Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Négy vacak kiló fórum

Négy vacak kiló (beszélgetős fórum)


1 2
2008. ápr. 26. 00:05

Hoppá, elszállt az idő... Mindenkitől elnézést, amiért be sem néztem ide ilyan sokáig, elborított a munka. Mondanom sem kell, a négy kiló továbbra is köszöni, jól érzi magát a csípőmön...

Mostanra megérett az elhatározás: egy egyszerű, 1200 kcal-ás étrendet állítok össze magamnak amiben van gabonaféle, zöldség (sajnos a gyomrom csak párolva viseli, a gyümölcsöt egyáltalán nem tudom megemészteni), tejtermék, fehérje, egy teáskanálnyi zsiradék.

HOLNAP kezdek, és remélem, sikerül!

48. timi,,
2008. márc. 26. 20:49
Jól meghalt ez a forum!Nekiálltam a 14 naposnak,már a második napomat is túléltem!!Kitartok:)
2008. márc. 24. 21:15

Ja, eltelt végre. Azt hittem, ki fogom bírni túlzabálás nélkül, de nem. Úgyhogy holnaptól nálam is újra megszorítások lesznek.


Vivike, attól függ, mennyi kenyér megy le naponta. Szerintem napi 1-2 vékony szelet még belefér mondjuk reggelire.

46. timi,,
2008. márc. 24. 21:06

Sziasztok!

Na eltelt a húsvét ugyhogy holnaptól csak a fogyókuráé a főszerep nálam!Most végigcsinálom a 14 napos diétát,tornázni járok,,és még hulahoppozni is fogok!!!!

2008. márc. 24. 11:50

Sziasztok!


Nekem is van négy vacak kilóm, lehet, hogy öt is...nem nagyon megy le, pedig járok tornázni, kardiozok hetente 2szer 1,5órát, naponta 3szor,négyszer eszem. De a kenyérről nem tudok lemondani :( És ami a legjobban zavar az az úszógumi. Nincs valami ötletetek arra hogyan lehetne eltűntetni? A hullahoppot én is próbálgattam, de semmi eredményt nem hozott, mondjuk csak kb heti 2alkalommal csináltam, úgyhogy biztos azért.

44. timi,,
2008. márc. 21. 20:51
Sajnos a tojásos kudarcba fulladt!!De kedden ujraindul ,mert unokatesómmal együtt nekiállunk!Ez a tuti!!!!!Csak én is azt hittem azért többen leszünk akik csinálják!!!!De hát nem csinálja senki!!:)
2008. márc. 21. 12:29

Most nekem bejött ez a "csak" napi háromszor evés. Mert eddig sem voltam éhes többször, csak örökké ehetnékem volt. Most meg lebeszélem magam róla, mert a szabály, az szabály.

Timi, hogy megy a tojásos diéta? Fogytál vmennyit?

Többiek, mi a helyzet? Úgy látom, már egy ideje csak Timivel beszélgetünk.

42. timi,,
2008. márc. 17. 14:36

Persze ha szoptatsz ugy azért még más a helyzet.Mert az elég sok energiát igényel a szervezettöl!Én azért most nekikezdtem ennek,túlvagyok az ebéden!!!:)

Végülis lehet ám benne valami,mert ha mindig eszik az ember ugy csak tartalékolja szervezet,de ha nem kap akkor onnan veszi elö!És elöször is a zsirból tud,,,,,,,ugyhogy nem egy hülyeség!

2008. márc. 17. 08:07

Nekem ez túl kötött diéta. Meg kicsit egyhangú. Túl sok a tojás meg a saláta. Meg síma gépsonkával nem laknék jól. Bár diétában nem is az a lényeg, hogy jól lakjon az ember, de én még szoptatok, azért vigyázni kell, hogy bizonyos kalóriamennyiség meglegyen.


Tegnap volt a TV-ben egy táplálkozási szakemberféle, aki lefogyasztja az embereket. Ő mondott egy számomra újdonságot: hogy nem jó, ha valaki sokszor eszik keveset, mert így állandóan impulzusok érik az emésztőrendszert, nincs ideje pihenni, normálisan megemészteni az ételt, ezért csak gyorsan "berakja" a zsírraktárakba azt is, amit egyébként lebontana. Az ő módszere az volt, hogy háromszor lehetett enni egy nap: reggelire és vacsira vmi fehérjeturmixot ittak az emberkék, ebédre ettek amit akartak. Étkezések között csak kalóriamentes folyadékot lehetett inni (víz, cukornélküli tea, kávé), de leginkább vizet. Ezzel a módszerrel nem izomból, hanem tényleg zsírból fogytak, mérték is nekik vami szerkentyűvel. Én már régóta gyanítom, hogy velem az a baj, hogy túl sokszor eszem, és nem is kevesebbet, mintha csak háromszor ennék. Úgyhogy én most ezt tervezem bevezetni, de én csak este innék fehérjeturmixot, reggel amit szoktam (zabkása vagy szendvics kávéval, zöldséggel), délben főtt kaja és a szoptatásra való tekintettel beiktatnék pluszban egy délutáni gyümölcs uzsit (csak 1 db gyümölcs).

40. timi,,
2008. márc. 17. 06:36
Nem kezdi senki el velem ezt a jóságot?Hát nem a világ 2 hét!!!!Mondjuk a hétvégén húsvét lesz,vagy bünözés is lesz!Vagy tartani az elöirtakat!
39. timi,,
2008. márc. 16. 13:11

Hétfötöl azt hiszem elkezdem,ezt!Nem tart velem valaki?

. nap

Reggeli: feketekávé cukor nélkül, 1 zsemle

Ebéd: 2 főtt tojás, spenót vagy retek vagy uborka vagy saláta enyhén sózva

Vacsora: egy nagy szelet sovány hús grillezve, hozzá só, bors, esetleg mustár



2. nap

Reggeli: feketekávé cukor nélkül, 1 zsemle

Ebéd: egy nagy szelet sovány hús grillezve, zöldsaláta

Vacsora: gépsonka nagyobb mennyiségben, hozzá torma vagy mustár



3. nap

Reggeli: feketekávé cukor nélkül, 1 zsemle

Ebéd: 2 főtt tojás, saláta és paradicsom citrom-mustár-só-bors öntettel

Vacsora: gépsonka, zöldsaláta



4. nap

Reggeli: feketekávé cukor nélkül, 1 zsemle

Ebéd: 2 főtt tojás, nyers vagy főtt sárgarépa, sajt

Vacsora: natúr joghurt, gyümölcs



5. nap

Reggeli: feketekávé cukor nélkül, 1 zsemle

Ebéd: párolt hal, paradicsom citrom-mustár-só-bors öntettel

Vacsora: egy nagy szeret sovány hús grillezve, zöldsaláta



6. nap

Reggeli: feketekávé cukor nélkül, 1 zsemle

Ebéd: grillcsirke korlátlan mennyiségben

Vacsora: 2 főtt tojás, sárgarépa



7. nap

Reggeli: citromos tea

Ebéd: 1 szelet sovány hús grillezve, gyümölcs

Vacsora: szabadon választható bármelyik előző napi vacsora

38. timi,,
2008. márc. 16. 13:09

Hát ez normális dolog ha a mérleg kilibben kicsit!!Mert ezt én is tapasztalom!!!!!!!

Ugye?én is ugy gondolom hogy a derékról jól lelehetne tekerni az úszógumit hullahoppal..

2008. márc. 16. 09:57

Én a tegnapi napomat nagyon szégyellem: képviselőfánk, sajtos tallér, kóla, bon-bon, minden, amit nem kéne. De: új nap, új lap - ahogy a Csodacsibében is hallhattuk :-)


Szerintetek az normális dolog, hogy egy-egy ilyen kilengés után reggel 60-70 dekával is többet mutat a mérleg, aztán van úgy, hogy egy nap alatt ennyivel kevesebbet?


Ez a hullahopp-dolog engem is fellelkesített. Szülés után maradt egy kis "úszógumim", ha jól értettem, ez pont arra jó.


Ti hogy álltok?

36. timi,,
2008. márc. 15. 14:31

Szia!!!

Aha én is ugy gondolom,hogy fogok hullahoppozni,mert szerintem is jó dolog!

Én is simán végig tekerem a 20 percet!Közbe zenét hallgatok vagy tv-t nézek és észre se veszem az idöt!!

35. xxLady (válaszként erre: 34. - Timi,,)
2008. márc. 15. 11:02

Szia Timi!


Én használtam hulahoppkarikát, mert gyomros és hasas vagyok (nekem jelentős túlsúlyom van), és bár diétával is szépen fogytam - inkább combból,fenékből, arcomon látszott. A felülések hosszú távon se hoztak nagy változást, ezért kezdtem el újra megtanulni karikázni :) Hát nem mondom, az első hét maga volt a borzalom, mert iszonyatos izomlázam volt és egy-két percnél tovább nem maradt fent a hulahoppkarika, de már hogy próbálkoztam : két centivel kevesebb volt a derékbőségem! Szóval hatásos, sajnos itt a koliban nincs helyem hozzá, annak idején otthon csináltam - pl a híradó alatt végig, és meg is volt a húsz perces napi aktív mozgás a karika segítségével. sokkal jobb lesz a közérzeted, javul a testtartásod (elmúlt a nyakamban mindig érzett fájdalom) és hamar szemmellátható változást hoz!.

Én csak ajánlani tudom.

34. timi,,
2008. márc. 15. 08:06

Sziasztok!

Tegnapi napomon voltam tornázni 1 órát és nagyon jó volt!

Enni is ettem azért,,,de hát enni kell!:)Ettem 2 pogácsát,ebéd :krumplifözelék,aztán ettem 1 szilvát,meg pudingot,meg 1 kiflit!

Mi a véleményetek a hullahoppról?Érdemes csinálni?Végülis az is mozgás!Nem????

2008. márc. 14. 10:48

Tegnapi nap: torna nuku, kaja aránylag rendben.

reggeli: 2 szelet Fogyi kenyér vajjal, light szalámival, céklával, 2 falat lángos (na, ezt nem kellett volna);

tízórai: tejeskávé stevia-val édesítve;

ebéd: omlett két tojásból, sajtos almasaláta natúr joghurtos öntettel, 1 szelet Diabella gyümölcsös süti;

uzsi: pár darab diétás túrós pogácsa (én sütöttem), alma;

vacsi: 1 db sütőben sült fasírt, vegyes zöldségköret.

Mérlegeredményem rosszabb, mint a tegnapi, szerintem azért, mert túl kevés vizet ittam.

32. timi,,
2008. márc. 13. 15:47

Én is próbáltam már a Norbi kaját ,,szerintem elég jó!Most csak ugy probálok odafigyelni a dolgokra!!!

Ma még nem ettem sok mindent eddig,1 pogácsát ,2 kivit,fél barnazsemlét!

Ma valahogy nincs étvágyam!Elég ritka:)

2008. márc. 13. 09:31
Nagyon finom volt és bőséges.Pedig én is sokat eszek. :)
2008. márc. 13. 08:56

Én is jónak tartom az update-et, nem kell éhezni, nincs kizárva egyik tápanyag sem, mégis hatásos. Bár én nem tudom tökéletesen betartani, úgyhogy nem is határozom el. Pl. tegnap napközben egész lightosan ettem, aztán este vendégségben voltunk, brassói volt rendes sült krumplival. Persze ettem, de nem sokat. Normális esetben megettem volna három tányérral (ahogy magamat ismerem), de csak egy 3/4 tányérral ettem. Kicsi hiányérzetem is volt utána, de majd megszokom a kisebb adagokat.


Egyébként ízre milyen a Norbi kaja?

2008. márc. 13. 06:55

Szia! Én itt vagyok!

Tegnap nem mozogtam,viszont hétfőn és kedden tapostam 45 percet.

Én update-tel próbálok fogyni,tegnap sikerült egy tökéletes napot tartanom!

Leírom miket ettem:

R: teljeskiőrlésű kenyér,párizsi,trappista, update 1-es majonéz

T: 0%-os cukormentes gyümi joghurt

E: update 1-es rántott sajt francia salátával (Norbitól rendeltem)

U: -

V: 2 szelet hamlett 2 szelet párizsival

Este még ettem 2 db kivit!

28. timi,,
2008. márc. 13. 06:52
Nagyon megállt a forum!!Mindenki leadta a kilóit??
27. timi,,
2008. márc. 11. 20:11

Sziasztok!

Ma én is rászántam magam a tornára,,20percet tekertem vagyis 10 et tekertem,10 et tapostam!Péntektöl meg elterveztem,hogy járok tornázni ,hát majd kiderül:)

Én ma összevissza ettem mindent,ugyhogy le se irom!Ugyhogy majd holnaptól!:)

2008. márc. 11. 14:48
köszi a tanacsokat :-)
2008. márc. 11. 13:37
Hát jobbat nem tudok kiatalálni,várom a jó időt,hogy lehessen futni,talán az segít.
24. 27525d0da6 (válaszként erre: 23. - D4c5dd9803)
2008. márc. 11. 13:32
Ha hamar megunsz egy-egy tornát,csináld azt,hogy vegyél másfajtákat és azokkal kombináld.Nekem is van Bíró Ica (3 db) Norbi (2 db) Alexandra (6db) Réka (3db) ezenfelül 3 pilates, 1 capoeira aerobik.Így nem unom meg.Taposni is szoktam,az is nagyon jól formál.
2008. márc. 11. 13:23

Sziasztok


Hát az a baj,hogy nagyon rendszertelenül eszem,végzős vagyok,írom a diplomamunkát,dolgozom.Jobb napokon van időm napközben is enni,de legtöbbször csak meló után, ötre haza esek akkor neki állok enni,salátát vagy teljeskiörlésű kiflit,gabonapelyhet.Tornára nem sok időm marad 3-4 hétig bírtam a heti 4 nap Norbi tréninget,de már meguntam,konditeremre se pénzem se energiám.

Belsőcombra kellene valamit kitalálni,mert az nagyon szarul néz ki.

(:D ,:), :( ezek mosolygos arcok,vagy szomorú arcok,hangulatjelek)

2008. márc. 11. 12:30

Bocsi,én a teljeskiőrlésű szendvicsedet a reggelihez gondoltam!

Az sem jó,hogy nem reggelizel!

2008. márc. 11. 12:29

Szerintem a tésztát el kellene hagynod. És eleve nem szabadna megvárni amíg éhes leszel.Az anyagcsere felpörgetése miatt kellene napi 4-5-ször enni.

Pl. reggeli maradjon ami eddig

tízórai: gyümölcs esetleg joghurt

ebéd: zöldségek,saláták,húsok, nagyon jók a rakott zöldségek,főzelék

uzsonna: ez akár ki is maradhat,esetleg joghurt

Vacsi: valami kis lightos.

Ilyenkor már teljeskiőrlésűt sem kellene enni.Éjszakára felesleges a szénhidrát.

tojás, husi, hal, saláta, ezeket lehet sokféle képp variálni

2008. márc. 11. 12:19

sziasztok!

okes: reggelire legtöbbször semmit, neha cornflakes-et v. toastot es mindig teat


ebedre egy szenyat, teljeskiölesüböl mert itt csak az van... ( neha mar herotom van töle de azert jo is :-) ) semmi extraval, kenyer ra valamijen frishkäse, paradicsom, felvagott ilyenek+ megint egy tea es van hogy egy keksz


delutan lotok-futok

estere van hogy fözök, kb hetente 3szor egyebkent ismet szenya apaval.


szoktam meg enni: joghurtot, csoki pudingot, neha fött tojast, edesitetlen müzlit


soha vagy csak nagyon ritkan: disznohust


nagyon ritkan: marhahust

legtöbbször a fött kajank: csirke/pulyka, rizs vagy valamilyen teszta es sok-sok zöldseg.


na erre varrjatok gombot! ja es napi ötszöri kajalastol meghalnek... blaaaaaaaa, meg ragondolni is nehez...

azert remelem valaki tud majd valami jo ötletet! elöre is köszi

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook