Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pályakezdők - Ezt hogy papírozzák? fórum

Pályakezdők - Ezt hogy papírozzák? (beszélgetős fórum)

3. Lili09 (válaszként erre: 2. - Hudvig)
2013. jún. 21. 08:18

Akkor tehát, ha most az idénymunka előtt nem, de ha esetleg lesz egy főállású munkám időközben és még féléven belül vagyok előtte beregisztráltatom magam (mint munkanélküli), akkor a cég majd pályakezdőként tud alkalmazni?

Sajnos a munkaügyiben eddig nekem nem nagyon tudtak válaszolni nálunk semmire, vagy ha mondtak is vmit, akkor csak hogy gyorsan lerázzak, és az nem fedte a valóságot.. :/

2013. jún. 20. 20:25

Ha az ismereteim nem cslanak, akkor fél év munkaviszony után szűnik meg a pályakezdő státuszod. De ezt a munkaügyiben biztos meg tudják mondani, akár telefonon is.

Pályakezdőnek akkor számítasz, ha regisztráltatod magad a munkaügyiben. Namármost akkor havonta be kell járnod. Viszont azt is megteheted, hogy egyelőre nem regisztráltatod magad, hanem mielőtt munkába állsz (úgyis van pár napod előtte) regisztráltatod magad és kész.

REmélem segítettem.

2013. jún. 20. 09:54

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy valaki tudna segíteni abban, hogy működik a pályakezdők munkába állása?

Arra lennék kíváncsi igazából, hogy ha most a nyárra szeretnék egy idény-munkát elvállalni, de nem szeretném, hogy ellőjük ezt a "kedvezményt" , hogy pályakezdő vagyok, mit kell tennem?

Mire figyeljek oda a papíroknál a munkába állásnál?

Csak mert úgy tudom, hogy a start-kártya ugyan megszűnt, de a kedvezmények továbbra is fennmaradtak, így ezeket inkább tartogatnám egy olyan helyre, ahol majd főállásban dolgozhatok.

Előre is köszönöm a segítségetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook