Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Járt már valaki hysteroscopián és laparoszcópián a Sote I-n? fórum

Járt már valaki hysteroscopián és laparoszcópián a Sote I-n? (beszélgetős fórum)


24. mézgapaula (válaszként erre: 23. - Kismacskák)
2013. szept. 30. 12:07

De jó, örülök neki, akkor ezek szerint átjárható vagy!:-)

A 6 hét hamar elröppen, drukkolok, hogy gyorsan jöjjön a siker!

23. kismacskák (válaszként erre: 20. - Mézgapaula)
2013. szept. 30. 11:19
Szia, túl vagyok már én is rajta:) És tényleg abszolút kibírható volt, kedves volt mindenki:) Belőlem nem lógtak csövek, a katéter is csak az intenzíven volt. 6 hét és lehet próbálkozni:)
2013. szept. 20. 09:05
Mennyit illik adni ilyen műtétkor? Priviben megírnád?
21. kismacskák (válaszként erre: 20. - Mézgapaula)
2013. szept. 19. 13:20
Szia, köszi hogy leírtad, jövő hét csüt.-n lesz a műtétem. Nekem is a prof. fogja csinálja. És remélem nekem is ilyen "kellemes" lesz, mint ahogy Te írtad!:)
20. mézgapaula (válaszként erre: 17. - Kismacskák)
2013. szept. 19. 11:35

Szia, most találtam véletlenül ezt a fórumot, nem tudom, túlvagy-e már rajta?

Ha nem, talán segítség: nekem kimondottan kellemes élmény volt! Egy 2 ágyas szobában voltam nagyrészt egyedül, senki nem háborgatott, a nővérek teljesen normálisak voltak.

Ami rossz emlék, hogy be voltam csövezve, a cső végén lógó zacsival kellett közlekedni 2 napig, fájt is, az nem volt egy leányálom, de ki lehet bírni. Persze leginkább csak az ágy és a fürdő között mozogtam, ami egyes-egyedül az enyém volt. Nekem 1 hétig a műtét után még voltak fájdalmaim, nehéz volt kiegyenesedni, de aztán egyik napról a másikra mintha elfújták volna.

De nekem sokkal bonyolultabb műtétem volt, a hystero csak az átnézés miatt, laparral viszont jó pár miómát kiszedtek. Volt ott egy lány, akit csak kukkoltak, pont a prof műtötte, őt nem csövezték be és nem is panaszkodott fájdalomra, továbbá már másnap hazamehetett.

19. Dexi80
2013. aug. 18. 11:01

Sziasztok!

Nekem a héten volt histero-és laparoscopiám, igaz nem Pesten, hanem vidéken. Teljes mértékben kibírható az egész, már itthon vagyok és napról-napra jobban érzem magam. Ha van kérdés, szívesen válaszolok.

Üdv.,Dexi

2013. aug. 17. 22:29

Sziasztok!

Én a SOTE I.-nél kezdtem anno a pályafutásomat de gyorsan el is jöttünk onnan. Két műtétem volt ott (endometriózis, összenövések, ciszták), utóljára Bokor dr. műtött. Ő nagyjából szimpi volt, de szétszórt... Lombikra jártunk volna Urbancsekhez, de futószalag volt az egész, le se sz..rt minket. A HSG vizsgálat kb 5mp volt, nem átjárható egyik petevezető sem. Az már mellékes, hogy akkor már csak egy petevezetőm volt. Szóval ennyit az intézményről...

2013. aug. 15. 11:33
Friss élménye van valakinek a témában? köszönöm!
16. maju
2013. júl. 9. 10:13
Ő az igazgató ha jól tudom,az első műtét előtti bemutatáson ő nézett meg egy másik dokival(mivel nem volt konkrét orvosom)és hát nem tetszett neki hogy mivel nem oda tartozom ott akarom műtetni magam és egyből azt mondta,hogy ez nem kérdés és laparotómia.Persze ahova befeküdtem osztályra ott azért inkább a kíméletesebb laparoscopiát választották.Így nekem nem nyerte el a tetszésemet a doki. Szerintem válts másikat ha úgy érzed. Dr.Máthé Szabolcsot is tudom ajánlani.
15. kismacskák (válaszként erre: 14. - Maju)
2013. jún. 25. 10:48
dr. Rigó János - hysteroscopia a polip miatt, laparoszkópia az átjárhatósági miatt. Szóval mindkettő lesz egyerre:( Abszolút semmi kedvem, borzasztó élményeket olvastam róla. Most próbálkozok Gyuri bácsi diófalevél teájával. 2 hónap múlva talán az is tud csodát tenni:) A műtét úgyis csak szeptemberben lenne.
14. maju (válaszként erre: 13. - Kismacskák)
2013. jún. 25. 10:28
Mi is tobb mint 2 éve probalkozunk.en mindent megcsinaltatnek ha már egyszer a műtőben vagyok.megnezi nincs e valami esetleg a meheddel erre kell a mehtukrozes, laparoszkop, hogy nincsenek e osszenovesek, endometriozis, vagy barmi en csinaltatnek atjarhatosagi t is, en kertem.ne felj jobb ha egyben mint tobbszor.ki a doki?
13. kismacskák (válaszként erre: 12. - Maju)
2013. jún. 21. 09:44
Szia, egy picit nekem zavaros hogy miért csinálnak nálam majd hiszteroszkópiát is meg laparoszkópiát is egyben! De ha ezt mondták, nem akartam ellenkezni. Maga a doki nem szimpi, de ebben a kórházban ő az igazgató professzor, szóval szakmailag biztosan nagyon ott van. De szülni tuti nem fogok nála:)))) Hát én is eléggé el vagyok keseredve, szerintem ez fent meg van írva, kinek mi jut:( És ti mióta próbálkoztok?
12. maju (válaszként erre: 7. - Kangaroo Island)
2013. jún. 21. 09:31
A laparoszkópia kis műtét kis pontos vágással,a laparatómia már nagy műtét nagy vágással.Szerintem ha nem szimpi a doki válts másikat,én így bele sem kezdenék valamibe. Augusztusban amúgy sem nagyon műtenek,sok doki szabin van.Én is már elég régóta várok a babára,most volt egy műtétem pénteken,hiába hogy mindkét petevezető átjárható fél évig gyógyszert kell szednem és csak utána teljesíthetem a vágyaimat,ami nagyon elkeserít,de valamiért büntetnek fennt. Laparoszkóppal pedig a polipot is és az átjárhatóságit is megcsinálják egyszerre.Nem kell félni tőle
11. kismacskák (válaszként erre: 10. - Kangaroo Island)
2013. jún. 21. 09:20
Hát valahogy akkor meg kell barátkoznom a gondolattal, hogy ezen át kell esni:(
10. Kangaroo Island (válaszként erre: 9. - Kangaroo Island)
2013. jún. 21. 09:13
mivel ott már UH-n látták, hogy gond van.
9. Kangaroo Island (válaszként erre: 8. - Kismacskák)
2013. jún. 21. 09:13
csak Uh-val az nem látszik, át kell fújni a petevezetőket. Röntgennel meg végképp nem látszik semmi. úgy fog kinézni hogy kontrasztanyagot vezetnek a petevezetőidbe és UH-al nézik, hogy átmegy-e az anyag vagy sem, ez kontrasztanyag nélkül nem látszódik. a lapar meg a polip miatt kell.
8. kismacskák (válaszként erre: 7. - Kangaroo Island)
2013. jún. 21. 09:02
De amúgy nem értem, hogy miért kell egyből műteni, miért nem nézik meg előbb más módszerrel hogy átjárható-e a petevezeték (uh-os, röntgenes eljárás)? Elég lenne akkor műteni, ha gond van ott, nem jól gondolom?
7. Kangaroo Island (válaszként erre: 5. - Kismacskák)
2013. jún. 21. 08:57
ja igen, hát a laparoszkópia az nagyműtét, vágással, sok ismerősömnek volt, én se csináltatnám meg ilyen melegben és nem a meleg miatt, hanem a fertőzés miatt.
6. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 4. - Kismacskák)
2013. jún. 21. 08:49
Nem, Debrecenben. A polip az más, arról nem tudok nyilatkozni, ott lehet, hogy tényleg vágni kell.
5. kismacskák (válaszként erre: 3. - Kangaroo Island)
2013. jún. 21. 08:49
Hát ha csak ennyi lenne, én is nyugodt lennék, de sajna laparoszkópiát is fognak csinálni:(
4. kismacskák (válaszként erre: 2. - Ee1dc9ba06)
2013. jún. 21. 08:48
Szia, van egy polip a méhemben, és ezzel egyidejűleg a petevezeték átjárhatóságit is megvizsgálnák. És Neked ezeket hol csinálták, Sote I-n?
2013. jún. 21. 08:45
a hysteroscopiánál nincs vágás, mert a hüvelyen keresztül vezetik fel a kamerát és az eszközöket, egyáltalán nem fáj, 20perces műtét, délután mehetsz haza, következő ciklusban már lehet próbálkozni babával.
2. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - Kismacskák)
2013. jún. 21. 08:31
Mi miatt kell elvégeztetned a műtéteket? Nekem az hysteroscopiát UH vezérelten csinálták meg, tehát nem volt vágás, illetve több alkalommal szintén UH vezérelt műtétem volt ciszta miatt. Egyszer volt laparoszkópos műtétem, de hiába kicsi sebet ejtenek az emberen, nekem sokáig fájt az egyik.
2013. jún. 21. 08:25
Sziasztok! Szeptemberbe fogok menni hysteroscopiára és laparra egyben a Sote I-re. Tapaasztalatokat várnék, mert én nagyon félek az egésztől, főként azért mert a doktor úr abszolút nem is volt szimpatikus nekem:( Illetve tiszta macera az egész, hogy előtte még kér egy csomó vizsgálatot, plusz nyárra nem ajánlotta műtétet. Mivel több mint 2 és féle várok a babára, így szeptember még egy örökkévalóságnak tűnik. Ráadsául gondolom a műtét után megint hónapokat kell várni, hogy baba lehessen. Persze ha más gond nem adódik. Eléggé reményvesztettnek érzem most magam, remélem pozitít tapasztalatokat fogtok írni!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook