Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalatok a Letrox 50 tabletta szedésével kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalatok a Letrox 50 tabletta szedésével kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2013. aug. 27. 11:30

Sziasztok!

Nekem az a gondom, hogy voltam vérvételen és pajzsmirigyemet is nézték. Visszavittem az eredményt a dokimnak és ő azt mondta, hogy nem jók az eredményeim, talán Letrox is szóba jöhet. Nekem csak az lenne a kérdésem, hogy a Letrox-ot pajzsmirigy alul-vagy túlműködés esetén írják fel? Vagy mindkettő esetén ezt írják fel?

2013. júl. 30. 20:50
nekem egy hétig kellett felet bevenni belőle..
2013. júl. 30. 20:46
hát hallod, én a háziorvosokkal jártam így de, hogy az endokrinológus is ilyen hülye legyen hihetetlen, nekem 5 ös tsh ra adtak letrox 50 et, és én 1 hónap után mentem kontrollra... és szépen beállít így már cska félévente kell járnom.. tehát elképzelhető, hogy kevés az neked.. ugyanannál az endokrinológusnál maradtál?
67. Anda83 (válaszként erre: 66. - Nikolada)
2013. júl. 30. 13:18
ha van rá módod, én csináltatnék magánban majd egy tsh, ft4, ft3, atpo mérést vérből, és az eredménnyel elmennék egy endokrinológushoz.
2013. júl. 30. 12:46
Kérdeztem hogy mikor lesz újra vérvétel, azt mondták majd 3 hónap múlva. Nem sok az egy kicsit? Előbb kellene hogy,ha esetleg kevés a gyógyszer, emeljünk rajta nem? 15 most a TSH-m,jövö tavaszig sem fog beállni, ha igy haladunk. Ma vettem be az elsö Letroxot. 2 hétig felet kell, utána pedig napi 1 50-est
65. Anda83 (válaszként erre: 57. - Nikolada)
2013. júl. 29. 23:24
ja, szerintem is kevés lesz az 50 mcg, így nagyon lassan fog rendeződni a tsh. komolyan az agyam eldobom, ha hamarabb rendezik, lehet most nem kéne ennyi feleslegtől megszabadulni, stb.
64. Anda83 (válaszként erre: 62. - Nikolada)
2013. júl. 29. 23:22

amúgy meg az 5ös tsh baromi sok, ha fiatal vagy, és gyereket akarnál, ötödére le kéne csökkenteni, mert vagy elvetélnél, vagy értelmileg visszamaradott lenne a gyerek a túl kevés pajzsmirigyhormontól, szóval hülye az endokrinológus, ha szerinte ez okés. ahhoz vagy fiatal, hogy a rossz érték miatt szívj, az 5 még egy öregasszonynak sem ideális.

ez már simán sok problémát okozhat.

63. Anda83 (válaszként erre: 59. - 09f202c37d)
2013. júl. 29. 23:19

itthon nem tudom, hogy forgalmazzák-e , és sok doki szerint eleve elavult. sertéspajzsmirigyből van kivonva, és a lényege,hogy nem csak t4 (a letrox levothyroxine, az a t4) hanem t3 is van benne, tehát ha esetleg az a gond, hogy a szervezet nem tudja átalakítani a t4-et 3-má, akkor azon segít annyiban, hogy eleve adagol azt is.


én már mindent szedtem hajhullásra, mégsem oldotta meg. szerintem a pm-től hullik. de persze ki tudja....

2013. júl. 29. 22:15
Tavaly az 5 ös TSH-nál azt mondta az endokrinológus, hogy még fiatal vagyok ahhoz,hogy gyógyszert kapjak rá és hogy többet árt, mint használ. Azt mondta ha sokat romlik az eredményem akkor irja fel. Ez olyan mintha, minek gyógyitsunk meg idöben, elöbb haldokolj kicsit. Nem?
2013. júl. 29. 18:43
ohh fogytál?? hát az nem lenne rossz nekem sem...
60. era06 (válaszként erre: 1. - 09f202c37d)
2013. júl. 29. 18:36

a Letrox 100-al van tapasztalatom,

összementek a ruháim :(

2013. júl. 29. 18:23

most olvasom amiket írtatok, én most voltam kontrollon az orvosnál és most az értékem 2,227 amire azt mondta az orvos, hogy szépen beállt és ugyanígy szedni kell tovább a letrox 50-et... érdekes amit írtok, hogy Andánál ez az érték sok volt, és most már jobban érzi magát, hogy kevesebb ennél az érték... nekem azt modnta ez a doki, hogy ez így jó, a hajhullásra meg hajhullás szert vagy vitamin ami jó..


hagy kérdezzelek már meg benneteket erről a természetes pajzsmirigy gyógyszerről. Hatásos? Mi a neve? Szerintem a letrox sem lehet olyan rossz, hisz azt írja, hogy "Hatása megegyezik a természetes módon termelődő pajzsmirigyhormonokéval."

58. a0c1361e44 (válaszként erre: 57. - Nikolada)
2013. júl. 29. 15:27

Szerintem kevés lesz, de majd meglátjuk. Miért nem kezeltek eddig?

A gyógyszert reggel kell bevenni és utána legalább fél órán nem szabad sem inni, sem enni. Tehát kávét sem. Én 1 órát szoktam várni, de igyekszem hajnalba bevenni, hogy ne kelljen várakozni.

A gyógyszer mellé enyhe diéta is kell és mozgás. Ha jól szeded a gyógyszert és elegendő mennyiséget és mozogsz is, akkor a súlyod rendeződhet.

2013. júl. 29. 13:30
Sziasztok, 29 éves vagyok, évek óta pajzsmirigy alulműködéssel élek,de eddig nem javasolták a gyógyszert. Mostani eredményem 15-ös TSH szint, 90 kg felett járok és a többi tünet. Nagyon szeretnék lefogyni,és a gyógyszertöl is félek, de mindenképp szedni fogom,mert nem akarok tovább hizni. Valami jótanács,amire jó ha odafigyelek? Letrox 50et irtak fel.
56. a0c1361e44 (válaszként erre: 55. - Anda83)
2013. júl. 24. 21:22

Igen, elképzelhető.

Nekem ha nem túlműködős az értékem, akkor már fáradt vagyok és minden problémám van. Egyénenként változó, hogy kinek mi a jó érték...

55. Anda83
2013. júl. 24. 18:47
persze az is lehet, hogy mivel a 2,2 nekem is fáradtságot, hajhullást okoz, még lejjebb kell vinni, mint 1,5, aminél már nem vagyok fradt, de még hullik a hajam. még csak pár hónapja szedem, szóval nincs beállva a gyógyszer. lehet, hogy nekem is 1 alatt van az ideális.
54. Anda83 (válaszként erre: 53. - A0c1361e44)
2013. júl. 24. 18:45

Igen, a mellékhatás lényege, hogy nem mindenkinél jelentkezik, de ez nem azt jelenti, hogy nincs is. A szerencsésebbek nem tapasztalják meg.

2,2-es tsh-ra kaptam 37,5 mcg letroxot, és 2 hét szedés után duplázódott az addigi hullásom, rá egy hétre néztünk tsh-t, 1,49, ezt nem mondanám magasnak, csak ideálisnak. A 2,2 tsh-hoz annyit, hogy annyinál halál fáradt voltam, és semmire nem tudtam koncentrálni. 1,5-nél jól voltam, 3 hét múlva megint fáradt voltam, délutánonkénti bóbiskolással, megint mértünk tsh-t, 2,4 - úgy tűnik, nekem ez is fáradtságot okoz. De a hullás azóta nőtt meg, mióta szedem a gyógyszert.

Persze nem 100%, hogy attól hullik, de elég gyanús. (amikor elkezdtem úgy szedni, ahogy a doki mondta, egyik nap egész szem, másik nap fél, (tehát minden másnap 75 mcg) 3 egész szedés után még feljebb ment a hullás, visszacsökkentettem, és visszacsökkent. (de még mindig a duplája a szedés előttinek)

nem tudom, mi a megoldás, ha nem szedem, felmegy a tsh, de talán nem hullik annyira, egészen addig, amíg fel nem megy teljesen a tsh :))) vagy szedem, hátha egyszer megszokom, és beáll, ahogy a külföldi tájékoztatók írják, vagy pedig szedem, és szép lassan megkopaszodom..

53. a0c1361e44 (válaszként erre: 52. - Anda83)
2013. júl. 24. 17:55

Kicsit több, mint 4 éve szedem a letroxot és a haj hullásom annyi, hogy hajmosásnál 3 szál kihullik.

Amikor a túlműködésemet kezelték methotyrinnel, akkor a TSH-m a mérhetetlen alacsonról felment 7,31-re, ekkor úgy hullott a hajam, hogy hajmosásnál a tusoló tálca alján 1 cm rétegben állt a hajam. A methotyrint adagot csökkentettük, a TSH-m lement normál tartományba, azaz az alá, a haj hullásom leállt. Most a letrox-al szintén túlműködök és a hajam nem hullik. Én csak azt tudom elképzelni, hogy a TSH magas.

52. Anda83
2013. júl. 24. 17:42

Nem hiszem, hogy hirtelen megváltozott volna, mindenesetre 2 hét múlva méretek megint mindent. Különben a külföldi levotiroxin bogyók ismertetőin rajta van a közepes hajhullás, mint a gyógyszer viszonylag gyakori mellékhatása, csak itthon nem szerepel rajta. (haha, biztos csak a külföldieknek hullik tőle a haja - na de nyilván nem)

állítólag csak ideiglenes a hullás, és utána visszanő, ahogy megszokja a szervezet a gyógyszert, mondjuk vannak többen is, akik azt írják, soha többé nem állt el a hullás, azután sem, ha abbahagyták, másoknak meg csak akkor, ha természetes hormont szedtek, amiben van t3 is.

2013. júl. 24. 17:32

Jó lenne tudni, hogy mennyi a TSH, FT3 és FT4.

Nekem csak akkor hullott a hajam, de nagyon, amikor a TSH-m 7,31 volt, az FT értékek pedig a referencia közepén. Sem akkor nem hullott, amikor mérhetetlenül alacsony volt a TSH-m, sem akkor, amikor 83 volt. Azt figyeltem meg, hogy a kis eltérések okznak komolyabb gondokat.


Szerintem a letrox a legjobb gyógyszer, próbáltam a többit is, de azok nem voltak ennyire hatásosak.


Én kb. 1 órát várok mindennel a gyógyszer beszedése után és ilyenkor nagy melegben a hűtőben tartom, mert a meleg is kiszívja a hatóereját a gyógyszernek.

50. Anda83 (válaszként erre: 48. - 09f202c37d)
2013. júl. 24. 13:31
Nekem is tobb hullik, miota szedem, 2 hetes szedes utan majdnem megduplazodott. De mi a fenet csinaljak,hagyjam abba? Meg a tobbi fajtatol is ez lenne szerintem. Nem tudom, mit kene csinalni. Lehet termeszetes pm gyogyszert kene szedni, amiben van t3 is.
2013. júl. 21. 21:16
természetesen mindíg jól szedem a gyógyszert megvárom a 30 percet tehát ez nem lehet gond
2013. júl. 21. 21:14

sziasztok újra


lenne egy olyan kérdésem, hogy szinte egyre jobban hullik a hajam szedem a letrox 50-et es a szelent... ez miert lehet? lassan parokat kellesz vennem... több mint egy honapja szedem


es meg az lenne a kérdésem, hogy nagyon sokszor rosszul alszok fennt vagyok forgolodok hajnali 2,3,4 óra fele is.. olyankor belehet vennem a letroxot? vagy felkelés után kell bevenni?



köszönöm előre is a segítséget

2013. jún. 23. 19:07
Jajj de jo lenne en is nagyon varnam mar a valtozast : ) mert nagyon gyenge voltam sokaig... Szerintem nekem mar sok eve alulmukodik a pajzsmirigyem mert a tunetek amiket olvasni rola mar regota megvannak... Csak veletlen jottem ra, hogy emiatt :(
46. Anda83
2013. jún. 22. 23:20

nekem 2 éve volt 3,5 a tsh, de nem foglalkozott vele senki, most megint ellenőriztettem, mivel baromi fáradt voltam, nehezen ment a koncentráció, és 2 éve hullik a hajam, a ciklusom meg már elérte a 45 napot, de a tsh jó (2,2) a t3, t4 a referenciában van, bár az alsó tartományban (ha jól tudom, a felső harmadban kéne lennie) viszont elvileg autoimmun (0-9-es referenciatartományban 99) én is letroxot szedek, 75 mg-ot, az első héten feleztem, azóta egyik nap fél, másik nap egész.


még csak két hete szedem, de a fáradtság az utóbbi napok óta nagyon sokat javult (gyakorlatilag eltűnt) az emésztésem javult, a doki mondta is, hogy ezek 1-2 héten belül érezhetőek lesznek. Viszont a hajam elkezdett sokkal jobban hullani, amitől kivagyok, nem tudom, okozhatja e a gyógyszer, vagy az, hogy most hirtelen megváltozott a hormonháztartás, és csak ideiglenes a dolog??

45. Manikácska (válaszként erre: 44. - 09f202c37d)
2013. jún. 22. 18:47
Nekem is pont így mondták, hogy 70 évesnek elmenne, de 20-nak nagyon nem.
2013. jún. 22. 16:13
Pontosan, nekem is legyintett a főorvos es a hazi orvos is es az asszisztens mondta csak, hogy nezessek meg egy nyaki ultrahangot, hogy ne varjam meg mig nagyobb baj nem lesz, ott kiderult, hogy nem jol mukodik es igy mentem endokrinologushoz aki elmondta, hogy ez a szam idosebbnek jo lenne de egy fiatal lanynak nem...
43. a0c1361e44 (válaszként erre: 42. - Vikucka)
2013. jún. 22. 16:05

Ez az amit a dokik nem hisznek el....

Az ilyen dokinak kívánok egy jó kis pm. betegséget, hogy tudja miről beszél....

2013. jún. 22. 16:03
Nekem 3,6 is elég volt ahhoz, hogy ne tudjak fogyni, motiválatlan, állandóan fáradt legyek és ne legyen normális mensim.
41. a0c1361e44 (válaszként erre: 38. - Manikácska)
2013. jún. 22. 15:45
A legjobb ha 1 körül van a TSH.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook