az autóból. Amíg hordozóban volt, addig üvöltött, egy percet se aludt. Akár alvásidőben, akár alvásidőn kívül, üvöltött... A három órás utat annó 6 óra alatt tettük meg, mert ahogy megállt az autó elhallgatott.

Babakocsiba akkortól nem sírt - ugyancsak - amikortól kicsit ültettük, és már kilátott belőle. Most 5,5 éves, és imád autózni. De az első egy év, az rémálom volt.

14. bowie (válaszként erre: 10. - Nik_87)
2013. jún. 24. 21:30
Jah, a babakocsi..na azt utálta, amíg át nem raktam a sportrészbe, kissé felemelve az ülést..tehát, hogy jobban szétlásson..azóta imádja. 3 és fél hónapos korában tettem át, de nekünk a sportrész olyan süppedős alapból, mint egy kis kagyló, szóval nem tudott összecsuklani benne.
13. nik_87 (válaszként erre: 2. - Bowie)
2013. jún. 24. 21:28
és a babakocsival mi a helyzet?
12. bowie (válaszként erre: 10. - Nik_87)
2013. jún. 24. 21:28

Mi úgy altatjuk most, hogy mellé fekszünk, magunk felé fordítjuk, hogy oldalt feküdjön és az apja puszizza az arcát..ettől a gyerek elalél...ha én altatom, akkor meg énekelek..attól meg azért alszik, hogy ne kelljen hallgatnia..:D


Szóval az elsővel sokkal könnyebb dolgom volt, a nagyobb mindent szeretett, amit csináltunk, egyedül aludt el, szépen sokáig is eljátszott egyedül, mindent hamar megtanult...a kicsi meg olyan makacs és akaratos..úgyhogy nyugi..minden percben változnak még..:))

2013. jún. 24. 21:26

Szia


Én a 6 hetes Alexander anyukája vagyok. Mi úgy indultunk neki a mózessel való sétánsk hogy előtte a babánk 3 hetet babakocsizott lakásban. Mikor elsőnek kimentűnk az utcára a babakocsi már régi ismerős volt mert minden délutan abban aludt. Imád is sétálni.

Az autózas nalunk elsore nagy siker volt. Talan rovid utakra mennek a babaval a helyedben eloszor, mondjuk max 10 percesekre es az ut vegen jot jatszanank. Aztan emelnem az idot.

10. nik_87 (válaszként erre: 6. - Bowie)
2013. jún. 24. 21:24
Általában "repülős" pozícióban aludt el, de már átszokóban vagyunk a ringatás mentes alvásra, mert mivel nem tud egyedül elaludni ezért is ordíthat. De átszoktatni nem olyan könnyű:)
9. nik_87 (válaszként erre: 5. - Vikucka)
2013. jún. 24. 21:22
Ezt próbáltuk! Napközben rövideket alszik, így van hogy a kocsiban is felébred. Illatosító nincs és mellette utazom hátul állandóan! Játszani próbálok vele, simogatom, énekelek neki. Mikor mi. Próbálkozom. Könnyes szemmel néz, kétségbe esve és sír szívszaggatóan :(
8. bowie (válaszként erre: 7. - Nik_87)
2013. jún. 24. 21:21
Én meg dühöngtem.:)))) Hogy minden gyerek imád autózni, az enyém meg a hasamban is feszengett, ha kocsiba ültem..:)) De nálunk ez az alvós dolog volt a gond, tuti.
7. nik_87 (válaszként erre: 2. - Bowie)
2013. jún. 24. 21:19
De jó lenne, ha így lenne! Ha Pécsre megyünk szinte együtt sírok már vele...
2013. jún. 24. 21:18
Úgy egyébként ringatva altatod el? Az is lehet a gond, hogy az autó is ringat, így azt hiszi altatni akarjátok, holott ő nem is akar aludni..:)))
5. vikucka (válaszként erre: 1. - Nik_87)
2013. jún. 24. 21:18

Nincs az autóban valami erősebb, vagy csak sima illatositó? Az is zavarhatja a babákat. Vagy az is lehet, mint sok felnőttnél, hogy a mozgástól hányingere van, rosszul érzi magán. Tudod vannak az ilyen utazós betegek.


Vagy próbáljátok meg arra időziteni az utazást, amikor alszik. Esetleg ülj mellé hátra, hogy érezze, hogy ott vagy vele.

2013. jún. 24. 21:18
Az egyik ismerősömnek is ilyen volt a kislánya és szintén sokat és hosszan utaztak, mert a nagyszülők 400 km-re laktak. Nem tudtak neki segíteni, idővel megszokta a baba. Persze tudom, ez most téged nem vigasztal.
2013. jún. 24. 21:18
MÉg hozzá tartozik az is, hogy az első két, két és fél hónapban nem volt ezekkel semmi baja. Nem aludt el ha utaztunk valahova, nézelődött nyugodtan.
2. bowie (válaszként erre: 1. - Nik_87)
2013. jún. 24. 21:16
Egyszercsak el fog múlni. Enyém 5 hós, mostanra szerette meg, pár hete...mostmár visong örömében, ha a hordozóba teszem, tudja, hogy indulunk..
2013. jún. 24. 21:14

Sziasztok!


Egy 3 hónapos gyönyörű kislány édeasnyja vagyok. Réka az utóbbi időben nem bírja se a babakocsit, se a bébihordozót. Lecseréltük a babakocsit és a hordozót is, ettől csodákat vártunk. AZóta jobb is a helyzet. Néha a babakocsiban eljátszik/nézelődik néhány percet, meg el is tudom altatni, ha kicsit ringatom.an olyan is, hogy elüldögél benne, csak ha elindulunk akkor van ordítás. A hordozó más tészta. Ott az autózást nem szereti valószínűleg. Üldögél és játszik a hordozóban, de amint berakjuk az autóba elkezd ordítani. De néha, ha olyan kedve van perceket eljátszik menetközben is. Aztán rájön, hogy autóban utazik és feszeng, és ordít keservesen. Ha kivesszük átöleljük, akkor megnyugszik és nézelődik. (egyszer egyszer van ilyen, amikor már nagyon nagyon nagyon sír).


Nincs valami ötletetek, hogy miként tudom hozzászoktatni az autóban utazáshoz illetve a babakocsiban utazáshoz? Sokat jövünk megyünk,sokat utazunk vidékre is. Bírja a nyüzsgést és a társaságot is, vidám jó kedélyű baba. Jó lenne ha tudnátok adni valami ötletet, hogy mit próbáljunk meg, vagy nektek milyen tapasztalataitok vannak?

köszönöm, ha megosztjátok velem a gondolataitokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook