Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 30 éves korban beléphetek-e valamelyik Magánnyugdíjpénztárba? fórum

30 éves korban beléphetek-e valamelyik Magánnyugdíjpénztárba? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2017. ápr. 11. 17:41
Még annyit a magán nyugdíjpénztári tagsáról, hogy én nem tenném olyanba, ahol sok a külföldi részesedés. Oda érdemes belépni, amelynek több ingatlanfedezete van. Ha baj van, azok eladásából ki tudják majd fizetni a nyugdíjakat. Én is e szerint választottam.
2017. ápr. 11. 17:38
Előbb én az ÖNKÉNTES nyugdíjpénztárra vonatkozóakat irtam meg! Ezt kihagytam, elnézést. A magán pénztárat meg kell nagyon gondolni és utána kell nézni. Sok biztosítónál és külföldi tulajdonban lévőknél is van. Ha egyszer kiviszik az országból a pénzt , ki garantálja hogy lesz nyugdijad? Van-e biztos állami garancia? Azonkívül ha lenne valami Önnel - ne legyen - vane- itt rokkantnyugdíj? Úgy tudom korábban nem volt, most nem tudom hogy van-e? Ennek is érdemes valahol utána járni??? Korábban gyermekeim voltak magán nyugdijpénztári tagok, de mikor megszűnt (szerencsére) kiderült, hogy mennyit csaltak el a kamatokból. Ugyan olyan összegben fizetett mindegyik gyermekem különböző pénztárakba. Van aki 280.000.-Ft-ot kapott vissza, és van aki csak 32.000.-Ft-ot ugyan olyan befizetett összegnél???, Hol volt a garancia a kifizetésre, a kamatok, a tőke??? Nem jártunk utána ezen okoknak, de szerencsére megszűnt. Nem tudom mi alapján voltak a visszafizetések is. Azóta gondolom sok minden szabályozottabb és más lett, de nagyon érdemes mindennek utána járni. Én azt látom ma biztosnak, hogy legyen egy állami nyugdíj és mellé egy önkéntes megtakarítás. Egy minimális plusz befizetés nem sok kiadás, de az adó jóváírás és jó kamat miatt szép összeg jöhet ki és nem értéktelenik el.
2017. ápr. 11. 17:32
Igen, bár mikor be lehet lépni. Rendszeres utalás szükséges, de nagyon jó dolog. Legtöbb pénztárnál 10 év után kamatmentes kölcsön vezető fel a befizetett összeg függvényében, ami nagy segítség, illetve 10 év után , utána pedig 3 évente a kamat ki is vehető. Ezen felül a befizetett összeg 20 %-a leírható az adóból. A kamat pedig kamatadómentes. De érdemes utána nézni, hogy melyik nyugdijpénztár a legjobban kamatozó. Nagyok a különbségek. Én 20 évig voltam pénztártag és még most is ott tartom a "takarékbetétemet", jobban kamatozik és nincs kamatadó. Már nyugdíjas vagyok, nem kell rendszeresen befizetnem, de ha akarok be is fizethetek. Én életbiztosítás helyett bent hagytam valamennyi pénzt, igy ha valami van velem, azonnal kiadják gyermekeimnek és nem vonnak le nagy összegeket mint a biztosító és nincs vita hogy mire fizet és mire nem. A kamatait már többször kivettem, kölcsönt is vettem fel rá, ami nagyon nagy segítség volt, rengeteg egyéb kamatot megtakarítottam. Azonkívül 8amely pénztárba én voltam), nagyon gyors és pontos az ügyintézés is. Később lehet választan, hogy ha valaki nyugdijba megy egyszerre kiveszi, vagy hogy milyen összegben, részletben kéri kifizetni az állami nyugdij mellé. azt is lehet, hogy egy részét kiveszi , egy részét pedig ott hagyja. Nagyon jó döntés volt amikor sok évvel ezelőtt beléptem.
67. 86819b70ba (válaszként erre: 39. - Andix)
2009. jún. 18. 11:23

Köthetsz persze! de csak akkor, ha az első munkahelyeden vagy! ha már betöltötted a 30-at, és nem az első melóhelyeden vagy, akkor csak az önkéntes marad, amit saját zsebből csengethetsz!

De a jó hírem az az, hogy pár ezer ft havonta is szép nyugdíjat hoz majd! :)

66. 86819b70ba (válaszként erre: 49. - 7084e2e161)
2009. jún. 18. 11:18

Arabave!

Hány éves vagy?

Be tudsz lépni, ha még nem vagy 35, és az első munkahelyeden vagy!

65. 86819b70ba (válaszként erre: 54. - 97bd89e038)
2009. jún. 18. 11:15

Abelile!

Jó infókat kaptál! Az értékbecslési díjat valóban megspórolhatná így, de ő már a jelenlegi törvények miatt nem léphet be mnypénztárba!

Sajnos az értékbecslési díjat nem tudja megspórolni!

2009. jún. 18. 11:10
30 éves korodban csak akkor léphetsz be magánnyugdíjpénztárba, ha az első munkahelyeden dolgozol!
63. annaluca (válaszként erre: 60. - Katácskák)
2008. nov. 3. 20:34
Hogy értetted, hogy nem a kortól függ a tagság?
62. annaluca (válaszként erre: 59. - 97bd89e038)
2008. nov. 3. 20:33
Ez érdekes. Csinálják, ha megy. Szeintem.
61. annaluca (válaszként erre: 58. - A74de3d08a)
2008. nov. 3. 20:32
Szerintem azt maguk a biztosítók sem tudják egyenlőre pontosa, hogy mi lesz, ha elkezdődnek tömegesen a kifizetések. Az biztos, hogy nyugdíjkorhatár elérése előtt örökölhető, bízzunk benne, hogy utána sem "nyelik le" az összeget.
2008. nov. 3. 05:05
Persze, nem a kortól függ a Tagság-
2008. nov. 3. 04:53
Az axa bank akarja axa mnyp-ba.
58. a74de3d08a (válaszként erre: 57. - Annaluca)
2008. nov. 2. 20:40

>- ha nyugdíjkorhatár előtt meghal, az összeg >örökölhető


én úgy tudom, hogy feltétel nélkül örökölhető.

57. annaluca (válaszként erre: 54. - 97bd89e038)
2008. nov. 2. 20:34

Ez érdekes, mivel törvényileg meghatározott, hogy 30 éves korig belépni a magánnyugdíjpénztárba. 35 év a korhatár, ha az első munkahelyét létesíti az illető, de a párod már mindkettőből kifutott. Szerintem mindenképpen érdemesebb a mnyp, mint az állami, így, ha a bank valahogy "benyeli" ezt a 7 év különbséget, akkor lépjen.

Érvek mellette:

- ha nyugdíjkorhatár előtt meghal, az összeg örökölhető

- a pénztárak jobban forgatják a pénzt, mint az állam, de azért itt is nagy a választék, érdemes megválogatni, hogy hova lép.


Nem az önkéntes nyp-ba akarja a 3 betűs zöld bank becsalogatni a párod?

2008. nov. 1. 15:35
Én úgy tudom, hogy 62 év. Az neki "már csak" 22 év. És ismerjük a férfiak helyzetét, az a legoptimálisabb helyzet, hogyha egy férfi a nyugdíj korhatár idején megy nyugdíjba (kivéve a magánvállalkozók)
55. ec63a7fc29 (válaszként erre: 54. - 97bd89e038)
2008. nov. 1. 15:04

Aha!


De nagyon messze van az a 65 év, amikor majd nyugdíjba mehet, tehát hajrá!

2008. nov. 1. 14:45
A párom hitelt szeretne felvenni. A Bank azt mondta, hogyha belép az ő magánnyugdíjpénztárukba, akkor elengedik az ingatlan értékbecslési díjját, 32000 forintot. A Párom 39 éves, még soha sehol nem volt biztosítva, csak az Állam felé fizetett eddig nyugdíj járulékot. Több helyről hallottam, de itt is olvastam, hogy már nem éri meg neki,mert már sokat fizetett az Állam felé, de akkor sem értem miért. Akkor az eddigi befizetései az Állam felé elvesznek? Kezdődik előről neki az egész, mintha most fizetne előszőr nyugdíjat? Tud valaki segíteni?
53. cukilany (válaszként erre: 51. - Burkuska)
2008. szept. 29. 13:27
Önkéntes Nyugdíjpénztárba be tudsz lépni, bár én sem értek hozzá teljesen, de azok 10 éves időtartamúak, vagyis, ha 10 év van még hátra a nyugdíjig, akkor beléphetsz (nem a magánba, az önkéntesbe), sőt szinte akármekkora összeget fizethetsz havonta.
52. 7084e2e161 (válaszként erre: 51. - Burkuska)
2008. szept. 29. 00:00

Olvass visszább egy kicsit, a lényeget gerenygyöngyvér leírta.

Nekem nem jött össze, de ha már tag vagy, szerintem megvan(meg kellene lennie) a belépési nyilatkozatodnak, azt kell elvinni a munkáltatóhoz.

2008. szept. 28. 14:44

Sziasztok!

Na,én ezekhez tagsg dolgokhoz elég hülye vagyok!

Ha estleg vki leírni,hogy hogyan működik...megköszönném!

Szóval én pénztár tag vagyok mióta munkaviszonyom van,de voltam már rövid ideig munkanélküli is.Akkor nem fizettem.Most újra dolgozom,vmit fizet a cég.DE!Én külön magam,mint "magánszemély"beléphetek ettől függetlenül,vagy most akkor hogy is van ez???

Köszönöm:)

2008. szept. 28. 14:22

Maradna az önkéntes, csakugye azt saját zsebből kéne kivágni.

Ez meg nem biztos hogy nekem menne..

49. 7084e2e161 (válaszként erre: 48. - Mamoca1234)
2008. szept. 28. 14:19

Na, én meg jól megjártam ezzel a Gyöngyvérrel... aZT mondta semmi gond, megbeszélte valami vezetővel még épp időben vagyok, erre a napokban kaptam egy levelet hogy mégse lehetek magánnyugdíjpénztártag.

Erre a semmire vártam 5 hónapot.


de azért köszi

2008. szept. 23. 07:12
MINNÉL HAMARABB LÉPJ BE!
2008. szept. 23. 07:07
igen,egyetértek az elöttem szólókhoz
2008. júl. 13. 06:45
Igen, és ez hasznos is, főleg akkor ha hosszú nyugdíjas évekre számítassz!
45. Kalmár Edit (válaszként erre: 44. - Gerenygyongyver)
2008. márc. 19. 18:10
Köszönöm a válaszod. Utána néztem én is és az önkéntes magánnyugdíjpénztárt ajánlották.
2008. márc. 19. 10:48
Neked már semmiképpen nem érdemes átlépned, viszont ha szeretnél gondoskodni a nyugdíjadról érdemes lenne egy önkéntes magánnyugdíjpénztárt vagy egy megtakarítást elindítani
2008. márc. 17. 21:32
Szóval 29 éve dolgozom, de eddig csak az államnak fizettem, vagyis a munkáltató vonta le a nyugdíjjárulékot.
2008. márc. 17. 21:25
45 éves elmúltam, érdemes még magánnyugdíjpénztárba belépnem? Év közben lehet szerződést kötni? Vagy mit tudtok ajánlani. Nem vagyok jártas ez ügyben, ezért kérem a segítségeteket.
41. gerenygyongyver (válaszként erre: 39. - Andix)
2008. márc. 8. 22:19
Te már vagy tag valahol, vagy az államiba megy a pénzed? (bérszalagon látszik)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook