Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bank hitel fórum

Bank hitel (beszélgetős fórum)

13. Lona55
2013. okt. 1. 10:46

Sziasztok!

Újabb fejlemény. A bank semilyen kérést nem vett figyelembe és eladta a hitelemet egy faktor cégnek azzal a kitételel, hogy csk velük tágyalhatok a levél átvételét követően. Mikor átvettem a levelet még aznap már odajott egy ember a faktortól, hogy beszéljük meg mi legyen. Ők árat is tudnak engedni csak gyorsan pénzt lássanak az ügyből. Lett volna egy cserém, aki lakást és 5MFt-ot tudott volna adni azt a bank nem fogadta el. Ezek már elfogadnák, de közben annak megoldódott az ügye. Most hogyan tovább?

Panszt tettem a banknál az ügyem ilyen kurta furcsa lezárása miatt. Bíróság vagy megegyezés megpróbálása a lehetőség? Bank vagy faktoring?

12. nefaria (válaszként erre: 6. - Evamaria0803)
2013. jún. 25. 17:55
Ez így túl általános. A "bankhitelperekben" tudtommal nem az egész szerződést "érvénytelenítik", hanem csak a tisztességtelen feltételeket (pl. elszámolási árfolyam, stb.), de itt sem lehet általánosságokról beszélni. De egyébként nem annyira rossz, ha visszaáll az eredeti állapot, hiszen az nem lehet senkinél vitás, hogy tartozik, csak az, hogy mennyivel...
2013. jún. 25. 17:52
Nem, az eredeti állapot nem áll helyre, a felmondás a jövőre nézve szünteti meg a jogviszonyokat. A felmondás jogkövetkezménye az, hogy az egész tartozás egy összegben esedékessé válik.
10. Lona55 (válaszként erre: 8. - Ff920fcc3b)
2013. jún. 25. 11:10
Nincs állami kezességvállalás a hitelemen.
2013. jún. 24. 12:43
Ez most hülyeségnek tűnik, de a helyzet is az. Ha a bank felmondja a szerződést akkor visszaáll az eredeti állapot?
2013. jún. 20. 16:33
Figyelj mert ha van a hitelen állami kezességvállalás akkor az apeh gyorsabban kilakoltat és kezdi vonni a béred 33%-át mint a bank!PEDIG AZ ÁLLAM SEGÍT!
2013. jún. 20. 15:15
Azonnal nem mondja fel a bank egyezkedj velük ,irj nekik kérelmet, ha esetleg felmondják akkor behajtó céghez kerül azokkal is lehet egyezkedni, kilakoltatás akkor van ha az ügyfél semmilyen lépést nem tesz a hitele miatt de az is kb,.2 év mire sor kerül rá.
2013. jún. 20. 15:10
Nem vagyok ügyvéd, de ha érvénytelenítenek egy szerződést, vissza kell állítani az eredeti állapotot. Ami mit is jelent? - és sajnos közel sem biztos, hogy érvénytelenítik. Vagyis nem sajnos. Egyszerűen aljas volt ez az egész devizahitelezési gyakorlat. Annak idején nekünk például semmi mást nem ajánlottak. Megkérdeztem, hogy a kockázati tényező mekkora. Azt mondták, nem volt még rá példa. A lányom 10,5 millás lakására vett fel 6,6 millát, ami ma már olyan összeg, hogy két lakás ára sem fedezné. Fizetünk, ameddig tudunk, más megoldás sajnos nincs!
2013. jún. 20. 14:11
Mielőbb bankkal egyezkedni!
4. 8c40921157 (válaszként erre: 1. - Lona55)
2013. jún. 20. 12:41

Amennyiben devizahiteled van, pereld be a bankot és próbáld érvénytelenné tenni a szerződést, ahogy azt sokan megtették már.

Ezzel időt nyersz, mert addig se lehet semmit csinálni, úgy tudom. A tulajdonlapra feljegyzik, hogy bírósági eljárás van folyamatban, a szerződésed felfüggesztésre kerüld, de nem felmondásra. Ezzel akár 2 évet is nyerhetsz, de addig se árt, ha fizeted a részleteket, amennyire bírod, hogy a te jóhiszeműséged ne lehessen megkérdőjelezhető.


De ez csak az én véleményem, mert ezt valahogy így hallottam:)

3. evamaria0803 (válaszként erre: 1. - Lona55)
2013. jún. 20. 12:41
Egy lehetőséged van, a bankkal tárgyalni, sajnos!!! - ezt viszont minél előbb!
2013. jún. 20. 12:38
Átütemezés? Igazából ez így túl általános, ismerni kell a szerződést (CHF/HUF, mennyi az elmaradás, mennyi a fedezet stb stb stb). Én vagy ügyvédhez, vagy vmi segélyező egyesülethez fordulnék. Mindkettőt tudok ajánlani.
2013. jún. 20. 12:25
Ha kilátásba helyezi a bank, hogy felmondja a szerződést lakáshitel,van még valami esély arra hogy valamit lehessen tenni? Hogy ne egybe követelje a bank a vissza fizetést? Vagy a ki lakoltatás a végső megoldás? Az Önerővel mi a helyzet (2/3 őnerő, 1/3 hitel, ami az értékcsökkenés és a válság miatt az eddigi befizetések ellenére 1/2-1/2 arányra változott)? Aki tud segítsen köszönöm előre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook