Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogselyem, szájvíz vélemény? fórum

Fogselyem, szájvíz vélemény? (beszélgetős fórum)


2013. jún. 27. 22:11

A Dontodentnek van fogköztisztító keféje is, 6 db-os 5-600 Ft. Erről nem tudok személyes tapasztalatot adni, de ennyiért szerintem megéri kipróbálni :)

[link]

2013. jún. 25. 15:54
Curasept..a legjobb,nem olcsó ,de nagyon jó!
19. zszszszs (válaszként erre: 16. - Jennyke 1)
2013. jún. 25. 12:02
Igen, az összes fogközt meg tudom vele tisztogatni, bár az egyik tömés mellett néha kicsit akad. Úgy képzeld el, mint egy 1 cm-es miniatűr üvegmosót (ráadásul azt hiszem, négy fajta vastagságban lehet kapni, én a legvékonyabbat, a 06-osat használom), amit mint egy kis merev zászlót rá lehet tűzni a nyélre, és ezzel minden fogközhöz odaférsz, elölről is, hátulról is.
18. f758a7200f (válaszként erre: 17. - Jennyke 1)
2013. jún. 25. 11:02

Nem, de ha gyulladt az ínyed, az alkoholos változat az ronthat rajta, és visszahúzódik az ínyed, ezért kapásból az alkoholmentes változatot venném.


Van még a Butler gumnak (a listerin gyártója) ezen kívül érzékeny fogakra, vagy érzékeny ínyre való szájvíze is, e-vitaminos. Ezek is fluorosak, szóval a funkciót ellátják, csak még pluszban van benne e-vitamin is.


Mivel hamar elfogy egy kis flakon szájvíz, ha naponta 2x használod, elsőre próbálj egy klórhexidineset, csak úgy alapozásként, jól lepusztítja a bacika és utána a listerine.


Ha viszont épp fehérítésen voltál akkor ne, mert a klórhexidin ilyenkor jobban tapad és sárgít. De ismétlem, a vérző gyulladt ínyre csak ez működik, 2 napon belül elmulasztja a gyulladást, nagyon erős antibakteriális hatású, szóval mindig tarts otthon végszükség esetére!


Mivel nem írtad, hogy volt fehérítés is, vagy sem, ezért írtam le mindkét opciót:)

17. jennyke 1 (válaszként erre: 15. - F758a7200f)
2013. jún. 25. 10:15
Köszi:)Listerine ajánlotta az orvos de nem mondta,hogy alkoholmentes legyen gondolom mindegyikre rá van írva:)És nem lesz baj ha minden nap használom a szájvizet?
16. jennyke 1 (válaszként erre: 14. - Zszszszs)
2013. jún. 25. 10:14
És ezzel hátul is megtudod tisztítani a fogaidat?Beférnek?
15. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Jennyke 1)
2013. jún. 25. 09:15

Ez meglehet, 90%a a szuvasodasnak a fogak kozott alakul ki, fogselyemmel megelozheto, fontosabb ez talan meg a jo fogkremnel is!


En butler gum expand fogselymet hasznalok es ha tenyleg nagyon szenvedsz, akkor ajanlom a klorhexidines szajvizeket, elsore, amikor elkezded a fogselyem hasznalatat, sokszor fog verezni az inyed mert nincs hozzaszokva, vagy azert is, mert logikus, ha ott soha nem tisztitod ki, eleve gyulladt az iny.


Minden este fogselyem es reggel este szajviz.


En hasznalok sajat keszitesu szajvizet is, jok a fluortartalmuak is de fontosabb, hogy alkoholmentes legyen (nemelyik listerine), pl egesz jo az elmex is, a gyerekeim azt hasznaljak:)

2013. jún. 25. 09:08

Én nem tudok fogselymet használni, mert olyan szorosan feszülnek egymáshoz a fogaim és hátul a fogtömések, hogy a töméseket is rángattam vele. A fogorvosom ajánlotta a Curaprox nevezetű szájhigiéniai eszközt, ami olyan, mint egy icipici üvegmosó kefe - nyéllel. Azt mondta az orvos, hogy az elülső fogaim közét is tisztogassam vele, és őszintén szólva meglepő, mennyi lepedék marad fogmosás után is, még az elülső fogak között is, amit gyönyörűen kitisztít ez a kis kefe.

Viszont sajnos eléggé drága mulatság, legalább évi három doboz elfogy belőle (öt kefécske van egy csomagban, és elhajolnak, eltörnek a használat során), és 3 ezer körül van az ára -, plusz először még meg kell hozzá venni a nyelet is. (Ámbár adnak hozzá egy kis nyélszerű valamit, az elején, kipróbáláskor talán elég az.)

2013. jún. 24. 20:38
fogselymet használok,a dm saját márkás termékét
2013. jún. 24. 19:41
Köszi:)
2013. jún. 24. 19:22

Én a Dontodent márkát ajánlom. A Dm-ben lehet kapni nagyon olcsón, és valóban jók is. Sajnos én elég rossz fogakat örököltem, de amióta a Dontodent-et használom, nem lett újabb lyukas fogam.


Mindegyik termék kimagaslóan jó értékelést kapott, és szinte mindenki elégedett velük.

[link]


Én váltogatni szoktam a márkán belül a szájvizet és a fogselymet, de eddig mindegyik bevált. Van egy fogkefe, ami narancs színű, és 2 cserélhető fejet is adnak hozzá. Nemrég vettem akciósan 299 Ft-ért talán. Először nagyon vérzett tőle az ínyem, és kényelmetlen volt fogat mosni vele, mert keményebbek a szálai, mint amit megszoktam, de aztán megszoktam, és nagyon jó, mert vannak rövidebb és hosszabb szálai, és a hosszabbak szépen tisztítják a fogközöket is.

10. e32d76b828 (válaszként erre: 5. - Jennyke 1)
2013. jún. 24. 19:02
hasznaltam anno szajvizet meg nagyon uj volt ezert kiproba...de par het mulva arra eszmeltem h a fogam erzekenyebb a huvos italokra...abba is hagytam azonnal...ha vadi uj feher fogakat akarsz szodabbonaval mosd alkalmankent...jaja tudom a bacvilusok!...azok kellenek oda uh ne aggodj mint Rubrekuci...o kisse butacska ez ugyben...de Te nem igaz-e?
2013. jún. 24. 18:52
Fogselyem, szájvíz, fogköztisztító a hagyományos fogkefe mellé, és félévente el lehet menni egy szájban történő nagytakarításra. Akkor nem lesz baj.
8. kszb
2013. jún. 24. 18:51

nálam a Listerine a mindennapos, és a fogselyem az alkalmi :) Szájvíz használat nélkül, hiába mosok fogat, nincs meg a komfortérzetem, már annyira megszoktam :)

Én csak ajánlani tudom :)

2013. jún. 24. 17:52

Köszi.Megpróbálom hátha:)Van egy pár gyökér kezelt fogam meg tömött és nem szeretnék több gondot:(


Listerine szájvizben melyikben nincs alkohol?

2013. jún. 24. 17:47
Én használom ezeket, a fogselyem minden napos, a szájvíz nem, de gyakran használom. Amióta használom a fogselymet, azóta nincs lyukas fogam, pedig sajnos elég "rossz fogakat" örököltem. Meg én jobban érzem magam úgy, hogy a fogak között is tiszta.
5. jennyke 1 (válaszként erre: 4. - E32d76b828)
2013. jún. 24. 17:47
Ezt,hogy érted?Nem jók ezek a termékek?
2013. jún. 24. 17:36
fogselyem tok jo ha nem panikolsz mert nem gyon vissza egybol...szajviz?lemarja a zomancot...furdokad es klotyo-fertotlenitesre tokeletes!
2013. jún. 24. 17:31
Nekem miota hasznalom, nem lett ujabb lyukas fogam. Fogselyem : menthols reach es oral b, szajviz : curasept, plusz erdemes olyan fogkoztisztitot is hasznalni,ami olyan,mint egy mini kefe. Ezekkel a szerekkel, eszkozokkel olyan helyeket ersz el, ahova a fogkefed el se jut.
2013. jún. 24. 17:28

Ez érdekes, nem jutna eszembe. :o

Szájvizet használok, fogorvos ajánlotta, mert félévente vérző/fájdalmas fogínnyel jelentkeztem nála.(Más teendőt nem talált.)Pár hétig ecsetelte, majd egyszer adott egy szájvíz termékmintát. Azóta használom azt a márkát.

2013. jún. 24. 17:20
Az orvos szerint azért van sok lyukas fogam mert ezeket nem használom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook