Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Örökösödéssel kapcsolatban tud valaki segíteni? fórum

Örökösödéssel kapcsolatban tud valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)

17. fr.andi (válaszként erre: 16. - 32fab46f2a)
2013. jún. 20. 14:46
A közjegyző díját ráterhelik a hagyatékra, ami-ha nem kerül kifizetésre, cak nő és nő...
16. 32fab46f2a (válaszként erre: 14. - Fr.andi)
2013. jún. 20. 14:41

Hát a temetésti ktg-et nem akarjuk már bojgatni, kifizették a fiúk, túl vagyunk rajta, megoldottuk...az anyjuk iránti tiszteletből nem akarjuk, hogy ebből vita legyen. Viszont amit nem vagyunk hajlandóak, hogy még a hagyatéki díját is mi fizessük. Aki örökölni akar, fizessen. Csak azt nem tudom, miből fizeti ki az apja...gondolom megint mindenfélének elhordja majd a fiúkat. azt meg elképzelni sem tudom, a közjegyző hogyxan tudja behajtani rajta a pénzt, ha akkor a helyszínen nem fizet...

Az a durva és kiakasztó számomra, hogy sajnáltatja itt magát, hogy ő a szegény gyászoló, 2 hónapja halt meg a felesége akit jaj de mennyire szeretett, de már van egy nője...Szóval na...

15. 32fab46f2a (válaszként erre: 13. - Kristo_f)
2013. jún. 20. 14:37

A temetést egy az egyben a párom és a bátyja fizette...lehet félreérthetően írtam le.

A nővérük és az apjuk semmit nem fizettek és intéztek.

14. fr.andi (válaszként erre: 10. - 32fab46f2a)
2013. jún. 20. 14:04

A temetés költségei csökkentik az illeték párodra eső részét-amennyiben örököl. Ha visszautasítja, a temetési költség is az örökösöket terheli majd-természetesen, ha számlával igazolhatóak a költségek. Ha nem örököl semmit, a papa nem tud mit "ráverni". Ez egy hivatalos ügy, végzéssel, itt azt terhelik a költségek, aki a végzésen szerepel. Mindent leírnak...

Úgy tudom, írásban is lehet nyilatkozni, nélküle is megtartják a tárgyalást. Ha megvan a tárgyalás időpontja, azért lehet jelezni a közjegyzőnek telefonon az ebbéli szándékot. A lényeg, hogy a tárgyalás napjára a kezében legyen a visszautasításról szóló levél.

Hidd el, a közjegyző fel van készülve a vitás esetekre, és ha nem megy kultúráltan a tárgyalás, megteszi a szükséges lépéseket.

13. kristo_f (válaszként erre: 12. - 32fab46f2a)
2013. jún. 20. 13:07

Így se lesz semmi probléma

De ha le is mond az öröklésröl, azért a temetés klts-be illik beszállni, mégiscsak az anyja volt


AMúgy +

2010. évi XXXVIII. trv.

És a gzgliban ott van minden a "hagyatéki eljárás menete" címszó alatt

12. 32fab46f2a (válaszként erre: 8. - Fr.andi)
2013. jún. 20. 12:34
Igen, jól írod, lemondani tényleg életében lehet. Én szerettem volna ha ez megtörténik, már évek óta, de ugye Pató Pál Úr... aztán amikr meg nagyon aktuális lett, kicsit h*lyén vette volna ki magát, hogy az anyja halálos rákos, és odaállít a párom egy ilyen lemondó nyilatkozattal...
11. 32fab46f2a (válaszként erre: 7. - Kristo_f)
2013. jún. 20. 12:32

Óóóóóó attól nem félek, hogy az apja nem akarja elfogadni az örökségét. Még vígan él az anyja, de már nem egyszer hallottam azt is, hogy ha meghal, akkor végre örököl, és az lesz majd a tuti világ...

Egy olyan embert képzeljetek el, akinek a munka büdös, még az az évi 30 nap is amit a segély miatt mennie kell, és szerinte a páromnak kéne segítenie őt...illetve mikor még élt az anyjuk, akkor a bátyjának is az lett volna a kötelessége, hogy pénzelje őket.

Be akarta pket szülőtartásért perelni. De amit munkát ajánlottak neki nem fogadta el, mert neki ne dirigáljon senki...így talán kicsit jobban értitek, miért is szeretnénk elzárkózni ettől az egész herce-hurcától...

10. 32fab46f2a (válaszként erre: 9. - Fr.andi)
2013. jún. 20. 12:29

Szeretnénk elkerülni, hogy a tárgyalásra beidézzék. Ezért gondoltam arra, hogy még elpőtte valamilyen lemondónyilatkozatot tenni.

Az a baj, hogy előre tudom, hogy balhé lesz ott is az apja miatt.

Hárman vannak testvérek, abból csak a párom a vér szerinti fia a "kedves" apukának.

A temetést és minden költségét a két fiú rendezte, sem a nővérük, sem az apjuk nem vette ki semmiben a részét, még az ügyintézésben sem. Nekünk nem kell tőlük semmi, csak nem akarom, hogy a végén az legyen, hogy a párom is elmegy a hagyatéki tárgyalásra, aztán ráveri az apja még annak a költségét is. Ha örökölni akar, fizessen...Ezért kérdeztem, mi ennek a módja ill. a lehetőségek, hogy részt se kelljen vennie a hagyatékin.

9. fr.andi (válaszként erre: 3. - 32fab46f2a)
2013. jún. 20. 10:04

A hagyatéki tárgyalás a közjegyző előtt történik, ott történik minden, ő küldi az idézést. A hagyatéki leltár felvétele történik a helyi hivatalban, és ők küldik tovább a közjegyzőnek a leltárban felvett ingó és ingatlan örökséget.

Nem egészen értem, hova nem szeretne menni a párod?

2013. jún. 20. 09:59
Az örökségről lemondani cask az örökhagyó életében lehet. Halála után visszautasításról beszélünk. A visszautasítás történhet szóban-a tárgyaláson, és a közjegyzőnek írott levélben is. Ezután a közjegyző megkeresi a következő legközelebbi hozzátartozót.(szülő, testvér stb.) Ha nincs örökség, illetéket sem kell fizetni.
7. kristo_f (válaszként erre: 3. - 32fab46f2a)
2013. jún. 19. 16:38

Az apját a megszerzett ingatlan/résztöl annak értékétöl függően 2.5-11% örökösödési illették terheli

Aki lemond az semmit nem fizet

Elmletileg örökösödési tárgyaláson mondják ki hivatalosan a lemondás és elfogadás tényét

Merthogy elöször a normális eljárárás szerint csak kihirdetés van, amit megkap minden örökös

Ekkor kell lemondani az öröklésröl

Lehet el sem fogadja az apja az örökséget

2013. jún. 19. 16:30
Ha lemond mindenről, akkor nem kell fizetnie semmit. Csak az örökösöket terheli az adó, de ha lemond róla akkor nem örökös. Sem jogot, sem kötelezettséget nem örököl. Ha nincs testvére akkor a következő legközelebb álló leszármazott örököl. Házastárs általában csak haszonélvezeti jogot örököl.
2013. jún. 19. 16:20
A masik legegyszerubb es olcsobb megoldas, hogy ugyfelfogadasi napon bemegy a birosagra, es ingyenesen valaszt kap a jogi kerdeseire.
2013. jún. 19. 16:13
Ha nem sikerül választ kapnod van egy olyan , h " fórum , Jogi Fórum " próbáld meg , hátha ott segítenek , ott ügyvédek is válaszolnak .
2013. jún. 19. 15:52

A párom anyukája meghalt áprilisban. Nem egy idillikus családról van szó. A hagyatéki tárgyalásnál ha a párom le akar mondani a részéről, elég a közjegyzőnél lemondania, és akkor be sem idézik, vagy mindenképpen el kell mennie? Illetve milyen díjakat kell fizetniük a hagyatéki tárgyalásért?

Ha lemondanak a fele házról ami az anyja része volt, akkor az apjuk örökli, őt milyen költséfgek terhelik, Átiratás? Valami adó?

Köszönöm a válaszokat előre is.

2013. jún. 19. 15:49
Örökösödéssel kapcsolatban lenne kérdésem.
2013. jún. 19. 15:49
Sziasztok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook