Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi történik akkor, ha rossz "vérzéskor" kezdem el szedni a fogamzásgátlót? fórum

Mi történik akkor, ha rossz "vérzéskor" kezdem el szedni a fogamzásgátlót? (tudásbázis kérdés)


6. AnNaA (válaszként erre: 3. - Kszb)
2013. jún. 22. 13:10
Igen, köszi! :) Azért csúsztam el, mert vidéken voltam és elfelejtettem kiváltani a gyógyszert és ott szembesültem ezzel... ( az agyam,mint a szivacs).
5. 18e79e1970 (válaszként erre: 2. - AnNaA)
2013. jún. 22. 09:35
Szerintem nem kellett volna elkezdened. Ilyenkor általában azt mondják, hogy várd meg a RENDES, saját normális vérzésedet, és akkor szedd újra. Most egy kicsit szerintem bekavartál a szervezetednek.
4. kszb (válaszként erre: 3. - Kszb)
2013. jún. 22. 09:29
ja, és azért írom, h az enyém ilyen esetben csak a 2. hónaptól véd, mert amúgy, ha rendes időben kezdik el szedni, akkor a 7. naptól.
3. kszb
2013. jún. 22. 09:28

nme tudom, h miylen gyógyszert szedsz, de az enyém (Yadine) tájékoztatójában az áll, h nem csak menseskor lehet elkezdeni a szedést, más napon is, csak akkor az első hónapban mindenképpen kell más módszerrel is védekezni, és csak a 2. hónaptól ad védettséget.

Viszont nem igazán értem, h te hogy szedted.... Ha folyamatosan szeded, akkor nem a menses megjövetelekkor kell minden új levelet elkezdeni, hanem csak az első alkalommal van ez így. Utána, ha elfogy, 7 nap szünet, közben jelentkezik a megvonásos vérzés, és a 7. napon kezded az újabb levelet. Te meg azt írod, h sejtésed szerint most amiatt véreztél, mert nem szedted folyamatosan. Ez persze lehet, csak kicsit belekavarodtam ebbe, h akkor most mi van?? :)

Minden esetre sztem semmi nem történik, csak most egy hónapig védekezz gumival is. Kicsit tutira megkavartad a hormonjaid, de majd újra beáll a gyogyóval.

2013. jún. 21. 22:40

Következő a helyzet:

2 hete kellett volna elkezdenem szedni, de elfelejtettem kiváltani. Most megjött ( gondoltam így normális, hiába 2 hete volt meg, mert hormonok, szünet a gyógyszerrel stb), hát elkezdtem szedni, csakhogy 2 napig tartott a "vérzés", szóval gondolom ez csak azért volt, mert abbahagytam a gyógyszert. Keressek fel egy nőgyógyászt? Vagy nem lesz gond?

2013. jún. 21. 22:37
Mi történik akkor, ha rossz "vérzéskor" kezdem el szedni a fogamzásgátlót?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook