Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakásbiztosításomat évközben hogy szüntethetem meg? fórum

Lakásbiztosításomat évközben hogy szüntethetem meg? (tudásbázis kérdés)


2013. jún. 25. 11:07
Én is fel szeretném mondani a biztositásom. Most küldött levelet a díj emelésről. Abból tudtam meg hogy 5. hó 1-én van a forduló nap. Ehhez képest most tegnap küldött levelet. Persze igy a 30 nap letelt. Szerintetek ki nézegeti folyton a szerződést? Engem is felbosszantottak. Ha az ember udvarába, lakásába bejönnek mert az ablak fél méterre van a házon az nem számit lopásnak. Csak akkor fizet ha pl az istállon betörik a falat. Ha azokat a dolgokat megcsinálom ami szerintük kellene /rács, biztonsági üveg ami 10000 Ft négyzetmétere/ Nincs értelme fizetni biztositást. Vagy azt hiszik mindenki csal lop. Mindig találnak kibúvót de nekükünk fizetnünk kell!!!
12. Regin_a (válaszként erre: 10. - Ficánka5)
2013. jún. 22. 12:15

Pár szót irjál már a feldühítésröl

Mert vivtam én kárfelvétel ügyében, aztán a megajánlott helyszini 28ezer helyett pár hónap mulva 80ezer körülit kaptam

11. Regin_a (válaszként erre: 10. - Ficánka5)
2013. jún. 22. 12:14

Telefonba nekem is erősködött az ügyfélszolga, csak tudtam a trv-t


Ha egyszer trv. van rá, nem tudsz kibújni, csak ha szerződést szegtek. Azt viszont nem hinném

10. Ficánka5 (válaszként erre: 9. - Regin_a)
2013. jún. 22. 11:55
Csupán azért hezitálok, mert az írásbeli felmondásomra nem ezt válaszolta. És ami a lényeg én még azt a három havit sem szeretném nekik kifizetni, ami 11.600,-Ft, mert nagyon feldühítettek, már másodszor!!
9. Regin_a (válaszként erre: 7. - Ficánka5)
2013. jún. 22. 11:46

Mitöl is félsz?

Ahogy alant irták és én is

Lemondod akármikor és kifizeted a három hónapot


Idézem az emilemböl

"Egy lakásbiztositást szeretnék megszüntetni, illetve a mai naptol-2012.05.01.-kezdve három hónapos kifutással /évközbeni/

Az esedékes negyedéves részletet természetesen befizetem"

Válasz

"Amennyiben a szerződésre befizetés nem érkezik, azt díjnemfizetés miatt nyilvántartásunkból töröljük. Az elmaradt díj esedékességétől számított 3 hónapig még kockázatban állunk, mely időszakra társaságunk a díjakat elvárja."


Ezek szerint le lehet mondani

8. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - Ficánka5)
2013. jún. 21. 20:46

Csak évfordulóra tudod felmondani, nézd át a szerződési feltételeket.

Ha nem fizeted megszűnik díjnemfizetés okkal de a kockázatviselési időre járó díjat( általában 60 vagy 90 nap)peres úton is behajthatja a biztosító.

7. Ficánka5 (válaszként erre: 4. - Fishyke)
2013. jún. 21. 20:35
Bakker!!! Ettől féltem!!De azért köszönöm!
6. Ficánka5 (válaszként erre: 3. - Katinkaboszi)
2013. jún. 21. 20:33
Katinkám, ezen már túl vagyok, csak én írásban mondtam fel. Erre kaptam a választ, hogy csak 01.07-én szüntethetem meg.
5. Regin_a (válaszként erre: 2. - Ficánka5)
2013. jún. 21. 20:24

Bármikor felmondhatod, de a következő három hónapot beszedheti, a megszüntetést követően is


Saját tapasztalatbol mondom

ÁSZF a biztosító oldalán

2013. jún. 21. 19:56
Csak évfordulóra mondhatod fel, és valószínűleg behajtják a díjat egész évre, ha nem fizeted tovább.
3. Katinkaboszi (válaszként erre: 2. - Ficánka5)
2013. jún. 21. 19:40
Pár nappal előtte elkocogsz hozzájuk, aláírod, hogy lemondasz.
2013. jún. 21. 19:39

Levélben felmondtam, de 01.07-ig a fordulónapig nem mondhatom fel azt válaszolták.

Ha nem fizetem, akkor ő felmondja, vagy behajtja a díjat? Nem szeretnék méltatlan helyzetbe kerülni, de nagyon szeretnék megválni tőlük. Mi az útja??


Köszi a válaszokat előre is!

2013. jún. 21. 19:36
Lakásbiztosításomat évközben hogy szüntethetem meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook