Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » El lehet készíteni a dzsemet édesítőszerrel? fórum

El lehet készíteni a dzsemet édesítőszerrel? (tudásbázis kérdés)


2013. jún. 20. 12:01
Persze, lehet.
2013. jún. 20. 11:43

Szia!

Bár nem ez a kérdés, de hátha ez is alternatíva: Én tisztán cukor nélkül raktam el a lekvárokat egy ideje. Pl. az eper így picit savanyúbb, de a tavalyi sárgabarack igazán finom. Én mondjuk egyébként sem vagyok az édes dolgok híve.

Az a fontos a cukor nélküli lekvárnál, hogy rendesen ki legyen sterilezve az üveg (én a cumisüveg sterilezőt fogtam be erre) és rendesen vákumozva legyen a cucc. Én bébiételes üvegekbe rakom el, így ez ellenőrizhető, hiszen a tetején van egy pattintható rész. Beletöltöm a forró lekvárt, rácsavarom a tetejét, 4-5 percre fejreállítom, majd jól betekerem az üvegeket plédbe, termopulcsiba, és reggelre kiszívódik a levegő, így elállnak a lekvárok. Sem cukor, sem tartósító, sem sűrítő, sem semmi nincs benne. De mondom, az édesebb gyümikkel jobb (pl. sárgabari, szilva)

2013. jún. 20. 11:35
szerintem simán meg lehet csinálni...
2013. jún. 20. 11:35
Szia!Lehet kapni diabetikus befőzőt,én azzal raktam el dzsemet!De lehet édesítővel is,csak meg kell nézni,mert van amelyik bizonyos fok felett veszít az édesítő erejéből.
2013. jún. 20. 11:28
Köszi a segítség,én is úgy gondoltam hogy teszek bele egy kis tartósítót. Remélem sikerülni fog.
4. megi04 (válaszként erre: 2. - Pancsi2013)
2013. jún. 20. 11:22
Ha teszel bele tartósítót,akkor nem.Én pl. semmit nem tettem bele(elég édes volt a gyümölcs)és nem romlott meg.Pedig 3 éve tettem el.:)
2013. jún. 20. 11:21
Úgy tudom,igen.Hiszen van diétás változata is.
2013. jún. 20. 11:21
Az egyik barátnőm cukorbeteg,neki szeretnék meggy dzsemet főzni,cukor nélkül. Ha édesítővel főzőm,nem romlik meg?
2013. jún. 20. 11:18
El lehet készíteni a dzsemmet édesítőszerrel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook