Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska a házban! fórum

Ágyi poloska a házban! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ágyi poloska a házban!

1 2 3 4
104. szélcsillag (válaszként erre: 103. - Katttty)
2014. aug. 16. 00:53

na igen, ez jól hangzik, hogy nem kell hetekig, hónapokig a vegyszerben tapicskolni, de ahogy a másik fórumban ( [link] már felvetette az egyik tagunk: az itt az igazán kérdéses, hogy miután a poloska jellemzően nem az a rovar, amelyiknek egyetlen fészke lenne, hanem bárhol fellelhető, de tényleg bárhol a lakásban, így olyanról, hogy "fészek" valójában nem is beszélhetünk;

és miután rejtett életmódot folytatnak, amire megszámlálhatatlan alkalmas hely van egy átlaglakásban is, kérdés, hogy miként találná meg ezeket a helyeket az irtó, tehát honnan tudná, hogy hová kell bejuttatni az extrém hideget, ill. hőt? mert nagyon gyakori (így volt ez pl. nálam is), hogy semmi nyoma, sehol látható helyen nincs a poloskáknak - se ürülék, se vedlésnyom -, hiába szedi szét a helyiséget a profi irtó ember... ezért szoktak minden ismert búvóhelyet vegyszerrel permetezni, de ez a célzott hideg/meleg befúvás, ez azt hiszem csak úgy vaktában nem alkalmazható, így a sikere is kérdéses... de jó lenne, ha jönne valaki egyszer, aki kipróbálta már, akkor többet tudnánk (talán).


/gyere át ide, ez a topik pörög folyamatosan:

[link]

103. Katttty
2014. aug. 11. 13:02
Sziasztok! Sajna nálam is megjelentek ezek a szemét dögök, ráadásul 1,5 hónap után derült csak ki, előtte mindeféle allergiára gyanakodtunk. Végigolvastam a fórumot, hát egyértelmű, hogy nem lesz egyszerű dolgom... :( Sokan írtátok, hogy az írtás sem használt. Nézegettem a weboldalakat és találtam egy olyat, hogy vegyszermentes írtás, "hőkezeléssel"... először lehűtik -70°-ra, aztán fel 180°-ra a fertőzött területet és környékét, állítólag elég 1x megcsinálni a műveletet és garanciát vállalnak rá. Valaki hallott már róla, vagy próbálta? Ez kicsit szimpibb, minthogy mindent telefújnak vegyszerrel. Valamint a másik kérdésem, hogy ha egyedül lakom és kenem magam teafaolajos cuccokkal, akkor elképzelhető, hogy nem csípnek, éhenhalnak és nem is lesz szükség írtót hívni? Köszi a válaszokat!
102. 6f783c8942 (válaszként erre: 101. - Agneees)
2013. okt. 1. 17:54
Igen mindenen keresztül megy ,volt olyan csaj akinek a bugyijába bement és ciponagyságura szívta a csiklóját.
101. agneees
2013. szept. 30. 21:22
Ruhán keresztül tudnak csípni??
2013. szept. 26. 15:40
Sziasztok nálam 3éve megy ez a cirkusz.Sok a fertőzött lakás de 3-an irtatunk rendszeresen.A legtöbb lakó tudomást sem vesz róla.Felháborító hogy nincs egy felettes szerv aki ezt kézben tudná tartani.Kedves Aranytoll nagyon irigyellek hogy te legalább elértél valamit.Nálunk akikhez becsengettem ,amikor megtudta miről van szó becsapta az orrom elött az ajtót.Ha valakinek van vmi ötlete szóljon.
2013. szept. 22. 18:43
Augusztus közepén még egyszer irtattam rovarirtóval, mikrokapszulás irtószert használt, ami azt jelenti, hogy folyamatosan bomlik a méreg. Most mertem ablakot pucolni tavasz óta, berepült 1 légy, átment a másik szobába és megpusztult. Mivel ennyit szenvedtem az irtással, gondoltam sk felgöngyölítem az irtást a házban, végig járva a lakókat, a 264 lakásból kb. a fele kért irtást, ebből a fele poloska. Hát jól elszaporodott, senki sem csinált ügyet belőle és házilag irtottak. Hónap végén még a folyosókat is végig fujják. Talán vége lesz a rémálomnak.
98. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 97. - Pjos)
2013. aug. 19. 18:36

Én is rájöttem, hogy olcsóbb rögtön profit hívni, meg hatásosabb is:)) bár ne költöttem volna 4 ezret a hülye Protectre, a dögök jót röhögtek rajta...

Szorítok Neked, hogy sikerüljön megszabadulnod!

97. Pjos
2013. aug. 19. 17:11

Sziasztok! Nálam három évvel ez előtt jelentek meg először. Nagyon sok pénzem rá ment a vegyszerekre,és az illó olajokra. 45nm a lakás galériával,és a kis szobába álmenyezettel.Már féltem az estétől,és reggelente hulla fáradtan mentem dolgozni.Reggel fél óra még átnéztem a ruháimat táskámat,hogy a meló helyemre nehogy bevigyem.Mivel kikészültem teljesen,elhatároztam,hogy kihívom az irtókat.15-én megtörtént az irtás füstöléssel,és azóta nem láttam eggyet sem.Még egyszer ki kell,hogy jöjjenek.

Lehet,hogy zsíroskenyeret eszek egy pár hónapig,de a nyugalmam megéri.Eggyütt érzek azokkal akik hasonló cipőbe járnak.

96. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 95. - 24ef604c61)
2013. aug. 19. 14:21
szerintem igen, zsákba velük,aztán zsupsz a hűvösre egypár napra :))
2013. aug. 19. 09:01

Ez , ahogyan olvastam, hangya és csótányirtó. biztos más mászó rovarokra is hatásos, de mire fújjam? A szekrényre a padláson?

Végül is nem vettem meg a szőnyeget, helyette vettem még egy kilimet, amit az előzőhöz hasonlóan fogok 70 fokos vízzel kezelni és stb... Ez a biztos!!! Borzasztó ám ez, a parázás. Két hete vettem egy asztali dohányzó készletet, fémből készült, gyönyörű, 1923-ból, gravírozott. Mit csináltam vele? Bele egy lavór domesztoszos vízbe, aztán másnap fagyasztó 1 napra. Még jó , hogy a korához képest megúszta. A könyvek a másik gyengém. Gondoljátok, hogy a fagyasztó megoldja a problémát könyv esetében is?

94. miszi1963 (válaszként erre: 90. - 24ef604c61)
2013. aug. 18. 20:11
Szia. Probald ki amit irtam, Vape superko2 spray, szerintem hatasos.
93. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 91. - 24ef604c61)
2013. aug. 18. 20:10
:D
92. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 90. - 24ef604c61)
2013. aug. 18. 20:09

ha van vmi érintőméreg, aminek érzik a szagát, vissza tudnak vonulni, azt olvastam...

ezek nagyon mocskok:((((

2013. aug. 18. 19:04

Ja, és nem mertem megvenni a szőnyeget sem! :((((

A lányom szerint nem vagyok normális...

90. 24ef604c61 (válaszként erre: 89. - 44ee78d7b4)
2013. aug. 18. 19:02
Igen, de azt olvastam, hogy csak akkor hibernálják magukat, ha nincs kaja a közelben. Ezért száműztem szegény újonnan vásárolt antik szekreterem a kihalt padlásra 1 évre. Lakásban, ahol élnek, tuti nem hibernálódnak, vonulnak vámpírkodni, ha megéheztek, nem? mindenütt ezt írják. Ha most valaki azt mondja, hogy ezek 1 esztendő múltán is élhetnek, esküszöm felkeresek egy etimológust!
89. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 88. - Miszi1963)
2013. aug. 18. 13:27
:) nem, nem, azt nem,de tudják hibernálni magukat akár fél évre is a rohadékok
88. miszi1963 (válaszként erre: 87. - 44ee78d7b4)
2013. aug. 18. 13:18
A parom ejszakankent 10t doglesztett meg, kislampaval aludt ha csiptek felebredt es olte őket, ne mondd nekem hogy az elmúlt 6hetben elmentek teli almot aludni.
87. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 86. - Miszi1963)
2013. aug. 18. 12:52

Nagyon mázlinak tűnik...szerencsétek volt, itt már mindenféle szert kipróbáló emberek írtak, igazán csak a profi cuccok hatottak az az eddigi tapasztalat. Én is szeretném kifújni ezt a gombát olyan helyen, ahol még van dög, nálam hál'Isten már nincs:)

Egy kísérlet nem kísérlet, valaki még kipróbálja ezt a vape-cuccost? Írjátok a tapasztalatokat!!

86. miszi1963 (válaszként erre: 85. - 44ee78d7b4)
2013. aug. 18. 12:46
Tavaly november óta voltak a dogok, es hidd el mas irtoszer nem jo, egy flakon lett elfujva.
85. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 84. - Miszi1963)
2013. aug. 18. 12:24

Nem tudom, mennyi dög volt nálatok, és mennyi idő múlva fújtátok ki ezt a cuccot, hány flakonnal.

Erősebb fertőzöttségnél ezek semmit nem érnek, vszínű mázlitok volt, ha pont elkapta őket. Remélhetőleg sikerült, 5-6 hónap múlva kiderül.

Nálam kevés dög volt, gőzöltem, porszívóztam, poroztam, 2 flakon rohadt büdös, drága Protectet kifújtam, erre vígan megcsíptek.

Házi módszer vs. poloska = 0:1.

Profi rovarirtó vs. poloska = 1:0

4 hónap+egy hét hogy nincs csípés.

84. miszi1963 (válaszként erre: 83. - 44ee78d7b4)
2013. aug. 18. 12:09
Vape superko2 az irtoszer neve, mar 6hete nincsenek csipesek.
2013. aug. 18. 10:54
nyugodtan leírhatod, ha nem teszed, törölni fog a Hoxa :)
82. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 80. - Aranytoll)
2013. aug. 14. 17:59

A testápoló akkor a legjobb, ha semleges, nem illatos gyárilag, kivéve, ha pl. levendulás, az jó alapnak. Annyit tegyél bele, hogy érezd a szagát, akkor a dögök is fogják érezni, és menekülnek:)

Most vettem akciósan a patikában levendulás kézkrémet, tök jó, abba illóolaj sem kell, mert gyárilag benne van (Naturlandos)

81. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 80. - Aranytoll)
2013. aug. 14. 17:57

:)

Inkább az ágy közeléből szoktak támadni, pl. a szegélyléc mögül, éjjeliszekrény réseiből, ágy alól...

2013. aug. 14. 15:03

Köszi, már körözöm a teafa olajat. Tehát az egész testápolóba kell pár csepp?

Amúgy összetalálkoztam az alattam levővel, már irtatott, mert mászott az ágyán, azt is kidobta, annyira fél. Akinek nincs ez az átkozott bogár fel sem fogja mekkora teher, milyen nyomasztó. Alig várom, hogy végleg eltünjön. Tuti kintről jön, este is felforgattam mindent. Nyoma sincs sehol. Már az ágy lábára is ragasztottam kétoldalas ragasztót, a faltól elhúztam. Igazi ninjának kell lennie hogy megkaparintson.

79. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 78. - Aranytoll)
2013. aug. 11. 10:16

Úgy hallotta:) Jó duma...

Teafa lelőhelyek a Müller (az 'egészség' felirat alatt keresd, ne a többi illóolaj között), vagy a DM, ott egy icipicit drágább.

2013. aug. 11. 00:01

Köszönöm a válaszokat. Hol vegyek teafa olajat,és az egész testápoló flakonba kell pár csepp?

Most hallottam a telepen kutyasétáltatás közepette mert yorkink is van, h az alsó szomszéd is mondta irtatni fog, mert ugy hallotta van poloska. Visszaköltözött a tulaj, én szóltam neki mielőtt festett. Ezek szerint nekem hazudott mert ott is van, és még kifelé most sem vallja be. Mindegy, lényeg, h megmozdulnak

77. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 75. - Aranytoll)
2013. aug. 10. 20:20

Az irtás után 10-12 napig lehet élő, ezért kell az illóolaj, mert ha csíp, szaporodik is:(

Én egyáltalán nem mostam fel az ágy környékén, csak porszívóztam. A gőz biztos jó, de ne ott, ahol a méreg van, mert lemosod! Min. 2 hétig ne most se le, se fel a mérget.

76. gabie (válaszként erre: 75. - Aranytoll)
2013. aug. 10. 18:09
Szia! Én gőztisztítót tudok javasolni,valamint teafa illó olajat,amivel minden este bekened magad.(testápolóba csepegtetsz pár csepp olajat) Ennek a szagát utálják,és nem csípnek.Nálam az irtás segített,már lassan 4 hónapja,hogy megszabadultam tőlük.Sok sikert,kitartást kívánok neked!!
2013. aug. 10. 17:48

Sziasztok!


Itt vagyok, most olvasom miket írtatok válaszként. Jó poénok, ezt másként nem lehet kibírni. Azóta megint volt írtás, a héten hétfőn, de ma (szombat) reggelre megint megcsípett. Az egész lakás romokban hever, velem együtt.Hhétfő óta nem is mostam fel, hál Istennek a gyerekek nyaralnak még.A Közös Képviselő nem intéz semmit. Segítsetek mit-hova-merre, ami tényleg vezet megoldáshoz!!!!! A sírás nem segyít, pedig folytogat....

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook