Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te hogyan segíted az időseket? fórum

Te hogyan segíted az időseket? (beszélgetős fórum)


21. ina87
2016. szept. 30. 17:24
ha tudok segítek igaz egyszerű dolgok de amit tudok ott segítek pl felsegítem a lépcsőn vagy le előre nyitom az ajtót vagy helyet adok esetleg a csomagját a kezébe adom vagy segített dolgokat oda adni olyanra is volt példa h el olvasni kellet valamit nekik.
2016. szept. 29. 16:14
Amikor látom hogy segitségre van szükségük.
2009. jan. 10. 12:47

Attól függ, hogy hogy viselkedik. Ha pl. a boltban kedvesen kérdez valamit, szívesen válaszolok. De ha úgy viselkedik, mint egy királynő, ne várja el, hogy segítsek.

Pl. ülök a buszon, szinte üres a busz, erre oda áll a fejemre, hogy adjam át a helyem. Az eszem megáll. Lehet, hogy csak bosszantani akart.

2009. jan. 9. 04:33
Én nem értek azzal egyet, hogy az idősekkel szemben legyen fenntartásunk, már az első pillanatban. Alapvető lenne a mindenek feletti bizalom, s ha mégis az van. hogy a tiszteletünkre nem érdemesek, akkor változtassunk. Ma semmibe veszik az öregeket, de még inkább a fiatalokat, akiket a munkahelyeken a végletekig kihasználnak. Ezt kaptuk ajándékba a rendszer váltásával.
2008. dec. 29. 15:17

Én minden lehetséges módszerrel próbálom megkönnyíteni az idősek életét. Örömet okoz, hogy segíthetek másokon, főleg az időseken, gyerekeken, elesetteken.

A boltban például nagyon szívesen megnézem az árát bárminek, nagyon szívesen leveszem a legfelső polcról a kért terméket. Pénztárosként pedig előfordul, hogy nem ütök be néhány dolgot. Én kibírom az a pár száz forintot, ő nem mindig.. Volt egyszer egy néni aki sehogysem talált annyi pénzt amennyit fizetnie kellett volna. Én ilyenkor el szoktam engedni, és a fizetős zacskókat sem ütöm be nekik. Igen ebből nekem van hiányom, de ezt a pár száz forintot én utólag mindig visszafizetem az áruháznak. Tudom, hogy ez egyeseknek furcsa, de örömmel teszem amit teszek mert tudom, hogy valakinek ezzel a pár forinttal is könnyebb lett az élete.Szerintem ez is egyfajta segítségnyújtás, még ha másoknak abszurd is.. Gyógyszertárban, sorban, buszon pedig egyértelmü, hogy előre engedem őket. Puffogás nélkül, mosolyogva. Legszívesebben idősek otthonában dolgoznék, gondolkoztam is ilyen irányú képzésen de sajnos most nem időszerű. Remélem egyszer még lesz rá lehetőségem.

16. f4ca57e54f (válaszként erre: 14. - KIRA7)
2008. nov. 13. 17:17
Egyébként, amit én írtam,("sok sutyerák") az inkább vonatkozik az én bunkó ismerőseimre, illetve a nem túl kedves fiatalokra, tizenévesekre.
15. pymary
2008. nov. 11. 15:16
Általában igyekszem segíteni. Volt olyan akinek a Keletitől elcipeltem a táskáját és feltettem 1 villamosra.Átadom a helyem. Én is találkoztam amúgy olynnal, aki mert én fiatal vagyok épp, h le nem lökött a buszról. A nagymamám elég messze lakik, de minden nap reggel munkába menet felhívom, meg amikor ráérek mindig.
14. KIRA7
2008. nov. 11. 14:26
Én nem segítem őket.Nem adom át a helyemet,és a gyerekemet sem állítom fel mert neki is ülni kell nehogy elessen.Arról nem is beszélve,hogy egy aktív dolgozó is van olyan fáradt meló után mint egy nyugdíjas és akinek meg fáj a lába az maradjon otthon és pihentesse,vagy ha vásárolni akar (itt már írták) ne csúcsidőbe utazgasson.Én csak és kizárólag kismamának és gyermekesnek adom át,ugyanis az én pici gyerekemnek sem adják át a helyet és ott áltam terhesen és sorolhatnám...
2008. nov. 9. 11:24
Ahogy a helyzet megkívánja. Pénteken este pl. megvettem az összes virágot, amivel este 9-kor még a metrókijáratnál ácsorgott. Nagyon meglepődött és féláron akarta adni. Nem fogadtam el.
2008. nov. 9. 10:53

Én leginkább úgy segítek nekik, hogy rögtön felpattanok a metrón vagy vonaton a helyemről, hogy leülhessen. Egyszer mikor még földalattiztam, majdnem összevesztem egy idős nénivel, mert nem akarta elfogadni a helyet.:D Győzködött, hogy mindjárt leszáll, aztán nem én szálltam le előbb...?!:)


Nagyon sokan udvariasságból visszautasítják. De mikor másodszorra mondom, már leülnek és mosolyognak. :) Sok sutyerák nem képes átadni a helyét, mikor már közvetlen a szájába áll az idős ember! Az nagyon idegesítő tud lenni. Főleg mikor társasággal utazom, és rájuk szólok. Két srác nekem átadta volna a helyet, de az időseknek nem, és hárman is álltak a metró ajtóban. Közölték, hogy van külön időseknek busz, menjenek azzal. Hát azt hittem elsüllyedek, mert természetesen jó nagy hanggal mondták. :-/

Nem értem a mai fiatalokat, a korombelieket.


Viszont azokat a korosabb embereket sem értem, akik valamilyen oknál fogva fent hordják az orrukat, és flegmán beszélnek velünk.

11. katácskák (válaszként erre: 9. - 19feb52842)
2008. szept. 17. 06:00
IGAZAD VAN.
10. katácskák (válaszként erre: 6. - 4fb920abf7)
2008. szept. 17. 05:59
De akárhogy is van köszöhetjük NEKIK AZ ÉLETET. És MINDENKI megöregszik egyszer talán..IdQsek Otthonában dolgoztam, és sajnos van tapasztalatom róla, hogy élték aktiv életüket.
2008. júl. 20. 15:54

Sajnos tapasztalatból tudom, hogy ....

Inkább nem írom le a tapasztalataimat, mert megsértek valakik.

2008. máj. 5. 15:33

Melyiket hogy. Van, akitől virágot veszek az utcán, van, aki helyett havat lapátolok télen, van aki helyett a gyógyszerét fizetem ki a patikában.


Van két nagyon cuki kis öreglány, akit évente kétszer a temetőbe szoktam kifuvarozni, hogy sírt gondozzanak. Ilyenkor mindig az a rituálé, hogy ebédre hívnak, aztán illendően megkávézunk, irány a temető, majd hazaviszem őket, illendően megteázunk, és ciao! Olyan édesek, ahogy integetnek utának az erdkélyről :DD

7. winny (válaszként erre: 6. - 4fb920abf7)
2008. máj. 5. 15:20

Ebben igazad van.Az életkor nem jogosít fel arra,hogy tiszteljünk valakit.

Ha méltó a tiszteletre egy 20 éves is megérdemli.

2008. máj. 5. 07:57
Nem minden idős érdemli meg a kedveséget.
2008. márc. 19. 16:25

Azt hiszem van alapom véleményt mondani az idősebb kortársaimról.

Most nem olyan világot élünk mint amikor fiatalok voltunk.

Iszonyú teher nehezedik a fiatalokra.Pl.a lányom a munka után ovi háztartás.

Tudom anno mi is.De akkor csak "munkaidő" volt és nem olyan kemény munka mint mos.Ha megfázott már kiírta az orvos.Most a szívműtétet lábon kell kihordani mert elküldik a melóhelyről.

Ott a lakás és egyébb részlet.Mit csináljon megy és dolgozik.

Az időseknek ezt kellene mérlegelni mert amit leírtam az nem egyedi est és csak az én családomra vonatkozik hanem nagy általánosságban igaz.

Mi segítsünk nekik.Ne a csúcsforgalomban menjünk vásárolni.Akkor jól esik nekik is ha ülhetnek az adott járművön.

Ne panaszkodjunk állandóan hanem hallgassuk meg őket.

2008. márc. 7. 06:58
mondjuk amit sokszor az idősek is művelnek... van amelyiket... inkább nem is folytatom inkább :D
3. 4d9f8affae (válaszként erre: 2. - LoLiNa)
2008. márc. 6. 21:13
Nálunk az iskolába volt egy olyan délutáni foglalkozás ahol idős embereknek kellett bevásárolni,fát bevinni meg kutyát sétáltatni.
2008. márc. 6. 14:12

nekem a szüleim "tanították", nem az iskola... :)

szörnyű ami ma megy... én 9 hónapos terhesen is végig álltam a buszt..

2008. márc. 6. 09:51
Mi még tanultuk az iskolába,hogy átadjuk a helyünket az időseknek meg a kismamáknak,de az utóbbi időbe én nem tapasztalok ilyet!Te hogy vagy ezzel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook