Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan vegyem rá, hogy azt egye meg, amit kap? fórum

Hogyan vegyem rá, hogy azt egye meg, amit kap? (beszélgetős fórum)


19. vberni01 (válaszként erre: 15. - Az idő partján)
2013. jún. 20. 12:48
nem, de úgy látom nagyon hasonló cipőkben járunk. :D
18. vberni01 (válaszként erre: 5. - Milup2)
2013. jún. 20. 12:46
bölcsi előtt nem, de bölcsi után közli, hogy éhes. :)
17. vberni01 (válaszként erre: 4. - Bowie)
2013. jún. 20. 12:45
nem engedik, hogy egy gyerek ne azt egye, amit a többi, mert pl ha én vinnék be sültkrumplit vagy tésztát, akkor a többi gyerek is azt akarna enni.
16. vberni01 (válaszként erre: 3. - Evamaria0803)
2013. jún. 20. 12:45
hát ez f...sza! Egyébként valóban egy évvel ezelőtt szinte mindent evett, és sokat, most meg, mintha csak csipegetne... :(
15. Az idő partján (válaszként erre: 14. - Az idő partján)
2013. jún. 19. 16:57
14. Az idő partján (válaszként erre: 1. - Vberni01)
2013. jún. 19. 16:53
Nem nyitottál már egy ilyen fórumot?
13. andi6020 (válaszként erre: 12. - Winny)
2013. jún. 19. 16:51
Medve anyám...
12. winny (válaszként erre: 1. - Vberni01)
2013. jún. 19. 16:38

A margarint az egér és a patkány se eszi meg.Nem étel műanyag.

Okos kisfiad van.Ösztönösen tudja,hogy nem egészséges amit adnak.

2013. jún. 19. 15:31
huhh hát az én fiam mikor előszőr táborba ment, a tanár aki velük volt a tábor végén hitetlenkedve mondta, hogy semmi mást nem volt hajlandó enni egy egész álló hétig csak üres tésztát, reggelinél meg leette a felvágottat a szendvicsről és kész, ezen élt egy hétig. Nem balhéztam vele emiatt soha, mára szinte mindent megeszik, hagyd ne erőltesd mert rosszabb, idővel javulni fog a helyzet.
2013. jún. 19. 15:23
az én kisfiam is, amikor bölcsis lett ez volt a helyzet...a főzelékeket nem szerette, a vajat sem..alig evett...fogyott is...de lassan javult a helyzet. Aztán most kiscsoportos, itt az oviban eleve jobbak a kaják, nincs annyi főzelék és több a hús, de most már szinte mindent megeszik. Én sem erőltettem, neki változott az ízlése, meg látta másoktól, hogy esznek. pl vajat most már megeszi a kenyéren (itthon nem), mert anya az oviban ott finomabb a vaj:)
9. bowie (válaszként erre: 8. - Humor Helga)
2013. jún. 19. 15:18
Hivatalosan sok mindent nem lehet.:)) Mondjuk utána, hogy leírtam rájöttem, hogy nem is túl jó ötlet, mert akkor sosem eszi meg azt, amit a többiek.
8. Humor Helga (válaszként erre: 4. - Bowie)
2013. jún. 19. 15:13
hivatalosan nem lehet külön kaját bevinni csak nagyon indokolt esetben...
2013. jún. 19. 14:59
Lehet kell neki egy kis idő :) és mindent meg fog enni ,hisz egy idő után rájön nincs más és megeszi !
6. bowie (válaszként erre: 3. - Evamaria0803)
2013. jún. 19. 14:59
Enyém 7 éves, szerencsére kezdettől fogva nem válogat és mindent eszik..nekem meg sokszor az a bajom, hogy meg se kérdezi mi az..
2013. jún. 19. 14:58

Fiam nem volt bölis, oviban tavaly kezdte a kiscsoportot, s pont ugyan ez volt vele. Még a kanalat sem volt hajlandó megfogni. Semmit nem akart enni az üres kenyeren, kiflin, na meg az édességeken kívül(túrórudi, süti, kindertejszelet, ugye sokszor kapnak az oviban ilyesmiket uzsonnára, vagy ebéd mellé)...

Aztán ugye vitaminokat kellett neki adni.

Mondtam az óvónőknek, hogy ne erőltessék az evést még véletlenül sem, mert csak rosszabb lenne a helyzet. Ha nem eszik, hát nem eszik. Itthon mindig adtam neki reggelit, délután meg mikor hazahoztam, egész estig evett, olyan éhes volt.

Ugye 1 év eltelt, s már sokat javult a helyzet. Szerintem látta, hogy a többiek hogyan esznek, és mellé ültettek nagyon jó étvágyú gyerkőcöket, akik 2-szer is kérnek a kajákból, így már eszik, kanállal, villával is az oviban. Még mindig van, amit egyáltalán nem eszik meg(lencsefőzelék, felvágottak), de ez a kevesebb..Viszont volt már olyan, hogy valamiből 2-szer is kért!!!!!!!!!!!!!!!!

Úgyhogy szerintem ne erőltessenek kisfiadnál semmit a dadusok, majd lassacskán kialakul, látja majd, hogy a többi gyerkőc is hogy eszik, s idővel kedvet kap.

Fogyás: kérdezz rá a dokinőnél, de szerintem vitamint kellene adni neki...

Otthon amúgy böli után eszik? És böli előtt, otthon még?

2013. jún. 19. 14:57
És ha vinnél be neki, amit amúgy eszik uzsonnára? Nem baj az, ha nem kap kenyeret amúgy se.
2013. jún. 19. 14:55
Fura gyerkőcök vannak mostanság. Unokám jövő hónapban lesz öt éves, de egyévesen többféle kaját evett, mint most. Az üres kenyér nála is menő, időnként a rántott hús, de csak üresen, a nokedli üresen, tejbegríz, alma, húsleves leve de csakis és kizárólag cérnametélttel. Kiskorában rendszeresen főztünk, próbálkoztunk, de amiket akkor szeretett, azokra ránéz, és közli, nem szeretem.
2. voltam...leszek (válaszként erre: 1. - Vberni01)
2013. jún. 19. 14:49

A kenyér gondot bízd nyugodtan a gondozó nőre...majd ad neki üres kenyeret. :)

Főzeléket nem szoktál Neki főzni, és ezért nem ismeri, vagy esetleg a fűszer nélküliséggel van gond?

Én úgy oldottam meg, hogy otthon vacsorára főtt étel volt, így megkapja, amire szüksége van.

2013. jún. 19. 14:40

Kisfiam két hete bölcsődébe jár. Főleg főzeléket kapnak, reggelire és uzsonnára kenyeret, kiflit felvágottat.


A probléma az, hogy az én fiam nem eszi meg a kenyeret, ha margarin van rajta, sőt! Ha a margarin össze van keverve májkrémmel, lekvárral, úgy is kiköpi. Jelenleg ezt a problémát a dajkánk úgy oldotta meg, hogy neki direkt pucér kenyeret kér.


Főzelékkel ugyanez a helyzet: a szájába veszi, majd kiköpi- gondolom a csoport nyomás hatására megkóstolja, de nem jön be neki.


Mióta tart a bölcsi, egy kg-t fogyott. Kezdek aggódni.... :S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook